Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wiara w różnych bogów- czy znasz takiego boga? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Wiara w różnych bogów- czy znasz takiego boga?
Co prawda mój post lepiej by był w temacie o Bogu Trójjedynym, ale chciałem wspomóc Jerzego i ... .

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz lut 23, 2023 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wiara w różnych bogów- czy znasz takiego boga?
Jerzy_67 napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Dlaczego uważasz że politeizm jest gorszy od chrześcijaństwa?
Dlatego, że chrześcijaństwo to relacja* z Jednym Bogiem, a nie wieloma, bo o tych wielu (politeizm) Biblia i wiara chrześcijańska mówi wprost: nie ma wielu bogów (a skoro nie ma, to dlatego politeizm jest gorszy od chrześcijaństwa bo się skupia na nicości).


Czyli chrześcijaństwo jest lepsze bo chrześcijaństwo tak twierdzi? :o


Cytuj:
* nie używam słowa "religia", by nie łączyć chrześcijaństwa z innymi religiami, bo w chrześcijaństwie chodzi nie o religijne rytuały, ale o żywą relację żywego człowieka z żywym Bogiem
A czy chrzest, komunia czy spowiedź nie są kluczowe dla chrześcijaństwa? To też rytuały. O setkach pomniejszych nie wspominając.

Cytuj:
Ależ oczywiście, że nie! Wiara w Trójjedynego Boga (wierzę, że takiego Boga objawia nam Biblia, a chrześcijanie na niej się opierają) nie ma nic wspólnego z politeizmem! Tylko ktoś nieznający tej doktryny może tak uważać... (bez urazy).
A co do szatana, aniołów, Maryi, świętych... - to są tylko Boże stworzenia i w żadnym razie nie można ich "dodawać" do wiary w Jednego Boga, który dał się ludziom poznać jako Trzy Osoby (ale to jest tylko Jeden Byt, a nie trzech Bogów).

Znam dobrze te doktryny zarówno z czasów kiedy byłem chrześcijaninem jak i z zewnątrz. Uważam je za nielogiczne. A czy ty zagłębiłem się w doktryny religii politeistycznymi czy też czerpiesz wiedzę z popkultury i z tego co ksiądz powie?

Cytuj:
Pewnie znasz niedoskonałą, ale pomocną ilustrację, by pojąć naturę Boga w Trójcy Jedynego. Otóż związek chemiczny H2O (woda) jest jeden (to jest jeden byt - woda), ale ten związek występuje w formie stałej, ciekłej i gazowej... -
Cytuj:
ale czy ktoś powie, że to są 3 wody
? No, nie! Woda jest jedna...
Bóg też jest Jeden, choć jako Ojciec, Syn i Duch Święty nam się objawił...

Co masz na myśli mówiąc o wodach? Cząsteczki H2O, butelki wody, zbiór wody na Ziemi, czy może całość wody we wszechświecie?
Stany skupienia to tylko opis jak pojedyncze czosteczki się zachowują. Pojedyncza cząsteczka nie jest w żadnym stanie skupienia. Na natomiast trzy zbiory cząsteczek mogą być w różnym stanie. Skupienia. Ja mam np dwie wody. Jedną w stanie stałym a drugą w stanie płynnym. Są to dwie różne wody. Każda z nich składa się z odrębnych cząsteczek.
Więc Twoja analogiq się sypie.


Cz lut 23, 2023 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Wiara w różnych bogów- czy znasz takiego boga?
podczas wykładów historii, j. polskiego w szkole średniej pojawiało się ....... " o ilości diabłów mogących zmieścić się na łebku szpilki" ..... Tu de facto podobna tematyka ......


Pn lip 17, 2023 18:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL