Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Zakaz aborcji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Zakaz aborcji
IrciaLilith napisał(a):
To jest myśl, zrobić im związki zawodowe i komisję etyczną, osobne sądownictwo oraz dać wcześniejsze emerytury... tacy płatni zabójcy to żołnierze oraz służby i jednostki specjalne, a etyka jest taka aby zabijać w ostateczności i tylko gdy dobro kraju tego wymaga...

Dostrzegasz analogię?
A teraz pomyśl co by było jakby zlikwidować legalnych 'płatnych zabójców' i do likwidacji terrorystów trzeba by na lewo zatrudniać członków grup przestępczych... no i odebrać policji broń, bo też jeszcze kogoś zabiją...

Napisałbym, że niezła analogia :ok: , gdyby nie fakt, że kiedyś sam ją przedstawiałem, a nie wypada samemu się chwalić ;) I nie pozostaje mi innego, jak przyznać Ci rację w zakresie, że nawet w tak fundamentalnych sprawach należy zachować pragmatyzm :-|


Wt maja 28, 2019 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zakaz aborcji
IrciaLilith napisał(a):
Marku, w jakich przypadkach uważasz, że należy usunąć płód? Ciąża pozamaciczna jest takim powodem? Zagrożenie życia matki? Ogromne ryzyko dla jej zdrowia?
Przypadek (zresztą skrajnie rzadki) gdy ratowanie matki wiąże się ubocznie z śmiercią płodu jest opisany jako "zasada podwójnego skutku" i nie ma z nim problemu ani w prawie świeckim, ani w nauczaniu Kościoła.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 11:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zakaz aborcji
Ok, a gdy zagrożone jest zdrowie psychiczne matki? Gdy szansa utraty życia jest na poziomie kilkunnastu procent? Gdzie jest granica między poważnym zagrożeniem a mniej poważnym i kto powinien o tym decydować?
Czy uważasz, że przeprowadzane w Polsce legalne aborcje dotyczą właśnie takich przypadków gdzie aborcja była mniejszym złem?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 28, 2019 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zakaz aborcji
Aha, na marginesie zakazy zakazami a ja w 5min znalazłam kilkanaście dostępnych od ręki opcji zrobiena aborcji co wyraźnie wskazuje, że prawne zakazy nic nie dadzą.

Zamiast walczyć o pełną delegalizację czy wręcz kryminalizację należy się zastanowić dlaczego ktoś chce się pozbyć ciąży i co można zrobić aby taka osoba zmieniła nastawienie? Jaka pomoc dla niej może coś zmienić? Jak zapobiegać takim sytuacjom?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 28, 2019 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zakaz aborcji
IrciaLilith napisał(a):
Ok, a gdy zagrożone jest zdrowie psychiczne matki?
Po pierwsze bzdura.
Po drugie zadaj sobie pytanie, czy wolno zabić męża gdy zagrożone jest "zdrowie psychiczne żony"
Cytuj:
Gdy szansa utraty życia jest na poziomie kilkunnastu procent? Gdzie jest granica między poważnym zagrożeniem a mniej poważnym i kto powinien o tym decydować?
Decyduje matka. Z tym że mówimy o zagrożeniu życia, a nie pretekstach w rodzaju pogorszenia wzroku o półtora dioptrii. Mówimy o sytuacjach ekstremalnych (a jest to temat zastępczy, bo to są marginalia a nie to o co idzie cała sprawa).
Tu masz szerzej o zasadzie podwójnego skutku https://opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/gn ... wojny.html
Czy uważasz, że przeprowadzane w Polsce legalne aborcje dotyczą właśnie takich przypadków gdzie aborcja była mniejszym złem?[/quote]Które konkretnie aborcje?.

Cytuj:
Aha, na marginesie zakazy zakazami a ja w 5min znalazłam kilkanaście dostępnych od ręki opcji zrobiena aborcji co wyraźnie wskazuje, że prawne zakazy nic nie dadzą.
Niczego podobnego nie wskazuje.
W 10 minut znalazłem w Sieci kilka ofert tzw sprzedaży kosztów VAT - co jest też nielegalne. Więc nie zakazywać?
Zakaz prawny daje wiele:
  • po pierwsze, na rzecz nielegalną dużo mniej osób się decyduje niż na legalną
  • po drugie stan prawa wpływa na świadomość moralną odnośnie czynu (to bardzo ważne)
  • po trzecie, w przypadku gdy rodzina naciska na aborcję, istniejący zakaz stawia matkę w dużo lepszej sytuacji do wybronienia się przed podobnymi naciskami

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 13:45
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zakaz aborcji
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ile kombinacji, by wyjąć jedną zbrodnie spośród innych ze ścigania, i zrobić to tak, by uspokoic sumienie, że się - mimo deklarowania bycia katolikiem - nie sprzeciwia aborcji. Oczywiscie, takie gadanie sprawia, że można się sprzeciwiać aborcji "werbalnie" co nic nie zmienia.

Do kogo pijesz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 28, 2019 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zakaz aborcji
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ile kombinacji, by wyjąć jedną zbrodnie spośród innych ze ścigania, i zrobić to tak, by uspokoic sumienie, że się - mimo deklarowania bycia katolikiem - nie sprzeciwia aborcji. Oczywiscie, takie gadanie sprawia, że można się sprzeciwiać aborcji "werbalnie" co nic nie zmienia.

Do kogo pijesz?
A do kogo Ci pasuje opis? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 19:17
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zakaz aborcji
Piaskownica. Wyrosłam z niej dawno. Twoja odpowiedź sugeruje, że do mnie. Jeśli tak, to jest to oszczerstwo, które powinno być dowiedzione i o ten dowód poproszę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 28, 2019 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zakaz aborcji
Małgosiaa napisał(a):
Piaskownica. Wyrosłam z niej dawno.
Twoja reakcja wskazuje na coś przeciwnego...
Cytuj:
Twoja odpowiedź sugeruje, że do mnie.
No proszę, a to podobno ja mam obsesję na Twoim punkcie :)
A co, sumienie gryzie? To dobrze, jest dla Ciebie nadzieja na poprawę...
Cytuj:
Jeśli tak, to jest to oszczerstwo, które powinno być dowiedzione i o ten dowód poproszę.
Jak oszczerstwo, to czemu CI się skojarzyło z Tobą? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 19:47
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zakaz aborcji
Mam dośc zabawy w kotka i myszkę i chamskich zagrań pod moim adresem. Trollujesz aż się kurzy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 28, 2019 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zakaz aborcji
NIe. Opisałem pewne zjawisko i na tym skończyłe,. Ty trollujesz od kilku postów, w dodatku się przy okazji ośmieszając swoimi domysłami i wiciem się. Proponuję, byś napisała coś na temat.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 20:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Zakaz aborcji
Powiem tak.

Ustawa dotycząca całkowitego zakazu aborcji, zwłaszcza z karalnością kobiet, w moim przekonaniu nie była dobra. Wymagała co najmniej poważnych korekt. W takiej wersji mogła przynieść więcej szkody niż pożytku (w tym: pilnej liberalizacji przy pierwszej okazji). Ustawa o wykreśleniu przesłanki eugenicznej nie budziła moich wątpliwości. Tam nic poza wykreśleniem nie było. I to można było zrobić, gdyby ustawodawca chciał.

Inna rzecz, że ruszanie kompromisu w jedną stronę sprawia także, że wzrasta siła /popularność zwolenników jej liberalizacji. Co możemy obserwować.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So cze 15, 2019 10:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL