Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 7:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 mamy wakacje, czyli... porozmawiajmy o studiach :D 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A mnie czekają kolejne gałęzie prawa :)

I nawet mnie to cieszy, bo te studia się robią coraz ciekawsze :D

Tylko egzaminy ciężkie strasznie...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt sie 18, 2006 9:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
A cóż na teologii?
Po II roku zakończyła się Historia Kościoła, Historia Filozofii, różne gałęzie filozofii (od metafizyki, przez logike i teodyceę aż do epistemologii). Była też Psychologia (ogólna, rozwojowa, wychowawcza), Liturgika, Patrologia, Religiologia, Łacina
Od III roku zacznie sie właściwa teologia, czyli
Teologia dogmatyczna (Chrystologia, Trynitologia, Pneumatologia, Sakramentologia, Charytologia, Eschatologia, Mariologia, Angelologia)
Teologia fundamentalna
Teologia moralna (ogólna, szczegółowa życia rodzinnego, itd.)
Stary i Nowy Testament
Prawo kanoniczne
I wciąż będą kolejne przedmioty pedagogiczno-katechetyczne i troche języków obcych (grecki, hebrajski, koptyjski)
Lubie te studia :) chociaż wbrew pozorom - łatwe nie są :) Za to bardzo ciekawe :)


Pt sie 18, 2006 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 23, 2006 12:06
Posty: 51
Post 
A mnie w wakacje zaczepia :-) Franz Brentano. Tak mówił o człowieku, psach i owcach:

Zwierzęta tak jak człowiek mogą wpadać w gniew. Gniew występuje bardzo łatwo i instynktownie u psów i osiąga najwyższą gwałtowność. Podobnie u niektórych innych zwierząt np. u owiec. Gdy widzą wilka, strach bywa bardzo gwałtowny. Podobne też gwałtowne żądze może wzbudzać u zwierząt głód, pragnienie czy okres rui. Cechą charakretyzującą człowieka zagniewanego jest żądza szkodzenia, żądza, której może brakować jasnego motywu i która łączyć się może z rozmaitymi namiętnościami i odruchami.

Gdybyśmy potrafili wywołać u psa (wszystkie) namiętności, jakie towarzyszą (gniewowi), to pojawiłaby się prawdopodobnie żądza szkodzenia. Choć pies nie wiedziałby, czemu właściwie chce szkodzić :) .

Wesołego wieczoru! Może się trochę czegoś nauczę albo co
:x


Pt sie 18, 2006 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post 
tomu- zawsze miałam czuja, że na prawie jestes... i widać, że mnie kobieca intuicja nie zawiodła :D
czytając wasze posty bardzo miło sie zaskoczyłam- widzę, ze nie tylko ja niecierpliwie oczekuję października. Już nawet zaczęłam czytać część podręczników (a właściwie komentarz do kc) :P
i zgodzę się z crosisem, że porównywanie studiów humanistycznych i technicznych mija się z celem. a już porównywanie prawa i medycyny z czymkolwiek innym wogóle jest niewykonalne. ja np nie mam jeszcze pojęcia o 80% przedmiotow, jakie wybiorę w tym roku...nie widziałam nawet listy 8) Nie sądzę, żeby na polibudach były takie luzy


So sie 19, 2006 2:34
Zobacz profil
Post 
Na kazdej uczelni sa ;) Spokojnie. Zalezy po prostu z kim sie rozmawia i jakie ta osoba ma podejscie do swoich studiow ;)

A na polibudach bywaja fantastyczne luzy ;) Na akdemiach morskich tez :D


Crosis


So sie 19, 2006 3:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
kawa napisał(a):
tomu- zawsze miałam czuja, że na prawie jestes... i widać, że mnie kobieca intuicja nie zawiodła :D

Nigdy tego nie ukrywałem, co więcej - kilka razy wprost to napisałem :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So sie 19, 2006 8:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
A ja skończyłam bibliotekoznawstwo :biggrin: To znaczy, szumnie się to nazywa Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Ale mnie pierwszy człon tej nazwy nigdy nie pociągał, a drugi owszem 8)


So sie 19, 2006 21:43
Zobacz profil
Post 
Kropka napisał(a):
A ja skończyłam bibliotekoznawstwo :biggrin: To znaczy, szumnie się to nazywa Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Ale mnie pierwszy człon tej nazwy nigdy nie pociągał, a drugi owszem 8)


A ja dostalem list z wojewodzkiej, zebym zwrocil "Chrzescijanska interpretacje dziejow w pismach Cypriana Norwida", ktorej termin zwrotu po prolongacie minal 1.VI (do matury pozyczona) :lol:


So sie 19, 2006 21:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
A, to jak dostałeś list, to zwróć, może podarują Ci karę. Amnestie są teraz w modzie.
Ale to nie na temat wątku :whoeva:


So wrz 02, 2006 15:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
No właśnie ;)
Cóż, studia były, ale się skończyły. Teraz pozostała szara rzeczywistość :D Ech, życie...

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


So wrz 02, 2006 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Kropka napisał(a):
A ja skończyłam bibliotekoznawstwo :biggrin: To znaczy, szumnie się to nazywa Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Ale mnie pierwszy człon tej nazwy nigdy nie pociągał, a drugi owszem 8)

Moja kumpela wtym roku na UMK zaczyna to. Choć nie wiem czy ukończy to, czy przeniesie się na prawo.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


N wrz 03, 2006 11:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL