Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 swiadome uderzenie w Kościół... 
Autor Wiadomość
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nowa7 napisał(a):
Niech ktoś mi to wytłumaczy...Dlaczego...Dlaczego, dlaczego, DLACZEGO? W Kościele wierni mogą przebywać w liczbie 5, natomiast w sklepach spożywczych nikt nie ustalił takiej przeszkody..może ich być nawet 20-stu, gdzie jest o wiele większe zagęszczenie...Czy ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć?? :(

To pytanie do rządu.
Myślę, że chodzi Ci bardziej o to, że nie wszyscy mogą uczestniczyć w Mszy św. Jednak mam dla Ciebie dobrą nowinę. Msze św. są nadawane w internecie. Codzienne możesz być gdzieś indziej, zarówno w kwestii miejsca, jak i zgromadzenia. Dziś u franciszkanów, jutro u jezuitów, dominikanów. W górach czy nad morzem, w sanktuarium czy zwykłym klasztorku. Pomyśl o tym w ten sposób.
A najlepiej (w moim przekonaniu), zaproś Boga do siebie, do swojego domu. Weź do ręki czytania z dnia i poświęć tę godzinę na bycie sam na sam z Bogiem. W końcu Bóg jest wszędzie.


Śr mar 25, 2020 20:26
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Dziękuję za inny punkt widzenia. Przyznaję, nie dostrzegałam go. Oczywiście, modlitwa i zaufanie jest najważniejsze, jednak uważam, że to Bóg o nas dba, jeżeli mu zaufamy, to obecność (tym bardziej) w kościele nie może być dla nikogo szkodliwa...Troszeczkę to nonsens, wiara na tym polega, że Bóg nie pozwoli abyśmy zginęli, to eucharystia i Komunia może nas ocalić. Zwłaszcza teraz. Być może troszeczkę przesadzam, ale w subiektywnej ocenie wydaje się być jasne, że to zły pozwala na to aby nasze kościoły zamknąć.

Mieszkam na wsi, kościół jest czynny cały dzień, połączony z całodniową adoracją. A sklepy z pobliskich miasteczek...niestety naprawdę zapełnione, ograniczenia tyczą się tych mniejszych.

Spokojnie, wiem, że istnieje możliwość transmisji online, ponieważ również kościół w mojej parafii posiada kamerkę ;) Nie o tym jednak tutaj mowa :)

Smutne po prostu jest to, że ludzie, o osobach odpowiedzialnych za naszą drogę do Boga nie wspomnę zapominają, że nie zdrowie, nie ta doczesność jest najważniejsza...zwłaszcza w tym trudnym czasie. I nawet posłuszeństwo nie jest tutaj ważne. Ale zbawienie. Trudno się pogodzić z tym, że każdy wokół nam wmawia, aby UWAŻAĆ.


Śr mar 25, 2020 22:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nowa7 napisał(a):
Dziękuję za inny punkt widzenia. Przyznaję, nie dostrzegałam go. Oczywiście, modlitwa i zaufanie jest najważniejsze, jednak uważam, że to Bóg o nas dba, jeżeli mu zaufamy, to obecność (tym bardziej) w kościele nie może być dla nikogo szkodliwa...
Wirus nie zatrzymuje się u progu świątyni tylko wchodzi wraz z toba. Nie wyskakuje także z wody swięconej tylko czeka az ktos następny go na dłon nabierze. Wirus nie wstrzymuje sie też przez osiadaniem na ławkach, czy innym człowieku wraz z naszym oddechem (tak, oddech nawet mmoże starczyć).
Nowa7 napisał(a):
Troszeczkę to nonsens, wiara na tym polega, że Bóg nie pozwoli abyśmy zginęli, to eucharystia i Komunia może nas ocalić.
Wieczerza to nie talizman ani lek antywirusowy.
Nowa7 napisał(a):
Zwłaszcza teraz. Być może troszeczkę przesadzam, ale w subiektywnej ocenie wydaje się być jasne, że to zły pozwala na to aby nasze kościoły zamknąć.
Jakkolwiek to może być szokujące to nie zły stworzył ten swiat z wirusami włacznie, a jedynym stwórcą jest Bóg.
Nowa7 napisał(a):
Mieszkam na wsi, kościół jest czynny cały dzień, połączony z całodniową adoracją. A sklepy z pobliskich miasteczek...niestety naprawdę zapełnione, ograniczenia tyczą się tych mniejszych.
Też mieszkam na wsi. Jeszcze przed ograniczeniami proboszczowie okolicznych parafii prosili aby na nabożeństwie były tylko osoby związane z intencja, a na pogrzebach tylko naprawdę najbliższa rodzina.
Niezbędne zakupy robię własnie w małym sklepiku w którym jest bardzo mały ruch, a kuchnie dopasowuje do tego, co kupię (i nie narzekam na brak urozmaicenia).
Wyjatkowa sytuacja wymaga wyjątkowych i rozsądnych decyzji.
Nowa7 napisał(a):
Trudno się pogodzić z tym, że każdy wokół nam wmawia, aby UWAŻAĆ.
Dopóki nie umiera ktos z rodziny lub sąsiad, to zaraza może wydawac się czyms abstrakcyjnym. Jeżeli szukac działania złego, to raczej w szeptach "nic sie nie dzieje, to wszystko niepotrzebne, nic sie nie dzieje".

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 25, 2020 23:45
Zobacz profil
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ wierzę, że wiara czyni cuda, jakkolwiek oburzająco by to brzmiało.


Cz mar 26, 2020 7:27
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nowa7 napisał(a):
Dziękuję za inny punkt widzenia. Przyznaję, nie dostrzegałam go. Oczywiście, modlitwa i zaufanie jest najważniejsze, jednak uważam, że to Bóg o nas dba, jeżeli mu zaufamy, to obecność (tym bardziej) w kościele nie może być dla nikogo szkodliwa...Troszeczkę to nonsens, wiara na tym polega, że Bóg nie pozwoli abyśmy zginęli, to eucharystia i Komunia może nas ocalić. Zwłaszcza teraz. Być może troszeczkę przesadzam, ale w subiektywnej ocenie wydaje się być jasne, że to zły pozwala na to aby nasze kościoły zamknąć.

I zły wybrał sobie 60 we Włoszech i 2 w Polsce kapłanów i ich uśmiercił.
Czyli z Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem coś nie tak, skoro o życiu i śmierci decyduje zły.

Cytuj:
Smutne po prostu jest to, że ludzie, o osobach odpowiedzialnych za naszą drogę do Boga nie wspomnę zapominają, że nie zdrowie, nie ta doczesność jest najważniejsza...zwłaszcza w tym trudnym czasie. I nawet posłuszeństwo nie jest tutaj ważne. Ale zbawienie. Trudno się pogodzić z tym, że każdy wokół nam wmawia, aby UWAŻAĆ.

Za drogę do Boga jest odpowiedzialny każdy osobiście - nie buduj wiary na księdzu, ale zawsze na Chrystusie.
Gdyby wiara jedynie uzależniona była od duchownych to miliony ludzi w łagrach, obozach koncentracyjnych, a aktualnie chrześcijanie żyjący w Ameryce Płd i Afryce do których kapłan dociera 1-2 razy w roku, staliby sie ateistami. albo wyznawcami pogańskich religii.
Skoro życie doczesne nie jest ważne, to czemu Jezus wskrzesił Łazarz, syna wdowy, córkę Jaira...znasz odpowiedź?


Ostatnio edytowano Cz mar 26, 2020 8:17 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz mar 26, 2020 8:09
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
@Nowa7
Czy zgodzisz się z tą prawdą, że nie wszyscy w tym kraju to katolicy?
A zgodzisz się z faktem, że nie wszyscy w tym kraju są osobami wierzącymi?
Przyjmij radę, jak koniecznie musisz iść do kościoła, to zrób tak, aby załapać się w tej piątce najwierniejszych z wiernych. I przyjmij do wiadomości, że w związku z Twoimi przekonaniami nikt nie zabrania Ci robienia zakupów w realu. Możesz to zrobić przez internet jeśli obawiasz się w realnym sklepie.I tu rodzi się pytanie - dlaczego się obawiasz skoro masz taką wiarę?
Zapewne wiesz że są i tacy co kierują się w życiu wyłącznie swoimi przekonaniami i wiarą że nic mi nie będzie, bagatelizując wiedzę płynącą z nauki .
Są i tacy, którzy wierzą tylko nauce.
Jest i trzeci typ ludzi - wierzących a jednocześnie zachowujących zdrowy stosunek do nauki, wiedzy. Czy bodaj choćby takich ludzi, którzy potrafią wyciągać wnioski z doświadczeń innych (narodów).
To dobry materiał do przemyśleń, w czasach ogólnoświatowej kwarantanny.


Cz mar 26, 2020 8:12
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Mrs_Hadley napisał(a):
@Alus.
Problem wciąż stanowi komunikacja miejska, bo kursy są ograniczane z racji mniejszej ilości podróżnych, ale to oznacza większy tłok w takich miejscach plus brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza tworzy dogodne warunki dla rozprzestrzeniania się wirusa. Wystarczy zobaczyć zdjęcia z metra w Londynie.

1-2 razy w tygodniu idę do sklepu mijając przystanek MPK, dostrzegam, że pomimo zmniejszonych ilości kursów w autobusach znajdują się jedynie pojedyncze osoby.
Nie ma za bardzo kto jeździć - instytucje, przychodnie, szpitale zamknięte dla interesantów. Młodzież w domach. Gros dojeżdżających do pracy jeździ prywatnymi samochodami.
Ludzie masowo zwracają wykupione okresowe bilety, inni nie doładowują.


Cz mar 26, 2020 8:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nowa7 napisał(a):
Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ wierzę, że wiara czyni cuda, jakkolwiek oburzająco by to brzmiało.

To w takim razie twoja wiara jest większa od wiary masowo umierających Włochów i Hiszpanów wraz z ich księżmi. Jest większa od zmarłego w Polsce księdza, większa od zarażonych dominikanów z Rzeszowa.
Bóg dał ci rozum ale skoro nie chcesz korzystać z jego darów to niech chociaż kilkutysięczne kary zatrzymają ciebie w domu i powstrzymają przed zarażaniem innych.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 26, 2020 8:51
Zobacz profil
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Wiara czyni cuda. Ale nie sa to cuda powszechne.
I dlaczego Pan Jezus podczas kuszenia na pustyni nie wystawial Pana Boga na probe?


Cz mar 26, 2020 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2020 15:49
Posty: 53
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nie wiem czy w przypadku tej zafajdanej epidemii i tych ograniczeń z nią związanych a szczególnie w Kościele było to jakieś świadome atakowanie Kościoła, może gdzieś za granicą mogli dążyć do ograniczenia ludziom dostępu do Kościoła,w Polsce nie można uznać tego za atak tylko za konieczność ochrony ludzi,szczególnie starszych i chorych bo oni byli i są najbardziej narażeni.

Jednak w związku z tą niby epidemią mamy wiele kłamstw i wałków, zarówno ze strony rządu jak i tej światowej elity oszustów z Gatesem włącznie. Teraz trują że na jesień znowu będzie seria COVIDa. Ciekawe skąd wiedzą?Od światowej elity która chce zmniejszyć liczbę ludzi na świecie? I jeszcze na szczepionkach będą zarabiać? A z czego te szczepionki są złożone,co zawierają?

https://www.m.pch24.pl/pomysly-gatesow- ... 131,i.html

I ledwie ludzie wrócili do Kościoła po tych obostrzeniach a tutaj szykują kolejną dawkę siedzenia w domu i oglądania mszy w TV.

A to już znacie?
https://gloria.tv/post/GpCBoHdhJh9W2JSsQydNW12VF

Czyżby teorie spiskowe? A może jednak jest w tym wiele prawdy? W obecnym świecie na prawdę nie ma co liczyć.
Jak masz na coś lub kogoś liczyć to najlepiej licz tylko na siebie lub na Boga.

_________________
"CHRYSTUS PAN KARMI NAS SWOIM ŚWIĘTYM CIAŁEM, CHWALMY GO NA WIEKI"


Śr cze 10, 2020 20:58
Zobacz profil
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Wiedza, bo ludzie maja rozum i potrafia wyciagac wnioski z przeszlosci. Material porownawczy mamy. Np jak wygladala pandemia grypy hiszpanki.
Przy obecnej pandemii widac co sie dzieje w krajach, ktore zbyt pozno, badz praktycznie nieskutecznie, obostrzenia wprowadzily. Myslisz, ze te filmy z trumnami z Wloch czy teraz Brazylii, to manipulacja?

Rozpowszechnianie klamstw to grzech. Wiesz o tym?


No ale mozna isc na zywiol i liczyc na cud.


Cz cze 11, 2020 12:09
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
TOMVAD45 napisał(a):
z Gatesem włącznie
Widzę, że w propagandzie Gates już całkowicie przejął rolę Sorosa, jako głównego złego mzimu.
Cytuj:
Teraz trują że na jesień znowu będzie seria COVIDa. Ciekawe skąd wiedzą?
Z obecnych trendów rozwoju choroby oraz z faktu, że zakażenia dróg oddechowych korelują z porami roku.
Cytuj:
Od światowej elity która chce zmniejszyć liczbę ludzi na świecie?
Z całą pewnością nie od nich. Po pierwsze – światowej elicie nie zależy na zmniejszaniu liczby ludzi na świecie. Światowa elita żyje ze sprzedawania ludziom na świecie różnych produktów, tak potrzebnych, jak i niepotrzebnych. Im więcej ludzi na świecie, tym więcej światowa elita zarabia.
Po drugie – CoViD-19 zabija przede wszystkim ludzi w wieku poprodukcyjnym. Zatem jako narzędzie trwałego wyludnienia Kuli Ziemskiej byłby wyjątkowo badziewny.
Cytuj:
I jeszcze na szczepionkach będą zarabiać? A z czego te szczepionki są złożone,co zawierają?
Istnieje bardzo wiele publikacji naukowych i popularnonaukowych opisujących, z czego robi się szczepionki. Zatem nie rozumiem pytania.
Cytuj:
https://www.m.pch24.pl/pomysly-gatesow-na-walke-z-przeludnieniem,5131,i.html
Oczywiście wszystko to kłamstwo. Tutaj możesz sobie obejrzeć filmik sponsorowany przez Fundację Gatesów:
https://youtu.be/QsBT5EQt348
Są dostępne polskie napisy. Filmik ten neguje tezę o przeludnieniu, a nawet obraża wyznawców tej tezy.
Cytuj:
W obecnym świecie na prawdę nie ma co liczyć.
Pisze to ktoś, kto świadomie oczernia Billa Gatesa przypisując mu poglądy, który nie tylko nie wyraził, ale nawet wyraził poglądy przeciwne. To jest naprawdę niesmaczne.


Cz cze 11, 2020 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2020 15:49
Posty: 53
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Gzaze:

Cytuj:
Widzę, że w propagandzie Gates już całkowicie przejął rolę Sorosa, jako głównego złego mzimu


Mało nie to obchodzi czy Gates przejął jakąś role czy też nie. Propagandą można nazwać zarówno to co piszą media o nim negatywnego jak i pozytywnego. Wbij sobie do głowy że bez uczciwości nigdy prawdy nie będzie.A tej uczciwości brakuje więc mamy to co mamy i nie dojdziesz kto mówi prawdę. Możesz wierzyć sobie w uczciwość Gatesa do woli. Ja nie muszę. Opieram się na informacjach a tego co robi nie uznaję za dobro. I tu nie chodzi o jakieś szczepionki czy zmniejszanie liczebności ludzi na świecie.

Cytuj:
Z całą pewnością nie od nich. Po pierwsze – światowej elicie nie zależy na zmniejszaniu liczby ludzi na świecie. Światowa elita żyje ze sprzedawania ludziom na świecie różnych produktów, tak potrzebnych, jak i niepotrzebnych. Im więcej ludzi na świecie, tym więcej światowa elita zarabia.
Po drugie – CoViD-19 zabija przede wszystkim ludzi w wieku poprodukcyjnym. Zatem jako narzędzie trwałego wyludnienia Kuli Ziemskiej byłby wyjątkowo badziewny.


Im więcej ludzi na świecie, tym więcej światowa elita zarabia? A na czym ta elita tak naprawdę zarabia?

https://niezalezna.pl/327220-miliony-od-sorosa-i-gatesa-w-zamian-promocja-ideologii-lgbt-tak-dziala-who

Im więcej ludzi? No więc pytanie: Ile wydaje się na dzieci od chwili narodzin do chwili samodzielnego życia?
Wózki, pieluchy i inne. Potem książki, zeszyty i inne. Nie wspomnę o podstawowych sprawach takich jak jedzenie czy ubranie. Kto na tym wszystkim zarabia najwięcej? A skoro można na dzieciach tyle zarabiać to dlaczego wspierają aborcję? Wspierają też sodomię LGBT co tez jest pewną krzywdą, ale nie wiąże się ze zmniejszaniem ludności na świecie. Aborcja natomiast jest makabrycznym mordowaniem dzieci. Ponad 42 mln dzieci zostało zabitych na świecie w 2019 roku w wyniku aborcji.

https://niezalezna.pl/304626-szokujace-statystyki-dotyczace-aborcji-to-najczestsza-przyczyna-smierci-na-swiecie

Czy więc ten Gates jest aniołkiem czy raczej nie skoro wspiera aborcję? Sam to wymyśliłem czy może opieram się na konkretnych informacjach?

Oczywiście COVID zabija ludzi starszych i chorych,ale wśród tych chorych są także znacznie młodsi, są tez dzieci. Sama jednak epidemia budzi poważne wątpliwości i .nie można wykluczyć celowego działania wprowadzenia epidemii,ale tutaj potrzeba dokładnych badań, śledztwa międzynarodowego opartego na uczciwości a tego raczej nie będzie.

Czy COVID jako narzędzie do wyludnienia Ziemi byłby badziewny to ja raczej bym do końca tak nie twierdził,
Biorąc już pod uwagę te informacje które są przekazywane a które dotyczą ofiar to mamy już 418 052 tyś ofiar na całym świecie ale też 7 432 275 zarażonych a liczba zmarłych cały czas rośnie. Zapowiadają też coś na jesień. Jak będzie to się okaże.

Cytuj:
Istnieje bardzo wiele publikacji naukowych i popularnonaukowych opisujących, z czego robi się szczepionki. Zatem nie rozumiem pytania.


Pytanie dotyczyło szczepionek na tego zafajdanego COVIDa-co zawierają,ale było to pytanie oparte na informacjach z sieci. Ważne jest jednak ich działanie od strony szkodliwości. I nie bez powodu o to pytam bo po konkretnych faktach to mnie na sama myśl o szczepionkach na wymioty zbiera. A oto podstawy:

https://www.sosrodzice.pl/szczepionki-testowane-bez-zgody-pacjentow-brzmi-horror-zdarzylo-sie-naprawde/

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1102185,preparaty-byly-przeznaczone-do-utylizacji-pacjenci-dostali-wadliwa-szczepionke.html

Chcesz brac szczepionki po czymś takim?

https://expressilustrowany.pl/czy-szczepionki-sa-szkodliwe-dramat-rodzicow-malego-xaviera-zachorowal-po-szczepieniu/ar/3606547

Dlatego pytałem co zawierają i jak działają,ale to pytanie było teoretyczne gdyż o takie rzeczy powinno się bardziej pytać specjalistów. I obawiam się że nawet oni nie byliby pewni czy szczepionki na COVIDa są lub będą bezpieczne. Trzeba by uczciwego lekarza aby to zbadał, sprawdził.

Cytuj:
Oczywiście wszystko to kłamstwo. Tutaj możesz sobie obejrzeć filmik sponsorowany przez Fundację Gatesów:
https://youtu.be/QsBT5EQt348
Są dostępne polskie napisy. Filmik ten neguje tezę o przeludnieniu, a nawet obraża wyznawców tej tezy.


Wszystko kłamstwo tylko twoja bajka jest prawdą? :-) Nie rozśmieszaj mnie. Znajdź coś bardziej dobitnego bo tym to możesz dzieci przekonywać. Ja wyrosłem z bajek już dawno. To że ta bajka może coś negować to jedno, ale ważniejsze jest to że ta bajka do niczego nie przekonuje,bynajmniej mnie,ale spodziewam się że innych myślących też nie przekona. Czego się teraz nie robi aby zmienic zdanie innych. Można wymyślać różne rzeczy.

A tak ogólnie: człowiek myślący będzie miał dystans do wszystkiego czego nie jest pewny i ja dystans mam. Wierzę tylko Bogu. Dziś trudno znaleźć uczciwosć,sprawiedliwość czy prawdę. To raczej rzadkość.

Cytuj:
Pisze to ktoś, kto świadomie oczernia Billa Gatesa przypisując mu poglądy, który nie tylko nie wyraził, ale nawet wyraził poglądy przeciwne. To jest naprawdę niesmaczne.


Co ty bredzisz gzaze? Nikogo nie oczerniam, opieram się na informacjach a nie wymyślam swoje jakieś opinie, krytyki. Jeśli ktoś oczernia Gatesa to robią to media. Ja dyskutując i rozpoczynając temat szukam odpowiedzi, krytykuję to co jest przekazywane przez media. Najczęściej korzystam z informacji znanych mediów,więc zacznij myśleć co napiszesz.

W tym co napisałem brakuje kilku słów, które widać przez przypadek się skasowały. Chodziło o to że w obecnym świecie nie ma na co liczyć i na kogo,ale nie chodziło tutaj o Gatesa tylko ogólnie o wszystkie elity czy różne środowiska. Dotyczyło to mówienia prawdy,uczciwość,sprawiedliwość i inne wartości. Zbyt szybko wysłał mi się post. Ale co do tego niesmaku to bardziej niesmaczne jest popieranie,obrona ludzi którzy wspierają aborcję,LGBT i inne formy zła. Jeśli więc chcesz bronić Gatesa lub popierasz to co robi to zastanów się czy warto? Wydaje mi się po tym co piszesz że nie należysz do wierzących? Ale to już tak na marginesie bo czy wierzysz w Boga czy nie to twoja sprawa.

Mam nadzieję że teraz rozumiesz co napisałem. Nigdy nie wymyślam swoich teorii czy sytuacji dotyczących innych bo byłyby to pomówienia. Zawsze opieram się na tym co przekazują media, ale nie oznacza to że we wszsytko wierzę czy uznaję za prawdę. Po to dyskutuję aby pewne sprawy analizować, szukac odpowiedzi,ale aby mnie czymś przekonać to trzeba przedstawić konkretne informacje z wiarygodnych źródeł a nie jakieś bajki.

_________________
"CHRYSTUS PAN KARMI NAS SWOIM ŚWIĘTYM CIAŁEM, CHWALMY GO NA WIEKI"


Cz cze 11, 2020 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2020 15:49
Posty: 53
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Kael napisał(a):
Wiedza, bo ludzie maja rozum i potrafia wyciagac wnioski z przeszlosci. Material porownawczy mamy. Np jak wygladala pandemia grypy hiszpanki.
Przy obecnej pandemii widac co sie dzieje w krajach, ktore zbyt pozno, badz praktycznie nieskutecznie, obostrzenia wprowadzily. Myslisz, ze te filmy z trumnami z Wloch czy teraz Brazylii, to manipulacja?

Rozpowszechnianie klamstw to grzech. Wiesz o tym?


No ale mozna isc na zywiol i liczyc na cud.


Nie chodzi o filmy z trumnami. Oczywiście bardzo dobrym działaniem było zaostrzenie przepisów,by nie doszło do tego co było we Włoszech czy Hiszpanii a tym bardziej do tego co dzieje się w USA.

Chodzi m. in o sprawę masek. Na początku było gadanie że maski powinni nosić tylko zarażeni aby nie roznosić wirusa i nie zarażać innych aby w maju wprowadzić nakaz noszenia masek przez wszystkich. Wcześniej było gadanie że maski nie chronią przed wirusem a po wprowadzeniu ich noszenia przez wszystkich miały już chronić przed zarażeniem? Nie uważasz że to już był niezły przekręt z tymi maskami?

Nie idę na żywioł i nie licze na cud bo go nie będzie.Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Moga być błędne, ale ponoć błędów nie popełnia ten co nic nie robi. I nie mam na celu siania kłamstw tylko sama ocenę sytuacji tak jak z tymi maskami. To zapowiadanie nowej fali na jesień też jest jak dla mnie podejrzane,tym bardziej że czytałem w informacjach że Szumowski nie wyklucza obowiązkowych szczepionek. Dlaczego ma decydować za innych? Już niektórzy zapowiadają że nie będą przyjmować tych szczepionek. Poza tym warto spojrzeć na to co dzieje się w innych krajach by zauważyć że coś nie tak jest z tą epidemią a dokładniej z walką z wirusem.

Zakładając że choć w jakimś stopniu dane o stanie zarażonych,ofiar czy wyleczonych sa prawdziwe to w Austrii,Hiszpanii stan ofiar jest znikomy - albo nie ma ofiar albo przybywa jedna,dlaczego więc w Polsce jest to ok 20 osób? Co robią Austriacy czy Hiszpanie że u nich liczba ofiar tak zmalała a u nas dalej się utrzymuje? W Chinach stoi już od kilku tygodni. Codziennie patrzę na wyniki dlatego widzę w których krajach się to zahamowało a w których przybywa.Dlaczego więc nie dąży się do tego by zminimalizować liczbę ofiar tak jak w tych krajach? Czyżby liczono na szczepionki?

Takie czy inne szczegóły pozwalają na pewne oceny, co nie oznacza że są one słuszne - nigdzie tak nie twierdzę. Ale są to szczegóły które powodują brak zaufania do tego co się robi z tą epidemią,do ludzi którzy są w jakiś sposób odpowiedzialni za sytuacje w Polsce. Oczywiście nie mówię że wszystkie działania są złe, ale niektóre budzą wątpliwości.

Gdzie jest więc to kłamstwo z mojej strony?

Zawsze patrze na to co dobrego rząd robi, ale tez nie stronię od krytyki. Ale oceniam tez sytuację na świecie i na tej podstawie także buduje jakąś pinię, choć jak wiemy - przekazy medialne nie zawsze a nawet często są nieprawdziwe. Ale gdzie teraz prawdę znaleźć. Tylko u Boga.
Proszę nie pisać postów jeden pod drugim. To ma być dyskusja a nie tylko Twoje wywody.bramin

_________________
"CHRYSTUS PAN KARMI NAS SWOIM ŚWIĘTYM CIAŁEM, CHWALMY GO NA WIEKI"


Cz cze 11, 2020 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Temat dotyczy, jak rozumiem, prześladowania Kościoła, nagonki medialnej na Kościół itp. a nie szczepionek, światowej elity czy różnych wirusów, chyba ze te wymienione są narzędziem do prześladowania Kościoła.
Proszę pisać na temat! Spiskowcy i rewolucjoniści będą prześladowani przez moderatorów.

_________________
ksiądz


Cz cze 11, 2020 20:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL