Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Teleportacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Teleportacja
Wyobraźmy sobie że zrobiono urządzenie do teleportacji. Działa w ten sposób że skanuje cale ciało człowieka, dezintegruje go , przesyła informacje z prędkością światła a tam odbiornik składa go.
Ci, którzy skorzystali z tego, mówili że działa: jest błysk i jestem gdzie indziej.
Po pewnym czasie postanowiono uczynić teleportację bezpieczniejszą: jest skonowanie, przesyłanie, odtwarzanie i dezintegracja dopiero po potwierdzeniu źe wszystko przebiegło pomyślnie.
Wsiada więc człowiek do teleportera, po czym słyszy : - wszystko przebiegło pomyślnie, możemy pana rozbić na atomy. Ale człowiek protestuje : - to ja jestem ten prawdziwy! Powstała kopia.
Nic z tego, ta kopia mówi też że jest panem, zresztą nie różni się w niczym od pana, nie potrzeba dwóch kopii, będzie pan żył nadal w tamtym.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 15, 2020 11:46
Zobacz profil
Post Re: Teleportacja
Pytanie, czy takie coś jest możliwe. Tzn. czy fizycznie możliwe jest zmierzenie każdego atomu w człowieku z taką dokładnością, abyśmy dostali istotę żywą. Bo jeśli nie jest możliwe, to jedyną opcją jest teleportacja kwantowa. A wtedy problemu nie ma.


Pt maja 15, 2020 12:06

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Teleportacja
Jeśli chodzi o dokładność, to w filmie Star Trek aby była teleportacja, wprowadzono "kompensator Heisenberga", na pytanie, jak on działa, odpowiedziano - dobrze,
Tymczasem własnie kompensator jest niepotrzebny bo teleportacja kwantowa ratuje idee, bo
- nie można zostawić oryginału
- nie można stworzyć klona
- nie można zniszczyć informacji kwantowej (być może gdy jest redukcja jest niszczona?)
A teleportacja klasyczna, to wiadomo - oryginał jest na miejscu, tam powstaje KOPIA.
Tak samo bez teleportacji. Gdyby mi zmienić rysy twarzy bym wyglądał jak Elon Musk, a Muskowi by wyglądał jak ja, nadal byłbym sobą. Gdyby zamienić nam wspomnienia - to samo. Zresztą wspomnienia i wygląd wciąż się zmieniają w życiu a pozostaję sobą.
Wniosek: świadomość musi być informacją kwantową.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 15, 2020 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Teleportacja
Wyraznie sie nudzisz Andy.


Pt maja 15, 2020 16:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL