Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Pomoc dla Pakistanczyka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 12, 2004 5:59
Posty: 1
Post Pomoc dla Pakistanczyka
Bardzo prosze o pomoc dla Pakistanczyka,pragnacego zostac chrzescijaninem.Niestety w jego kraju nie moze oficjalnie zmienic religii (porzucenie islamu jest zabronione),nawet uczestnictwo w nabozenstwie moze pociagnac za soba powazne konsekwencje,nie mowiac o znajomych czy rodzinie,ktorzy moga go zabic za to ze porzucil swoja dawna wiare. Zdecydowany jest on jednak podjac ryzyko i wyjechac do Europy.Nie wiem tylko jak mu pomoc,gdzie sie udac i co zrobic aby byl w naszym kraju legalnie?I czy jest mozliwosc znalezienia pracy dla osoby bez znajomosci jez.pol?A moze latwiej byloby mu w innym kraju?Kasia


Śr maja 12, 2004 8:13
Zobacz profil
Post 
Kasiu, 31 osób przeczytało Twój list. I nic. A myślałem, że może SAXON się nad Pakistańczykiem ulituje i go - chociażby w kotłowni - na swoje probostwo przygarnie. Ale widać nie ma miejsca, za dużo już ma psów i kotów, podobnie jak "aga-agness".


Pn maja 17, 2004 7:38

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
No cóż - w sprawie się nie wypowiadam bo ani się na tym nie znam ani nie mam takich możliwości.

Co do wypowiedzi Teofila - to jak widać tchnie z niej sam POKÓJ i samo DOBRO :(


Pn maja 17, 2004 7:45
Zobacz profil
Post 
Kasiu, Teofilu !

Sprawa jak widzę bardzo poważna, wymagająca porady - przede wszystkim - prawnika :(
Pomoc w znalezieniu mieszkania i pracy, sądzę, że konieczna też będzie zmiana obywatelstwa to dość poważne zagadnienia ...
No cóż- jeżeli na tym Forum nie znajdzie ktoś znający prawo pracy to postaramy się pomóc "na własną rękę".
Ale, Kasiu obawiam się, że musisz jakiś czas poczekać na konkretne odpowiedzi...


Pn maja 17, 2004 7:50
Post 
A należy jeszcze zważać na to, by przy szczerej chęci pomocy osobie wierzacej - nie "wplątać się" samemu w poważniejszą awanturę ... :(


Pn maja 17, 2004 8:20
Post 
DDV. O to mi chodziło. Ja także wiem, co to Pakistan. Przynajmniej śledząc doniesienia środków masowej komunikacji. I także nie chciałbym się przyczynić do urządzenia przyczółka dla Al Kaidy. Ale to nie usprawiedliwia milczenia.


Pn maja 17, 2004 11:19
Post 
Kasiu !
Proponowałbym Ci wpierw skontaktować się z Urzędem Imigracyjnym.
Tam Ci powiedzą, jak może Twój znajomy dostać legalną pracę i zgodę na pobyt w naszym kraju.

Później dopiero, po legalnym zamieszkaniu na terenie Polski proponowałbym kontakt Twojego znajomego - najlepiej z którąś z Kurii Biskupich. Tam najlepiej poinformują Was o możliwosci przejścia Twojego znajomego na katolicyzm.

Pozdrawiam !


So maja 29, 2004 0:00

Dołączył(a): Śr paź 16, 2013 14:25
Posty: 3
Post Re: Pomoc dla Pakistanczyka
Witam,
czy sprawa już się wyjaśniła?


Pn mar 17, 2014 9:43
Zobacz profil
Post Re: Pomoc dla Pakistanczyka
Ostatnie posty z 2004 roku.

Jedyna osoba znająca sprawę (czyli @Kasia.ar) nie napisała żadnego posta oprócz tego jednego.

W tej sytuacji raczej nie liczyłbym na rzeczową odpowiedź na Twoje pytanie costa87, jedyna osoba która o tym wie już dawno się z forum wyniosła.


So mar 22, 2014 22:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL