Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Następna strona
 Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji 
Autor Wiadomość
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):

Rozmawiajmy może twardo o człowieku, bo rozmowa o życiu ludzkim nieuchronnie ściągnie tutaj świrów od "ma żyć, nieważne, w jaki sposób" Mizerykordia, felek..


Ale może właśnie tego życia dotyczy cytat z Mt 13, 24-30,

"Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"


Cz lis 23, 2017 13:11
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Andy72 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Pomieszanie Kartezjusza z poplątniem. Powiadasz, że podobnie jak jakiś luminarz Oświecenia francuskiego, skopałbyś szczenną sukę, bo "przeciez to nic nie czuje", tzn. to tylko reakcja fizjologiczna?

Stąd nagonka pogrobowców Kartezjusza na Kaczyńskiego za ustawę o ochronie zwierząt. Różne liberały, Kolibry. Myślenie typu "jestem tak prawicowym twardzielem, że będę domagał się jak największego okrucieństwa wobec zwierząt, bo nie jestem miętkim lewakiem".
Należy przypomnieć że Kartezjusz nie doszedł do swojej doktryny rozumowo ale miał "objawienie", które można nazwać objawieniem demonicznym.

A dlaczego w obronie zwierząt nie nakazać ustawą wszystkim Polakom przejście na weganizm....czyżby świnie, krowy, kury, łosie, kuropatwy nie odczuwały bólu? :o


Cz lis 23, 2017 13:12
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
felek27 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):

Rozmawiajmy może twardo o człowieku, bo rozmowa o życiu ludzkim nieuchronnie ściągnie tutaj świrów od "ma żyć, nieważne, w jaki sposób" Mizerykordia, felek..


Ale może właśnie tego życia dotyczy cytat z Mt 13, 24-30,

"Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"

Czyżbyś te upośledzone płody mianował chwastem :o


Cz lis 23, 2017 13:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):
Lewacy, którzy w żadne demony ani objawienia nie wierzą, powiadają, że się po prostu dowiedział, co sobie robią zwierzątka nawzajem i nie mógł tego znieść moralnie. Dorobił więc do tego filozofię, która mu jakoś pomagała.

O mało co na którymś soborze a by uznano że kobiety nie mają duszy. Wiele osób nie rozróżnia między duszą a świadomością, więc brak duszy oznaczałby że kobiety nie mają świadomości.
Gdy się słyszy o polowaniach na czarownice itp, o wiele "lepiej" jest myśleć że to nic strasznego bo nie miały świadomości. Stąd tylko krok do pomysłu że można istoty te, skoro nie mają świadomości torturować.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 23, 2017 13:16
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Aluś, dlatego ta wstrętna komuna kazywała Polakom oszałamiać zwierzęta przed ubojem. Pozbawiać przytomności, znaczy.

Felek, w ogóle, jeśli przyjąć, że człowiek jest od poczęcia, to aborcja jest tylko szczególnym przypadkiem eutanazji. A poparcie, co najmniej milczące, dla eutanazji masz w Starym Testamencie, gdzie jakiś heros izraelicki, Abimelek bodajże, podczas oblężenia dostaje od kobiety żarnami w łeb i prosi giermka o dobicie, żeby ludzie nie mówili: "kobieta go zabiła". No i giermek go dobija, widac w myśl zasady, że życie ludzkie nie ma wartości absolutnej.


Cz lis 23, 2017 13:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Alus napisał(a):
A dlaczego w obronie zwierząt nie nakazać ustawą wszystkim Polakom przejście na weganizm....czyżby świnie, krowy, kury, łosie, kuropatwy nie odczuwały bólu? :o

A serio, to było by wspaniale, gdyby skończyć z przemysłową hodowlą drobiu na przykład. Dawniej było tak że babcia miała kilka(nąście) kurek, które wołała cip-cip do jedzenia, biegły uważając ją za dobroczyńcę. Potem nic się spostrzegły dziadek kładł kurę na pieniek i robiono rosół.
To jest zupełnie co innego niż obecne obozy koncentracyjne, w których trzyma się zwierzęta, po to by zarobić jeszcze więcej "hajsu".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 23, 2017 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):
Pomieszanie Kartezjusza z poplątniem. Powiadasz, że podobnie jak jakiś luminarz Oświecenia francuskiego, skopałbyś szczenną sukę, bo "przeciez to nic nie czuje", tzn. to tylko reakcja fizjologiczna?

Ja tak powiadam? No nie całkiem, ja nie powiadam, tylko Ty pytasz, formułując pytanie jako moją wypowiedź, której nie ma. Mniemam, że dla Ergo to jakaś forma zabawy.

Zwierzęta jak najbardziej czują (odnoszę się do "mojego" kopania szczennej suki), a to czego zwierzęta nie robią, to wartościowanie etyczne.
Zwierzęta się nie prostytuują, nie onanizują itp., to ocena z naszego punktu widzenia. Dla zwierzaków te czynności są równe przeżuwaniu paszy, albo skakaniu po drzewach.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 13:24
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
To i skopać można. A tak poważnie, to w Biblii Bóg rozwiązuje język oślicy Balaama. Co to znaczy? To znaczy, że oślica myśli i decyduje, a tylko mówić nie może, bo Bóg jej zakazał. Oślica ma swój rozum. I tego się, chłopie, trzymaj, zamiast wciskać jakieś kity z epoki totalitaryzmów..


Cz lis 23, 2017 13:28
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):
Felek, w ogóle, jeśli przyjąć, że człowiek jest od poczęcia, to aborcja jest tylko szczególnym przypadkiem eutanazji.


Niestety, ale coś przyjąć trzeba. Masz jakieś inne propozycje?


Cz lis 23, 2017 13:29

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Człowiek jest istotą, która może ocenić swoje zachowanie jako etyczne-nieetyczne. Zwierzęta potrafią myśleć, kombinować ale nie mogą wybrać grzech-nie grzech. Stąd można sądzić że w odróżnieniu od człowieka wszystkie zwierzęta trafiają do "raju" czy "limbusa" gdzie mogą czuć przyjemność czy rozkosz ale niestety zwierzęta nie są zdolne poczuć nadprzyrodzone szczęście.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 23, 2017 13:31
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
A dlaczego w obronie zwierząt nie nakazać ustawą wszystkim Polakom przejście na weganizm....czyżby świnie, krowy, kury, łosie, kuropatwy nie odczuwały bólu? :o

A serio, to było by wspaniale, gdyby skończyć z przemysłową hodowlą drobiu na przykład. Dawniej było tak że babcia miała kilka(nąście) kurek, które wołała cip-cip do jedzenia, biegły uważając ją za dobroczyńcę. Potem nic się spostrzegły dziadek kładł kurę na pieniek i robiono rosół.
To jest zupełnie co innego niż obecne obozy koncentracyjne, w których trzyma się zwierzęta, po to by zarobić jeszcze więcej "hajsu".

Dawniej.....bo aktualnie na wsi gospodynie nie trzymają w obejściach kur, aby nie paskudziły im na przystrzyżone trawniczki wokół domu.


Cz lis 23, 2017 13:33
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Propozycje? Miłosierdzie dla konających, w obie strony. Tzn. kto się upiera, niech cierpi, skoro wyraża takie życzenie. Ale domyślnie – mizerykordia. Ostrożnie wszakże z zaśpiączkowanymi.

Widzisz, taki już feralny ten świat, że nie ma na niego jednego algorytmu, wszędzie masz przypadki szczególne.


Cz lis 23, 2017 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):
To i skopać można.
"i" oznacza, że oprócz skopania, można również coś innego. Czy ja mówiłem o czymkolwiek, co można?

Cytuj:
A tak poważnie, to w Biblii Bóg rozwiązuje język oślicy Balaama. Co to znaczy? To znaczy, że oślica myśli i decyduje, a tylko mówić nie może, bo Bóg jej zakazał. Oślica ma swój rozum. I tego się, chłopie, trzymaj, zamiast wciskać jakieś kity z epoki totalitaryzmów..

A tak na poważnie, to co ma analiza tekstu Biblii, w której oślica jest alegorią, do tego o czym mówimy? A mówimy (tzn ja mówię, bo Ergo tego nie mówi), że moralność oceny zachowań, jest właściwa tylko ludziom, a zwierzaki posługują sie instynktem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Cz lis 23, 2017 13:41 przez chwat, łącznie edytowano 1 raz



Cz lis 23, 2017 13:37
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Alus napisał(a):
Dawniej.....bo aktualnie na wsi gospodynie nie trzymają w obejściach kur, aby nie paskudziły im na przystrzyżone trawniczki wokół domu.

Zgroza. Ja pamiętam jeszcze nie tylko kury, ale i króliki w takich budkach przestawianych z jednego kąta trawniczka w drugi.

A jaka była zabawa, jak się któryś podkopał...


Cz lis 23, 2017 13:40
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
A tak poważnie, chwat, to ja mówię o rozumie zwierzaka, i o tym, do czego ten zwierzak może rozumu użyć, jeśli człowiek się z nim skomunikuje i mu pomoże – a ty w kółko nawijasz o prostytucji.

Nawijaj dalej. Sam.


Cz lis 23, 2017 13:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL