Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zakaz aborcji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zakaz aborcji
IrciaLilith napisał(a):
SweetChild - po pierwsze nie szkodzić, czy gdy usunięcie płodu jest uzasadnione medycznie nie wykonanie zabiegu gdy kobieta tego chce nie jest szkodzeniem? Moim zdaniem jest.

Szkodzeniem? Komu? Kobiecie? Z pewnością nie, bo ciąża to nie choroba, a jeśli nie chce tego dziecka, top zawsze może oddać do adopcji. Nie musi zabijać.
IrciaLilith napisał(a):
Tu ważny jest zarówno interes dziecka jak i matki i należy pamiętać o obydwu stronach. Kobieta nie jest przecież inkubatorem, a suwerennym podmiotem a często należy też uwzględnić dobro dzieci już będących na świecie...

Jak widać, interes dziecka jest kompletnie nieważny, skoro popełnia się morderstwo. Tak, kobieta nie jest inkubatorem, ale dobrze wie, jaki może być skutek współżycia. Gdzie jest odpowiedzialność?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 27, 2019 19:07
Zobacz profil
Post Re: Zakaz aborcji
Małgosiaa, są jeszcze np gwałty, także w małżeństwie. A nie każda kobieta ma gdzie odejść z dziećmi. Nie mówiąc o "normalnym" gwałcie, kiedy - jak czytam - pigułki awaryjnej tez nie dostaniesz od pobożnych aptekarzy.


Pn maja 27, 2019 19:29
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zakaz aborcji
Kael. Gwałt nie jest powodem do zamordowania dziecka. Zawsze można oddać do adopcji. To dziecko poczęte w wyniku gwałtu nie jest niczemu winne, aby miało być karane śmiercią.
Jestem absolutnie przeciw aborcji, ale nie zamierzam też głosować za absolutnym zakazem, bo uważam, że to niczego nie zmieni. Tylko edukacja, a sądy każdego takiego czynu zostawmy Bogu i sądom cywilnym w ramach obvowiązującego prawa.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 27, 2019 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Zakaz aborcji
Małgosiaa, zgadzam się w 100%.


Pn maja 27, 2019 19:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zakaz aborcji
No popatrz, a coniektórzy oskarżają mnie o proaborcyjność z powodu mojego sprzeciwu do mieszania w prawie ;)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 27, 2019 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Zakaz aborcji
Pamiętam jak swego czasu Medieval_Man tłumaczył, że polityczna praxis w duchu encykliki Evangelium Vita, w pewnych okolicznościach może uzasadniać nienaruszanie kompromisu aborcyjnego. Mnie to przekonało.


Pn maja 27, 2019 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zakaz aborcji
Małgosiaa napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
SweetChild - po pierwsze nie szkodzić, czy gdy usunięcie płodu jest uzasadnione medycznie nie wykonanie zabiegu gdy kobieta tego chce nie jest szkodzeniem? Moim zdaniem jest.

Szkodzeniem? Komu? Kobiecie? Z pewnością nie, bo ciąża to nie choroba, a jeśli nie chce tego dziecka, top zawsze może oddać do adopcji. Nie musi zabijać.
IrciaLilith napisał(a):
Tu ważny jest zarówno interes dziecka jak i matki i należy pamiętać o obydwu stronach. Kobieta nie jest przecież inkubatorem, a suwerennym podmiotem a często należy też uwzględnić dobro dzieci już będących na świecie...

Jak widać, interes dziecka jest kompletnie nieważny, skoro popełnia się morderstwo. Tak, kobieta nie jest inkubatorem, ale dobrze wie, jaki może być skutek współżycia. Gdzie jest odpowiedzialność?

Małgosiu wyraźnie napisałam, że chodzi o sytuacje gdy jest to uzasadnione medycznie, czyli istnieje realne zagrożenie dla życia matki lub grozi jej poważne kalectwo.
Tak się składa, że jest to jedyna sytuacja w której uważam aborcję za słuszny wybór.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 27, 2019 20:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zakaz aborcji
IrciaLilith napisał(a):
Małgosiu wyraźnie napisałam, że chodzi o sytuacje gdy jest to uzasadnione medycznie, czyli istnieje realne zagrożenie dla życia matki lub grozi jej poważne kalectwo.

Tak się składa, że mam znajomą, której zalecano aborcję (prawie 40 lat temu), bo nie przeżyje porodu. Była poważnie chora. Dzisiaj jej syn jest lekarzem, a ona żyje nadal.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 27, 2019 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zakaz aborcji
Małgosiu, dowód anegdotyczny...
Moja mama też zdecydowała się urodzić mojego najmłodszego brata... przypłaciła to prawie całkowitą ślepotą i innymi problemami, ja rokiem zajmowania się maluchem kosztem szkoły i normalnego życia nastolatki, ale to było najlepsze wyjście, bo jest osobą, która po prostu prędzej by umarła niż pozwoliła zabić dziecko, ale uważam, że w takich sytuacjach jednak to kobieta powinna mieć wybór.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 27, 2019 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zakaz aborcji
Wydaje mi sie ze tu nie chodzi o to czy zgadzac sie na aborcje czy nie, ale o to co zmieni w rzeczywistosci pelen zakaz aborcji.
Wg mnie tylko jedno - ceny wzrosna.
Czy ktokolwiek robil chociaz szacunki podziemia aborcyjnego w Polsce i okolicach ?


Pn maja 27, 2019 23:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Zakaz aborcji
Ale to, że ceny wzrosną to chyba dobrze, nie?


Wt maja 28, 2019 7:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zakaz aborcji
subadam napisał(a):
Wydaje mi sie ze tu nie chodzi o to czy zgadzac sie na aborcje czy nie, ale o to co zmieni w rzeczywistosci pelen zakaz aborcji.
Wg mnie tylko jedno - ceny wzrosna.
Czy ktokolwiek robil chociaz szacunki podziemia aborcyjnego w Polsce i okolicach ?


Szacunki próbuje się robić, ale jest to bardzo niewiarygodne.
Wzrost cen wiąże się niestety ze wzrostem stosowania metod chałupniczych, że tak to ujmę, czyli wszelkiej maści produktów majacych wywołać poronienie, a ich szkodliwość jest porażająca.

Każdy prawny zakaz pewnych usług czy towarów tworzy zawsze czarny rynek i szarą strefę, pozwala to udawać, że nie ma problemu lub jest marginalny, ale tak nie jest, bo problem w praktyce rośnie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 28, 2019 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Zakaz aborcji
IrciaLilith napisał(a):
Każdy prawny zakaz pewnych usług czy towarów tworzy zawsze czarny rynek i szarą strefę, pozwala to udawać, że nie ma problemu lub jest marginalny, ale tak nie jest, bo problem w praktyce rośnie.

Idąc tym tropem to należałoby zalegalizować usługi płatnych zabójców :evil:


Wt maja 28, 2019 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zakaz aborcji
Ile kombinacji, by wyjąć jedną zbrodnie spośród innych ze ścigania, i zrobić to tak, by uspokoic sumienie, że się - mimo deklarowania bycia katolikiem - nie sprzeciwia aborcji. Oczywiscie, takie gadanie sprawia, że można się sprzeciwiać aborcji "werbalnie" co nic nie zmienia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 10:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zakaz aborcji
SweetChild napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Każdy prawny zakaz pewnych usług czy towarów tworzy zawsze czarny rynek i szarą strefę, pozwala to udawać, że nie ma problemu lub jest marginalny, ale tak nie jest, bo problem w praktyce rośnie.

Idąc tym tropem to należałoby zalegalizować usługi płatnych zabójców :evil:


To jest myśl, zrobić im związki zawodowe i komisję etyczną, osobne sądownictwo oraz dać wcześniejsze emerytury... tacy płatni zabójcy to żołnierze oraz służby i jednostki specjalne, a etyka jest taka aby zabijać w ostateczności i tylko gdy dobro kraju tego wymaga...

Dostrzegasz analogię?
A teraz pomyśl co by było jakby zlikwidować legalnych 'płatnych zabójców' i do likwidacji terrorystów trzeba by na lewo zatrudniać członków grup przestępczych... no i odebrać policji broń, bo też jeszcze kogoś zabiją...

Idąc tym tropem- wiele leków, np morfina to narkotyki, więc może by tak zdelegalizować, bo w końcu to narkotyk a narkotyki to zło? O dostępnej bez recepty kodeinie wspominać nie trzeba, prawda? Ani o tym, że narkomanom rozdaje się metadon, który jest oczywiście narkotykiem, ale to mniejsze zło?
Wiesz do czego doszło na wschodzie po delegalizacji tramadolu?

Nie chodzi o pełną legalizację i o aborcję na życzenie ot tak, ale o furtkę dla specjalnych przypadków oraz o konkretną pomoc i wsparcie.

Marku, w jakich przypadkach uważasz, że należy usunąć płód? Ciąża pozamaciczna jest takim powodem? Zagrożenie życia matki? Ogromne ryzyko dla jej zdrowia?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 28, 2019 10:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL