Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Pomoc dla homoseksualistow 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 07, 2017 18:46
Posty: 5
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Nauka swoją drogą, a Wiara swoją. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego nauka próbuje na siłę leczyć osoby chore psychicznie, podczas gdy takie osoby, czują potrzebę zaprzestania brania leków, nie biorą ich pięć lat, nie jeżdżą po szpitalach i prowadzą normalny tryb życia, czyli mają rodzinę i wychowują dzieci?
Skoro nauka twierdzi że takie osoby są wyleczalne, to dlaczego próbuje je leczyć na siłę,? a Wiara mówi zupełnie coś innego, wszystko możesz w Tym , Który cię umacnia.
Dlatego uważam że jeśliby połączyć te dwie sfery, to w wielu przypadkach lekarze byliby w stanie pomóc bardzo wielu osobom, a tak nie są w stanie, bo proszę podać tutaj wiarygodne przykłady ile osób z chorobą psychiczną zostało wyleczonych i obecnie nie bierze leków?
Oczywiście nadmieniam że w wielu przypadkach osoby chore psychicznie również są homoseksualistami.


Cz cze 29, 2017 10:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Nie leczy się nikogo na siłę. Ani w chorobach psychicznych ani żadnych innych. Chyba, że stwarza zagrożenie dla siebie lub otoczenia.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lip 06, 2017 10:46
Zobacz profil
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Tutaj jest ciekawy materiał - zamieszczam fragment:

Cytuj:
POCIĄG PŁCIOWY DO OSÓB TEJ SAMEJ PŁCI JAKO OBJAW KLINICZNY

Różni ludzie doświadczają pociągu płciowego do osób tej samej płci z różnych powodów. Choć zachodzą pewne podobieństwa w układzie rozwojowym, każda osoba ma swoją własną historię. W historiach indywidualnych osób doświadczających pociągu płciowego do osób tej samej płci, często występuje jeden, lub kilka z poniżej wyszczególnionych faktów:

Alienacja w stosunku do ojca we wczesnym dzieciństwie, ponieważ ojciec był odbierany jako ktoś wrogi lub daleki, gwałtowny lub alkoholik (Apperson i McAdoo 1968 17 Bene 1965 18 Bieber i in. 1962 19 Fisher i Greenberg 1996 20 Pillard 1988 21 Sipova i Brzek1983 22 ).
Matka nadopiekuńcza (wobec chłopców) (Bieber T. 1971 23 Bieber i in. 1962 24 Snortum et al. 1969 25 ).
Matka potrzebująca i oczekująca wiele (od chłopców), (Fitzgibbons 1999 26 ).
Matka emocjonalnie niedostępna (dla dziewczyn) (Bradley i Zucker 1997 27 Eisenbud 1982 28 ).
Rodzice, którzy nie zdołali ukierunkować identyfikacji z własną płcią, (Zucker i Bradley1995 29 ).
Brak zabaw „z bijatyką” (u chłopców) (Friedman i Stern 1980 30 Hadden 1967a 31 ).
Brak identyfikacji z rówieśnikami tej samej płci (Hockenberry i Billingham 1987 32 Whitam 1977 33 ).
Niechęć do sportów zespołowych (chłopcy) (Thompson i in.1973 34 Bailey i in.1993 35 ).
Brak koordynacji ręki i oka i w konsekwencji dokuczanie przez kolegów (u chłopców) (Fitzgibbons 1999 36 Newman 1976 37 ).
Wykorzystanie seksualne lub gwałt (Beitchman i in.1991 38 Bradley i Zucker 1997 39 Engel 1982 40 Finkelhor 1984; Gundlach i Riess 1967 41 ).
Fobia społeczna lub ekstremalna nieśmiałość (Golwyn i Sevlie1993 42 ).
Utrata rodzica z powodu śmierci lub rozwodu (Zucker i Bradley 1995).
Oddzielenie od rodzica w krytycznym okresie rozwojowym (Zucker i Bradley 1995).

W niektórych przypadkach, pociąg płciowy do osób tej samej płci lub homoseksualna aktywność towarzyszą pacjentom z innymi zidentyfikowanymi schorzeniami psychologicznymi, takimi jak:

*silna depresja (Fergusson i in.1999 43 ),
*myśli samobójcze (Herrell i in. 1999),
*ogólny niepokój,
*nadużywanie środków chemicznych,
*zakłócenia zachowań u młodzieży,
„*graniczne” (borderline) zakłócenia osobowościowe (Parris i in.1995 44 Zubenko i in. 1987 45 ),
*schizofrenia (Gonsiorek 1982 46 ),
*patologiczny narcyzm (Bychowski 1954 47 Kaplan 1967 48 ).

W niektórych wypadkach zachowanie homoseksualne pojawia się później w życiu jako reakcja na przeżycie traumatyczne takie jak aborcja (Berger 1994 49 de Beauvoir 1953) czy głęboka samotność (Fitzgibbons 1999).

(...)
http://mateusz.pl/okarol/ok_hin.htm


Cz lip 06, 2017 11:42

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
To tak trochę... paranaukowe.
Czy te problemy: depresja, schizofrenia, zaburzenia osobowości towarzyszą orientacji homoseksualnej, czy orientacja homoseksualna towarzyszy tym zaburzeniom?
Orientacja jest wynikiem tych zaburzeń, czy te zaburzenia są wynikiem orientacji?
Czy może te zaburzenia są wynikiem stresu spowodowanego dyskryminacją osób o innej orientacji niż homoseksualna?

No i - jeśli badania opierały się na pacjentach poradni psychiatrycznych, to jest to nadzwyczaj normalne, że zgłaszali się do takich poradni ludzie chorzy. Ludzie o orientacji hetero także idą do lekarza wtedy, kiedy są chorzy, więc nikt nie łączy orientacji heteroseksualnej z depresją, schizofrenią, grypą, czy zapaleniem płuc. Tak samo jest z orientacjami niehetero - zdrowi, homoseksualni ludzie nie idą do lekarza, bo nie mają po co tam iść.

_________________
MODERATOR


Pn maja 28, 2018 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 13, 2018 10:52
Posty: 7
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Witam,
Jestem studentką psychologii i prowadzę badania do pracy magisterskiej. Praca dotyczy terapii reparatywnych (takich jak oferuje np Odwaga). Poszukuję zatem osób, które brały udział w tego rodzaju terapiach i byłyby chętne nawiązać ze mną kontakt i pomóc w badaniach (są to kwestionariusze w wersji online, całkowicie anonimowe). Jeśli są tu takie osoby (albo ktoś zna takie osoby) i chcą dowiedzieć się czegoś więcej, bardzo proszę o kontakt mailowy: badanie.psychologia2018@gmail.com

Udzięlę odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości. Będę bardzo wdzięczna za kontakt i za pomoc.


Śr cze 13, 2018 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Napiszę maila...
Powiesz coś tutaj o tym badaniu?

_________________
MODERATOR


Śr cze 13, 2018 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
A może coś więcej o sobie? Na jakiej podstawie mamy Ci wierzyć?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt cze 15, 2018 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 13, 2018 10:52
Posty: 7
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Witam, każdy kto jest zainteresowany badaniem, czy też udziałem, zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną.

Badania naukowe mają to do siebie, że powinny być jak najbardziej obiektywne, dlatego też nie chciałabym na forum zaczynać otwartej dyskusji na temat przedmiotu badania, tym bardziej, że należy on do bardziej kontrowersyjnych. Podobnie z wyrazu szacunku w stosunku do osób, które uczestniczyły we wspomnianej terapii, nie chciałabym być źródłem zaciętej debaty- tym bardziej, że mogłoby to wpłynąć na gotowość potencjalnych osób badanych do podzielenia się swoim doświadczeniem.

Jeśli chodzi o mnie- mam 24 lata, obecnie jestem na V roku studiów magisterskich, studiuje w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ramach studiów realizuję ścieżkę specjalizacyjną z psychologii klinicznej oraz psychoterapii. Każdy z nas do pracy magisterskiej musi przeprowadzić badanie naukowe i napisać z niego raport, następnie go obronić- tak jak każdą inną pracę dyplomową na innych kierunkach. W kwestii szczegółów dotyczących mojej pracy, tak ja wspomniałam wyżej, bardzo proszę o kontakt bezpośredni na podanego maila. Odpowiem na wszelkie wątpliwości i pytania. W razie potrzeby będzie można się ze mną umówić na kontakt telefoniczny.

Każdy kto jest zainteresowany udziałem w badaniu, po otrzymaniu wszystkich potrzebnych informacji, dostanie ode mnie link do internetowej wersji kwestionariuszy, będących właściwym badaniem. W każdej chwili będzie mógł się wycofać i zrezygnować z udziału. Odpowiedzi otrzymuję dopiero po wypełnieniu całości i zatwierdzeniu ich na ostatnim ekranie, przyciskiem "Prześlij". Wyniki kwestionariuszy trafiają do mnie całkowicie anonimowe- nie jestem w stanie stwierdzić, kto, w jaki sposób odpowiedział. Nie zbieram żadnych danych osobowych oprócz płci i wieku. Reszta pytań dotyczy bezpośrednio problematyki badania.

Jeszcze razem zachęcam do kontaktu osoby, które podejmowały terapie reparatywne (konwersyjne, reorientacyjne) lub znają takie osoby, na maila: badanie.psychologia18@gmail.com

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam !


So cze 16, 2018 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
angjak napisał(a):
Witam, każdy kto jest zainteresowany badaniem, czy też udziałem, zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną.

Badania naukowe mają to do siebie, że powinny być jak najbardziej obiektywne, dlatego też nie chciałabym na forum zaczynać otwartej dyskusji na temat przedmiotu badania, tym bardziej, że należy on do bardziej kontrowersyjnych. Podobnie z wyrazu szacunku w stosunku do osób, które uczestniczyły we wspomnianej terapii, nie chciałabym być źródłem zaciętej debaty- tym bardziej, że mogłoby to wpłynąć na gotowość potencjalnych osób badanych do podzielenia się swoim doświadczeniem.

Jeśli chodzi o mnie- mam 24 lata, obecnie jestem na V roku studiów magisterskich, studiuje w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ramach studiów realizuję ścieżkę specjalizacyjną z psychologii klinicznej oraz psychoterapii. Każdy z nas do pracy magisterskiej musi przeprowadzić badanie naukowe i napisać z niego raport, następnie go obronić- tak jak każdą inną pracę dyplomową na innych kierunkach. W kwestii szczegółów dotyczących mojej pracy, tak ja wspomniałam wyżej, bardzo proszę o kontakt bezpośredni na podanego maila. Odpowiem na wszelkie wątpliwości i pytania. W razie potrzeby będzie można się ze mną umówić na kontakt telefoniczny.

Każdy kto jest zainteresowany udziałem w badaniu, po otrzymaniu wszystkich potrzebnych informacji, dostanie ode mnie link do internetowej wersji kwestionariuszy, będących właściwym badaniem. W każdej chwili będzie mógł się wycofać i zrezygnować z udziału. Odpowiedzi otrzymuję dopiero po wypełnieniu całości i zatwierdzeniu ich na ostatnim ekranie, przyciskiem "Prześlij". Wyniki kwestionariuszy trafiają do mnie całkowicie anonimowe- nie jestem w stanie stwierdzić, kto, w jaki sposób odpowiedział. Nie zbieram żadnych danych osobowych oprócz płci i wieku. Reszta pytań dotyczy bezpośrednio problematyki badania.

Jeszcze razem zachęcam do kontaktu osoby, które podejmowały terapie reparatywne (konwersyjne, reorientacyjne) lub znają takie osoby, na maila: badanie.psychologia18@gmail.com

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam !


Dla jasności: studiuję polonistykę i psychologię. Potwierdzam, że w takich badaniach nie ujawnia się takich informacji o badaniu, jakie sugerowałyby odpowiedzi. To standardy nauk psychologicznych i społecznych. To normalne procedury - kiedy brałem udział w eksperymencie psychologicznym na UŁ, też wiele informacji zostało mi przekazanych dopiero po przeprowadzeniu eksperymentu, żeby mnie nie sugerować.

Dla pocieszenia dodam, że jeśli ktoś poczuje się pokrzywdzony w wyniku badania, ma prawo do zwrócenia się po pomoc do badacza, który powinien wskazać konkretną pomoc: lekarza, seksuologa, psychologa. Rzecz jasna nikt przed ukończeniem psychologii nie będzie prowadził terapii, ale zawsze można wskazać specjalistów, którzy pokierują. Nie się więc czego bać.

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 11:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Nie pytałam o informacje o badaniu, tylko o sobie. Np. imię i nazwisko, żeby można było zweryfikować, czy jesteś osobą, za którą się podajesz.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt cze 22, 2018 12:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL