Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 14:38



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
 Wyjątkowo toksyczne antybiotyki... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
Poniżej link do informacji będącej wynikiem zbioru powstałego na przestrzeni około 40 lat.
Ocenia się, że z powodu pojawienia się objawów otrucia fluorochinolonami nawet po kilku latach, statystyka skutków ubocznych jest niezwykle uboga stąd w dokumentach publikowanych przez Agencje Medyczne (załączę) funkcjonuje ocena skutków preparatów "jako bardzo rzadkie ale nieuleczalne".
Bliska mi Osoba dotarła do informacji o przyczynie jej problemów zdrowotnych po kilkunastu miesiącach. Z tą wiedzą odwiedzała gabinety lekarskie w poszukiwaniu pomocy. Podczas oczekiwania na przyjęcie, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami z oczekującymi i skonstatowała, że 2 osoby na 3 przypominały sobie stosowanie :fluoroch: w sporym czasie w przeszłości. Niezwykłą była/jest ocena lekarzy skuteczności :fluoro: jako bardzo dobra, natomiast nikt z nich nie znał zamieszczonych na ulotkach ostrzeżeń.

https://biuletyn-zdrowia.pl/pl/archiwum ... ochinolony
Biuletyn Zdrowia nr 4
 
Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
 
dr n. med. inż. lek. neurolog
Krzysztof Piotr Michalak
 
Zbąszyńska 32/3, 60-359 Poznań,
tel. 61 8436000, 600977004
 
www.drmichalak.pl
 
www.biochemia-zdrowia.pl


Pn lip 17, 2023 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
tekst info prasy amerykańskiej
https://www.militarytimes.com/2013/11/0 ... 3LM_tg8Sz_

New FDA warnings on Cipro may tie into Gulf War illness. "Cipro" to jeden z antybiotyków "Fluoro" o polskiej nazwie "Ciproneks". Jest nielicznym preparatem antywąglikowym.


Pn lip 17, 2023 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
Oficjalna strona internetowa Unii Europejskiej - European Medicines Agency

Antybiotyki fluorochinolonowe: przypomnienie o środkach zmniejszających ryzyko długotrwałych, powodujących niepełnosprawność i potencjalnie nieodwracalnych skutków ubocznych
 
Aktualności  12.05.2023
Komitet ds. bezpieczeństwa EMA, PRAC , przypomina pracownikom służby zdrowia, że ​​stosowanie antybiotyków fluorochinolonowych podawanych doustnie, w zastrzykach lub wziewnie jest ograniczone ze względu na ryzyko trwałych i potencjalnie nieodwracalnych działań niepożądanych powodujących niepełnosprawność.
Ograniczenia te zostały wprowadzone w 2019 r. po  ogólnounijnym przeglądzie  tych bardzo rzadkich, ale poważnych skutków ubocznych. Badanie finansowane przez EMA 1  wykazało, że chociaż stosowanie antybiotyków fluorochinolonowych zmniejszyło się, leki te mogą być nadal przepisywane poza zalecanymi zastosowaniami.
Ograniczenia w stosowaniu antybiotyków fluorochinolonowych oznaczają, że  nie należy ich  stosować:
• w leczeniu zakażeń, które mogą ustąpić bez leczenia lub nie są ciężkie (takie jak zakażenia gardła);
• do leczenia infekcji niebakteryjnych, np. niebakteryjnego (przewlekłego) zapalenia gruczołu krokowego;
• w zapobieganiu biegunce podróżnych lub nawracającym infekcjom dolnych dróg moczowych (zakażenia moczu, które nie wykraczają poza pęcherz moczowy);
• w leczeniu łagodnych lub umiarkowanych zakażeń bakteryjnych, chyba że nie można zastosować innych leków przeciwbakteryjnych powszechnie zalecanych w leczeniu tych zakażeń.
Co ważne, należy unikać fluorochinolonów u pacjentów, u których wcześniej wystąpiły poważne działania niepożądane antybiotyku z grupy fluorochinolonów lub chinolonów. Należy je stosować ze szczególną ostrożnością u osób w podeszłym wieku, pacjentów z chorobami nerek oraz po przeszczepieniu narządu, ponieważ u tych pacjentów istnieje większe ryzyko uszkodzenia ścięgien. Ponieważ stosowanie kortykosteroidu z fluorochinolonem również zwiększa to ryzyko, należy unikać łącznego stosowania tych leków.
Badanie 1 , w którym oceniono dane z placówek podstawowej opieki zdrowotnej w sześciu krajach europejskich (Belgia, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania i Wielka Brytania) w latach 2016-2021, sugeruje, że środki podjęte w celu ograniczenia stosowania tych leków, jak wynik ogólnounijnego przeglądu miał niewielki wpływ.
Bezpośredni komunikat do pracownika służby zdrowia (DHPC) zostanie teraz wysłany do pracowników służby zdrowia w UE. DHPC podkreśli potrzebę ograniczenia stosowania tych leków do leczenia ostatniego rzutu u pacjentów, którzy nie mają alternatywnych opcji terapeutycznych i tylko po starannej ocenie korzyści i ryzyka dla poszczególnych pacjentów.
Informacje dla pacjentów
Antybiotyki fluorochinolonowe mogą powodować poważne działania niepożądane dotyczące układu nerwowego, ścięgien, mięśni i stawów. Lekarz powinien przepisać te leki tylko wtedy, gdy nie ma innych odpowiednich opcji.
• Te bardzo rzadkie, ale poważne działania niepożądane obejmują stan zapalny lub zerwanie ścięgien, ból lub osłabienie mięśni, ból lub obrzęk stawów, trudności w chodzeniu, uczucie mrowienia, piekący ból, zmęczenie, depresję, problemy z pamięcią, snem, wzrokiem i słuchem oraz zmieniony smak i zapach.
• Obrzęk i uraz ścięgna może wystąpić w ciągu 2 dni od rozpoczęcia leczenia fluorochinolonem, ale może wystąpić nawet kilka miesięcy po zakończeniu leczenia.
• Jeśli pacjent ma ponad 60 lat, miał w przeszłości problemy z nerkami lub miał przeszczep narządu, lub jeśli pacjent przyjmuje kortykosteroidy (leki takie jak prednizolon lub hydrokortyzon), istnieje większe ryzyko uszkodzenia ścięgien w przypadku stosowania fluorochinolonów .
• Jeśli wystąpią następujące działania niepożądane, należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem:
◦ ból ścięgna lub obrzęk, szczególnie w kostce lub łydce. Jeśli tak się stanie, odpocznij w bolesnym miejscu;
◦ ból, drętwienie, mrowienie, obrzęk lub osłabienie mięśni w różnych częściach ciała, często rozpoczynające się od dłoni lub stóp, które z czasem się pogarszają;
◦ silne zmęczenie, depresja, słaba pamięć lub poważne problemy ze snem;
◦ zmiany w widzeniu, słyszeniu, smaku i zapachu;
◦ obrzęk ramion, ramion lub nóg lub bóle stawów.
Ty i twój lekarz zdecydujecie, czy możesz kontynuować leczenie, czy też potrzebujesz innego rodzaju antybiotyku
• Nie należy przyjmować leku zawierającego fluorochinolony, jeśli kiedykolwiek wystąpiły poważne działania niepożądane leku zawierającego fluorochinolony lub chinolony.
• Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące swoich leków, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub farmaceutą.
Informacje dla pracowników służby zdrowia
• Wyniki badania zleconego przez EMA ( EUPAS37856 ) sugerują, że fluorochinolony są nadal przepisywane poza zalecanymi zastosowaniami.
• EMA zauważa również, że badanie podlegało ograniczeniom i dlatego należy zachować ostrożność przy interpretacji uzyskanych w nim danych.
• Przypomina się pracownikom służby zdrowia o wynikach  ogólnounijnego przeglądu  wziewnych i ogólnoustrojowych antybiotyków chinolonowych i fluorochinolonowych, przeprowadzonego w 2018 r. przez EMA. Ta ocena doprowadziła do znacznych ograniczeń w stosowaniu tych leków ze względu na ryzyko rzadkich, ale długotrwałych (do miesięcy lub lat), poważnych, powodujących niepełnosprawność i potencjalnie nieodwracalnych działań niepożądanych, wpływających na różne, czasem na wiele układów organizmu (mięśniowo-szkieletowy, nerwowy psychiatryczne i zmysły).
• Te działania niepożądane można ograniczyć, ograniczając stosowanie fluorochinolonów do leczenia ostatniego rzutu u pacjentów, którzy nie mają alternatywnych opcji terapeutycznych i tylko po starannej ocenie korzyści i ryzyka dla poszczególnych pacjentów.
• Należy zachować szczególną ostrożność przepisując fluorochinolony pacjentom w podeszłym wieku, pacjentom z zaburzeniami czynności nerek, pacjentom po przeszczepach narządów miąższowych lub przyjmującym kortykosteroidy działające ogólnoustrojowo, ponieważ ryzyko niektórych działań niepożądanych (np. zapalenie ścięgien, zerwanie ścięgna) jest u tych pacjentów większe. Należy unikać jednoczesnego leczenia fluorochinolonem i kortykosteroidem. 
• Pacjentów należy poinformować o ryzyku związanym ze stosowaniem fluorochinolonów przed rozpoczęciem leczenia, w tym o potencjalnie długotrwałym i poważnym charakterze tych działań niepożądanych, oraz zalecić przerwanie leczenia i skonsultowanie się z lekarzem w przypadku wystąpienia pierwszych oznak lub objawów tych działań niepożądanych.
• Leczenie fluorochinolonami należy przerwać i rozważyć alternatywne leczenie w przypadku wystąpienia pierwszych objawów bólu lub stanu zapalnego ścięgien lub objawów neuropatii, takich jak ból, pieczenie, mrowienie, drętwienie lub osłabienie, aby zapobiec rozwojowi potencjalnie nieodwracalnych działań niepożądanych.
Więcej o leku
Leki zawierające fluorochinolony to rodzina antybiotyków o szerokim spektrum działania, które zabijają bakterie i zwalczają infekcje. Stosuje się je w leczeniu niektórych rodzajów poważnych zakażeń, gdy inne antybiotyki nie są odpowiednie.
Ogólnounijny przegląd przeprowadzony w 2018 r. przez EMA dotyczył leków z grupy fluorochinolonów podawanych ogólnoustrojowo (doustnie lub w zastrzykach) i leków wziewnych oraz leków powlekanych zawierających cyprofloksacynę, flumechinę, lewofloksacynę, lomefloksacynę, moksyfloksacynę, norfloksacynę, ofloksacynę, pefloksacynę, prulifloksacynę i rufloksacynę. Leki zawierające fluorochinolony są dopuszczone do obrotu w różnych państwach członkowskich UE pod różnymi nazwami handlowymi.

1 „Wpływ zmian wprowadzonych w Unii Europejskiej na etykietach produktów leczniczych zawierających fluorochinolony do stosowania ogólnoustrojowego i wziewnego” ( EUPAS37856 )
Powiązana zawartość
• Produkty lecznicze zawierające chinolony i fluorochinolony: skierowania na podstawie art. 31
• Najważniejsze informacje ze spotkania Komitetu ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC) 10–12 maja 2023 r.
Punkt Kontaktowy
Zapytania mediów
Tel. +31 (0)88 781 8427
E-mail:  press@ema.europa.euA Service Desk (wsparcie systemowe)
Europejska Agencja Leków
Domenico Scarlattilaan 6
1083 HS Amsterdam
Holandia
Tel: +31 (0)88 781 6000
Jak nas znaleźć
Adres pocztowy i dostawy
Godziny pracy i święta


Pn lip 17, 2023 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
strona
https://www.facebook.com/groups/785081024892381/
Fluoroquinolone Toxicity Victims in Europe


Pn lip 17, 2023 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
W związku z zanikiem patentu, pojawiły się nowe nazwy handlowe fluorochinolonów:
Jerzy Tyszkowski
Administrator
 · 
 · 
Ponieważ zbliża się przeziębienie/grypa/infekcja zatok/sezon Rona, pamiętaj, że antybiotyki fluorochinolonowe NIGDY nie powinny być stosowane jako pierwsza linia obrony. Są to niezwykle niebezpieczne antybiotyki, które mogą zniszczyć twoje zdrowie i zmienić twoje życie. Uważaj na wszystkie nazwy rodzajowe i marki wymienione poniżej:
Pierwsza generacja
Flumechina Flubaktyna
Kwas nalidyksowy NegGam, Wintomylon
Kwas oksolinowy Uroksyna
Kwas piromidowy Panacid
Kwas pipemidowy Dolcol
Eradacyl rozoksacyny
Drugie pokolenie
cyprofloksacyna
Cipro, Cipro XR, Ciprobay,
Ciproksyna
Enoxacin Enroxil, Penetrex
Lomefloksacyna Maxaquin
Nadifloksacyna Acuatim, Nadoxin, Nadixa
Norfloxacin Lexinor, Noroxin, Quinabic, Janacin
Ofloksacyna Floksyna, Oxaldin, Tarivid
Pefloksacyna Peflacyna
Rufloksacyna Urofloks
Trzecia generacja
Balofloksacyna Baloksyna
Gatifloxacin Tequin, Zymar
Grepafloksacyna Raxar
Lewofloksacyna Cravit, Levaquin
Moksyfloksacyna Avelox, Vigamox
Pazufloksacyna Pasil, Pazucross
Sparfloksacyna Zagam
Temafloksacyna Omniflox
Tosufloksacyna Ozex, Tosacin
Czwarta generacja
Besifloksacyna Besivance
Klinafloksacyna
Gemifloksacyna Faktywa
Sitafloksacyna Gracevit
Trovafloksacyna Trovan
Prulifloksacyna Quisnon
Quinsair - wziewna lewofloksacyna
Baxdel
• Iquix, Quixin (lewofloksacyna)
• Ocuflox (ofloksacyna)
• Vigamox (moksyfloksacyna)
• Zymar (gatifloksacyna)
• Moxeza (moksyfloksacyna)
Krople do uszu z fluorochinolonami
• Cetraxal, Ciprodex, Otiprio (cyprofloksacyna)
• Floksyna (ofloksacyna)
• Xtoro (finafloksacyna)
Fluorochinolony weterynaryjne
• Advocin, Advocid (danofloksacyna)
• Baytril (enrofloksacyna)
• Dicural, Vetequinon (difloksacyna)
• Floxasol, Saraflox, Sarafin (sarafloksacyna)
• Ibaflin (ibafloksacyna)
• Marbocy, Zeniquin (marbofloksacyna)
• Orbax, Victas (orbifloksacyna)
* Veraflox (pradoflo PROSZĘ WSZYSTKICH O UDOSTĘPNIANIE TEGO POSTU!


Pn lip 17, 2023 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
http://www.ciproispoison.com/?fbclid=Iw ... 335Yj0mcLA
SSDI nie uznaje toksyczności fluorochinolonów za diagnozę, więc po zatruciu będziesz musiał walczyć zaciekle, aby uzyskać jakiekolwiek świadczenia z tytułu niepełnosprawności. Ten sam rząd, który pozwala rozdawać ten lek jak cukierki, odwraca się i próbuje uniemożliwić ci pobieranie rent inwalidzkich, gdy już padniesz jego ofiarą!


Krótko mówiąc, recepta na Cipro może okazać się najdroższą receptą, jaką kiedykolwiek wypełniłeś. Moje życie zakończyło się 25 października 2009 r. dzięki zaledwie (12) 500 mg tabletkom Cipro, które brałem dokładnie zgodnie z zaleceniami w ciągu sześciu dni. Poza podejrzeniem infekcji dróg moczowych, byłem niesamowicie zdrowym i aktywnym 30-latkiem, zanim zażyłem te sześć gramów trucizny. Sześć gramów wystarczyło, aby całkowicie i całkowicie zakończyć moje życie. Nie spotkałem ŻADNEGO z „czynników ryzyka” wymienionych na etykiecie ostrzegawczej Cipro, a mimo to wiele lat później siedzę w domu i zasadniczo przykuty do łóżka oraz z niszczącymi obrażeniami mojego układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Pomyśl przez chwilę o wszystkich rzeczach, które sprawiają, że warto żyć. A teraz wyobraź sobie, że nagle nie możesz nic zrobićz tych rzeczy. To jest teraz moja rzeczywistość dzięki firmie Bayer „Heathcare”, nieudolnej FDA i mojemu lekarzowi, któremu ufałem, że „nie zaszkodzi”. Te 12 tabletek kosztowało mnie absolutnie WSZYSTKO. Nigdy więcej pracy. Koniec z podróżowaniem. Nigdy więcej siłowni. Nigdy więcej życia na własną rękę. Nigdy więcej spacerów po okolicy. Nigdy więcej wycieczek do centrum handlowego. Nigdy więcej zakupów spożywczych. Nigdy więcej pływania. Nigdy więcej tenisa. Nigdy więcej kręgli. Nigdy więcej randek. Nigdy więcej życia seksualnego. Koniec z marzeniami o kupnie własnego domu lub otwarciu własnej firmy. Mój samochód zniknął, kredyty są zniszczone, jakość życia zburzona. WSZYSTKO PRZEPADŁO!!!


Pn lip 17, 2023 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
relacja osoby poszkodowanej:
Wypowiedź Jarosław Linka przed EMA
Dziękuję za przyjęcie mnie jako mówcę. Występuję tutaj jako ofiara,
której zdrowie zostało silnie uszkodzone przez fluorochinolony.
W roku 2015 poddałem się dwudziestoczterodniowej kuracji
antybiotykami z tej rodziny z powodów choroby urologicznej.
Lekarz, który przepisał mi ten antybiotyk, uczynił tak bez
wcześniejszej diagnozy, której celem byłoby wykrycie infekcji i
uzyskanie na nią dowodu. Nie ostrzegł mnie ani przed
potencjalnymi skutkami ubocznymi, ani przed trwałymi
uszkodzeniami. Wręcz przeciwnie, zapewniał mnie, że jest to lek
bezpieczny i działający bardzo wydajnie. Miałem wówczas 30
lat, cieszyłem się doskonałym zdrowiem i żyłem pełnią życia.
Byłem zawodowo związany z międzynarodowym biznesem i
badaniami naukowymi pomiędzy Europą a Chinami. Moja
kariera rozwijała się dobrze do czasu, gdy została całkowicie
zniszczona przez kilka niepożądanych skutków przyjmowania
"Lewofloxacin"(???). Pierwsze efekty uboczne pojawiły się pięć
dni po zaprzestaniu leczenia. Kilka obszarów (organizmu)
zostało dotkniętych: ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy,
następnie zostały zdiagnozowane liczne uszkodzenia układu
ruchowego (mięśniowego + szkieletowego). Zaczęło się od
podwojonego i rozmytego widzenia, wystąpiły: męt ciała
szklistego, szumy uszne, zmieszanie, depersonalizacja,
zamglenie umysłu, problemy z mową, rzadkie alergie
pokarmowe, utrata wagi, słabość ciała i zmęczenie. Cierpiałem
również z powodu bólów w całym ciele, szczególnie w ścięgnie
Achillesa, co niemal odebrało mi zdolność do chodzenia. Przez
kolejne miesiące okropny, nieznośny ból rozprzestrzeniał się po
moim ciele. W pierwszym roku spotkałem się z wieloma
specjalistami medycznymi z Europy, Chin i USA, ale żaden z
nich nie był w stanie mi pomóc. Lekarz w Chinach trafnie
połączyła moje dolegliwości z Lewofloksacyną, lecz
powiedziała, że nie ma znanej metody leczenia skutków
ubocznych fluorochinolonów. Ostrzegła mnie także, że może
mnie dotknąć neuropatia i zerwanie ścięgien. Niedługo potem
zdiagnozowano u mnie neuropatię. Kilka miesięcy później
doświadczyłem naderwania ścięgien, szczególnie Achillesa i
przedramion. Ciągle szukając pomocy, ostatecznie spotkałem się
z lekarzami zajmującymi się syndromem toksyczności
fluorochinolonów (???) i zdiagnozowano u mnie
niepełnosprawność wywołaną fluorochinolonami. Bazując na
opublikowanych danych i późniejszym doświadczalnym
poszukiwaniu został wytworzony zindywidualizowany program
leczenia, które znacząco zmniejszyło, a niekiedy odwróciło
uszkodzenia. Otrzymałem terapię opartą o przeciwutleniacze,
takie jak glutation, kwas askorbinowy, kwas alfa-liponowy,
koenzym Q10 i inne związki. Uszkodzenie ścięgna Achillesa
zostało wyleczone mezenchymalnymi komórkami
macierzystymi oraz wielokrotnymi iniekcjami osocza
bogatopłytkowego. Ponadto, poddałem się ponad 150 zabiegom
tlenowym w komorze hiperbarycznej, które poprawiły stan
ścięgien, złagodziły objawy neurologiczne, poprawiły zdrowie
psychiczne i fizyczne. Więcej informacji na temat leczenia
schorzeń wywołanych fluorochinolonami, opartych również na
moim przykładzie, zostało opublikowanych w zeszłym roku w
gazecie Oxidative Medicine and Cellular Longevity. Chociaż
po trzech latach jakość mojego życia poprawiła się, wiele
czynników środowiskowych może uruchomić epizodalne
objawy schorzenia. Nadal cierpię na chroniczne zmęczenie,
tendinopatię, neuropatię, wielopoziomową chorobę
zwyrodnieniową dysku, alergie pokarmowe, osłabienie mięśni i
bóle głowy. Ponadto, potrzebuję dużych dawek
przeciwutleniaczy przyjmowanych doustnie, podobnie jak wielu
innych suplementów, by móc funkcjonować. Niestety, nadal nie
mogę pracować. Moim zdaniem, fluorochinolony powinny być
używane wyłącznie jako antybiotyki ostatniej deski ratunku w
warunkach szpitalnych przez dobrze wyszkolonych lekarzy.
Powinny zostać wprowadzone podstawowe wytyczne do
leczenia schorzeń wywołanych zażyciem fluorochinolonów w
praktyce klinicznej. Nie powinno to być pozostawione
zdesperowanym pacjentom i kilku uświadomionym lekarzom,
tak jak to było w moim wypadku. Wyrażam nadzieję, że wkrótce
spotkanie PRAC ustali nowe ograniczenia w użyciu
fluorochinolonów i umożliwi ich stosowanie tylko w formie
ostatniej deski ratunku, pod długotrwałym nadzorem [po ich
zastosowaniu?]. Obecne ograniczone decyzje Europejskich
agencji zdrowia prawdopodobnie utrzymają status quo i
doprowadzą do kontynuowania niszczycielskich efektów
ubocznych ich stosowania. Dziękuję za uwagę.


Pn lip 17, 2023 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
http://rachelbrummert.com/fluoroquinolo ... HrGEH-L4oM
googletłumacz
Kiedy niewłaściwie przepisano mi Levaquin i Cipro, nikt nie ostrzegał mnie przed poważnymi i często trwałymi działaniami niepożądanymi. Ostrzeżenia Black Box nie istniały, gdy je wziąłem.
Na szczęście w ostatnich latach FDA wydała ostrzeżenia Black Box.
Pomimo wyraźnych ostrzeżeń, niestety fluorochinolony są nadal powszechnie przepisywane, a ostrzeżenia nie docierają do docelowej grupy odbiorców. Należy zrobić więcej, aby kształcić pacjentów i lekarzy. Lekarze polegają na FDA, aby ustalić, czy lek jest bezpieczny i skuteczny. FDA uważa, że ​​lekarze i pacjenci powinni się kształcić. Istnieje oczywiste rozłączenie, które należy zmostkować. Przekazanie złotówki lub powiedzenie „dobrze, po prostu nie wiedzieliśmy” szkodzi pacjentom. To jest coś, o co wszyscy pacjenci muszą się martwić, ponieważ czasami „lekarstwo” jest gorsze niż choroba. Weź mnie na przykład: miałem kaszel. I skończyło się na wyłączeniu. To nie tylko przytrafia mi się, ale także wielu innym na całym świecie.
Komunikaty ostrzegawcze FDA
• 20 grudnia 2018 r. FDA ostrzega o zwiększonym ryzyku pęknięcia aorty przy użyciu fluorochinolonów
• 10 lipca 2018 r. - FDA Wzmacnia zmiany etykietowania dotyczące niskiego poziomu cukru we krwi i problemów ze zdrowiem psychicznym
• 26 lipca 2016 r. - FDA aktualizuje ostrzeżenia dotyczące antybiotyków fluorochinolonowych
• 26 lipca 2016 r. - FDA aktualizuje ostrzeżenia dotyczące doustnych i wstrzykiwanych antybiotyków fluorochinolonowych z powodu niepożądanych skutków ubocznych
• 17 kwietnia 2013 r. - raport FDA łączący fluorochinolony z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi 
• Luty 2011 - Ryzyko miastenii związanej z fluorochinolonem Zaostrzenie choroby Gravisa
• 10 lipca 2008 r. - Silniejsze ostrzeżenia wymagane w przypadku fluorochinolonów
Ostrzeżenia i komunikaty producenta
• Bayer: nowe ograniczenia użytkowania i informacje dotyczące bezpieczeństwa dla fluorochinolonów
• Etykieta ostrzegawcza dla Cipro / ciprofloksacyny
• Etykieta ostrzegawcza dla Levaquin / lewofloksacyny
• Etykieta ostrzegawcza dla Avelox / moksyfloksacyny
Godne uwagi studia:
• Leczenie niepełnosprawności związanej z fluorochinolonem - implikacje patobiochemiczne
• Możliwości poprawy przepisywania fluorochinolonów w Stanach Zjednoczonych na wizyty ambulatoryjne dla dorosłych - praca naukowa opracowana przez Centers for Disease Control and Prevention po 3 latach spotkań z nimi .
• Zastosowanie fluorochinolonu i ryzyko tętniaka aorty i rozwarstwienia
• Tendinopatia indukowana fluorochinolonem i pęknięcie ścięgna
• Toczeń rumieniowaty wywołany przez cyprofloksacynę
O fluorochinolonach
Fluorochinolony są jedną z najczęściej przepisywanych klas antybiotyków. Są to bardzo potężne leki często błędnie podawane jako pierwsza linia obrony przed szeroką gamą rutynowych infekcji.
Wszystkie antybiotyki mają skutki uboczne. Tym, co odróżnia tę klasę antybiotyków od innych, jest ich zdolność do wywoływania ciężkich działań niepożądanych, które mogą unieszkodliwić pacjentów, a nawet spowodować śmierć.
Dla niektórych reakcje niepożądane na fluorochinolony mogą wystąpić natychmiast po zaledwie jednej tabletce. Dla innych reakcje mogą wystąpić tygodnie, miesiące lub nawet dłużej po zaprzestaniu podawania leku. Często pacjenci, a nawet lekarze nie podejrzewają, że przyczyną mogą być te antybiotyki, ponieważ objawy często naśladują inne schorzenia.
Około połowa fluorochinolonów, które były kiedyś na rynku, została usunięta z praktyki klinicznej ze względu na ich ciężką toksyczność. Chociaż istnieją ostrzeżenia i informacje ostrzegawcze, lekarze nadal przepisują tę klasę antybiotyków w przypadku zakażeń, których nigdy nie mieli leczyć. W rezultacie wielu pacjentów niepotrzebnie cierpi z powodu wyniszczającej niepełnosprawności.
Reakcje niepożądane na chinolony
• Zapalenie ścięgien
• Pęknięcie ścięgna
• Zerwanie więzadła
• Łza łąkotki w kolanie
• Ból stawów / popping
• Zanik mięśni / osłabienie / ból
• Degeneracja dysków kręgowych
• Neuropatia obwodowa / ból nerwowy / uszkodzenie nerwów
• Zmęczenie
• Ból zęba
• Ból twarzy / drętwienie
• Skurcze mięśni / mimowolne skurcze
• Drżenie
• Bezsenność
• Zaćmienie mózgu
• Lęk / depresja
• Zaburzona pamięć
• Mowa / afazja
• Myśli samobójcze
• Ataki
• Halucynacje wzrokowe / słuchowe
• Swędzenie bez alergii
• Słabe gojenie ran
• Niedobór połykania
• Trwałe problemy żołądkowe
• Owrzodzenia jamy ustnej
• Czułość żywności / substancji chemicznych
• Suche / swędzące oczy
• Brak produkcji łez
• Zmiany wizualne
• Łzy siatkówki
• Zawrót głowy
• Szumy uszne
• Kołatanie serca / arytmia
• Wysokie / niskie ciśnienie krwi
• Dysautonomia
Doustne fluorochinolony
• Avelox (moksyfloksacyna)
• Cipro (cyprofloksacyna)
• Factive (gemifloxacin)
• Levaquin (lewafloksacyna)
• Noroksyna (norfloksacyna)
• Baxdela (delafloksacyna)
Krople do oczu fluorochinolonowe
• Besivance (besifloxacin)
• Cetraxal, Ciloxan (cyprofloksacyna)
• Iquix, Quixin (lewofloksacyna)
• Ocuflox (ofloksacyna)
• Vigamox (moksyfloksacyna)
• Zymar (gatifloxacin)
• Moxeza (moksyfloksacyna)
Fluorochinolonowe krople do uszu
• Cetraxal, Ciprodex (cyprofloksacyna)
• Floxin (ofloksacyna)
• Xtoro (finafloksacyna)
Wdychane fluorochinolony
• Quinsair (lewofloksacyna)
Fluorochinolony weterynaryjne
• Dicural, Vetequinon (difloksacyna)
• Advocin, Advocid (danofloksacyna)
• Floxasol, Saraflox, Sarafin (sarafloksacyna)
• Ibaflin (ibafloksacyna)
• Marbocyty, Zeniquin (marbofloksacyna)
• Orbax, Victas (orbifloksacyna)
Kontakt
• E-mail
rachel@rachelbrummert.com


Pn lip 17, 2023 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
Szanowni Państwo Lekarze
Zanim zrelacjonuję problem, urodziłam się w 1946 r i zaznaczam że przed chorobą byłam osobą bardzo aktywną fizycznie i intelektualnie. Powodem szczególnym dla którego piszę do Państwa są poszkodowani lekarze napotykani na mojej drodze działań prób naprawy mego zdrowia.
Cztery lata (2015) temu na skutek problemów zdrowotnych znalazłam się na sor szpitala gdzie zaordynowano mi antybiotyk Cipronex.
Po około pół roku zaczęłam chudnąć, na mięśniach jednej z nóg pojawiły się „kule”, zaczęły się bolesności stawów, problemy z myśleniem. Ponieważ powyższe wystąpiło w momencie nabycia ogródka, brałam to na karb zwiększonych działań tamże. Objawy narastały, stawały się bardzo dolegliwe więc zaczęłam kontaktować się z lekarzami, fizterapeutami, wykonywałam zlecone badania (krwi, rtg, usg, … ), poddawałam zabiegom. Diagnozy, każdy specjalista diagnozował „pod siebie”, natomiast żaden z nich nie potrafił jednoznacznie określić problemu.
Myślę, że znalazłam informację czytając (po około roku od objawów) tekst lekarza w którym opisuje problemy jego córki po terapii Cipronex.
Próbowałam ponownie spotkać się z lekarzami u których byłam i okazało się, że żaden z nich nie znał (nie miał doświadczeń) efektów ubocznych „Cipro..”. Państwo zapewne w takiej sytuacji jak i odwiedzani lekarze stwierdzali - „to wspaniały antybiotyk” i „cóż każdy lek ma działania niepożądane” , natomiast , wchodząc do internetu byli zadziwieni ilością znajdowanych tam krytycznych negatywnie informacji, w tym instytucji odpowiedzialnych za zdrowie.
Podczas tych wtórnych spotkań z lekarzami, zwracałam uwagę na pacjentów kulejących i cierpiących i podczas rozmów z nimi, przypominali on sobie o poddaniu w przeszłości terapii Cipronex czy antybiotykiem z grupy fluorochinolonów. Zanim postęp zatrucia uniemożliwił mi poruszanie się, na spacerze, w sklepach zaczepiałam osoby kulejące i pytałam o ewentualne poddanie się w przeszłości terapii „Cipro...”. Drodzy państwo większość z moich rozmówców uświadamiało sobie, że ich choroba to skutek fluorochinolonów, a ich lekarze leczą ich …. .
Napisałam o szczególnym powodzie niniejszego w postaci poszkodowanych lekarzy, oczywiście ofiar Cipro … . Spotykałam ich ( 3) pod gabinetami. Kiedy w rozmowie z nimi mówiłam o prawdopodobnej przyczynie moich dolegliwości przypomnieli sobie o ciproterapi i w zaskoczeniu artykułowali pytanie: DLACZEGO TEGO NIE WIEM?, no właśnie -DLACZEGO LEKARZE KTÓRYCH DIAGNOZĘ CHCIAŁAM UZYSKAĆ, NIE WIEDZIELI O TAKIEJ SYTUACJI?, DLACZEGO (mimo informacji na ulotce leku) BRAK PROCEDURY OCENY POTWIERDZAJĄCEJ OTRUCIE?, DLACZEGO (mimo wieloletnich ostrzeżeń) BRAK PRÓB OPANOWANIA I OPRACOWANIA PROCEDUR ZAPOBIEGANIA ZATRUCIOM?
W 2019 r drogą „szeptaną” dotarłam do lekarzy, są to lekarze dyplomowani, którzy od pewnego czasu znają zagadnienie, „pochylają się” nad nim i mają pewne osiągnięcia w łagodzeniu czy minimalizowaniu stanu chorobowego. Zabawnym jest, że z doniesień prasowych czy środowiska medycznego, to lekarze uważani za odszczepieńców bo próbują czerpać informację z „historii medycyny” i wskazują na wadliwy, biurokratyczny kierunek współczesnej farmacjomedycyny … nie rozwijam.
Mój mąż także był poddany ciproterapii i po kilku miesiącach trafił do szpitala z zawrotami głowy. Niestety nie odkryto powodów i nie powiązano z cipro .. .
Drodzy Państwo, nie oczekuję odpowiedzi, natomiast zachęcam do rzeczywistego zainteresowania Waszym zawodem, pozdrawiam Henryka


Pn lip 17, 2023 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
https://www.youtube.com/watch?v=Scyd59nUG7s


00:00 - 00:34 Każdy, kto brał przepisane leki, wie, że często mają one efekty uboczne. Rzecz w tym, przyrównać korzyści do strat i zaufać poradom swojego lekarza. Niektórzy jednak twierdzą, że pewna klasa antybiotyków, zwana fluorochinolonami, wywołała u nich szereg nietypowych i osłabiających problemów. Co więcej, twierdzą, że nikt ich odpowiednio nie ostrzegł.
00:34 - 00:57 W 1928 Aleksander Fleming zmienił oblicze medycyny niemal przypadkowo. Pleśń z porzuconego eksperymentu okazała się być odkryciem, którego tak doszukiwał się Fleming - zdolnym do zabicia szkodliwych bakterii i nie zabijającym przy tym człowieka. To odkrycie stało się znane jako cud XX wieku - penicylina.
00:59 - 01:11 Odtąd firmy farmaceutyczne takie jak Bayer rozpoczęły rozwój gałęzi farmacji. I to właśnie obraz troski i dbałości [o pacjenta] promowany jest w wideo takim jak przedstawione. Jednak nie wszyscy kupują ten przekaz.
01:29 - 01:40 Świat p. Marka Geralda (?) jest obecnie bardzo mały. Obwinia on o to efekty uboczne Levaqin, antybiotyk należący do rodziny fluorochinolonów.
01:40 - 01:49 W moim życiu są dwa etapy - przed wzięciem Levaqin i po jego wzięciu. Nadal jest to okropne.
01:51 - 02:07 Pierwszy etap życia był w dużej mierze niezwykle zajmujący. Mark wspinał się, często w Rocky Mountains. Jednak pewnego dnia Mark złamał kostkę, a po zabiegu chirurgicznym wdała się infekcja. Lekarz przepisał Levaqin w celu zwalczenia zakażenia. Problemy zaczęły wzrastać lawinowo.
02:08 - 02:19 Po tygodniach brania Levaqin zaczęły się opuchlizna i ból. Ostatecznie Mark musiał przejść drugą operację, by naprawić zerwane ścięgna.
02:19 - 02:26 - bliznę mam tu, gdzie zerwało się jedno ze ścięgien
02:27 - 02:41 Po przejściu kolejnych operacji Mark rozpoczął poszukiwanie informacji na temat swoich schorzeń, ostatecznie dzięki użyciu Internetu dowiedział się, że jego problemy mogą mieć związek z zażyciem antybiotyku. Informacja ta, jak podkreśla, trafiła do niego nie od firmy farmaceutycznej, a z Internetu.
02:42 - 02:49 Nie było żadnego ostrzeżenia przed skutkami.
02:49 - 02:53 Od tego czasu rozdział drugi życia Marka zmienił się w opowieść o niedoli.
02:54 - 03:10 Jeden problem zaczyna się po rozwiązaniu ostatniego i tak bez końca. Straciłem wszystko, na szczęście pomaga mi siostra. Mam też depresję, nie ma dnia, bym nie myślał o samobójstwie.
03:11 - 03:20 Winą obarcza on wyłącznie producentów leku. "To nie jest tak, że oni się dopiero teraz o tym dowiadują, to kryminaliści, którzy powinni siedzieć w więzieniu do końca ich dni".
03:21 - 03:36 Historia Marka wcale nie dziwi MP Terrence'a Young. "To są antybiotyki, które nie powinny być przepisywane jako te zaczynające terapię po infekcji, powinny być używane tylko wtedy, gdy zostały już wypróbowane wszystkie inne."
03:37 - 03:58 MP z Ontario przekonał się w najbardziej tragiczny sposób, jak brak ostrzeżeń o efektach ubocznych może zniszczyć życie. W 2000 roku świat Terrence wywrócił się do góry nogami po tym, jak serce jego piętnastoletniej córki przestało bić po zażyciu leku na problemy żołądkowe, który od tego czasu nie jest już używany.
04:01 - 04:08 Karetka przyjechała i zawiozła ją do szpitala, ale było już za późno. Zmarła następnego dnia, 19 marca.
04:09 : 04:31 - Terrence skupił się na poszukiwaniach przyczyn tragedii. "Znalazłem coraz więcej i więcej nieodpowiednich procedur, uniemożliwiających lekarzom i pacjentom uświadomienie sobie zagrożeń związanych z przyjmowaniem leków. Powodem tego jest siła wpływów koncernów farmaceutycznych - są to najbogatsze przedsiębiorstwa na świecie.
04:31 - 04:37 Stąd mają one miliardy dolarów na marketing, dosłownie miliardy.
04:38 - 04:47 Terrence napisał nawet książke opisującą przypadek swojej córki, mając nadzieję, że pomoże tym samym innym ludziom uniknąć potencjalnych efektów ubocznych.
04:50 - 05:09 Liczby jednak zdumiewają. Gigant farmeceutyczny Bayer zyskał w 2010 roku miliard dolarów na sprzedaży Cipro i Avalox. Firma siostrzana Johnson & Johnson zyskała 1,3 mld dolarów.
05:10 - 05:24 Te godne podziwu dane dotyczące sprzedaży nie idą jednak w parze z zarejestrowanymi przypadkami efektów ubocznych i śmierci spowodowanymi przez fluorochinolony. Firmy twierdzą, że mniej niż 1% badanych doświadcza efektów ubocznych.
05:27 - 05:34 Baza danych CHA zawiera jednak ponad 2000 raportów o efektach ubocznych klasyfikowanych jako poważne, w tym 100 dotyczących śmierci, wiązanych z fluorochinolonami.
05:34 - 05:45 Dokumenty FDA pokazują ponad 50000 przypadków zgłoszonych efektów ubocznych i 3000 przypadków śmiertelnych.
05:50 - 06:03 Pomnóżmy tę liczbę przez 100 i dane będą mniej więcej wiarygodne, bo większość lekarzy i pacjentów nigdy nie zgłasza efektów ubocznych, więc faktycznie zgłoszone przypadki stanowią około 1%.
06:04 - 06:10 Przemysł farmaceutyczny wstąpił na bardzo niewłaściwą ścieżkę, jest obecne skupiony na zyskach
06:11 - 06:27 Tony Merchand wytoczył już kilka procesów koncernom farmaceutycznym w związku z skargami na fluorochinolonami. Twierdzi, że działania niepożądane były zgłaszane w Europie już w latach 80.
06:28 - 06:43 Koncerny były świadome działań ubocznych, jednak nie ujawniły ich, nie dając tym samym lekarzom możliwości wyboru innego antybiotyku i uchronienia pacjentów przez potencjalnymi skutkami.
06:43 - 07:05 Firmy farmaceutyczne niewiele sobie jednak robią ze skarg zarówno Amerykanów, jak i Europejczyków i nadal sprzedają te antybiotyki, jako że przynoszą one ogromne zyski.
07:10 - 07:46 W roku 2010 FDA opublikowało to nagranie, uzasadniające zamieszczenie na opakowaniu fluorochinolonów ostrzeżenia najwyższego stopnia w związku z potencjalnymi uszkodzeniami ścięgien. Publikacje na temat leku zawierają również inne ostrzeżenia, dotyczące problemów z sercem, układem gastrycznym, ośrodkowym układem nerwowym. Można pomyśleć, że dla niektórych pacjentów nie jest jeszcze za późno i mogą uchronić się od skutków brania tych antybiotyków, jednak nie według tej kobiety - wskazuje na to, że jej problemy psychiczne prawdopodobnie nie znikną, a komplikacje ze ścięgnami w łydce i kostce trwają nieprzerwanie od roku.
07:49 - 08:00 Firmy farmaceutyczne ujawniają prawdę, więc dlaczego nie wszyscy są poinformowani?
08:16 - 08:36 Oto Marsha Cohen, profesjonalna tancerka z Ontario, a to Gee Beleer, pracownik IT z Quebecu. Oboje wzięli fluorochinolony. Firmy farmaceutyczne otrzymały nakaz umieszczenia na opakowaniu ostrzeżenia o potencjalnym zniszczeniu ścięgien w 2008,więc dlaczego nadal słychać o tak przerażających historiach?
08:36 - 08:41 "Czuję się okropnie, myśląc, że będę musiała przestać robić to, co najbardziej lubię." "Czuć było niemal pulsujący ból w całym ciele"
08:43 - 09:17 Marsha próbuje przekazać innym swoją pasję tańca, lecz cierpi z powodu silnego pólu ścięgna Achillesa oraz z powodu szumów usznych, jest wysoce zmartwiona tym, że już niemal nie jest w stanie kontynuować tańca.
09:18 - 09:33 Gee jest obecnie inwalidą, a ból sprawia, że nie jest w stanie wyjść z domu. "Praktycznie niemożliwe jest wyjście z domu i trudno myśleć o przyszłości, gdy nie można nic zrobić, jest to bardzo depresyjne"
09:33 - 09:56 Obojgu przepisano fluorochinolony i oboje mówią, że odmówiliby przyjęcia, gdyby znali wówczas ryzyko.
09:56 - 10:10 Ale jak to możliwe? Od 2008 na opakowaniu obecne jest ostrzeżenie dotyczące uszkodzeń ścięgien, wylewów, zaburzeń w pracy serca
10:10 - 10:52 Lekarze często przepisują lekarstwa z grupy fluorochinolonów wtedy, gdy nie są w ogóle konieczne do leczenia, co ma związek z brakiem uświadomienia w sferach lekarskich odnośnie zagrożeń w związku z agresywnie prowadzoną kampanią promującą częste stosowanie antybiotyków najnowszej generacji o największej mocy i najszerszym spektrum działania.
10:53 - 11:06 Oto sześćdziesięciotrzystronne ostrzeżenie dołączone do Levaqin, do dyspozycji lekarzy - na piątej stronie wyróżnione są przeciwskazania i ostrzeżenia, dokument ten nie trafia jednak do pacjentów.
11:07 - 11:33 Firma Janssen (Johnson&Johnson), promująca antybiotyk, w oświadczeniu twierdzi, że Levaqin jest dowiedzionym, skutecznym i bezpiecznym środkiem leczniczym, gdy stosowany według określonych zasad i że pracuje z Health Canada w celu zapewnienia lekarzom jak najszerszej perspektywy w wyborze lekarstw do leczenia pacjentów.
11:34 - 12:05 Bayer oświadczył, że najcenniejsze jest dla firmy zdrowie pacjentów, a informacje podawane lekarzom są w pełni zgodne z informacjami zawartymi na etykiecie produktu. Bayer stosuje się ściśle do reguł przemysłowych. MP Terrence Young twierdzi jednak, że procedury nie są w żadnym stopniu wystarczające, by prawidłowo ochronić pacjentów, a prosta zmiana mogłaby zrobić wiele.
12:06 - 12:20 Zdaniem Terrence pacjenci powinni otrzymać ulotkę, w której wyraźnie powinno być określona, za pomocą prostego języka, jakie są potencjalne skutki uboczne.
12:21 - 12:48 Ostatnio jeszcze więcej Kanadyjczyków umiera z powodu przepisywanych leków, a procedury wyjaśniania i powiadamiania pacjentów trwają niekiedy do dwóch lat.
12:49 - 13:17 Agencje często akceptują dystrybucję niektórych leków, a po kilku latach decydują się na unieważnienie swojej decyzji i wycofanie produktu, co dowodzi nieskuteczności agencji zdrowia.


Pn lip 17, 2023 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
doć odległa w czasie informacja, ostatnia w 2023 roku
http://mgr.farm/content/fluorochinolony-fda-ostrzega
Autor: Redakcja mgr.farm

Fluorochinolony – FDA ostrzega
 Sierpień 05, 2016 - 08:56
 
 Opublikowany w: 
Tagi: 
NAUKA
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaktualizowała dane dotyczące bezpieczeństwa fluorochinolonów (podawanych doustnie lub pozajelitowo). Według FDA, leki z tej grupy związane są z potencjalnie trwałymi działaniami niepożądanymi uszkadzającymi układ mięśniowo-szkieletowy (ścięgna, mięśnie, stawy) i zaburzającymi funkcjonowanie OUN. Według FDA działania te są na tyle poważne, że zostały one umieszczone w tzw. Black Box Warnining – ostrzeżeniu wyróżnionym czarną ramką na ulotce pacjenta.

Nowe zalecenia są efektem przeglądu bezpieczeństwa rozpoczętego w 2013 r. Na podstawie raportów post-marketingowych odnotowano przypadki trwałych uszkodzeń obejmujących dwa lub więcej układów u zdrowych wcześniej osób przyjmujących fluorochinolony. Działania te wystąpiły w ciągu kilku godzin do kilku tygodni po rozpoczęciu leczenia. Skutki uboczne utrzymywały się średnio 14 miesięcy, a w rekordowym przypadku nawet do 9 lat po odstawieniu leku.
FDA zaleca, aby fluorochinolony były zarezerwowane do użycia w przypadku, kiedy nie istnieją inne opcje terapeutyczne. W popularnym u nas wskazaniu – niepowikłanym zakażeniu układu moczowego, a także ostrym bakteryjnym zapaleniu zatok i zaostrzeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli, ryzyko ciężkich działań niepożądanych przewyższa korzyści ze stosowania. Amerykańscy specjaliści uważają, że fluorochinolony powinny być dostępne tylko na wypadek ciężkich bakteryjnych infekcji.
Pacjenci powinni zostać poinstruowani przez lekarzy i farmaceutów o działaniach niepożądanych i zgłaszaniu o zaobserwowaniu podejrzanych objawów. Należą do nich: nietypowy ból ścięgien lub stawów, osłabienie mięśni, mrowienie, uczucie kłucia, drętwienie, halucynacje, lęki czy splątanie.
W Polsce wśród fluorochinolonów stosowanych systemowo dostępne są: ciprofloksacyna, lewofloksacyna, moksyfloksacyna i ofloksacyna.
źródło: www.fda.gov


Pn lip 17, 2023 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
tłumaczenie z prasy, niestety link NIEDOSTĘPNY !!!!!!!!!
Choroba w Zatoce Perskiej związana z antybiotykami Cipro
googletłumacz

Amerykańska publikacja wojskowa, The Air Force Times , sprawiła, że ​​ofiary syndromu toksyczności fluorochinolonu („ Floxies ”) krzyczą od lat - że choroba w Zatoce Perskiej jest związana z Cipro. W artykule zatytułowanym „ Nowe ostrzeżenia FDA dotyczące Cipro mogą wiązać się z chorobą wojenną w Zatoce Perskiej ”, zauważono, że aktualizacja etykiet ostrzegawczych wszystkich antybiotyków fluorochinolonowych z sierpnia 2013 r. Stwierdzająca, że ​​PERMANENTNA neuropatia obwodowa jest możliwym niekorzystnym skutkiem, skłoniła The Air Force Times, aby nawiązać połączenie.
Cywile cierpiący na zespół toksyczności fluorochinolonu (niepożądana reakcja na fluorochinolon - Cipro / Ciprofloxacin, Levaquin / Lewofloksacyna, Avelox / Moxifloxacin, Floxin / Ofloksacyna i inni) od lat zauważają podobieństwa między chorobą w Zatoce Perskiej a zespołem toksyczności fluorochinolonu. Jest prawdopodobne, że jest prawdopodobne, że są jednym w tym samym.
Symptomy
VA definiuje Choroba Gulf War jako „przewlekłe, niewyjaśnione objawy istniejących na okres 6 miesięcy lub więcej”, które są co najmniej dziesięć procent wyłączającą. Definicja przypadku CDC z Chorobami Gulf War „wymaga przewlekłych objawów w dwóch z trzech domen zmęczenia, poznawczo-nastroju i mięśniowo-szkieletowego.”
Zespół toksyczności fluorochinolonu jest przewlekłą, niewyjaśnioną chorobą z objawami trwającymi od miesięcy, lat lub, jak zauważa zaktualizowana etykieta ostrzegawcza , na stałe. Objawy zespołu toksyczności fluorochinolonu są zbyt liczne, aby je wymienić, ale pobieżne spojrzenie na etykietę ostrzegawczą dla Cipro / Ciprofloxacin powie, że skutki obejmują problemy z układem mięśniowo-szkieletowym i problemy z ośrodkowym układem nerwowym. Dodatkowo, jako leki, które uszkadzają mitochondria , centra energetyczne komórek, fluorochinolony często wywołują poważne zmęczenie.
Badanie z 1998 r. Zatytułowane „ Przewlekła wielopostaciowa choroba atakująca weteranów sił powietrznych wojny w Zatoce ” wykazało, że najczęściej zgłaszanymi objawami choroby w Zatoce Perskiej są przekrwienie zatok, bóle głowy, zmęczenie, bóle stawów, trudności z zapamiętywaniem lub koncentracją, sztywność stawów, trudności sen, ból brzucha, problemy ze znalezieniem słów, (uczucie) nastrojowe lub drażliwe, wysypka lub owrzodzenia, drętwienie lub mrowienie i bóle mięśni.
Badanie z 2011 r. Przeprowadzone przez Quinolone Vigilance Foundation wykazało, że najczęściej zgłaszanymi objawami zespołu toksyczności fluorochinolonu są ścięgna, bóle stawów i mięśni, zmęczenie, trzaski / stawy, osłabienie, ból neuropatyczny, parestezje (mrowienie), drżenie mięśni, depresja , lęk, bezsenność, ból pleców, utrata pamięci, szum w uszach, zanik mięśni.
Objawy są na tyle podobne, że można unieść kilka brwi. Należy zauważyć, że gdy przewlekła choroba wieloobjawowa nagle wywołuje mdłości pacjenta lub żołnierza, a on lub ona przechodzi od bycia zdrowym i aktywnym do nagłego wyczerpania i niezdolności do poruszania się lub myślenia, trudno jest dokładnie określić i opisać co jest nie tak w jego ciele. Tak więc, nawet jeśli objawy są identyczne, nie można ich opisać w identyczny sposób ze względu na kontekst i różne obszary skupienia.
Dla ofiar fluorochinolonów jest tak, jakby w ciele ofiary wybuchła bomba, ale wszystkie testy wracają „normalnie”, więc oprócz bólu fizycznego i cierpienia, przez które przechodzi żołnierz / pacjent, musi on cierpią z powodu zwolnienia i odmowy ze strony personelu medycznego. Ani tradycyjne choroby w Zatoce, ani zespół toksyn fluorochinolonowych nie są wykrywane przez tradycyjne badania medyczne i dlatego obie choroby są systematycznie zaprzeczane. Wszystkie markery krwi i moczu wracają w normalnych granicach, jednak pacjent lub żołnierz nagle nie jest w stanie 90% tego, co kiedyś mógł zrobić. Kiedy duża liczba pacjentów lub żołnierzy ( prawie 30% żołnierzy służących w Zatoce zgłosiło objawy. Dokładne liczby cywilówpacjenci cierpiący na zespół toksyczności fluorochinolonu są nieznani zpowodu opóźnionych reakcji, błędnego diagnozowania choroby, progów tolerancji itp.) doświadczają działań niepożądanych, których nie można wykryć za pomocą dostępnych testów, coś jest nie tak z testami. Pacjenci i żołnierze nie kłamią, a ich utrata zdolności nie jest „w ich głowach”.
Ekspozycja na tę samą truciznę
Innym rażącym podobieństwem między chorobą wojenną w Zatoce Perskiej a zespołem toksyczności fluorochinolonu jest to, że każdy z każdym zespołem zajął fluorochinolon.
Na Weterana Marines, który skomentował na healthboards.com o stosowaniu cyprofloksacyny przez żołnierzy w Zatoce Perskiej:
„Ciprofloksacyna w dawce 500 mg była zalecana do przyjmowania dwa razy na dobę. Marines byli jedyną służbą, którą z pewnością dostałem od tych rozkazów. Rozkazano nam je wystartować przed wojną powietrzną, a rozkazem zaprzestania ich przyjmowania był dawny dowódca dywizji dywizji 1-szej dywizji Marine 1. 06. 06. 1991. Musieliśmy brać Cipro 500 mg dwa razy dziennie przez 40 dni. więc Marines otrzymali NAPP (pigułki chroniące agentów nerwowych) lub pirydiostygminę, aby chronić nas przed działaniem nerwów, i otrzymaliśmy polecenie przyjęcia Cipro w celu ochrony przed wąglikiem. Byliśmy częścią badania na ludziach przeprowadzonego przez korporację Bayer przy tworzeniu nowych tabletek wąglika. W tym czasie nie mieli pojęcia o skutkach ubocznych mąkoochinolonów. To klasa leków, w które wpada Cipro. Po wojnie w Zatoce FDA i Bayer co. zacząłem publikować listę skutków ubocznych. Musisz wiedzieć, co ci zrobiono, więc będziesz musiał przeprowadzić własne badania. Powodzenia dla was wszystkich i Semper Fi. ”
Z definicji każdy, kto cierpi na zespół toksyczności fluorochinolonu, przyjmował fluorochinolon - Cipro / Ciprofloxacin, Levaquin / Levofloxacin, Avelox / Moxifloxacin lub Floxin / Ofloxacin. Cywile są także częścią „badania na ludziach prowadzonego przez korporację Bayer”, a także Johnson & Johnson, Merck i wielu producentów leków generycznych, którzy sprzedają fluorochinolony jako „bezpieczne antybiotyki.
Przypadek przeciwko fluorochinolonom
Oczywiście istniało wiele chemikaliów i trucizn, na które narażeni byli Weterani Wojny w Zatoce Perskiej w latach 1990–1991. W związku z tym trudno było dokładnie określić przyczynę choroby wojennej w Zatoce Perskiej. Wyrok z następujących możliwych przyczyn należy z całą pewnością zakwestionować, ale stwierdzono, że „ zubożony uran, szczepionka przeciw wąglikowi, paliwa, rozpuszczalniki, piasek i cząstki stałe, choroby zakaźne i powłoka odporna na środki chemiczne ” nie powodują choroby wojennej w Zatoce. Inne potencjalne przyczyny choroby wojenne w Zatoce Perskiej obejmują pożary olejowe, wiele szczepionek, pestycydów i oczywiście antybiotyki fluorochinolonowe (Cipro). (Należy zauważyć, że nie rozmieszczony personel wojskowy, który służył w okresie wojny w Zatoce Perskiej, ale nie został rozmieszczony na Bliskim Wschodzie,zostały również dotknięte chorobą wojenną w Zatoce Perskiej, a zatem toksyny, na które narażony był zarówno rozmieszczony, jak i niezaangażowany personel, powinny być przedmiotem śledztwa w sprawie przyczyn choroby wojennej w Zatoce.
Artykuł „Air Force Times” jest jednym z pierwszych oficjalnych wzmianek o związku między Cipro a chorobą wojenną w Zatoce Perskiej. Oficjalnie łącze nie zostało zbadane (choć niektórzy bardzo inteligentni badacze budują sprawę, jak to czytasz). Dlaczego Cipro nie było postrzegane jako potencjalna przyczyna choroby wojenne w Zatoce Perskiej to pytanie, na które nie znam odpowiedzi. Może dlatego, że większość ludzi uważa, że ​​wszystkie antybiotyki są tak bezpieczne jak penicylina. Może dlatego, że większość ludzi ma próg tolerancji na fluorochinolony i nie reaguje negatywnie na pierwszą otrzymaną receptę. Być może dlatego, że nawet dzisiaj, ponad 30 lat po opatentowaniu Cipro przez Bayer, dokładny mechanizm działania fluorochinolonów jest nadal oficjalnie nieznany ( 1). Być może dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby powszechnie stosowany antybiotyk mógł wywołać przewlekły zespół bólu i cierpienia. Być może dlatego, że testy, które pokazują uszkodzenia wywołane przez fluorochinolony, nie są używane przez biura VA lub cywilnych lekarzy. Być może dlatego, że fluorochinolony są doskonałym lekiem - biorą ostry problem - infekcję i przekształcają go w przewlekły stan chorobowy, który systematycznie jest błędnie diagnozowany jako fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba autoimmunologiczna, zespół nieszczelnego jelita, bezsenność, lęk, depresja itp. i zamienia dawnych zdrowych ludzi w dożywotnich klientów placówek medycznych / firm farmaceutycznych. Być może jest to po prostu powszechna ignorancja na temat działania tych niebezpiecznych narkotykóow.
Wersja The Cliffs Notes dotycząca działania fluorochinolonów jest następująca:
Fluorochinolon wyczerpuje enzymy wątrobowe metabolizujące leki (CYP450) ( 2 ). Gdy enzymy są dostatecznie wyczerpane, fluorochinolon tworzy trujący addukt do mitochondrialnego DNA (mtDNA) ( 3 , 4), który niszczy i wyczerpuje mtDNA ( 5 ). Podczas niszczenia mtDNA fluorochinolon wiąże się również z komórkowym magnezem. ( 6 , 7 ) Mitochondria reagują na atak poprzez wytwarzanie reaktywnych form tlenu (ROS) ( 8 , 9). Niektóre ROS, a konkretnie nadtlenek wodoru, łączą się z nadmiarem wapnia (w komórkach magnezu i wapnia występuje równowaga, a wiązanie magnezu powoduje nadmiar wapnia), aby wywołać ekspresję CD95L / Fas Ligand ( 5 ) co powoduje śmierć komórki (apoptozę) i dysfunkcję układu odpornościowego ( 10 ), która prowadzi organizm do ataku - jak choroba autoimmunologiczna.
Szkody są spowodowane każdym krokiem w procesie. Dodatkowe uszkodzenia mogą być spowodowane przez atom fluoru, który jest dodawany do fluorochinolonów, aby zwiększyć ich moc. Należy zauważyć, że złożoność tych interakcji komórkowych jest zbyt obszerna, aby napisać w tym artykule.
Każdy objaw choroby w Zatoce Perskiej jest zgodny z uszkodzeniem mitochondriów i stresem oksydacyjnym ( 11 ), które okazały się być spowodowane przez fluorochinolony.
Chociaż testy stosowane w typowej praktyce medycznej nie wskazują na to, by ofiary fluorochinolonów zachorowały, fakt ten pokazuje po prostu, że stosowane są niewłaściwe testy. Testy funkcji mitochondriów, proporcje przeciwutleniaczy / utleniaczy i DNA pokażą uszkodzenia wywoływane przez fluorochinolony. Sposobem na ustalenie, czy Cipro jest przyczyną choroby wojennej w Zatoce Perskiej, jest przeprowadzenie analizy spektrogramu masowego na dotkniętych chorobą Weteranach Wojny w Zatoce. Jeśli analiza spektrogramu masowego DNA wykaże, że cząsteczki chinolonu przyłączyły się do DNA Weteranów, jest to broń paląca obrażeń wyrządzona przez Cipro.
Miliony cywilów również ucierpiały z powodu fluorochinolonów. Mogę łączyć fluorochinolony z prawie każdą chorobą przewlekłą, która wzrosła w okresie od wprowadzenia fluorochinolonów do populacji masowej w połowie lat 80-tych. Ponadto DNA jest uszkodzone, a zatem skutki są międzypokoleniowe i wiele chorób przewlekłych, które są plagą dzieci mogą być powiązane z użyciem fluorochinolonów przez rodziców.
Niektórzy bardzo szanowani naukowcy pracują nad dalszym ulepszaniem sprawy, że Cipro jest odpowiedzialna za chorobę w Zatoce Perskiej. Jeśli jakikolwiek weteran wojny w Zatoce Perskiej chce podjąć działania na rzecz Bayera przed opublikowaniem tych badań, sposobem na to jest uzyskanie analizy spektrogramu masowego DNA i poddanie go analizie przez toksykologa. Jest dowodem uszkodzenia i jest konieczne. Kiedy ten dowód zostanie uzyskany, zachęcam wszystkich Weteranów Wojny w Zatoce do użycia go do walki z tymi, którzy ich otruli - Bayera i ich współpracowników w DOD i FDA.
Dla wszystkich weteranów wojny w Zatoce Perskiej, którzy to czytają - jesteście żołnierzami, a wy jesteście wojownikami. Wiem, że zostałeś osłabiony, ale wciąż żyjesz, a ci z was, którzy mogą walczyć, powinni, ponieważ wyrządzono ci poważną niesprawiedliwość. Niesprawiedliwością jest także niewinna ludność cywilna. Nie ma nic złego w zatruwaniu naszych wojskowych mężczyzn i kobiet, czy amerykańskiej opinii publicznej, za pomocą chemioterapii podszywającej się pod antybiotyki. Zachęcam was do walki z Bayerem i jego współpracownikami, takimi jakimi są - krajowymi terrorystami. To walka, którą możesz wygrać. Prawda i znaczna ilość dowodów są po twojej stronie.
Skrypt postowy :  Strona internetowa autora, zawierająca więcej informacji na temat fluorochinolonów, to www.floxiehope.com . Więcej informacji na temat fluorochinolonów można znaleźć w Quinolone Vigilance Foundation - www.saferpills.org .
Ponumerowane źródła:
1. Chemia nieorganiczna, „ Nowe zastosowania starych leków: próby przekształcenia chinolonowych środków przeciwbakteryjnych w potencjalne środki przeciwnowotworowe zawierające ruten. ”
2. Etykieta ostrzegawcza FDA dla cyprofloksacyny
3. The Journal of Biological Chemistry, „ Mechanizm hamowania topoizomerazy IV przez chinolonowe środki przeciwbakteryjne ”.
4. Ustalenia toksykologa Joe Kinga
5. The Journal of Immunology, „ Reaktywne rodzaje tlenu mitochondrialnego kontrolują aktywację komórek T przez regulację ekspresji IL-2 i IL-4: mechanizm immunosupresji Ciprofloksacyny ”
6. Środki przeciwbakteryjne i chemioterapia, „ Wpływ kompleksowania magnezu przez fluorochinolony na ich właściwości antybakteryjne ”
7. Materiały z Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych, Biochemia, „Wiązanie chinolonów z DNA mediowanym jonami magnezu”
8. Nauka Translational Medicine, „ Antybiotyki bakteriobójcze wywołują zaburzenia mitochondrialne i uszkodzenia oksydacyjne w komórkach ssaków ”
9. Journal of Young Pharmacists, „ Stres oksydacyjny wywołany przez fluorochinolony w leczeniu powikłanych zakażeń dróg moczowych u indyjskich pacjentów ”
10. Środki przeciwdrobnoustrojowe i chemioterapia „ Cyprofloksacyna wywołuje odpowiedź stresową immunomodulacyjną w ludzkich limfocytach T ”
11. Precedensy natury, „ Stres oksydacyjny i uraz mitochondrialny w przewlekłych warunkach wieloośrodkowych: od choroby wojenne w Zatoce do zaburzenia widma autyzmu ”


Pn lip 17, 2023 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
https://www.militarytimes.com/2013/11/0 ... ee0bBCUPk0

googletłumacz
Nowe ostrzeżenia FDA dotyczące Cipro mogą wiązać się z chorobą związaną z wojną w Zatoce Perskiej 1 listopada 2013

030402-N-5362A-004 Southern, Irak (2 kwietnia 2003) - sierżant US Army. Mark Phiffer stoi na straży w pobliżu płonącego szybu naftowego na polach naftowych Rumaylah w południowym Iraku. Siły koalicyjne z powodzeniem zabezpieczyły południowe pola naftowe dla ekonomicznej przyszłości narodu irackiego i są w trakcie gaszenia płonących studni, które zostały podpalone na wczesnych etapach operacji Iraqi Freedom. Operacja Iraqi Freedom to wielonarodowa koalicja mająca na celu wyzwolenie narodu irackiego, wyeliminowanie irackiej broni masowego rażenia i zakończenie reżimu Saddama Husseina. Zdjęcie amerykańskiej marynarki wojennej autorstwa Mateusza fotografa 1. klasy Arlo K. Abrahamson. (WYDANY)

źródło GAIA pakiet: Sx_MilitaryTimes_M6201310311010018_5675.zip Klucz pochodzenia: Sx_MilitaryTimes_M6201310311010018 zaimportowany w piątek 8 stycznia 18:18:12 2016
W czasie wojny w Zatoce Perskiej w latach 1990-91 ówczesny marynarka wojenna David Ridenhour często borykał się z oddziałami w 1 Batalionie, 5 Marines, aby zabrać ich leki - środek przeciw nerwom, pirydostygmina, bromek i kolejna pigułka, nowa na rynku, aby zapobiec wąglikowi.
Ridenhour je zabrał. I chociaż nie obwinia on całkowicie swoich objawów choroby w Zatoce Perskiej za leki, chciał dowiedzieć się, że ubiegłego lata Agencja ds. Żywności i Leków zaostrzyła ostrzeżenia dotyczące Ciprofloksacyny lub Cipro, mówiąc, że silny antybiotyk może wywołać silny, a czasem trwały nerw uszkodzić.
Ridenhour ma to uszkodzenie, znane jako neuropatia obwodowa, która objawia się mrowieniem i drętwieniem kończyn.
„Powiedzieli nam, żebyśmy zaczęli przyjmować Cipro i nie wiedziałem, po co to jest” - powiedział. „Ale wyraźnie pamiętam, że powiedziano mi, że to zapobieganie wąglikowi. Do tego czasu, o ile mi wiadomo, wąglik był chorobą owiec”.
Dobrze udokumentowano, że Departament Obrony zgromadził 30 milionów dawek Cipro podczas wojny w Zatoce Perskiej, a 150 000 żołnierzy otrzymało szczepionki przeciw wąglikowi, aby zapobiec infekcji. Ale mniej znane jest to, że podczas Operacji Pustynna Tarcza i Pustynna Burza niektórzy żołnierze faktycznie zabrali Cipro w oczekiwaniu na atak wąglika.
Zgodnie z dokumentami Marine Corps członkowie I Marine Expeditionary Force w pobliżu Jubayl, Shaikh Isa i Bahrain International Airport i innych miejsc przyjęli Cipro przez tydzień lub dłużej jako profilaktycznie - chociaż nie zatwierdzono go do zapobiegania lub leczenia wąglika.
Ta zgoda FDA nie nadejdzie jeszcze przez dziewięć lat.
„Nocne koszmary sprawiają, że czuję, że pomogłem zatruć facetów w moim urządzeniu” - powiedział Ridenhour w niedawnym wywiadzie dla Military Times.
Potężne antybiotyki
Cipro i inne fluorochinolony - w tym Levaquin, Avelox i inne leki o nazwie „flox” w ich nazwach - są silnymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi stosowanymi w leczeniu poważnych zakażeń bakteryjnych.
Ale wraz z potencją pojawia się litania środków ostrożności, ostrzeżeń i skutków ubocznych - informacje, które członkowie służby i ich rodziny powinni rozważyć, kiedy są przepisywane te leki, lub kiedy proszą o leczenie rutynowych zakażeń.
W 2008 r. FDA dodała do fluorochinolonów ostrzeżenie - najpoważniejsze ostrzeżenie - zauważając, że mogą one powodować zapalenie ścięgna i zerwanie ścięgna. W 2011 r. Agencja dodała drugie ostrzeżenie w pudełku, mówiąc, że leki mogą pogorszyć objawy miastenii.
I chociaż ostatnie ostrzeżenie dotyczące neuropatii obwodowej nie jest najostrzejszym alarmem, jest alarmujące. Według FDA, uszkodzenie nerwów „może wystąpić wkrótce po przyjęciu tych leków i może stać się trwałe” i nie ma związku z poziomami dawkowania.
Ostrzeżenie dotyczy zarówno leków doustnych, jak i podawanych przez wstrzyknięcie.
„Początek neuropatii obwodowej po rozpoczęciu terapii fluorochinolonami był szybki, często w ciągu kilku dni. U niektórych pacjentów objawy utrzymywały się przez ponad rok, pomimo przerwania leczenia fluorochinolonem”, podaje FDA.
W 2011 r. 23 miliony pacjentów otrzymało recepty w USA na Cipro i inne fluorochinolony, w tym 294 069 recept wydanych w placówkach Departamentu Obrony. W latach 2009–2012 w obiektach leczenia wojskowego rozprowadzono łącznie 1,2 miliona recept na fluorochinolony.
'Świnki morskie'
Cipro ma długą historię użycia w wojsku amerykańskim, co najmniej od 1989 r., Kiedy to testowano go na żołnierzach w Egipcie w poszukiwaniu biegunki podróżnych.
Powszechnie stosowano ją w wojnie w Zatoce Perskiej, chociaż liczba osób, które faktycznie ją wzięły, nie jest dobrze udokumentowana. Byli żołnierze, którzy napisali „Military Times”, powiedzieli, że wzięli białe tabletki, które, jak się później okazało, były Cipro, kiedy lek stał się bardziej znany i rozpowszechniany.
„Jestem jedną z tych świnek morskich, które brały te pigułki od weteranów walk morskich” - napisał jeden z byłych członków służby. „Jestem w 100% związany z obsługą [niepełnosprawność VA] z powodu toksycznej zupy, na którą byliśmy narażeni i tych cholernych pigułek”.
Eksperci od wojny biologicznej i emerytowany generał piechoty morskiej Walter Boomer, który przewodził I MEF podczas wojny w Zatoce Perskiej, podjął środki ostrożności, ponieważ zagrożenie atakiem wąglika było uzasadnione.
We wrześniu 1990 r. Irak osiągnął produkcję wąglika na skalę przemysłową, zmagazynował 30 ton medium potrzebnego do dalszego wzrostu i nie miał żadnych zastrzeżeń co do rozpoczęcia ataków chemicznych na własnych ludzi.
„Obejrzeliśmy [wąglika] z taką samą powagą, jak ich potencjał do użycia broni chemicznej; ... [Dowództwo centralne USA] przedstawił mi te opcje, że gdybyśmy zostali zaatakowani, zapobiegłoby to wybuchowi epidemii, więc przy tej informacji była dość prosta decyzja - powiedział Boomer.
Naukowcy spędzili lata próbując ustalić, co mogło spowodować, że 250 000 weteranów wojny w Zatoce Perskiej rozwinęło wiele i często wyniszczających objawów po wojnie.
Ponieważ objawy są zróżnicowane, a oddziały były narażone na różne zagrożenia środowiskowe, od pożarów szybów naftowych, pestycydów, szczepień, leków i prawdopodobnie czynników nerwowych, naukowcy twierdzą, że trudno będzie ustalić przyczynę.
Ale Ridenhour uważa, że ​​ostatnie ostrzeżenie FDA może wyjaśnić niektóre z jego objawów. „Wyraźnie mówi„ neuropatia obwodowa ”i to właśnie mam - powiedział.
W 2000 r. FDA zatwierdziła Cipro w celu zapobiegania wąglikowi wziewnemu po ewentualnym narażeniu, pierwszym antybiotyku zatwierdzonym jako leczenie w przypadku ataku biowarstu.
Podczas ataków wąglika w 2001 r. Tysiące pracowników US Postal Service, White House, US Capitol i innych miejsc przyjęło Cipro. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poprosił o dostarczenie 12 milionów ludzi dawek przez 60 dni.
Podczas gdy Cipro i inne fluorochinolony są powszechnie przepisywane, ich stosowanie ustabilizowało się od 2002 roku. W ramach DoD recepty na fluorochinolony w rzeczywistości zanikają, spadając o 14 procent od 2009 roku, według danych Pentagonu.https://www.militarytimes.com/2013/11/0 ... ee0bBCUPk0


Pn lip 17, 2023 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Wyjątkowo toksyczne antybiotyki...
Regulamin działu:
Cytuj:
W tym miejscu możesz zamieścić informację o nadchodzących wydarzeniach czy spotkaniach.
To nie jest miejsce na "twórczość" typu "kopiuj i wklej" i na szerzenie spiskowej teorii dziejów. Zamykam temat.

_________________
ksiądz


Pn lip 24, 2023 16:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL