Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 21:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona
 Punkty- za co je przydzielamy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Rojza Genendel napisał(a):
Taa... a jak będzie wyższa od ciebie, albo starsza o 5 lat, albo ubrana na niebiesko to sorry Winnetou.


No, to właśnie będę szukał tak, aby nie była wyższa i starsza ode mnie ;) Proste ;) Będę się o to gorliwie modlił i szukał.

Pan Jezus powiedział: I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.
ŁK 11:9-10

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt mar 11, 2008 22:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Rojza Genendel napisał(a):
Bartas napisał(a):
Dla mnie dziewczyna musi...

Wybierasz dziewczynę jak towar z katalogu, pfuj!

A o co Ci chodzi? Bardzo dobre porównanie, dziewczyna jest jak towar z katalogu. Żeby ją wybrać, musi nam się tak samo jak towar podobać, a żeby się podobać musi spełniać określone przez nas wymogi i posiadać preferowane przez nas cechy. Zupełnie tak samo jak szczoteczka do zębów, samochód, czy chłopak. Więc po co się czepiasz? Czy może zalecasz działanie w stylu "nieważne, że potwór, ważne że otwór"? Mówisz, że lepiej brać byle co i nie mieć jakichkolwiek wymogów, nie trzymać jakiegokolwiek "poziomu"? No gratuluje podejścia do życia.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Śr mar 12, 2008 9:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Bardzo proszę o używanie PW, a najlepiej o powstrzymanie się od obrażania.

A co do tematu... Cóż, wymagania ma każdy, ale i tak często jest tak, że strzała amora trafi nas niespodziewanie. Ten, co chciał blondynkę zakocha się w brunetce, a ta, co chciała wysokiego, zakocha się w równym sobie ;) I co wtedy? ;)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr mar 12, 2008 12:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
rozalka napisał(a):
Cóż, wymagania ma każdy, ale i tak często jest tak, że strzała amora trafi nas niespodziewanie. Ten, co chciał blondynkę zakocha się w brunetce, a ta, co chciała wysokiego, zakocha się w równym sobie ;)


Właśnie :)

rozalka napisał(a):
I co wtedy? ;)


Wtedy wszystkie tabelki z punktami czy katalogi :evil::evil::evil: biorą ;)

Chociaż to pewnie też zależy od podejścia do życia.


Śr mar 12, 2008 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
Ja zawsze miałam pewne wymagania odnośnie sfery psychicznej-mentalnej. Naprawdę bardzo powaznie traktuję wymóg bycia inteligentnym, posiadania poczucia humoru, zdolności do wyrażania uczuć czynem (i mową).
Po prostu lubię mężcyzn mądrych, których da się godzinami słuchać, lubię się pośmiać z bliską osobą, nie lubię ludzi tak zrównoważonych ze aż chłodnych. I te wymogi to sorry - czasem po kilku tygodniach związku okazywało sie że czegoś brakuje i nie da rady.
Natomiast wymogów co do wyglądu nie stosuję. Mężczyzna powinien mi się podobać, to jest oczywiste. Ale nie musi byc od razu "ideałem" bo i tak pod wpływem uczuc jakie we mnie wzbudza swoją osobowością będzie za ideał postrzegany, endorfiny robią swoje ;)
Przyszły Mąż jest szczupłym, niebieskookim brunetem, 180cm wzrostu :)
Gdy się pierwszy raz spotkaliśmy nie "padłam na kolana" z wrażenia dlatego że jest taki piekielnie przystojny... bo nawet nie zauważyłam czy jest i jak bardzo mi się podoba albo nie podoba. Miał za to takie ciepło w spojrzeniu...

_________________
Prof. dr hab. Joanna Senyszyn:
"Gdyby głupota miała skrzydła, minister Kopacz fruwałaby niczym gołębica."
http://powiedz-nie.c0.pl/


Śr mar 12, 2008 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Bartas napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
Kobieta w glanach? Ugh. Na minus.


Mhm ;) Wiesz jak fajnie jest patrzeć jak maszeruje w nich ulicą? Do glanów jeansy, jakiś fajny czarny sweterek (np typu Carry), a gdy jest ciepło to bluzeczka z krótkim rękawem i jakimś fajnym na niej wzorkiem, a na nogach trampki. Poza tym na szyi jakieś fajne koraliki, na uszach kolczyki, plecak lub torba przez ramię, a na niej fajnie naszywki. Do tego wszystkiego piękny uśmiech. Miodzio :)

Co? Nie mam gustu? :)


Masz gust. Każdy ma swój, ale ja jednak w kobietach cenię sobie to, że są kobiece. :>

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr mar 12, 2008 17:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
A. napisał(a):
Rojza Genendel napisał(a):
Bartas napisał(a):
Dla mnie dziewczyna musi...

Wybierasz dziewczynę jak towar z katalogu, pfuj!

A o co Ci chodzi? Bardzo dobre porównanie, dziewczyna jest jak towar z katalogu. Żeby ją wybrać, musi nam się tak samo jak towar podobać, a żeby się podobać musi spełniać określone przez nas wymogi i posiadać preferowane przez nas cechy. Zupełnie tak samo jak szczoteczka do zębów, samochód, czy chłopak. Więc po co się czepiasz? Czy może zalecasz działanie w stylu "nieważne, że potwór, ważne że otwór"? Mówisz, że lepiej brać byle co i nie mieć jakichkolwiek wymogów, nie trzymać jakiegokolwiek "poziomu"? No gratuluje podejścia do życia.

Kiedy poznałam mojego faceta nie zastanawiałam się czy spełnia te czy inne warunki. Odkryliśmy natomiast intelektualne i duchowe pokrewieństwo między nami, które sprawiło, że czuliśmy się razem jakbyśmy znali się od zawsze. Nie bez znaczenia była też klasyczna chemia- ale to nie miejsce na rozpisywanie się o sprawach alkowy ;-)

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr mar 12, 2008 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
Rojza,
Chemia w alkowie?
To musi być wybuchowo :)

_________________
Prof. dr hab. Joanna Senyszyn:
"Gdyby głupota miała skrzydła, minister Kopacz fruwałaby niczym gołębica."
http://powiedz-nie.c0.pl/


Śr mar 12, 2008 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Bartas napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
Kobieta w glanach? Ugh. Na minus.


Mhm ;) Wiesz jak fajnie jest patrzeć jak maszeruje w nich ulicą? Do glanów jeansy, jakiś fajny czarny sweterek (np typu Carry), a gdy jest ciepło to bluzeczka z krótkim rękawem i jakimś fajnym na niej wzorkiem, a na nogach trampki. Poza tym na szyi jakieś fajne koraliki, na uszach kolczyki, plecak lub torba przez ramię, a na niej fajnie naszywki. Do tego wszystkiego piękny uśmiech. Miodzio :)

Co? Nie mam gustu? :)


Masz gust. Każdy ma swój, ale ja jednak w kobietach cenię sobie to, że są kobiece. :>


Taki typie typy dziewczyn, jakie mi się podobają, też mogą być kobiece i to bardzo ;)

Jasne, że dziewczyna powinna mi przede wszystkim zaimponować inteligencją, ciepłem, uśmiechem, poczuciem humoru itp, ale od tej strony fizycznej i - nazwijmy to - "stylowej" (czyli jak się ubiera) także.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Śr mar 12, 2008 20:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
Kiedy poznałam mojego faceta nie zastanawiałam się czy spełnia te czy inne warunki. Odkryliśmy natomiast intelektualne i duchowe pokrewieństwo między nami, które sprawiło, że czuliśmy się razem jakbyśmy znali się od zawsze.

A zdajesz sobie sprawę, że 2 zdanie przeczy 1? Tu nie chodzi o to, czy się zastanawiasz, czy nie- spełnianie warunków oceniasz automatycznie, nawet jak o tym nie myślisz, to masz je zakodowane w głowie i podświadomie będziesz szukała intelektualnego i duchowego pokrewieństwa, co jakby nie patrzeć też jest jakimś wymogiem.

Cytuj:
ale i tak często jest tak, że strzała amora trafi nas niespodziewanie. Ten, co chciał blondynkę zakocha się w brunetce, a ta, co chciała wysokiego, zakocha się w równym sobie I co wtedy?

Odpowiedź wyżej. Nie ma czegoś takiego, że jak trafia nas amor, to nagle znikają wymogi. Amor nas trafia przez spełnienie przez drugą osobę określonych wymogów :razz:

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz mar 13, 2008 5:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Zgadzam się z A. Każdy z nas ma jakieś oczekiwania wobec modelowej ukochanej i od tego w jaki sposób napotkana osoba je spełnia zależy czy strzała amora walnie, czy nie. ;)

_________________
www.onephoto.net


Cz mar 13, 2008 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
A. napisał(a):
Cytuj:
Kiedy poznałam mojego faceta nie zastanawiałam się czy spełnia te czy inne warunki. Odkryliśmy natomiast intelektualne i duchowe pokrewieństwo między nami, które sprawiło, że czuliśmy się razem jakbyśmy znali się od zawsze.

A zdajesz sobie sprawę, że 2 zdanie przeczy 1? Tu nie chodzi o to, czy się zastanawiasz, czy nie- spełnianie warunków oceniasz automatycznie, nawet jak o tym nie myślisz, to masz je zakodowane w głowie i podświadomie będziesz szukała intelektualnego i duchowego pokrewieństwa, co jakby nie patrzeć też jest jakimś wymogiem.


Zdanie 2 nie przeczy 1, ale mniejsza o to ;) Bo właśnie mi chodzi o to, czy się zastanawiasz analizując każdy element z osobna i przyznając kolejno punkty dodatnie oraz ujemne, czy też podchodzisz bardziej emocjonalnie i całościowo (nie mylić z ciałościowo ;)).

Dla mnie to zasadnicza różnica. Wyboru szczoteczki do zębów czy samochodu dokonuję według algorytmu pierwszego (porównania parametrów i kalkulacji), może gdybym żył 2000 lat temu, to i niewolnika wybierałbym zaglądając mu w zęby i porównując z innymi na targu. Ale żony tak nie wybierałem, dlatego nie powiedziałbym, że dziewczyna jest jak towar z katalogu.

Nie mówię przy tym, że akurat moja strategia jest jedynie słuszna, może i Twoja jest lepsza.


Cz mar 13, 2008 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Paschalis napisał(a):
Zgadzam się z A. Każdy z nas ma jakieś oczekiwania wobec modelowej ukochanej i od tego w jaki sposób napotkana osoba je spełnia zależy czy strzała amora walnie, czy nie. ;)


To samo chciałem napisać właśnie teraz, wchodząc na forum, ale byłeś szybszy, Paschalisie :) Zgadzam się w pełni. Dajmy na to, że spotkam gdzieś fajną, ładną dziewczynę z gitarą, słuchającą rocka, dołączę do niej, przedstawię się, pogadamy trochę o tym, co nas kręci, powymieniamy się spostrzeżeniami na dane tematy, jeśli mi zaimponuje to spotkamy się znów, może jakiś wspólny wypad na koncercik :) or sth like this czy jakieś wyjazdy no, i może coś z tego być ;) No, nie?

W ten sposób patrzę właśnie na to, a nie jak na towar ze sklepu. Rozumiesz, Rojza? :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Cz mar 13, 2008 17:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
A. napisał(a):
co jakby nie patrzeć też jest jakimś wymogiem.

Li i jedynie okolicznością sprzyjającą.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz mar 13, 2008 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Rojza Genendel napisał(a):
A. napisał(a):
co jakby nie patrzeć też jest jakimś wymogiem.

i jedynie okolicznością sprzyjającą.


Tak, ale nie jedynie :) Bowiem wspólne zainteresowania, poglądy, mody, style itp. łączą ludzi :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Cz mar 13, 2008 20:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL