Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 20:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Kael napisał(a):
Malgosia, ale to baranek wkleila to ogloszenie....
Ale co to ma za znaczenie? ;)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N mar 25, 2018 18:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Kael napisał(a):
Malgosia, ale to baranek wkleila to ogloszenie....

Wiem, ale dla @Kozioł to woda na młyn i nie wytłumaczysz, że to było nieporozumienie. On wie, co autor miał na myśli lepiej od samego autora.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 25, 2018 18:49
Zobacz profil
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Naiwnie myślałam, że temat służy tylko do wklejania absurdalnych- wg nas- treści, a nie do ich oceny/dyskusji/analizy. Mnie to zwyczajnie rozbawiło. Nie wiem, co autor miał na myśli, ale wg mnie wyszło śmiesznie.


N mar 25, 2018 19:00

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 14:03
Posty: 39
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
baranek napisał(a):
Naiwnie myślałam, że temat służy tylko do wklejania absurdalnych- wg nas- treści, a nie do ich oceny/dyskusji/analizy. Mnie to zwyczajnie rozbawiło. Nie wiem, co autor miał na myśli, ale wg mnie wyszło śmiesznie.


Na FB zdjęcie ogłoszenia wywołało dużą falę negatywnych wpisów i ponad 400 Udostępnień. Przykro czytać, że przez palemki ludzie mogą źle myśleć o Kościele. Dlatego odpowiedziałam na Twój wpis. Spotkałam się z sytuacją, że jeden ksiądz dał zezwolenie na sprzedaż palm przy kościele przez uczennice należące do jakiejś organizacji w katolickiej szkole prowadzonej przez parafię. Zebrane fundusze miały służyć rozwojowi tej organizacji. Jednak przy kościele ustawili się przypadkowi sprzedawcy palm i zaraz pojawił się problem, czy to jest OK. Każdy będzie miał na to swoją opinię. Mnie obecnie podoba się zwyczaj z naszego kościoła, że parafia zakupuje prawdziwe liście palm i rozdaje się je wiernym przed Mszą Świętą. Można je potem zabrać do domu albo zostawić w kościele do spalenia.


N mar 25, 2018 20:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Brandeisbluesky napisał(a):
Spotkałam się z sytuacją, że jeden ksiądz dał zezwolenie na sprzedaż palm przy kościele przez uczennice należące do jakiejś organizacji w katolickiej szkole prowadzonej przez parafię. Zebrane fundusze miały służyć rozwojowi tej organizacji. Jednak przy kościele ustawili się przypadkowi sprzedawcy palm i zaraz pojawił się problem, czy to jest OK.
Oczywiście, że jest to OK, sprzedawcy utrzymują tak swoje rodziny. Wystarczy tabliczka, ze dochód idzie na cele ... (tu wpisać) i kupujący sami decydują.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt mar 27, 2018 6:57
Zobacz profil
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Brandeisbluesky napisał(a):
baranek napisał(a):
Naiwnie myślałam, że temat służy tylko do wklejania absurdalnych- wg nas- treści, a nie do ich oceny/dyskusji/analizy. Mnie to zwyczajnie rozbawiło. Nie wiem, co autor miał na myśli, ale wg mnie wyszło śmiesznie.


Na FB zdjęcie ogłoszenia wywołało dużą falę negatywnych wpisów i ponad 400 Udostępnień. Przykro czytać, że przez palemki ludzie mogą źle myśleć o Kościele. Dlatego odpowiedziałam na Twój wpis. Spotkałam się z sytuacją, że jeden ksiądz dał zezwolenie na sprzedaż palm przy kościele przez uczennice należące do jakiejś organizacji w katolickiej szkole prowadzonej przez parafię. Zebrane fundusze miały służyć rozwojowi tej organizacji. Jednak przy kościele ustawili się przypadkowi sprzedawcy palm i zaraz pojawił się problem, czy to jest OK. Każdy będzie miał na to swoją opinię. Mnie obecnie podoba się zwyczaj z naszego kościoła, że parafia zakupuje prawdziwe liście palm i rozdaje się je wiernym przed Mszą Świętą. Można je potem zabrać do domu albo zostawić w kościele do spalenia.

W całym tym zamieszaniu nie chodzi o palemki, ale o kasę.
A aby wyrugować kupców podbierających młodym zbierającym ze sprzedaży na jakiś szczytny cel, wystarczyło ustawić stoliki w przedsionkach kościoła.


Wt mar 27, 2018 9:12

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 14:03
Posty: 39
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Mnie jest trudno podejść do problemu palemek od strony kasy, bo gdy byłam mała, to rwaliśmy bazie z ogródka, przyozdabialiśmy paprotką urwaną z doniczki, wstążeczką się je związywało i tak niosło do kościoła, a potem to już były te rozdawane w parafii. Co Wy robicie z pięknymi poświęconymi palmami przyniesionymi do domu? Oddajecie potem do spalenia na popiół na Środę Popielcową, czy kolekcjonujecie je?

W odniesieniu do uczennic zbierających pieniążki na szczytny cel za palmy, to myślę, że ksiądz mógł wcześniej powiadomić parafian, jakie są skutki zakupu palemek u nich, ale chyba nie zreflektował się, że będą miały konkurencję i nie ogłosił, by studentkom pomóc.


Wt mar 27, 2018 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Odchodząc na chwilę od Afery Palemkowej:
Załącznik:
comment_Exucv82Suq3dgkFZ9xTlUrk2fxdKC3u7.jpg
comment_Exucv82Suq3dgkFZ9xTlUrk2fxdKC3u7.jpg [ 25.84 KiB | Przeglądane 6361 razy ]


Wt mar 27, 2018 18:17
Zobacz profil
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Brandeisbluesky napisał(a):
W odniesieniu do uczennic zbierających pieniążki na szczytny cel za palmy, to myślę, że ksiądz mógł wcześniej powiadomić parafian, jakie są skutki zakupu palemek u nich, ale chyba nie zreflektował się, że będą miały konkurencję i nie ogłosił, by studentkom pomóc.

Dokładnie - w mojej parafii zawsze tydzień/dwa przed, w ogłoszeniach zamieszczana jest informacja celu zbiórek pieniędzy ze sprzedaży: palemek, ozdób choinkowych, kremówek papieskich......na wyjazdy wakacyjne dzieci z ubogich rodzin, na misje, na parafialny klub sportowy, na utrzymanie sali teatralnej ulokowanej przy kościele.


Śr mar 28, 2018 8:00
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Prawdziwe zdjęcia Ziemi, zanim NASA podda je obróbce w Photoshop:

Obrazek

(kliknij fotkę, aby zobaczyć oryginalny rozmiar)


N kwi 01, 2018 20:50
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Info z Onetu :D:

Cytuj:
Francuskie władze poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju.


N kwi 22, 2018 12:12
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
baranek napisał(a):
Info z Onetu :D:

Cytuj:
Francuskie władze poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju.

Nie łapię o co chodzi :o....taki sam w tresci komunikat zamiesza portal PCH24, Nasz Dziennik...


N kwi 22, 2018 13:28
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
Zapewne o kierunki geograficzne ;) Starczy zobaczyć na mapę Francji :)


N kwi 22, 2018 14:41
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
baranek napisał(a):
Zapewne o kierunki geograficzne ;) Starczy zobaczyć na mapę Francji :)

Zapewne oznaczone podobnie jak w przypadku Polski: wymień wschodnich sąsiadów Polski - na ogół wszyscy wymieniają Ukraina, Białoruś, Litwa, Rosja.
Przy czym prawidłowa odpowiedź tylko Ukraina i Białoruś. Bo Litwa i Rosja określane są jako północni sąsiedzi.


N kwi 22, 2018 15:28

Dołączył(a): Pn lip 02, 2018 0:38
Posty: 2
Post Re: Różności i głupoty z Internetu, które nas urzekły
W ramach różności i głupotek: [ciach... próba przemycenia reklamy, która już raz była usunięta. M.]


Pn lip 02, 2018 11:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL