Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Mieszka Ktos z Was na Wynajem?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 15:22
Posty: 1
Post Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
witajcie, Tak sie zastanawiam cz jest tu na tym forum kto podobnie jak my mieszka wciaz na mieszkaniu wynajetym? jakie macie odczucia? czy tez podobnie jak my z mezem chcecie wziac kredyt na swoj maly domek naprzklad, ale w tym problem ze nie stac nas teraz na niego. na rodzine nie mamy co liczyc,,..boicie sie kredytu?? ...mamy juz nie mlode lata a czlek chcialby dla Dziecka i dla siebie na pozniejsze lata cos swojego miec..co sadzicie? zyc zawsze na wynajem , czy lepiej szukac pracy bardziej platnej i wziac kredyt na nastepne 25,30 lat ....piszcie prosze. mama kasia po 30tce :)
pozdrawiam,k.


Cz lut 19, 2015 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Lepiej się przemęczyć te 5 - 10 lat, ale kupić mieszkanie (dom) za gotówkę.


Cz lut 19, 2015 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Dla mnie podstawowe pytanie jest takie: kredyt macie spłacić i czy jesteście w stanie to zagwarantować sobie i pożyczkowych? Nie ma tu tak naprawdę lepszej alternatywy. Jedna i druga są złe.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 19, 2015 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 17, 2015 7:54
Posty: 2
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Mam właśnie podobny dylemat. Brać kredyt czy nie brać. Z jednej strony chciałoby się mieć własne mieszkanie. Z drugiej strony mam świadomość tego, ze przez 30 lat trzeba będzie je spłacać. Ktoś z was spłaca? Jak wam idzie? Jakiej wysokości macie raty?


N maja 17, 2015 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 12, 2016 9:55
Posty: 12
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Mnie się wydaje, że wynajmować mieszkanie można na studiach ewentualnie do 30 roku życia, jeżeli się nie ma rodziny. Wiadomo, że nie każdy od razu będzie miał własne mieszkanie, ale jeśli chcemy zakładać rodzinę warto tą kwestię rozważyć. Czasem wydawanie pieniędzy na czynsz i rachunki + oczywiście odstępne dla wynajmującego osiąga koszty spłaty kredytu jeśli wzięlibyśmy taki na własne mieszkanie.


Pn gru 18, 2017 10:54
Zobacz profil
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
W Polsce można jak kto chce. Niektórzy potrafią taniej:
https://www.youtube.com/channel/UCbim7W ... HnpPXSS_dg


Pn gru 18, 2017 14:12

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Wziecie kredytu to wymuszanie oszczednosci, ktore czasami ciezko jest samemu robic w dlugim czasie.
Dlatego my wzielismy kredyt i splacilismy go w 17 zamiast 25 lat ( latwe to nie bylo ) i teraz mamy wlasne miejsce do zycia. Zrobilismy to rowniez dosyc pozno, bo dobiegajac 40 tki. Mielismy jednak pokazny down payment po spieniezeniu wszystkiego co sie dalo.
Sa rozne strategie przyspieszania splaty kredytu z czego banki nie sa specjalnie zadowolone, ale jakies mozliwosci sa. Wazne jest rowniez dokladna znajomosc umowy kredytowej w ktora kredytodawcy wplataja rozne dodatkowe oplaty niewidoczne na pierwszy rzut oka. Np nigdsy nie dalismy sie zwiesc pokusa nizszej stopy kredytowej na umowie ze zmienna stopa kredytu, oczywiscie numer z kredytami denominowanymi w innej niz krajowa walucie tez uznalisbysmy za probe oszustwa.


Pn gru 18, 2017 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 23, 2018 11:16
Posty: 5
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
lepiej płacić swój kredyt jak komuś za wynajem


So sie 25, 2018 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 09, 2019 10:26
Posty: 5
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Ja zanim ożeniłem się, już swoje mieszkanie mieliśmy. Wynajem jak dla mnie to głupota, ale jak ktoś nie ma wyjścia to musi.


Śr paź 09, 2019 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 22, 2019 23:46
Posty: 1
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Z tym kredytem to była bym bardzo ostrożna. Szczególnie gdy mamy ruchową stopę procentową i w każdej chwili może się okazać że twój kredyt mieszkaniowy wzrośnie o 100%. Nie wiem dla czego ludzie tak lekko traktują branie na siebie zobowiązań na 30 lat. Ja osobiście bym się pięć razy zastanowiła czy na pewno podołam przez 30 lat ponieważ w życiu ciężko ocenić co będzie za lat 5 a co dopiero 30.


N gru 22, 2019 23:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Trzeba, po prostu, liczyć z tym, że w razie potrzeby to mieszkanie trzeba będzie sprzedać.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 23, 2019 9:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
Soul33 napisał(a):
Trzeba, po prostu, liczyć z tym, że w razie potrzeby to mieszkanie trzeba będzie sprzedać.

Od razu sprzedawać? Można je przecież ... dać w wynajem.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 23, 2019 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2020 11:19
Posty: 1
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
W kiepskiej sytuacji na rynku może się po prostu okazać że nie będzie komu wynająć tego mieszkania a kredyt przecież płacić trzeba.

_________________
Blog majsterkowicz


Cz kwi 09, 2020 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 14, 2020 14:36
Posty: 7
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
grazynakat napisał(a):
Z tym kredytem to była bym bardzo ostrożna. Szczególnie gdy mamy ruchową stopę procentową i w każdej chwili może się okazać że twój kredyt mieszkaniowy wzrośnie o 100%. Nie wiem dla czego ludzie tak lekko traktują branie na siebie zobowiązań na 30 lat. Ja osobiście bym się pięć razy zastanowiła czy na pewno podołam przez 30 lat ponieważ w życiu ciężko ocenić co będzie za lat 5 a co dopiero 30.

Nie zgadzam się.
Własne mieszkanie to najlepszy sposób na zapewnienie sobie i całej rodzinie finansowego bezpieczeństwa, a nieruchomości to długoterminowo najlepsza inwestycja. Piszę to jak osoba, która ma dwa mieszkania na kredyt - w jednym mieszkam, drugie wynajmuję. Stopa procentowa może w ogóle nie wpływać na wysokość raty - w Santander wraz ze zmianą stóp procentowych po prostu wydłuża sie albo skraca okres spłaty. Nie ma obaw. im szybciej się podejmei decyzję o zakupieniu mieszkania tym szybciej się je spłaci co zwiększa szanse na niezależność finansową.


N cze 21, 2020 21:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Mieszka Ktos z Was na Wynajem??
enkidu napisał(a):
Własne mieszkanie to najlepszy sposób na zapewnienie sobie i całej rodzinie finansowego bezpieczeństwa, a nieruchomości to długoterminowo najlepsza inwestycja.

Zależy gdzie, w centrach dużych miast owszem, jest to dobra inwestycja, ale niekoniecznie długoterminowo będzie nadal opłacalna, ponieważ jak pokazywały dane z początku roku, mieszkań buduje się w Polsce tak dużo, że podaż zaczyna przewyższać popyt. Dodatkowo zmagamy się z kryzysem demograficznym, który powoduje, że coraz mniej ludzi wchodzi na rynek pracy i zakłada rodziny, a Ci którzy się dorabiali i mają mieszkania, nieraz nie mają komu ich przekazać w spadku.
W obecnej perspektywie mamy widmo dewaluacji złotówki z powodu masowego dodruku na nieznaną dotąd skalę oraz ryzyko galopującej inflacji + na świecie pojawiło się widmo recesji, a to nie są sprzyjające warunki dla najemców, co jest dość widoczne w Warszawie, gdzie ceny wynajmu spadają, a flipperzy zaczęli masowo spamować w Internecie o atrakcyjności inwestycji w nieruchomości.
Życzę zatem powodzenia w tych trudnych czasach dla tych, którzy kupili mieszkania na wynajem posiłkując się kredytem i liczą na to, że zawsze będą mieli najemców, którzy będą im spłacać kredyty i czynsze.

enkidu napisał(a):
Stopa procentowa może w ogóle nie wpływać na wysokość raty - w Santander wraz ze zmianą stóp procentowych po prostu wydłuża sie albo skraca okres spłaty. Nie ma obaw. im szybciej się podejmei decyzję o zakupieniu mieszkania tym szybciej się je spłaci co zwiększa szanse na niezależność finansową.

Co z tego, że wysokość raty jest stała, skoro wydłużony okres spłaty oznacza w praktyce wyższe odsetki w całkowitym koszcie kredytu. Ostatnimi czasy na rynku nieruchomości jest bańka, więc decyzję o zakupie własnego M, powinno się podjąć w oparciu o panujące warunki na rynku budowlanym.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr cze 24, 2020 20:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL