Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:03



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Pożegnanie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożegnanie
Małgosiaa napisał(a):
W sumie, można było to tak zrozumieć, aczkolwiek jest to błedny wniosek (moderator nie jest od oceniania wiedzy uzytkowników), ale jak widzę nikt nie zrozumiał tak, jak zrozumiał zefciu.


Twoja wypowiedź nie miała formy oceny ich wiedzy, to wyglądało jakbyś się śmiała z tego że dwóch głupich niewykszatłconych ludzi, ze sobą dyskutuje, w końcu kocioł przyganiał(mówił) garnkowi że jest głupi, i odwrotnie, garnek przyganiał o tym że kocioł jest głupi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 27, 2020 21:23
Zobacz profil
Post Re: Pożegnanie
Bzdura! Nic w uwadze Malgosiaa nie bylo o wiedzy, wyksztalceniu, czy pogladach. Bylo tylko o zachowaniu.


Śr maja 27, 2020 21:46

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Pożegnanie
Zefciu- jakbyś z jakiś przyczyn tu zerknął to przemyśl na spokojnie czy nie warto wrócić... Ja serio już tęsknię i wiem, że będzie mi Ciebie bardzo brakowało.
Odpocznij, nabierz dystansu...
Cokolwiek zrobisz- Wszystkiego dobrego i bądź szczęśliwy!

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 27, 2020 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożegnanie
Kael napisał(a):
Bzdura! Nic w uwadze Malgosiaa nie bylo o wiedzy, wyksztalceniu, czy pogladach. Bylo tylko o zachowaniu.


Było tu użyte to powiedzenie "przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli" a to rozumiemy:

z Wikipedii:

Cytuj:
o sytuacji, w której ktoś poucza innych, wytyka im błędy, a sam nie jest bez wad


Więc tutaj ewidentnie, zefciu zostało sprowadzony do poziomu osoby którą krytykował, i nie bardzo rozumiem dlaczego Małgośka tego nie rozumie? być może nie wie co to powiedzenie oznacza? być może niepotrzebnie go użyła :mrgreen:
Być może dla Małgośki, to powiedzenie oznacza zupełnie co innego :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 27, 2020 22:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pożegnanie
Robek napisał(a):


Więc tutaj ewidentnie, zefciu zostało sprowadzony do poziomu osoby którą krytykował, i nie bardzo rozumiem dlaczego Małgośka tego nie rozumie? być może nie wie co to powiedzenie oznacza? być może niepotrzebnie go użyła :mrgreen:
Być może dla Małgośki, to powiedzenie oznacza zupełnie co innego :mrgreen:
Z tak błahego powodu kasować konto? :? Zbyt infantylne zachowanie, jak na dorosłego faceta. To był pretekst. Są inne powody; może jest uprzedzony do Małgosi i nie akceptuje krytycznych uwag z jej strony.


Śr maja 27, 2020 23:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pożegnanie
Robek napisał(a):
Więc tutaj ewidentnie, zefciu zostało sprowadzony do poziomu osoby którą krytykował, i nie bardzo rozumiem dlaczego Małgośka tego nie rozumie? być może nie wie co to powiedzenie oznacza?

Ewidentnie naciągasz rozumienie tego powiedzenia. Jeden drugiemu solił ad personam. Nie pasuje do tego? "W sytuacji, kiedy sam nie jest bez wad" nie oznacza braku wiedzy, co sugerujesz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 28, 2020 5:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożegnanie
Małgosiaa napisał(a):
Ewidentnie naciągasz rozumienie tego powiedzenia. Jeden drugiemu solił ad personam. Nie pasuje do tego? "W sytuacji, kiedy sam nie jest bez wad" nie oznacza braku wiedzy, co sugerujesz.



No właśnie nie pasuje :mrgreen: nie rozumiesz tego przysłowia, spróbuj się dowiedzieć co ono oznacza i w jakich momentach się go używa.
Bo zefcio zaczął mówić że george45 jest głupi, i jeśli wtedy ty użyłaś tego przysłowia, to tak jakbyś powiedziała że zefcio również jest głupi.
Tego powiedzenia często używać się w sytuacjach, gdy jakiś głupi człowiek, poucza jakiegoś innego głupiego człowieka.
A to w jaki sposób rozumiesz to przysłowie, jest błędne :mrgreen: ale i dobrze, nigdy za zefciem nie przepadałem, więc nic mi nie przeszkadza to, że go już nie ma.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 28, 2020 8:56
Zobacz profil
Post Re: Pożegnanie
Robek zrozumial po swojemu i caly swiat ma tak samo rozumiec!
Chodzilo o caloksztalt akcji a nie o jeden konkretny wpis. Ale mozna skupic sie na jednym drobiazgu i obrazic sie na caly swiat bez proby wyjasnienia. Czemu nie?


Cz maja 28, 2020 9:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pożegnanie
Kael napisał(a):
Robek zrozumial po swojemu i caly swiat ma tak samo rozumiec!
Chodzilo o caloksztalt akcji a nie o jeden konkretny wpis. Ale mozna skupic sie na jednym drobiazgu i obrazic sie na caly swiat bez proby wyjasnienia. Czemu nie?

Dokładnie tak :D Cały swiat musi tak rozumieć, jak rozumie Robek, bo nie przyjdzie mu do głowy, że jeśli nie ma cytatu konkretnej wypowiedzi, to komentarz może odnosić się do całości.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 28, 2020 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożegnanie
Kael napisał(a):
Robek zrozumial po swojemu i caly swiat ma tak samo rozumiec!
Chodzilo o caloksztalt akcji a nie o jeden konkretny wpis. Ale mozna skupic sie na jednym drobiazgu i obrazic sie na caly swiat bez proby wyjasnienia. Czemu nie?


Naprawdę jesteście dziwni, :mrgreen: to niby co oznacza to przysłowie? co sobie tam żeście wymyślili?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 29, 2020 1:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pożegnanie
To nie jest przysłowie, a związek frazeologiczny. I nic tam nie ma o braku wiedzy, a o wadach. Przyganiać, to nic innego jak krytykować wady, złe zachowanie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt maja 29, 2020 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożegnanie
Małgosiaa napisał(a):
To nie jest przysłowie, a związek frazeologiczny. I nic tam nie ma o braku wiedzy, a o wadach.


Bez różnicy czy to jest powiedzenie czy przysłowie, a znaczenie według PWN

Mówimy „Przyganiał kocioł garnkowi”, mając na myśli kogoś, kto zwraca innym uwagę, a sam popełnia podobne błędy.

Więc tak jak mówiłem wcześniej, gdy zefciu mówił że george45 jest głupi, to jak wtedy napisałaś „Przyganiał kocioł garnkowi” to taj jakbyś powiedziała, że zefciu również jest głupi.

Małgosiaa napisał(a):
Przyganiać, to nic innego jak krytykować wady, złe zachowanie.


To jest tylko jeden wyraz, jego znaczenie nie jest tutaj istotne.
Chodzi o to, że jaki jest garnek to taki sam jest kocioł, jaki jest zefcio, to i taki sam jest george45.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 30, 2020 1:16
Zobacz profil
Post Re: Pożegnanie
Robek, przestan sie skupiac na drobiazgu, zrob 2 kroki do tylu i spojrz na cala wymiane zdan miedzy zefciem i george45. O calosc akcji chodzilo, a nie o pojedyncze, subiektywne poglady oponentow.

No, ale (znowu) moze niektorzy juz tak maja, ze to drobiazgi sa najwazniejsze i szerzej spojrzec nie potrafia?


So maja 30, 2020 7:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pożegnanie
Kael napisał(a):
Robek, przestan sie skupiac na drobiazgu, zrob 2 kroki do tylu i spojrz na cala wymiane zdan miedzy zefciem i george45. O calosc akcji chodzilo, a nie o pojedyncze, subiektywne poglady oponentow.

No, ale (znowu) moze niektorzy juz tak maja, ze to drobiazgi sa najwazniejsze i szerzej spojrzec nie potrafia?



Jak na końcu dyskusji zefcio powiedział że george jest głupi, to później Małgośka dodała że zefcio również jest głupi, i zewcio się obraził, no ale jeśli ktoś nie zna znaczenia przysłów/powiedzeń których używa, to tak się kończy, a wystarczyło trochę się dokształcić, i by nie było problemu :-D w sumie wiele osób tak właśnie ma, zamiast konkretnie własnymi słowami, normalnie się wypowiedzieć, to używa jakiś tam przysłów, które w dodatku rozumie na swój własny sposób.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 30, 2020 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pożegnanie
Robek napisał(a):
Kael napisał(a):
Robek, przestan sie skupiac na drobiazgu, zrob 2 kroki do tylu i spojrz na cala wymiane zdan miedzy zefciem i george45. O calosc akcji chodzilo, a nie o pojedyncze, subiektywne poglady oponentow.

No, ale (znowu) moze niektorzy juz tak maja, ze to drobiazgi sa najwazniejsze i szerzej spojrzec nie potrafia?



Jak na końcu dyskusji zefcio powiedział że george jest głupi, to później Małgośka dodała że zefcio również jest głupi, i zewcio się obraził, no ale jeśli ktoś nie zna znaczenia przysłów/powiedzeń których używa, to tak się kończy, a wystarczyło trochę się dokształcić, i by nie było problemu :-D w sumie wiele osób tak właśnie ma, zamiast konkretnie własnymi słowami, normalnie się wypowiedzieć, to używa jakiś tam przysłów, które w dodatku rozumie na swój własny sposób.


Używanie "jakiś tam przysłów" jest konkretnym wypowiadaniem się.
Nie możemy zapytać Zefcia o jego interpretację tego powiedzenia, więc warto zakończyć ten wątek.

_________________
MODERATOR


So maja 30, 2020 19:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL