Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Małgosiaa napisał(a):
Tak mnie zaciekawiło: ilu pastorów przkazało jakąkolwiek sumę na walkę z koronawirusem?
Są prywatne zbiórki i wpłaty. Jedna z córek twojego ulubionego księdza KEM całe wieczory szyje maseczki dla szpitali (nakręciła i udostępniła film instruktażowy w fce). Tyle wiem. W całej Polsce jest tyle metodystów, co katolików w parafii na terenie której mieszkam, więc nie licz na sumarycznie wielkie kwoty.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt mar 27, 2020 21:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Nie zastanawiałam się nad metodystami, a juz z pewnoscią nie nad moim ulubionym księdzem. Zdaje się, że nie tylko metodyści mają pastorów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 27, 2020 21:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Kozioł napisał(a):
Skoro mówiłem o Polsce, to nie możesz mi robić zarzutu, że przecież np. w Bangladeszu jest inaczej.


Probujesz manipulowac moimi wypowiedziami. Napisalem o innych krajach ale tez o innych diecezjach a Ty probujesz mi wmowic, ze pisze o sytuacji w innych krajach.

Ponadto nie mozemy generalizowac. Sa bogate parafie, ktore moga sobie pozwolic na jakies wieksze inwestycje, proboszcz czy wikarzy nie moga narzekac jesli chodzi o mamone ale sa tez takie, ze bieda az piszczy. Ksiadz ledwo wyzyje z iura stolae a o podstawowych naprawach czy remontach moze pomarzyc bo nie ma pieniedzy.

Jesli jeszcze wezmiemy pod uwage, ze jedna lub dwie tace ida na potrzeby diecezji to skad ten biedak ma wziac pieniadze?

Kozioł napisał(a):
Zapraszam do wątku.


Dzieki za zaproszenie.

_________________
ksiądz


Pt mar 27, 2020 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
@bramin
Nie wiem dlaczego tak na mnie naskoczyłeś.
Sprostowałem, ze nie ksiądz dał, a parafia (przyznałeś mi w końcu nawet rację) która ksiądz reprezentował. Cała "dyskusja" zatoczyła koło.

Chcesz rozwinąć temat o wg mnie chorym i korupcjogennym systemie wynagradzania polskich księży katolickich i podzielić się spostrzeżeniami o systemie w którym ty funkcjonujesz, zrobic jakies porównania, to zapraszam do wspomnianego wątku. Na pewno wniesiesz wiele nowego.
Z mojej strony uważam offtop za zakończony

@Małgosiaa
Diakonia Polska robi składkę
Apelujemy o składanie ofiar na rzecz pomocy osobom najbardziej potrzebującym, bezpośrednio dotkniętych skutkami epidemii. Pozostańmy wrażliwi na potrzeby tych, których funkcjonowanie w obliczu koronawirusa może być szczególnie utrudnione – osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych, a także potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży.
W poszczególnych Kosciołach popytaj sama.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt mar 27, 2020 22:08
Zobacz profil
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Ponieważ moje słowa są odbierane niewłaściwie, dlatego posłużę się słowami Pana Jezusa. Oto one:
Mk 6,34-44

"Wy dajcie im jeść" można zastosować do każdej rzeczywistości w naszym życiu. To wezwanie do działania...
Nie do pokazywania palcem.


Pn mar 30, 2020 9:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Believing napisał(a):
Ponieważ moje słowa są odbierane niewłaściwie, dlatego posłużę się słowami Pana Jezusa. Oto one:
Mk 6,34-44

"Wy dajcie im jeść" można zastosować do każdej rzeczywistości w naszym życiu. To wezwanie do działania...
Nie do pokazywania palcem.

Twoje słowa zostały odebrane prawidłowo.
Nie zasłaniaj się autorytetem Jezusa na pokrycie swojego błędu.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn mar 30, 2020 11:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Kozioł napisał(a):
@Małgosiaa
Diakonia Polska robi składkę

No właśnie - składkę... Bez komentarza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 30, 2020 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@Małgosiaa
Diakonia Polska robi składkę

No właśnie - składkę... Bez komentarza.

Oczywiście, że tak. Diakonia tak samo jak Caritas własnych pieniędzy nie ma.
Czyzbys uważała, że diecezja, parafia, Caritas, czy Diakonia nie moze zbierac pieniędzy na pomoc dla ludzi?
Bez komentarza.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn mar 30, 2020 14:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Kozioł napisał(a):
Oczywiście, że tak. Diakonia tak samo jak Caritas własnych pieniędzy nie ma.
Czyzbys uważała, że diecezja, parafia, Caritas, czy Diakonia nie moze zbierac pieniędzy na pomoc dla ludzi?
Bez komentarza.

Kpisz czy o drogę pytasz? Mam dobrą pamięć, i miałam z tyłu głowy Twoje uwagi, że biskup nie przekazął z własnej kieszeni, proboszcz nie przekazał z własnej kieszeni. W tym kontekście zapytałam o "z własnej kieszeni" pastorów, a Ty mi wyjeżdżasz z diakonią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 30, 2020 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Abp Ryś – Zbiórka na respirator w Łodzi
Nie mam nic przeciwko temu, że abp Rys ogłosił zbiórkę. Nie przypinaj mi takiego czegoś, to skrajnie nieuczciwe.

To prawda, ksiądz nie dał z własnej kieszeni, ale w imieniu parafian. I to jest różnica. Chyba i on sam jeżeli jest uczciwym człowiekiem, a mam podstawy tak zakładać, to nie chciałby sobie ordery za zasługi innych do piersi przyczepiać.

Zauważyłem, że na siłę szukasz zwady albo dopatrujesz się jakiegoż trzeciego dna we wszystkich moich wypowiedziach (to się nazywa uprzedzenie).

Caritas wczoraj rozpoczął zbiórkę "Wdzięczni Medykom". Masz jakieś komentarze?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn mar 30, 2020 14:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL