Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Choróbsko 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 11, 2012 5:36
Posty: 24
Post Choróbsko
Od Niedzieli męczy mnie jakieś parszywe przeziębienie, które nie wiadomo skąd przylazło.
Katar, kaszel, kichanie jak z armaty, wodospady z nosa i z oczu.
Plus lekka gorączka tak około 37 stopni.

Czy macie jakieś sposoby na pozbycie się tego typu paskudztwa?
Próbowałam zrobić miksturę: miód, korzeń imbiru, czosnek, mleko....i jak narazie NIE DZIAŁA :evil:
Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo brzmię jak trąbka z tłumikiem/zepsuty samochód.

_________________
"(...)Nie siłą, nie mocą naszą,
lecz mocą Ducha Świętego (...)"


Śr paź 24, 2012 16:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Choróbsko
Można się wspomagać jak najbardziej wszelkimi sprawdzonymi
babcinymi sposobami, herbatka z sokiem malinowym, ogólnie
dużo ciepłych płynów, odpoczynek, ale jak kaszel bardzo męczy
i nie zamienia się w t.zw. mokry, albo jest mokry ale bardzo uporczywy
to trzeba niestety dać się osłuchać panu doktorowi ;)


Śr paź 24, 2012 17:56
Post Re: Choróbsko
Mnie przy takich infekcjach najbardziej pomaga Rutinacea i smarowania nalewką bursztynową.
A przy męczącym suchym kaszlu 1 tableta ACC rano.
Katar ma to do siebie, że leczony trwa 7 dni a nie leczony tydzień :)


Śr paź 24, 2012 19:27
Post Re: Choróbsko
Ania30 napisał(a):
Od Niedzieli męczy mnie jakieś parszywe przeziębienie, które nie wiadomo skąd przylazło.
Katar, kaszel, kichanie jak z armaty, wodospady z nosa i z oczu.
Plus lekka gorączka tak około 37 stopni.

Czy macie jakieś sposoby na pozbycie się tego typu paskudztwa?
Próbowałam zrobić miksturę: miód, korzeń imbiru, czosnek, mleko....i jak narazie NIE DZIAŁA :evil:
Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo brzmię jak trąbka z tłumikiem/zepsuty samochód.

Nieprzyjemnych objawów pozbędziesz się pseudoefedryną. Jest kilka pozycji w aptece (sudafed, acatar i inne), wybierz po prostu najtańszy (albo jakie opakowanie ci się spodoba). Unikaj mieszanek z ibuprofenem czy paracetamolem (np. gripex), ich nie potrzebujesz. Nie bierz nic na gorączkę poniżej 38 stopni, stan podgorączkowy jest tu objawem pozytywnym i korzystnym.
Jak przestaniesz smarkać, to może i kaszel ustąpi. Jeżeli nie, to syropów w aptece zatrzęsienie (w tym ziołowe). Lepiej jednak wcześniej udać się do lekarza.
Unikaj stresu, duzo wypoczywaj i dobrze się odżywiaj (ale unikaj potraw ciężkostrawnych). Jako źródło końskiej dawki witaminy C polecam kiszoną kapustę i kiszone ogórki, a także wodę po kiszonej kapuście czy ogórkach. Warto je na stale do jadłospisu wprowadzić.
Życzę dużo zdrowia.


Cz paź 25, 2012 1:39

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Choróbsko
zalezy ile tego czosnku jadłaś bo ja
jem zawsze 3 ząbki czosnku dziennie i musi być polski bo chińska odmiana jest słabsza

i tak przez 3 dni i mi to zawsze pomaga

możesz wspomóc sie omega 3 ,propolis ,pyłek kwiatowy ,mleczko pszczele
i majeranek pic


Cz paź 25, 2012 6:51
Zobacz profil
Post Re: Choróbsko
Ząbek czosnku ząbkowi czosnku nierówny :D , więc
jak się ma np. słabszą wątrobę to z dawkowaniem czosnku
należy uważać.


Cz paź 25, 2012 7:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Choróbsko
Do recepty Kozioł, którą popieram jedynie z drobnym zastrzeżeniem, żeby nie nadużywać wody z ogórków kiszonych, ze względu na żołądek, przynajmniej tak mi mówi moja żona, :) dodał bym jeszcze częste wietrzenie pomieszczenia, po opatuleniu i jak najmniej ruchu, ale o tym już napisał Kozioł.

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Cz paź 25, 2012 8:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Choróbsko
Na obecny zestaw wirusów działa:
kaszel: bańki (są czarne jak zadziałają), do picia sól ems, można też na wieczór do ssania tantum verde (moje dzieci polecają),
katar: do południa acc, na wieczór lampa
warto wyleżeć dwa dni po poczuciu się lepiej (jak poszedłem odrazu do pracy to wróciło)

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz paź 25, 2012 9:08
Zobacz profil
Post Re: Choróbsko
Jak jesteśmy przy domowych lekach, to polecam zrobić sobie domowe specjały.
Na przeziębienia, bóle gardła, do nacierania nalewka bursztynowa - kawałeczki, okruchy bursztynu (można kupić małe paczuszki) zalewamy spirytusem 150 ml. Po 3 tygodniach super lekarstwo - tak dla dorosłych jak i dzieci.
Na wszelkie rodzaje niestrawnosci nalewka z zielonych włoskich orzechów - pod koniec czerwca, w pierwsze dni lipca zerwać 10-15 zielonych orzechów, pokrajać i zalać 200 ml spirytusu. Po 5 tygodniach super lekarstwo.
Dzieciakom można dawać jako kropelki na wodę/cukier, dorośli po łyżce przy problemach z niestrawnością.
Ja jeszcze robie syropy z kwiatu czarnego bzu i z kwiatów mniszka lekarskiego.


Cz paź 25, 2012 9:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Choróbsko
Co jakiś czas tak mam w tym okresie i po prostu przechodzi samo. Męczy, ale jakoś o tym nie myślę. 37 stopni to nawet nie stan podgorączkowy, więc się nie przejmuj. A domowe sposoby mogą tylko pomóc.


Cz paź 25, 2012 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 11, 2012 5:36
Posty: 24
Post Re: Choróbsko
Prawie utłukłam choróbsko w zeszłym tygodniu, ale w weekend awanturowałam się z agregatem prądotwórczym w zimnym garażu (bo z powodu śnieżycy nie było prądu ~16h) i znów to samo co na początku. Do lekarza nie dało się dodzwonić. Eksperymenty czas zacząć.

_________________
"(...)Nie siłą, nie mocą naszą,
lecz mocą Ducha Świętego (...)"


Pt lis 02, 2012 17:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Choróbsko
Ania30 napisał(a):
Od Niedzieli męczy mnie jakieś parszywe przeziębienie, które nie wiadomo skąd przylazło.
Katar, kaszel, kichanie jak z armaty, wodospady z nosa i z oczu.
Plus lekka gorączka tak około 37 stopni.

Czy macie jakieś sposoby na pozbycie się tego typu paskudztwa?
Próbowałam zrobić miksturę: miód, korzeń imbiru, czosnek, mleko....i jak narazie NIE DZIAŁA :evil:
Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo brzmię jak trąbka z tłumikiem/zepsuty samochód.

Np. TQu słyszał o terapii jajkiem, metoda nieszkodliwa i bezpieczna bo w kosciele.
TQu napisał(a):
Słyszałem od koleżanki, która była na pielgrzymce w Meksyku widziała jak w katolickich kościołach leczą jajkiem.


N lis 04, 2012 6:04
Zobacz profil
Post Re: Choróbsko
Ewelinka napisał(a):
Ania30 napisał(a):
Od Niedzieli męczy mnie jakieś parszywe przeziębienie, które nie wiadomo skąd przylazło.
Katar, kaszel, kichanie jak z armaty, wodospady z nosa i z oczu.
Plus lekka gorączka tak około 37 stopni.

Czy macie jakieś sposoby na pozbycie się tego typu paskudztwa?
Próbowałam zrobić miksturę: miód, korzeń imbiru, czosnek, mleko....i jak narazie NIE DZIAŁA :evil:
Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo brzmię jak trąbka z tłumikiem/zepsuty samochód.

Np. TQu słyszał o terapii jajkiem, metoda nieszkodliwa i bezpieczna bo w kosciele.
TQu napisał(a):
Słyszałem od koleżanki, która była na pielgrzymce w Meksyku widziała jak w katolickich kościołach leczą jajkiem.

A nie taniej będzie np. splunąć przez lewe ramię :D


N lis 04, 2012 10:09
Post Re: Choróbsko
Alus napisał(a):
Cytuj:
Np. TQu słyszał o terapii jajkiem, metoda nieszkodliwa i bezpieczna bo w kosciele.
TQu napisał(a):
Słyszałem od koleżanki, która była na pielgrzymce w Meksyku widziała jak w katolickich kościołach leczą jajkiem.

A nie taniej będzie np. splunąć przez lewe ramię :D

Ale koniecznie w kościele, bo wtedy to nieszkodliwe i bezpieczne! :mrgreen:


N lis 04, 2012 16:45
Post Re: Choróbsko
Moja babcia zamawiała chorobę tak: w imię Ojca i Syna, uciekaj diable do Golędzina. Było to w czasach, kiedy w warszawskim Golędzinowie stacjonowało ZOMO. Ale można wstawić jakieś inne miejsce, byle się rymowało. No i woda święcona - koniecznie!

A z choróbskiem to do lekarza trza iść. Bo nie wiadomo co w nim jest, może to zwykłe przeziębienie a może początki zapalenia płuc. Szkoda sobie życie skracać.


N lis 04, 2012 23:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL