Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 7:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona
 Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji 
Autor Wiadomość
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Nie, dlaczego. Po prostu inna jest etyka winy, inna jest etyka wstydu, a jeszcze inna jest etyka słonia i nie ma etyki absolutnej. Acz zgadzam się, że człowiek na terenie słoniowym powinien zachowywać się jak słoń, bo w trąbę. I na odwrót, o ile z tą Mary nie doszło do mordu sądowego, tak to właśnie powinno wyglądać.


Cz lis 23, 2017 23:54

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
"etyka wstydu"- oznacza że nie jest złe źle postąpić, ale złe gdy inni o tym wiedzą? Czyli dulszczyzna i zakłamanie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 23, 2017 23:57
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Japonia tak bangla. Nieźle im to wychodzi, jak się przyjrzeć ekonomii. Natomiast z jakiegoś powodu Japończycy uważają, że etyka winy prowadzi ich na krawędź samobójstwa i że oni wdrożyć tego nie potrafią.

Właściwie powinien być jakiś status gościa-dyplomaty, kiedy przebywa się na terenie etycznie obcym.


Pt lis 24, 2017 0:01

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
To niech Japończycy wprowadzą u siebie spowiedź.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 0:06
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Księża im się pozabijają, a tacy z importu będą chcieli jednego i tego samego: władzy nad Cesarzem. Dlatego zresztą szogun ich wykopał z Archipelagu w swoim czasie, będzie coś z czterysta lat. W ogóle problem jest delikatny, a odpowiedź, kto kogo ma nawracać bynajmniej nie tak oczywista – jeśli dla Ciebie etyka japońska jest zła, to dla Japończyka pewnie Twoja etyka jest haniebna, a wspólnych punktów będzie mało.

Aczkolwiek Matz, ten od języka Ruby, jest mormonem. Odbył nawet służbę misjonarską, mormoni mają taki obowiązek.


Pt lis 24, 2017 0:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
"Etyka wstydu" jest gorsza niż brak jakiejkolwiek etyki! Bo nie dość że pozwala czynić zło, to jeszcze to zło ukrywają. Czy nie wierzą w Wszechwiedzącego Boga, który i tak wszystko widzi?
Etyka wstydu na przykładzie:
- zamawiam od japońskiego sprzedawcy partię dysków twardych, on się myli i daje mi ziemniaki
Zwracam uwagę, ale on się utwierdza w swoim, że za nic nie przyzna się do winy.
A że coś jest haniebne - czy haniebne nie było dla Jezusa zginąć nie inną śmiercią tylko na Krzyżu? Obecnie Krzyż traktowany jest jako chwała z powodu Jezusa, wtedy to była to wyjątkowa hańba.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 0:18
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Znaczy, bo my tu jak ślepi o kolorach; ja nawet Chryzantemy i miecza nie czytałem... ale nie możesz przymierzać pojęć z jednej etyki do drugiej, bo Ci wyjdą deliberacje o zapachu kwadratów. A etyka japońskiego sprzedawcy to jest służba z pokorą i uniżeniem, bo kupcy w społeczeństwie samurajskim – jak w każdym społeczństwie feudalnych wojowników – stali nisko. I owszem, śmierć Jezusa jest dla nich w dalszym ciągu haniebna. U nich, w pewnym sensie, czas stanął dwa tysiące lat temu, ale powiedz mi teraz, z jakiej parafii oni mają przyjmować za swoje widzimisię jakichś obcych? Bo Polacy dali radę w swoim czasie? A jeśli to jest powód do wstydu?


Pt lis 24, 2017 0:26

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Skoro uważają że śmierć Jezusa była haniebna, to właśnie Japoniec powinien zgodzić się na największą hańbę, i nie popełniać przy tym harakiri. Może gdyby uwierzył że ta ucieczka przed hańbą zaprowadzi go po śmierci do bezkresnej hańby, przed którą nie ma ucieczki?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 0:34
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
No, ja akurat bym nawracał w drugą stronę, bo coś czuję przez skórę, że w ich społeczeństwie bym się odnalazł, tak jak w polskim nie bardzo mogę, chociaż nasiąkam waszymi zasadami, a właściwie brakiem takowych, kolejną dekadę z rzędu.

Ale bo widzisz. Po Fukushimie rozdawali pomoc w jakiejś szkole. Znane jest zdjęcie, jak Japończycy po tę pomoc stoją w kolejce. Kolejka jest na całe boisko, oni w niej stoją karnie, porządku nikt nie pilnuje. Dlaczego? Bo rozdający pomoc wymalowali na asfalcie ścieżkę, dwa białe paski wężykiem. I oni na tej ściezce... otóż nie wyobrażaj ich sobie jak jakichś ultracwaniaków żydowskich. To są naprawdę grzeczni ludzie.


Pt lis 24, 2017 0:41

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
A ja słyszałem że w kolejce gęsiego stoją ludzie Zachodu a na Wschodzie kolejki są grubsze i bezładne

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 0:49
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
A to zależy gdzie. Azja to jest taaaki kontynent, cała fura kultur i Japończycy akurat odstają na plus.


Pt lis 24, 2017 0:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
https://kolojaponskie.wordpress.com/art ... y-zachodu/
Zwróćmy uwagę na dwie tabelki:
jeśli jestem niewinni i inni tez tak uważają albo winny i inni też tak uważają - tabela podobna.
ALE
gdy jest niezgodność..
Przyznaję że u mnie uczucia są bliższe w tej tabelce Kultura wstydu, ale wiem że prawda jest w tabelce Kultura winy. Zresztą w obu przypadkach: zarówno "Nikt o tym nie wie, więc się nie wstydzę" a jednocześnie "Oczekuje się, że będę czuć się winny tak czy inaczej" zgadzam się bo można nie czuć wstydu a czuć się winnym i na odwrót.
Teraz tylko powstaje pytanie: co jest dla mnie ważniejsze, do czego będę dążył.
Niestety Kultura wstydu to kultura faryzeuszy. A Kultura winy to ta, której uczy Jezus.
Zacytuję:
Z punktu widzenia psychologii wina jest uważana za bardziej „zaawansowane” uczucie niż wstyd. Okada podaje przykład modelu rozwoju osobowości Eriksona, według którego pojawienie się podstawowego wstydu jest częścią drugiego stopnia rozwoju ego, zaś winy trzeciego.

Przyznaję że uczuciowo dla mnie wstyd jest silniejszym uczuciem niż wina, tak że pod tym względem byłbym nawet bliższy kulturze wstydu, ale wiem, że to z powodu mojego ego. Kultura wstydu to folgowanie swojemu ego, swoim uczuciom, natomiast kultura winy to już wzięcie swojego ego pod kontrolę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 1:10
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
A, no własnie. Ja umiem przynać się do błędu, bo u was w ten sposób można obronić dobre imię i wyrobić sobie reputację; a ponieważ jest to rzeczą nieprzyjemną, to jest to honor. I tylko dlatego.

Also, tabelka wstydu trzyma z wyjątkiem lewej dolnej kratki, której po prostu i zwyczajnie nie ma. Prawodpodobnie dlatego, że BÓG SIĘ PATRZY. No więc sam widzisz, że bywają rózne piekła na tym najlepszym ze światów.


Pt lis 24, 2017 1:51
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Hm... no więc w oczach Boga wszyscy jesteśmy winni. Ale z tego wynika, że Bogu należą się tylko epitety i więcej nic. Natomiast z pachołkami wysługującemu się temu Osobnikowi sprawa jest trudniejsza, bo oni uparcie uważają się za niewinnych. Zdaje się jednak, że jest pewien sposób, ażeby ich rozbroić. No...

Gdyby byli niewinni, toby się nie wpychali wszędzie ze swoją """Dobrą""" Nowiną. Oni chcą zmyć z siebie jakąś hańbę kosztem całego świata, zamiast, jeśli nie potrafią jej znieść, honorowo wypruć sobie flaki. Dlatego są winni.


Pt lis 24, 2017 2:23

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):
BÓG SIĘ PATRZY

Właśnie.
Jak przejść na poziom etyki winy?
Po pierwsze, powinno się zdać sprawę że i tak Bóg widzi wszystko, najbardziej skryte myśli.
Po drugie: powinno się uzmysłowić Sąd Ostateczny - a więc chwilę gdzie wszyscy będą wszystko wiedzieć o innych. Wielki ekran na którym leci film życia oglądany przez rodziców, dzieci, szefa itd. Na filmie pokazana sytuacja, a na dole napisy, co tak naprawdę myślałem.
Poza tym: spowiedź, która jakby nie było wymaga pewnego pohańbienia gdy się mówi o swoich niedoskonałościach, ale wtedy niknie wina.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 16:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL