Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życia? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 01, 2019 11:51
Posty: 2
Post A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życia?
A gdyby tak rzucić wszystko na jakiś czas i wyjechać nie w Bieszczady, a na Duchową Wyprawę Życia? :-o

Nie w ucieczce przed otaczającym światem, nie przed pracą/obowiązkami/szkołą, lecz po to by odkryć Siebie na nowo!

Pomysł na Duchową Wyprawę Życia pojawił się znienacka podczas tegorocznych rekolekcji i gdyby nie one - sam nie wiem - czy byłbym wśród Was Kochani podczas Świąt Wielkiej Nocy.

Pojawiła się jednak nieopisana siła i moc, wiara, że wszystko się uda. Bóg umacnia mnie w tym każdego dnia - rano, wieczór, we dnie, w nocy.

"Plan pielgrzyma" nie jest do końca domknięty, bo jak to się mówi: "wszystko się może zdażyć...". Ufam jednak, że z Bożą i Waszą pomocą uda mi się wykonać wszystkie etapy, które dość realistycznie sobie założyłem. Z Bożego (tak ufam) zamierzenia plan ten wygląda następująco:

I ETAP (plus/minus gdzie będą się znajdować moje przystanki na trasie):
- wyprawa do rodzinnej parafii (3dni)
- m.in. modlitwa o boże błogosławieństwo w Parafii św. Krzysztofa w Tychach oraz wizyta u Ojców Franciszkanów w Katowicach (3dni)
- Jasna Góra - Częstochowa - Siewierz (4dni)
- Oświęcim - Wadowice (3dni)
- Kalwaria Zebrzydowska - Kraków - Gorlice (7dni)
- Zakopane + Tatry - Ludźmierz (5dni)
- Bielsko-Biała - Żory - Ostrawa (4dni)
- Ķłodzko - Wałbrzych - Świebodzin (3dni)
- Leszno - Września - Licheń Stary (3dni)
- Gniezno - Toruń - Sieradz (4dni)
- Skierniewice - Warszawa - Radom (7dni)
- Puławy - Szczytno - Olsztyn (4dni)
- Morąg - Malbork - Gdańsk (4dni)
- Tuchola - Bydgoszcz - Piła (3dni)
- Stargard - Szczecin (3dni)
- Msza Św. dziękczynna

Możliwe (Daj Boże!), że ten etap przedłuży się z 2 miesięcy - przy zdrowiu i o łasce - do 3 miesięcy...

II ETAP (kolejne 2 miesiace):
- Dania, Niemcy, Austria
- Włochy, Watykan
- Ziemia Święta
- Francja
- Hiszpania, Portugalia

III ETAP (na etapie bardzo wstępnych przygotowań)
- Meksyk

Możecie być częścią mojej pielgrzymki. Wasze datki i pomocna dłoń, wspomogą mnie w tych ważnych chwilach refleksji, ale zdecydowana większość zostanie przeznaczona na wsparcie lokalnych Kościołów, na intencje mszalne za szczęśliwą podróż, za Was i za tych którzy tu być nie mogą, a chcieliby być razem ze mną w tej wspaniałej, wielkiej wyprawie.

https://zrzutka.pl/z/duchowawyprawazycia

Szczęść Boże!!!


Śr maja 01, 2019 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życ
Żeby to było 7.5 tysiąca, ale jest 75 tysięcy, czyli pewnie wartość chałupy w Bieszczadach.
Czyli mamy Ci sfinansować wyprawę dookoła świata?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 01, 2019 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życ
Duchowa Wyprawa Życia ... kojarzy mi się ze zdobywaniem duchowej dojrzałości życia 🤔
A tu propozycja: sfinansujcie mi wycieczkę krajoznawczą dookoła świata ...
Sprawdzasz, jak naiwne jest społeczeństwo?

A jeżeli to jest "całkiem poważna propozycja", to podpowiadam uczciwsze rozwiązanie: zapracuj na siebie sam, odłóż sobie oszczędności i spróbuj "pustyni w mieście".
Na pewno staniesz się rozumniejszy 😋


Śr maja 01, 2019 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życ
Może połącz wyprawę dookoła świata z pisaniem ksiązki a choćby bloga, bądź kimś w rodzaju Cejrowskiego czy Halika!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 01, 2019 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życ
kermitza8a napisał(a):
A gdyby tak rzucić wszystko na jakiś czas i wyjechać nie w Bieszczady, a na Duchową Wyprawę Życia? :-o


https://zrzutka.pl/z/duchowawyprawazycia

Szczęść Boże!!!

Marzy mi się wyprawa życia do Ziemi Świętej :chat: Jak dotąd pozostaje ona w sferze marzeń....


Śr maja 01, 2019 17:22
Zobacz profil
Post Re: A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życ
Mnie się marzy Kibeho w Ruandzie... :buja:


Śr maja 01, 2019 17:40

Dołączył(a): Śr maja 01, 2019 11:51
Posty: 2
Post Re: A gdyby tak rzucić all i wyjechać na Duchową Wyprawę Życ
Andy72 napisał(a):
Żeby to było 7.5 tysiąca, ale jest 75 tysięcy, czyli pewnie wartość chałupy w Bieszczadach.
Czyli mamy Ci sfinansować wyprawę dookoła świata?


Drogi Andy72, z kwotą wsparcia na poziomie 7,5 tys. spokojnie jestem w stanie odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca modlitewne w Polsce + może jeszcze starczyć na kilka intencji mszalnych. Nie wiem jaka jest wartość takiego domku ale wiem, że to ogromna, ciężka do uzyskania kwota - czy z datków czy też normalnie, ciężko harując, pamiętając, że ma się na sobie wydatki i inne zobowiązania które mimo chodem trzeba opłacać. Wiedz tylko, że po przekroczeniu granicy wszystko staje się "x" droższe: noclegi, jedzenie i transport - mimo spania pod namiotem, konserwami z Polski i łapaniem autostopu.

P.S. Nie dookoła, bo ani Azji Wschodniej, ani Australii nie mam w planach - prędzej to mogłeś ująć - na drugą stronę globu ;-)

ratio napisał(a):
Duchowa Wyprawa Życia ... kojarzy mi się ze zdobywaniem duchowej dojrzałości życia 🤔
A tu propozycja: sfinansujcie mi wycieczkę krajoznawczą dookoła świata ...
Sprawdzasz, jak naiwne jest społeczeństwo?
A jeżeli to jest "całkiem poważna propozycja", to podpowiadam uczciwsze rozwiązanie: zapracuj na siebie sam, odłóż sobie oszczędności i spróbuj "pustyni w mieście".
Na pewno staniesz się rozumniejszy 😋


Drogi ratio, całe życie budujemy taką dojrzałość, czasem z lepszym, a czasem z gorszym skutkiem :)
A tu moja propozycja: też załóż zbiórkę i nazwij ją "Z Wami na około bo jest mi wesoło" ;-)
Na razie wychodzi na to, że to ja jestem naiwny i bezsensowne szukam pomocy w realizacji marzeń...
Tak, jest to jak to nazwałeś: "całkiem poważna propozycja", a Twoje zasugerowane działania skłaniają do myślenia, że mimo własnych najszczerszych działań i trudów z tym związanych, nie ma co liczyć na pomoc obcych ludzi, którzy są w stanie nawet w nieznacznym stopniu kogoś wspomóc w dążeniu do spełnienia ich marzeń, których samodzielnie nie są w stanie udźwignąć. Może po prostu pomoglbys dotrzeć do owych osób. Kurczę, rzeczywiście wychodzi na wierzch moja naiwność... :?

Andy72 napisał(a):
Może połącz wyprawę dookoła świata z pisaniem ksiązki a choćby bloga, bądź kimś w rodzaju Cejrowskiego czy Halika!


Drogi Andy72 jeszcze raz Ci powtarzam, że nie dookoła ba co najwyżej na drugą stronę ;) Wybacz, nie jestem humanistą i kiepsko piszę (byłby bełkot albo książka z samymi zdjęciami plus opisami :-| ). Myślałem o vblogu, ale technicznie ciężko to będzie ogarnąć przy moich środkach (mój 12letni laptop nie pociągnie renderingu), chyba, że zmontuję materiały dopiero po powrocie z wyprawy. Poza tym jest masa zakazów foto/video, a nie mam zamiaru robić ujęć ukradkiem bo to i nieetyczne i nieefektywne...

mareta napisał(a):

Marzy mi się wyprawa życia do Ziemi Świętej :chat: Jak dotąd pozostaje ona w sferze marzeń....

Więc pora droga mareta'o zacząć coś działać w tym kierunku, jeśli nie teraz, to kiedy?! :D
P.S. Poluj na tanie bilety do Tel Avivu poza sezonem - jest mega tanio - tyle, że z dość sporym wyprzedzeniem!!!

Teresse napisał(a):
Mnie się marzy Kibeho w Ruandzie... :buja:

Droga Teresse, podobnie jak mareta nie skreślajcie marzeń! ;-)


Śr maja 01, 2019 19:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL