Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zbiórka na zakup różańców i modlitewników dla więźniów 
Autor Wiadomość
Post Re: Zbiórka na zakup różańców i modlitewników dla więźniów
Alus, to nie calkiem tak. Ciag dalsy twojego cytatu to: byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie .

AdamKazimierczak wspomaga wiezniow duchowo i fizycznie, jak uwaza za potrzebne. Owstem, zasluzyli sobie (w wiekszosci, bo wiemy, ze sprawiedliwosc ludzka bywa omylna) na wiezienie, ale dla Boga sa tez Jego umilowanymi dziecmi.

Nie kazdy musi uwazac to samo za najwazniejsze, ale w swietle chocby i dzisiejszej Ewangelii powinnismy raczej nie oceniach innych i Pana Boga, ze pracuja krocej/inaczej niz my, a tez ten denar Krolestwa dostana.

Mnie tez krew zalewa, ze jest grupa u wladzy, ktora z modlitwa na kleczkach przyznaje pieniadze i bezkarnosc sobie i klamliwej propagandzie, a reszcie daje nie nie warte maseczki, wadliwe albo zadne respiratory i kradnie ich pieniadze na swoje luksusy. Nie watpie, ze i oni dostana swoja nagrode, ale ta ostateczna sprawiedliwosc jest w innych rekach. Moze beda robotnikami ostatniej godziny, a moze nie zdaza.

Pytanie naprawde istotne, to: czy my zdazymy?

My mozemy robic, co ... mozemy. Jeden wspiera wiezniow, inny chore dzieci, inny uchodzcow, a kazdy tak jak potrafi i uwaza za stosowne.
Ale nie powinnismy zwalczac tych, ktorzy robia inna dobra robote, choc dla nas nie jest ona najwyzszym priorytetem.


N wrz 20, 2020 10:53
Post Re: Zbiórka na zakup różańców i modlitewników dla więźniów
Nikogo nie zwalczam, wyjaśniam jedynie dlaczego dla mnie priorytetem są chorzy, zwłaszcza dzieci, często obarczeni potwornym bólem fizycznym.


N wrz 20, 2020 11:08
Post Re: Zbiórka na zakup różańców i modlitewników dla więźniów
Alus napisał(a):
Nikogo nie zwalczam, wyjaśniam jedynie dlaczego dla mnie priorytetem są chorzy, zwłaszcza dzieci, często obarczeni potwornym bólem fizycznym.
Ale przecież nikt Ci nie ma za złe, że masz taki priorytet. Nadal też nie widzę sensu w „wyjaśnianiu jakie masz priorytety” w kontekście, w którym to zrobiłaś. Nie masz przecież obowiązku pod każdą akcją zbiórki pieniędzy, na którą nie dajesz, pisać, czemu nie dajesz.


N wrz 20, 2020 11:19
Post Re: Zbiórka na zakup różańców i modlitewników dla więźniów
Alus napisał(a):
Byłem chory, a odwiedziliście mnie - choroba jest nieodłącznym elementem istot żywych, podobnie jak śmierć i nie stanowi żadnej "winy" Boga.
Każdy ma szansę do nawrócenia, ale niech nap zrezygnuje z paczki papierosów, czy innych wydatków. Dużo więźniów ma możliwość zatrudnienia i zarobku.
Osobiście wolę swoje pieniądze przeznaczyć dla tych, którzy pozbawieni są możliwości zarobku i możliwości wyrzeczeń z czegokolwiek, a bez leków dramatyczna jest ich egzystencja i uniknięcie szybkiej śmierci.


Nie wszyscy więźniowie z aresztów śledczych maja możliwości zarobkowania… to dobry teren misyjny ponieważ wielu więźniów ma „dość dużo czasu” aby przemyśleć swoje dotychczasowe życie, postępowanie i nabrać chęci na zmianę i właśnie w tym momencie swoją robotę powinien wykonać kapelan m.in. przez wręczanie modlitewników i różańców tym więźniom którzy tego chcą . Często na rodzinę i „kolegów” nie maja co liczyć że ci akurat przyniosą im różaniec i modlitewnik w czasie gdy wielu z nich jest to właśnie potrzebne i może być bardzo owocne. Pisali o tym John Pridmore, Greg Watts w autobiografii „Ewangelia według gangstera” jest tam fragment o modlitwie w areszcie…, „byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".

P.S.
Kiedyś organizowałem pomoc modlitewną da 10 dziewczynki chorej na raka poprzez rozprowadzania modlitewników do św. Expedyta z prośbą o modlitwę w jej intencji aby wyzdrowiałą niestety zmarła w dniu swoich 10 urodzin 15 sierpnia. Ale zmarła w łasce uświecającej za radą babci po namszczeniu chorych na prośbę …niewierzących rodziców, którzy posłali ją do Komunii św. (wiem to od jej wierzącej Babci). Jedni są chorzy duchowo inni chorzy fizycznie, ale za wszystkich umarł Jezus z miłości aby ich odkupić i dać im szanse zbawienia a naszym obowiązkiem jest Jemu pomagać z dotarciem o tej Dobrej Nowinie do każdego nawet do więźnia który sam sprokurował sobie los w więzieniu.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do zbiórki https://pomagam.pl/rozaniec
„Bóg zawsze zwycięża!”
Adam Kaźmierczak
-------------------------------
https://bzz24.pl/


N wrz 20, 2020 12:26
Post Re: Zbiórka na zakup różańców i modlitewników dla więźniów
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Serdecznie dziękuję Wam wszystkim Ofiarodawcą w lipcu br. przekaże kolejne 100 różańców z modlitewnikiem do św. Ekspedyt Kapelanowi Aresztu Śledczego (w sumie od początku zbiórki to już 600 szt.)

Fotorelacja na https://bzz24mobile.pl/ - Święci Patroni chorych, modlitwa, litania, nowenna, koronka - dostosowanej do urządzeń mobilnych. Serdecznie zapraszam Ciebie do odwiedzenia moje strony w nowej szacie graficznej, oprócz bogatego zbioru modlitw do Świętych, szczególnie polecam autorskie artykuły…

Złota zasada Portalu:
„Lecz się tak jak gdyby Twoje zdrowie zależało tylko i wyłącznie od lekarzy i lekarstw!
Módl się tak jak gdyby Twoje zdrowie zależało tylko i wyłącznie od modlitwy do Boga!”


Gorąco pozdrawiam i dziękuje za wsparcie wszystkim Sponsorom Portalu https://bzz24mobile.pl/ - Święci Patroni chorych, modlitwa, litania, nowenna, koronka;

W szczególności dziękuję Szanownemu Panu Adamowi KOZAKIEWICZ – Ojcu Chrzestnemu Portalu!


Miłej lektury!
„Bóg zawsze zwycięża!”
Adam Kaźmierczak


Pt cze 09, 2023 21:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL