Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Prośba - badanie do pracy magisterskiej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 13, 2018 19:06
Posty: 2
Post Prośba - badanie do pracy magisterskiej
Cześć!
Studiuję psychologię na Uniwersytecie Łódzkim i poszukuję panów, którzy poświęciliby kilkanaście minut na uzupełnienie ankiety internetowej. Badam zależności między impulsywnością, duchowością a depresją u mężczyzn.
Jest możliwość wylosowania nagrody (taka zachęta :) )

Zależy mi na osobach silnych duchowo. W rozumieniu psychologii duchowość to nie tylko wiara w Boga, jednak właściwie można porównywać to jeden do jednego. Między innymi dlatego trafiłam na to forum.

Mam też nadzieję, że nauczę się od Was czegoś ciekawego ;) Mężczyźni - podaję link do badania: https://goo.gl/forms/nQzMSm2GPfIcrTCM2

W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Z góry dziękuję! Pokój i dobro!


Cz wrz 13, 2018 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prośba - badanie do pracy magisterskiej
Strona 14 to jakaś porażka:
- po pierwsze odwrotnie "całkowicie zgadzam się..całkowicie nie zgadzam się" niż wymaga logika i niż gdzie indziej
- po drugie : strona ta ma aż 59 punktów, gdzie w kółko pyta się o to samo:"czy jak jestem w dobrym nastroju to robię głupie rzeczy", zamiast jednego pytania, być może więcej punktowanego wciąż się powtarza.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 13, 2018 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 13, 2018 19:06
Posty: 2
Post Re: Prośba - badanie do pracy magisterskiej
Odpowiadam:
tylko ankieta demograficzna jest stworzona przeze mnie. Impulsywność, duchowość i depresja, a także końcowe krótkie narzędzie do badania tendencji samobójczych są naukowymi, rzetelnymi narzędziami używanymi w psychologii, które po prostu przepisałam do internetu. Zmiana czegokolwiek nie wchodziła w grę (nawet odwrócenia skali "zgadzam się/nie zgadzam się"), bo narzędzie MOGŁO (ale nie musiało) stracić na rzetelności. Wszelkie zmiany muszą być poparte badaniami, statystyką itd. A prowadzić badania, żeby potem robić prostsze badania do magisterki... nie ma to sensu. Promotor nie zgodziłby się na zmianę czegokolwiek.
Ale rozumiem uwagi, mnie samą przepisywanie tego frustrowało.
Pytania w ankietach poniekąd się powtarzają, fakt, ale z jakiegoś powodu przy tworzeniu narzędzia i badaniach nad nimi wykazano, że akurat te pytania są najbardziej istotne statystycznie i muszą zostać.

Dzięki za uwagi i wypełnienie ankiety! ;)


Cz wrz 13, 2018 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Prośba - badanie do pracy magisterskiej
Ankieta jeszcze aktualna czy już praca napisana i obroniona? :)


Wt sty 08, 2019 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Prośba - badanie do pracy magisterskiej
Andy72 napisał(a):
Strona 14 to jakaś porażka:
- po pierwsze odwrotnie "całkowicie zgadzam się..całkowicie nie zgadzam się" niż wymaga logika i niż gdzie indziej
- po drugie : strona ta ma aż 59 punktów, gdzie w kółko pyta się o to samo:"czy jak jestem w dobrym nastroju to robię głupie rzeczy", zamiast jednego pytania, być może więcej punktowanego wciąż się powtarza.


To ma sens - takie ankiety są tworzone w sposób, który właśnie ma coś sprawdzić właśnie w ten sposób.

_________________
MODERATOR


Wt sty 08, 2019 19:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL