Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłuchać uz 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 19, 2020 11:30
Posty: 4
Post Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłuchać uz
Ostatnio chodzę na takie subreddity i staram się udzielać rad na temat Boga za każdym razem, gdy widzę wpis z tym związany. Miałem ochotę pokłócić się o to z niewierzącymi, ponieważ czuję się świetnie, kiedy mogę po prostu nauczyć kogoś czegoś o Bogu! Ale czasami spotykam ludzi, którzy odrzucają jakiekolwiek rozumowanie, nawet te wykraczające poza biblijne wierzenia. Czy ktoś wie, co zrobić z takimi ludźmi? Czy udzielam jak najwięcej informacji i zatrzymuję się, czy nawet nie zawracam im głowy? Nie lubię po prostu pakować się i wychodzić, gdy kłótnia idzie nie tak, więc robię, co mogę, aby podać dobre uzasadnienie. Mimo to tacy ludzie są tak uparci, aby zaakceptować cokolwiek w mojej argumentacji, nawet jeśli pokazuję im, że naprawdę się mylili, tylko dlatego, że promuję poglądy chrześcijańskie.


Śr sie 19, 2020 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Ty wiesz, a inni nie wiedzą? Skąd masz tę wiedzę, jest Twoja czy przekazujesz to, czym cię zaprogramowano?


Śr sie 19, 2020 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2020 13:03
Posty: 38
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Przede wszystkim trzeba być pokornym. Trzeba z pokorą przyznać, że my jesteśmy jedynie narzedziami w rękach Boga. Warto przed głoszeniem i w trakcie głoszenia modlić się. Powiedzieć swoje świadectwo, powiedzieć kerygmat, o tym, że Bóg nie jest literą zapisaną w Piśmie Świętym lecz kimś żywym i prawdziwym, który zmienia życie.
A nawet jeśli teraz nie uwierzą to nie zniechęcać się i modlić się za nich. Być może Bóg zna lepszy sposób dotarcia do nich i w odpowiednim czasie to zrobi. Odmow za nich koronkę do miłosierdzia Bożego.


Śr sie 19, 2020 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Tekst usunięty.
W dyskusji posługujemy się argumentami! Unikamy jednozdaniowych wstawek. bramin


Śr sie 19, 2020 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Karmela93 napisał(a):
Przede wszystkim trzeba być pokornym. Trzeba z pokorą przyznać, że my jesteśmy jedynie narzedziami w rękach Boga.
I pytanie, czy zechce się nami posłużyć. Sam sobie wybiera narzędzia i są to przeważnie narzędzia proste, w dobrym tego słowa znaczeniu.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr sie 19, 2020 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2020 13:03
Posty: 38
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
białogłowa napisał(a):
Karmela93 napisał(a):
Przede wszystkim trzeba być pokornym. Trzeba z pokorą przyznać, że my jesteśmy jedynie narzedziami w rękach Boga.
I pytanie, czy zechce się nami posłużyć. Sam sobie wybiera narzędzia i są to przeważnie narzędzia proste, w dobrym tego słowa znaczeniu.

Każdy z nas wiernych chrześcijan jest powołany do ewangelizacji. Przy czym warto pamiętać, że głosić można nie tylko słowem ale też przede wszystkim świadectwem życia przepełnionego dobrymi czynami.

Kiedyś poznałam taką dziewczynę, która wychowywana była w rodzinie Świadków Jehowy. Przyjęła chrzest w Kościele katolickim. Przy czym nikt z katolików nawet nie rozmawiał z nią o wierze przed nawróceniem . Po prostu widziała szczęśliwych, uśmiechniętych ludzi wychodzących z Mszy Świętej i stwierdziła: "ja też chce być po modlitwie taka szczęśliwa." Tak więc nawet i taka prosta rzecz może być narzędziem do ewangelizacji


Śr sie 19, 2020 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Nie każdy klucz do każdego zamka pasuje, jak już wspomniałam Pan Bóg sam sobie wybiera narzędzia, którymi się posługuje. Do mnie przemówi jedno, do kogoś innego coś całkiem innego. Do dziewczyny z Twojego przykładu przemówił widok uśmiechniętych ludzi, a mnie by to nie przekonało. Gdybym się miała kierować takim kryterium byłabym buddystką. I nie oznacza to, że jest to "klucz" wadliwy, po prostu nie nadałby się w moim przypadku.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr sie 19, 2020 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2020 13:03
Posty: 38
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Ja uważam (to jest moje subiektywne zdanie), że swoje powołanie w tym dziele ma na różny sposób każdy lecz nie każdy je czuje.


Śr sie 19, 2020 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2020 11:30
Posty: 4
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Cytat zawierał spam. bramin
Myślę, że dzieje się tak, ponieważ naturalną reakcją ludzi na kłótnię jest uzasadnienie swojej opinii i obrona swojego sposobu myślenia. Bez względu na to, co powiesz, będą się temu sprzeciwiać. Jeśli zadasz właściwe pytania, możesz sprawić, że pomyślą o rzeczach, których jeszcze nie rozważali. Może nie jest to w 100% skuteczne, ale ten wątek jest dowodem na to, że krytykowanie innych jest najmniej produktywną rzeczą, jaką możesz zrobić, aby przekonać ich do zmiany zdania.


Cz sie 20, 2020 3:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
JonathanColton napisał(a):
Myślę, że dzieje się tak, ponieważ naturalną reakcją ludzi na kłótnię jest uzasadnienie swojej opinii i obrona swojego sposobu myślenia. Bez względu na to, co powiesz, będą się temu sprzeciwiać. Jeśli zadasz właściwe pytania, możesz sprawić, że pomyślą o rzeczach, których jeszcze nie rozważali. Może nie jest to w 100% skuteczne, ale ten wątek jest dowodem na to, że krytykowanie innych jest najmniej produktywną rzeczą, jaką możesz zrobić, aby przekonać ich do zmiany zdania.

Czy Ciebie jest ktoś w stanie przekonać do zmiany zdania, czy wyznania? Czy może jesteś tak nasiąknięty przekonaniami wpajanymi od dzieciństwa, że jesteś jak roztwór nasycony, który już nic nie jest wstanie przyjąć. Słuchając innych nie masz wrażenie, że są fałszywymi prorokami lub ich uczniami?


Cz sie 20, 2020 7:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Co zrobić, gdy niewierzący jest zbyt uparty, by wysłucha
Autor wątku okazał się spamerem i dostał bana, jeśli chcecie możecie dalej dyskutować w tym wątku.
Wątek nie ma wiele wspólnego z Biblią wiec przenoszę go do innego działu.

_________________
ksiądz


Cz sie 20, 2020 8:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL