Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
atheist napisał(a):
Dziś rano udało mi się dokonać rzeczy niebywałej, mianowicie eksperymentalnie dowiodłem istnienia Jezusa Chrystusa. Spróbowałem zrobić to samo co Ty, tyle że z dużymi palcami u stóp. Kiedy je zetknąłem i uniosłem do góry moje pięty połączyły się i wyszedł ewidentny znak RYBY.

RYBA to symbol Jezusa Chrystusa!

Tak więc Jezus istnieje.

Mam rację?


To jak w moim numerze telefonu są koło siebie 3 szóstki, to szatan istnieje, tak to działa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 11, 2021 7:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
afilatelista napisał(a):
Ja natomiast dzisiaj rozwiązywałem zadanie z matematyki i okazało się że 1=1 a 3=3.
Rysowałem też trójkąty. Jeden trójkąt na trzy boki. Ale to jeden trójkąt. Natomiast trzy boki to trzy boki.
Niektóre trójkąty miały takie same boki. Wtedy podpisywałem wszystkie "a" bo były takie same. Inne miały różne boki i podpisywałem je "a, b, c".
Nigdy się jednak nie zdarzyło żeby trzy boki były jednym bokiem.

I to jest dobra analogia. Trzy boki - trzy Osoby Boskie połączone ze sobą tworzą trójkąt - Jednego Boga.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 11, 2021 7:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Białogłowa czy czytałaś Ewangelie? Jezus wyraźnie jest różny od Boga Ojca i od Ducha Świętego. Jaki sens bialyby rozmowy Jezusa z Ojcem lub stwierdzenie z mMk 13
Cytuj:
32 Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.

Wyraźnie z tego wynika że Jezus nie ma takich samych właściwości jak Ojciec.


Pt cze 11, 2021 7:56
Zobacz profil
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
afilatelista napisał(a):
Białogłowa czy czytałaś Ewangelie? Jezus wyraźnie jest różny od Boga Ojca i od Ducha Świętego. Jaki sens bialyby rozmowy Jezusa z Ojcem lub stwierdzenie z mMk 13
Cytuj:
32 Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.

Wyraźnie z tego wynika że Jezus nie ma takich samych właściwości jak Ojciec.

Jezus człowiek, posiadał cechy i wiedzę przynależną człowiekowi.


So cze 12, 2021 7:32
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
afilatelista napisał(a):
Jezus wyraźnie jest różny od Boga Ojca i od Ducha Świętego

Jest. Tam każdy jest inny. Ale razem tworzą całość.
Podobnie jest z rodziną - mama, tata, dziecko. Każde z nich jest inne. Ale razem tworzą całość.

Rodzi się inne pytanie - dlaczego Bóg wysłał Ducha Św. do Miriam z Nazaretu? Czy nie mógł Syna stworzyć sam, tak od A do Z? Potrzebował kobiety?


So cze 12, 2021 8:16

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Believing napisał(a):
Miriam z Nazaretu
A żyła tam taka kobieta, o imieniu podobnym do siostry Mojżesza?


So cze 12, 2021 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Believing napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Jezus wyraźnie jest różny od Boga Ojca i od Ducha Świętego

Jest. Tam każdy jest inny. Ale razem tworzą całość.
Podobnie jest z rodziną - mama, tata, dziecko. Każde z nich jest inne. Ale razem tworzą całość.

Tylko że mama tata i dziecko to członkowie rodziny składający się na rodzinę. Jest troje członków rodziny i jedna rodzina. Mama nie jest rodziną, ani tata nie jest rodziną, ani dziecko nie jest rodziną.
Analogicznie albo
1. Jezus, Ojciec i Duch są bogami i jest trzech bogów a razem tworzą trójce bogów
2. Jezus, Ojciec i Duch są "członkami boga" "częściami boga" czy jak to zwać i nie są bogami, tylko razem tworzą Boga.
Inaczej matematyka się nie zgadza.

Cytuj:
Rodzi się inne pytanie - dlaczego Bóg wysłał Ducha Św. do Miriam z Nazaretu? Czy nie mógł Syna stworzyć sam, tak od A do Z? Potrzebował kobiety?

Mnie interesuje skąd wziął się hromosom Y?


So cze 12, 2021 23:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
afilatelista napisał(a):
Tylko że mama tata i dziecko...

Każde porównanie będzie niedoskonałe. Trójcę Świętą można porównać do małżeństwa (nie do rodziny) w kontekście jednosci, a nie ilościi. W małżeństwie mąż i żona są osobnymi osobami, tak jak w Trójcy Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty - rózne osoby. Założeniem małżeństwa jest granie do jednej bramki (inna sprawa, że różnie z tym bywa). Podobnie jest w relacjach osób boskich.
Co do ilości osób w kontekście Jednego Boga, to ciekawe, że trafiłeś z trójkątem, tyle, że chciałeś tym zaprzeczyć Trójcy. Kiedy napisałam, że jest to dobry przykład, zamilkłeś w tej kwestii, a próbujesz zanegować z innej strony. To wygląda troche tak jak celowanie w kogoś kamieniami - obronił się z przodu, więc spróbuję z boku, a nuż widelec się uda. O to chodzi?
I najważniejsza kwestia jest taka, że to Trójca Święta jest niepojęta i nie da się jej ogarnąć rozumem, dlatego jest to tajemnica wiary.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 13, 2021 0:23
Zobacz profil
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Cytuj:
Rodzi się inne pytanie - dlaczego Bóg wysłał Ducha Św. do Miriam z Nazaretu? Czy nie mógł Syna stworzyć sam, tak od A do Z? Potrzebował kobiety?

Precyzyjnie to wysłał anioła Gabriela.
Gdyby Bóg stworzył Syna sam od A do Z, to tym samym stworzyłby kolejny mit istoty oderwanej od człowieka.


N cze 13, 2021 7:23
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Aluś, masz rację.
Anioł oznajmił Miriam z Nazaretu że pocznie z Ducha Św.

Alus napisał(a):
Gdyby Bóg stworzył Syna sam od A do Z, to tym samym stworzyłby kolejny mit istoty oderwanej od człowieka.


To takie trochę dziwne, bo przecież Adama i Ewę stworzył Bóg sam.

Małgosiaa napisał(a):
Trójcę Świętą można porównać do małżeństwa

Małżeństwo to dwie osoby. Zatem jak wytłumaczysz porównanie do Trójcy Św.?


N cze 13, 2021 7:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Believing napisał(a):

To takie trochę dziwne, bo przecież Adama i Ewę stworzył Bóg sam.

Ale oni byli wyłącznie ludźmi, a Syn Boży stał się człowiekiem dla naszego zbawienia (prawdy wiary). Urodził się jak człowiek, wyglądał jak człowiek, żył jak człowiek, aby ludzie zobaczyli, że życie wg Bożych zasad jest możliwe.

Małgosiaa napisał(a):
Małżeństwo to dwie osoby. Zatem jak wytłumaczysz porównanie do Trójcy Św.?

Wytłumaczyłam. Przeczytaj jeszcze raz. Każda z Osób Boskich ma inne zadanie, ale działają w jedności - "do jednej bramki". Schematycznie można to wykazać rysunkiem trójkąta. https://3.bp.blogspot.com/-kpfHR94q6oA/ ... shield.png

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 13, 2021 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Małgosiaa napisał(a):
Każde porównanie będzie niedoskonałe. Trójcę Świętą można porównać do małżeństwa (nie do rodziny) w kontekście jednosci, a nie ilościi. W małżeństwie mąż i żona są osobnymi osobami, tak jak w Trójcy Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty - rózne osoby. Założeniem małżeństwa jest granie do jednej bramki (inna sprawa, że różnie z tym bywa). Podobnie jest w relacjach osób boskich.

Z jednością działań nie mam problemu. Jest to logiczne i mamy przykłady w rzeczywistości.
Mam tylko pytanie czy trzy osoby boskie decydują że chcą działać razem tak jak małżeństwo czy też nie mają wyboru? Pytam w kontekście historii o kuszeniu Jezusa na pustyni. Czy gdyby Jezus dał się skusić to przestałby działać w jedności z pozostałymi dwoma?
Dla mnie czytając ewangelie zwłaszcza synoptyczne nie wynika z nich że Jezus jest bogiem wszechmogącym a jedynie Bóg ojciec udziela mu mocy.
Cytuj:
Co do ilości osób w kontekście Jednego Boga, to ciekawe, że trafiłeś z trójkątem, tyle, że chciałeś tym zaprzeczyć Trójcy. Kiedy napisałam, że jest to dobry przykład, zamilkłeś w tej kwestii, a próbujesz zanegować z innej strony. To wygląda troche tak jak celowanie w kogoś kamieniami - obronił się z przodu, więc spróbuję z boku, a nuż widelec się uda. O to chodzi?

Małgosiu przecież już w pierwszym moim poście pokazałem że trójkąt też jest przykładem na to że trójca jest nielogiczną koncepcją.



Trójkąt ma trzy boki (albo kąty jeśli wolisz). Bok nie jest trójkątem, ani dwa boki nie są trójkątem. Bok jest częścią składową trójkąta.

Jeden trójkąt ma trzy boki. Ale to jeden trójkąt. Natomiast trzy boki to trzy boki.
Niektóre trójkąty miają takie same boku "a". Inne miają różne boki "a, b, c".
Jednak nie może być tak żeby trzy boki były jednym bokiem.
Więc albo analogią Boga jest trójkąt, wtedy boki czyli osoby nie są bogami albo analogią bogów są boki wtedy macie trzech bogów.

Cytuj:
I najważniejsza kwestia jest taka, że to Trójca Święta jest niepojęta i nie da się jej ogarnąć rozumem, dlatego jest to tajemnica wiary.

Podsumowując to nielogiczne ale i tak w to ślepo wierzycie.


N cze 13, 2021 8:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Czyli Trójca święta to takie wielo-bóstwo. Jednaj ze względu na powiązania rodzinne, to jedno- bóstwo, czyli Jeden Bóg jako Rodzina.


N cze 13, 2021 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Małgosiaa napisał(a):
Urodził się jak człowiek, wyglądał jak człowiek, żył jak człowiek, aby ludzie zobaczyli, że życie wg Bożych zasad jest możliwe.


To ludzie nie wiedzieli, że Bóg może postępować, według Bożych zasad?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 13, 2021 15:42
Zobacz profil
Post Re: Eksperymentalny dowód na istnienie Trójcy Świętej
Cytuj:
To takie trochę dziwne, bo przecież Adama i Ewę stworzył Bóg sam.

Adama i Ewę, czy wszystkich ludzi.
A stworzony Jezus bez umocowania w rodzinie, w środowisku, to byłby jakiś cyborg, a współcześni Żydzi gdyby rozpoczął swa naukę z miejsca by Go unicestwili, zgodnie z przykazaniem "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.


Pn cze 14, 2021 7:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL