Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 06, 2021 9:40

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 wygląd 
Autor Wiadomość

Post wygląd
Szczęść Boże!

Co wypada dobrej chrześcijance, jak wyglądać atrakcyjnie i skromnie? Te pytania nurtują mnie od pewnego czasu! O ile w przypadku mężczyzn sprawa jest bardziej prosta, to w przypadku kobiet już nie tak bardzo. Gdzie kończy się w ubiorze przyzwoitość, bycie chrześcijanką? Z jednej strony kobieta została stworzona przez Boga, by podobać się mężczyźnie i to zapewne nie samą twarzą ale też specyficznymi kształtami 🙂 a z drugiej strony jeśli już powinna, może pokazywać to i owo, ale nie każdemu mężczyźnie. Jednak gdzie jest granica?

„Bóg zawsze zwycięża!”
Serdecznie pozdrawiam

Cz kwi 29, 2021 11:31

Post Re: wygląd
Naprawde u mezczyzn sprawa jest prosta? Czyli krotkie spodnie i rozchelstana koszula, badz podkoszulek sa ok?

Kazdy powinien rozwijac w sobie to, co kiedys nazywano dobrym gustem. Wtedy problemy z tym, co "chrz3scijance przystoi, a co nie" same znikna.

Pt kwi 30, 2021 7:20

U mężczyzn są po prostu inne metody "nieskromnej atrakcyjności". Kabriolet porszak, rolex na nadgarstku, złoty sygnet czy łańcuch. Oprócz / obok tego jest też oczywiście możliwość afiszowania się atrakcyjnością fizyczną. Choć nie mogę ocenić, czy kobiety rzeczywiście tak chętnie patrzą na budowlańców bez podkoszulka, pływaków w slipach czy bokserów w szortach. Mają kobiety swoje "specyficzne kształty", mają je i mężczyźni, a społeczne przyzwolenie na pokazywanie tego było i jest zawsze o dwa stopnie ;) większe.

...

(Koh 3:1nn)

Pt kwi 30, 2021 8:56

byokya napisał(a):
Szczęść Boże!

Co wypada dobrej chrześcijance, jak wyglądać atrakcyjnie i skromnie? Te pytania nurtują mnie od pewnego czasu! O ile w przypadku mężczyzn sprawa jest bardziej prosta, to w przypadku kobiet już nie tak bardzo. Gdzie kończy się w ubiorze przyzwoitość, bycie chrześcijanką? Z jednej strony kobieta została stworzona przez Boga, by podobać się mężczyźnie i to zapewne nie samą twarzą ale też specyficznymi kształtami 🙂 a z drugiej strony jeśli już powinna, może pokazywać to i owo, ale nie każdemu mężczyźnie. Jednak gdzie jest granica?

„Bóg zawsze zwycięża!”
Serdecznie pozdrawiam

Skąd pomysł że Bóg chcę tego żeby kobiety wyglądały atrakcyjnie? żeby pokazywały więcej? przecież w Islamie kobiety muszą być prawie całe zakryte pod ubraniem, w chrześcijaństwie byłoby podobnie, tyle tylko że chrześcijaństwo jest za słabe, nie ma takiej siły przebicia jak jest w tych najbardziej skrajnych państwach islamskich, bo jakby przenieść jeden do jednego to co w tych skrajnie islamskich krajach sie dzieje, do Polski, to u nas na ulicach, wszystko by było podobne, by była konieczność zakrywania przez kobiety większości ciała, a jedynie twarz i dłonie, by były widoczne, w końcu zakonnica pokazuje jedynie twarz i dłonie, więc i normalne dziewczyny na ulicach mogłyby robić tak samo, tyle że kwestia stroju by była dowolna.
Chrześcijaństwo i Islam ma bardzo podobne podejście do kobiet, w końcu nie raz w kościele słyszałem że żona ma być posłuszna względem swojego męża :biggrin: tutaj jedyna różnica jest w słabości chrześcijaństwa, bo nawet patrząc na Polskie warunki, to Kościół nie może nakazać w jakich ubraniach kobiety powinny chodzi po ulicach, jest na to za słaby.

Kael napisał(a):
Kazdy powinien rozwijac w sobie to, co kiedys nazywano dobrym gustem. Wtedy problemy z tym, co "chrz3scijance przystoi, a co nie" same znikna.

Jak dla mnie, to mówisz dość dziwne rzeczy :mrgreen: przecież gustu sie nie rozwija, każdy ma jaki ma, jeden woli disco polo, inny muzykę poważną, tutaj nie ma opcji żeby to zmienić, nie ma czegoś takiego jak rozwijanie dobrego czy tam złego gustu.

Pt kwi 30, 2021 9:04

Robek napisał(a):
Skąd pomysł że Bóg chcę tego żeby kobiety wyglądały atrakcyjnie?

Ponieważ całe Stworzenie jest piękne.

https://www.youtube.com/watch?v=RFr9aBn4gd0

Robek napisał(a):
przecież w Islamie kobiety muszą być prawie całe zakryte pod ubraniem, w chrześcijaństwie byłoby podobnie, tyle tylko że chrześcijaństwo jest za słabe, nie ma takiej siły przebicia jak jest w tych najbardziej skrajnych państwach islamskich

Ale chrześcijaństwo MIAŁO taką siłę przebicia. Różnica była taka, że w chrześcijaństwie kobiety mogły wybierać, czy chcą podążać drogą - ekstremalnej - skromności. Wtedy zapisywały się do zakonów i nosiły stroje zakrywające prawie wszystko, oprócz twarzy. A jak nie, to postępowały według ogólnych norm społecznych, nieznacznie tylko skromniejszych od norm przyjętych wśród pogan.

Robek napisał(a):
by były widoczne, w końcu zakonnica pokazuje jedynie twarz i dłonie, więc i normalne dziewczyny na ulicach mogłyby robić tak samo, tyle że kwestia stroju by była dowolna.

Jeżeli już bierzesz "najbardziej skrajne kraje", to tam to wygląda tak, jak na najbardziej prawym obrazku:

Obrazek

Tam naweto pokazywanie dłoni może być uznane za obscenizm (są takie rękawiczki do noszenia).

Robek napisał(a):
przecież gustu sie nie rozwija, każdy ma jaki ma

Chyba ty. Gust zmienia się tak w kwestii kobiet, muzyki jak i innych zakresów estetyki. Czasem to kwestia wieku, czasem kwestia doświadczenia. Oczywiście nie u wszystkich, niektóry jako dorosły nadal je tylko frytki zamiast szpinaku i słucha muzyki na poziomie przedszkolnych przyśpiewek, ale to jednak nie cała ludzkość.

...

(Koh 3:1nn)

Pt kwi 30, 2021 10:40
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ]