Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Niewolnicy Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
nolda napisał(a):
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Masz problem z interpretacją pojęć: niepowtarzalny, nieporównywalny, całkowicie wyjątkowy?


Na wyjątkach nie da się oprzeć żadnej reguły, więc zastanawianie się nad twoją wyjątkowością nie ma sensu.


N lip 25, 2021 8:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnicy Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
nolda napisał(a):
Tamte słowa odnoszą się do apostołów.

No a Ty jesteś apostołem, czy tylko niewolnikiem tych, którzy mienią się następcami Apostołów?

Nie jestem ani Apostołem ani następcą Apostołów
ci "którzy mienią się następcami Apostołów" nie mienią się ale są rzeczywistymi następcami
nie jestem ich niewolnikiem, to oni są prędzej naszymi sługami, którzy doprowadzają nas do Boga

Cytuj:
Czy masz w sobie Bożego Ducha? No bo jeśli masz, to kogo słuchasz? Tego Bożego Ducha, czy ludzi, którzy mienią się następcami Apostołów?

Czy ten "Duch" każe Ci się nie słuchać następców Apostołów?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 25, 2021 9:38
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
nolda napisał(a):
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Masz problem z interpretacją pojęć: niepowtarzalny, nieporównywalny, całkowicie wyjątkowy?


Na wyjątkach nie da się oprzeć żadnej reguły, więc zastanawianie się nad twoją wyjątkowością nie ma sensu.

Jezus był wyjątkowy, Budda był wyjątkowy, Mahomet był wyjątkowy….,Ty też jesteś/byłeś wyjątkowy, lecz swą wyjątkowość straciłeś. Pozostaje pytanie, co/kto miał na to wpływ, że stałeś się pospolity i przeciętny zniewolony oraz w jaki sposób możesz odzyskać swą wyjątkowość, wolność, czy przestaniesz jak niewolnik, ze strachu podporządkowywać się regułom, stworzonym przez swych panów, mających czynić cię niewolnikiem, a przez Ciebie uważanych za święte?


N lip 25, 2021 9:52

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnicy Boga
Na czym polega wyjątkowość Mahometa?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 25, 2021 9:57
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Andy72 napisał(a):
Na czym polega wyjątkowość Mahometa?
Jego wyjątkowość podobnie jak Jezusa, moja czy twoja, polega na tym, że nigdy nie było takiego człowieka na tym świecie, niema i nie będzie.


N lip 25, 2021 10:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnicy Boga
Czyli Hitler też był wyjątkowy. Dlaczego twierdzisz że akurat Krzysiek nie jest wyjątkowy?
Jeśli Krzysiek nie jest wyjątkowy jako jedyna osoba na świecie, to znaczy że jest wyjątkową osobą :-)
oczywiście żartuję

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 25, 2021 10:15
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Pytasz czy Hitler był wyjątkowy, tak, był wyjątkowy, jak każdy z nas.
Każdy z nas rodzi się wyjątkowy, niepowtarzalny, oryginalny, jesteśmy nieskażoną inteligencją. Jednak od momentu narodzenia, nasza wyjątkowość, oryginalność jest niszczona. Rodzice starają się z dzieci zrobić swoje kopie. Społeczeństwo od razu przypina nowo narodzonemu dziecku łatkę chrześcijanina, katolika, hinduisty, muzułmanina, komunisty. Społeczeństwo natychmiast podsunie Bhagawadgitę, Koran, Biblię – nie może czekać, obawia się, że jeżeli nie będzie ingerować w inteligencję dziecka, ono nigdy nie stanie się niewolnikiem. Nie stanie się częścią żadnego systemu, struktury, nigdy nie będzie dominowało ani nie będzie dominować. Będzie buntownikiem w czystej postaci. No i co robi – demoralizuje, podcina skrzydła, daje kule na których będzie się wspierało, by nigdy nie nauczyć się chodzić na własnych nogach, żeby zawsze było uzależnione.
Hitler jak każde dziecko cieszył się muszelką, śmiejąc się gonił motyle, znaleziony kamyk był dla niego diamentem. Kto skaził w nim to piękno?
Nie dane mu było ponownie stać się jak dziecko, cieszyć się ponownie jak dziecko, nie podbojami, sławą, lecz motylami, kamykami wschodami i zachodami słońca ..., wejść do królestwa.


N lip 25, 2021 19:09

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnicy Boga
nolda napisał(a):
Hitler jak każde dziecko cieszył się muszelką, śmiejąc się gonił motyle, znaleziony kamyk był dla niego diamentem. Kto skaził w nim to piękno?
Nie dane mu było ponownie stać się jak dziecko, cieszyć się ponownie jak dziecko, nie podbojami, sławą, lecz motylami, kamykami wschodami i zachodami słońca ..., wejść do królestwa.

Racja

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 25, 2021 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
Mnie się wydaje nolda, że nie rozumiesz, co znaczy słowo "wyjątkowy"


Śr lip 28, 2021 11:23
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Jeśli masz chwilkę czasu i nie sprawi to wiele trudności, to prosiłbym bardzo byś wskazał w jak rozumiesz słowo "wyjątkowy". Nie ma ludzi wszystko rozumiejących, może Twoje wytłumaczenie pozwoli mi w sposób prawidłowy jak mniemam zrozumieć to słowo.


Śr lip 28, 2021 16:23

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
Określenie "wyjątkowy pochodzi od słowa "wyjątek" A więc, żeby zaistniał wyjątek, to najpierw trzeba określić jakąś normę, regułę. No i to, co odbiega od normy, reguły, to jest określane jako "wyjątek" A więc "wyjątkowy", to taki, który w normie się nie mieści. Do tego, co chciałeś określić jako "wyjątkowy", bardziej pasuje słowo oryginalny.


Cz lip 29, 2021 9:21
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Dziękuję za wykład. Uważam inaczej, społeczeństwo to zbiór „wyjątków”. Nikt nie jest lepszy, nikt nie jest gorszy, ale nikt też nie jest równy. Ludzie są po prostu wyjątkowi, nieporównywalni. Ty jesteś ja, ja jestem ja.
Piszesz, o regułach, że ich nie można oprzeć na wyjątkach, masz rację na wyjątkach nie można oprzeć żadnej reguły. Wobec tego społeczeństwo pozbawia ludzi wyjątkowości, robi to od momentu narodzin. Pozbawienie wyjątkowości pozwala tworzyć reguły, a reguły czynią ludzi niewolnikami. Ci – buntownicy, którzy nie podporządkowują się regułą, są przez społeczeństwo wytykani, wyśmiewani, poniżani, odizolowywani, a w końcu mordowani, krzyżowani. Nikt nie lubi buntowników, wielu przekonało się o tym również biorąc udział w dyskusji na tym forum ;)


Cz lip 29, 2021 19:58

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
Pewnie dlatego nie możemy się zrozumieć, bo operujesz na zupełnie innej bazie pojęciowej, jak ja.


Cz lip 29, 2021 21:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL