Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Apostolat Ratunku Konającym (ARKa) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 16:25
Posty: 24
Post Apostolat Ratunku Konającym (ARKa)
Zapraszamy do Apostolatu Ratunku Konającym (ARKi):

Apostolat tworzy pięć Dzieł:

Korona Dzieł:
1. Msza święta w intencji wszystkich Konających

w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00 w Bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach. Eucharystię poprzedza półgodzinna Adoracja w intencji konajacych oraz dusz czyśćcowych.

Ponadto w pierwszą Niedzielę miesiąca o godz. 18.00 w Bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jest odprawiana Msza św. w intencji uczestników wszystkich Dzieł ARKi i prośb kierowanych za pośrednistwem naszej strony Internetowej.

2. Dzieło Pokutne
wybierasz w tygodniu swój 'Dzień Pokutny', w którym umartwiasz się lub pościsz; modlisz się i przyjmujesz Komunię Świętą; w intencji wynagradzajacej najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy konających.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca (24h Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji w SBM).

4. Wolontariat modlitwy
modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia przy łózkach umierających w hospicjum.

5. Nieustanna koronka za Chorych, Cierpiących i Konających
powiadamianie przez rodziny i bliskich o konających i powiadamianie osób modlących się w tych intencjach poprzez SMS wysyłany na numer 518 687 518.

------------------------

Pan Bóg w każdym czasie posyła nas do głoszenia Dobrej Nowiny. Wierzymy, że swoją łaską miłosierdzia może uczynić nas ewangelicznym zaczynem Bożego Królestwa w świecie, a szczególnie wobec konających.

Apostołujemy przez modlitwę i świadectwo miłości wzajemnej; apostołujemy z nadzieją Bożego Miłosierdzia przy umierających.

Troska duchowa nad nimi, to przede wszystkim walka ostateczna o ich dusze. Nasza modlitwa 'koronką' to wypełnienie Woli Bożej, o którą wielokroytnie prosil Pan Jezus rozmawiając z św. Faustyną Kowalską.

W misji, jaką podejmujemy, najważniejsze jest jednak nasze osobiste nawracanie się i dążenie do ofiarnej miłości Boga i bliźniego, czyli miłości miłosiernej,

Na chwałę Pana Miłosierdzia i na ratunek wszystkich dusz!

-----------------------------

PRYNCYPIA

„Każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę albo przy konającym inni odmówią - jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę, i poruszą się wnętrzności miłosierdzia Mojego, dla bolesnej męki Syna Mojego. Dz 811.

ARKa czyli Apostolat Ratunku Konającym powstał w celu ocalenia każdej duszy w godzinie śmierci. Przy ciężko chorym i konającym modlitwą: Koronką do Bożego Miłosierdzia - pragniemy wypraszać ufność dla umierającego i łaskę ocalenia duszy w Bożym Miłosierdziu. Zawiązujemy Straż, czyli ostateczną linię obrony w walce o duszę w godzinie śmierci.

Córko Moja, dopomóż Mi zbawiać dusze. Pójdziesz do konającego grzesznika i będziesz odmawiać tę koroneczkę, a przez to wyprosisz mu ufność w Moje miłosierdzie, gdyż już jest w rozpaczy. Dz 1797.

Przynależeć do ARKi może każdy. Równolegle jesteśmy przy Sercu Pana Jezusa i przy sercu konającego. W ten sposób pragniemy połączyć wszystkich w jedną wielką 'Rodzinę Miłosierdzia'.

Córko Moja, pomóż Mi zbawić pewnego grzesznika konającego; odmów za niego tę koronkę, której cię nauczyłem. Kiedy zaczęłam odmawiać tę koronkę, ujrzałam tego konającego w strasznych mękach i walkach. Bronił go Anioł Stróż, ale był jakby bezsilny wobec wielkości nędzy tej duszy; całe mnóstwo szatanów czekało na tę duszę. Jednak podczas odmawiania tej koronki ujrzałam Jezusa w takiej postaci, jak jest namalowany na tym obrazie. Te promienie, które wyszły z Serca Jezusa ogarnęły chorego, a moce ciemności uciekły w popłochu. Chory oddał ostatnie tchnienie spokojnie. Kiedy przyszłam do siebie, zrozumiałam, jak ta koronka ważna jest przy konających, ona uśmierza gniew Boży. Dz. 1565

Walkę o duszę umierającego podejmujemy całkowicie bezinteresownie. W Dziele sms-owej Koronce znane jest imię konającego, natomiast w Dziele Pokutnym dobrowolnie powierzamy swe umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich konających (których imiona są znane tylko Panu Jezusowi).

Działalność ARKi została zatwierdzona przez władze kościelne: ks. bpa Jana Zająca; pierwszego Kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Łagiewnikach.

Przyjmowanie zgłoszeń do Dzieł Apostolatu - telefonicznie do Koordynatora:

Pani Teresa, tel. 603 135 925
Pani Sabina, tel. 696 621 004
Pani Barbara, tel. 608 838 927


email: kontakt@apostolatratunkukonajacym.pl

_________________
Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia


Pt sty 13, 2023 21:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL