Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 17, 2024 4:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Fasolki znowu na topie! 
Autor Wiadomość
Post 
Belizariusz, no to faktycznie wiekowy ;) jesteś :P. Domek na prerii powstał w 74 chyba, w naszej telewizji ogladałam go jeszcze w podstawówce, więc musiał to być sam poczatek lat 90, jeśli nie konic 80 -tych.

Cytuj:
GARFIELD RZĄDZI ! <ach te historyjki, mam ich na kompie ze 3 000


Spoonman, skąd je masz? Można je ściągnąć z neta?

Oj, zrobię chyba kolekcję dla mojego dziecka i będę puszczać w przyszłości by go pokemonopodobne paskudy nie zjadły :)


Cz sie 12, 2004 16:16
Post 
Cytuj:
Belizariusz, no to faktycznie wiekowy jesteś .


No bez przesady.....jestem w "sile wieku" :P

W koncu klat 80-tych, to ja odbebnialem "zaszczytny obowiazek wobec ojczyzny' i raczej nie ogladalem "Domku na prerii ".

Czasy mojej mlodosci, to zazwyczaj jeden telewizor (tez nie u wszystkich), do tego czarno-bialy, z jednym...gora dwoma programami i krotka 10-minutowa dobranocka, przed Dziennikiem Telewizyjnym.

Wtedy sie nie ogladalo tak czesto TV....wiekszosc czasu spedzalo sie na podworku.

pozdrowka :D


Cz sie 12, 2004 16:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 7:12
Posty: 67
Post 
Z bajek pamietam jeszcze Wodnika Szuwarka- prawie tak samo uroczy jak nasz rodzimy Kulfon :)
Bardzo do mnie podobny był ten szuwarek :D =]


Pt sie 13, 2004 9:14
Zobacz profil
Post 
Hem...
No oczywi


So sie 14, 2004 18:36
Post 
Hem...
No oczywiście "Stawka większa niż życie" i8 "Czterej pancerni i pies"! Pamiętam jak cierpiałam okrutne męki, bo pancerni byli w sobotę rano, a ja musiałam być w szkole :biggrin: , takie to były wredne czasy!
"Załoga Dżi" i Um, faktycznie, ale Spoon, zapomniałeś o "Dżanie z dżungli" :D:D:D
No i nieśmiertelna "Pszczółka Maja":P choć osobiście wolałam Gucia :biggrin: , podobny do mnie charakterem, a Garfielda jeszcze wtedy nie było :D
Reksio i Filemon tez mi się podobali bardzo, no i jeszcze Pyza!!! Kto pamięta Pyze? Cghyba już tylko mufka-staruszka :P
A w dzieciństwie bardzo wczesnym, tak do 3 roku życia, namiętnie i pasjami "Gąska Balbinka" :biggrin:
Pozdrawiam :D


So sie 14, 2004 18:41
Post 
"Zaloga Gee" - ech to byly czasy ;)
Troche pozniej te bajke przerobiono, gdy nastaly czasy nieco gorsze i pewnej mroznej nocy u niektorych drzwi stawala "zaloga Gee i mis Kolabor" :P

"Wedrowki Pyzy"
"Mamo! Ta Pyza ma ocy
Ja pyze na lyze, a ona jak skocy!"

"Czeszcz Balbina, czo porabiasz? " - tez fajne

Pamietacie poniedzialkowy "Zwierzyniec"? Barwne opowiesci Michala Suminskiego......a potem "Huckelberyy Hound", "Mis Yogi"

....a kto pamieta niedzielne Teleranki?......i akcje "Niewidzialna Reka" ?

pozdrowka :)


So sie 14, 2004 19:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 10, 2004 9:09
Posty: 32
Post 
Prygody rozbójnika Rumsajsa ,Wilk i Zając to były bajki naszych sąsiadów Czechów i Rosjan
A nasze o choćby Mieszkańcy wiklinowej zatoki ,Lis i Bóbr ,Plastosiowy pamiętnik

_________________
Nawet najmiejsza kałuża odbija niebo/ pysłowie Litewskie/


Pn sie 16, 2004 9:42
Zobacz profil
Post 
"Porwanie Baltazara Gabki" - przeuroczy smok wawelski, glupawy garkotluk Bartolini Bartlomiej (herbu zielona pietruszka),, chudy i roztargniony prof. Gabka.......oraz przebiegly i tajemniczy Don Pedro z Krainy Deszczowcow....Carrramba....

pozdrowka :P:P


Pn sie 16, 2004 10:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 10, 2004 9:09
Posty: 32
Post 
a teraz co oni za bajki puszczają bo czego dobrego mogą np uczyć takie pokemony

_________________
Nawet najmiejsza kałuża odbija niebo/ pysłowie Litewskie/


Pn sie 16, 2004 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 7:12
Posty: 67
Post 
Wlasnie. Pokemony toz to nic innego jak brutalne walki zwierzątek :doubt: :cry:


Pn sie 16, 2004 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 10, 2004 9:09
Posty: 32
Post 
Przypomnijcie sobie tamte kreskówki one zawierały jakiś morał a tak apropos mógłby ktoś o tym napisać które waszem zadaniem bajki miałby w dzieciństwie duży wpływ na wasze dzisiejsze morale i dlaczego ? dla mnie był to rozbójnik Rumsajs .dlaczego może dlatego że stawał w obronie słabszych a kto pamięta Małych mieszkańców Wielkich gór dwa sympatyczne
niedzwiadki dzekiego i nukę albo nasze koziołka matołka? :-o

_________________
Nawet najmiejsza kałuża odbija niebo/ pysłowie Litewskie/


Wt sie 17, 2004 13:40
Zobacz profil
Post 
Koziolek Matolek

Mimo wszelakich przeszkod i przeciwnosci.....ciagle podazal do celu z niezmaconym spokojem i sila ducha. Przy okazji ratujac rozne inne stworzonka ze straszliwych opresji. Czesto , gesto narazajac przy tym wlasne zdrowie...

pozdrowka :D:D:D


Wt sie 17, 2004 13:46
Post 
pustny kojot....zadal mi pytanie, dotyczace postaci , ktorej wymienilem. Nie rozumiem dlaczego na PW, ale moze sie wstydzil na ogole ;) ).

Odpowiadam wiec:

Koziolek Matolek to tylko jedna z postaci, ktora miala wplyw na moje wychowanie. Wymienilem ja dlatego, ze byla nie tylko postacia z TV, ale takze postacia z ksiazki. Dlatego moze tak bardzo ja lubie.

W czasach, gdy ja ulegalem wplywom bajek. TV nie byla tak rozpowszechniona jak dzisiaj. Szczerze mowiac od rysunkowych filmow i gapienia sie w szklany ekran, wolalem przytulenie sie wieczorem do babci (mamy) i wsluchanie sie w jej opowiesci. W ktorych bylo barwnie, czasem strasznie, ale koniec byl zawsze ten sam..Dobro Zwyciezalo!

Pozniej byly ksiazki.....ktore do teraz wole od TV.

Bajki wyswietlanie w TV lub w kinie, nie pozostawiaja miejsca na ubogacanie wlasnej wyobrazni. Wszystko podane na tacy, wszystko wedlug wyobrazen rezysera.
O ilez piekniejsza i bardziej wplywajace na rozwoj kazdego dziecka, jest bajka opowiadana lub czytana. Szczegolnie gdy w tym najwczesniejszym wieku, czyni to osoba, ktora sie kocha i ceni.

Takie chwile w ktorych autentycznie przezywa sie perypetie bohaterow zapadaja w pamieci kazdego czlowieka i bedzie je nosil w sobie do samego konca...
Telewizja i kino...to nedzna namiastka tych chwil.


pozdrowka :D


Wt sie 17, 2004 14:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 13:16
Posty: 8
Post 
ja lubie wszystkie fajne bajki


Wt sie 17, 2004 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 10, 2004 9:09
Posty: 32
Post 
wcale nie o to chodziło podobne pytanie zadałem ogólnie ale w tym pv też była inna prośba więc co z tym ??? tego posta znajdziesz łatwo ja obiecuję zajrzeć na twoje i w miarę coś kliknąć



Belizariusz napisał(a):
pustny kojot....zadal mi pytanie, dotyczace postaci , ktorej wymienilem. Nie rozumiem dlaczego na PW, ale moze sie wstydzil na ogole ;) ).

Odpowiadam wiec:

Koziolek Matolek to tylko jedna z postaci, ktora miala wplyw na moje wychowanie. Wymienilem ja dlatego, ze byla nie tylko postacia z TV, ale takze postacia z ksiazki. Dlatego moze tak bardzo ja lubie.

W czasach, gdy ja ulegalem wplywom bajek. TV nie byla tak rozpowszechniona jak dzisiaj. Szczerze mowiac od rysunkowych filmow i gapienia sie w szklany ekran, wolalem przytulenie sie wieczorem do babci (mamy) i wsluchanie sie w jej opowiesci. W ktorych bylo barwnie, czasem strasznie, ale koniec byl zawsze ten sam..Dobro Zwyciezalo!

Pozniej byly ksiazki.....ktore do teraz wole od TV.

Bajki wyswietlanie w TV lub w kinie, nie pozostawiaja miejsca na ubogacanie wlasnej wyobrazni. Wszystko podane na tacy, wszystko wedlug wyobrazen rezysera.
O ilez piekniejsza i bardziej wplywajace na rozwoj kazdego dziecka, jest bajka opowiadana lub czytana. Szczegolnie gdy w tym najwczesniejszym wieku, czyni to osoba, ktora sie kocha i ceni.

Takie chwile w ktorych autentycznie przezywa sie perypetie bohaterow zapadaja w pamieci kazdego czlowieka i bedzie je nosil w sobie do samego konca...
Telewizja i kino...to nedzna namiastka tych chwil.


pozdrowka :D

_________________
Nawet najmiejsza kałuża odbija niebo/ pysłowie Litewskie/


Śr sie 18, 2004 8:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL