Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 13:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
HenrykK napisał(a):
Ircia Lilith

Kod:
[code]Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...
[/code]


Jest to liberalizm w czystej postaci. Ta współczesna ideologia zaciera różnicę pomiędzy dobrem i złem. Uważa, że jedno i drugie charakteryzują człowieka, dlatego nie można żadnej z tych cech nadawać kontekstu pozytywnego lub negatywnego.
Liberalizm jest sprzeczny z religią katolicką.


Aha, a liberalizm katolicki nie istnieje?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Katolicki_liberalizm

Zresztą mam wrażenie, że totalnie nie rozumiesz tego co zacytowałeś a do tego nie wiem dlaczego odniosłeś się do tego tekstu zamiast do posta.
Zauważ, że ten tekst odnosi się jedynie do czynności nazywania/oceniania czegoś... Tak, uważam, że moje oceny też nie mają wpływu na to jakie coś jest, w tym to co Ty wypisujesz.
Ocena i określenie relacji między znanymi faktami a tym co piszesz to również nie to samo. Tak samo obserwacja tego, że masz pewien problem ze sferą też nie jest oceną.
Po prostu świadczy o tym tekst że uważasz iż sfera to powierzchnia zewnętrzna kuli a wewnętrzna to coś tajemniczego i nieznanego...

Wyobraź sobie sześcian. Kwadratem nazywasz jedynie jego górną i zewnętrzną powierzchnię, ale dolna oraz wewnętrzna to coś tajemniczego o czym nie posiadasz informacji?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 22, 2020 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
gzaze

Kod:
Nie ma walki między Bogiem a Lucyferem. Jest walka między stworzeniem a Lucyferem. Lucyfer nie może Bogu niczego zrobić.


Jedna walka pomiędzy Bogiem a Szatanem jednak miała miejsce.
Zakończyła się ukrzyżowaniem Pana Jezusa.

Cytuj:
Tragedia! Sfera to sfera. Zbiór punktów jednakowo oddalonych od jakiegoś punktu.


To nie ja zrobiłem z tego problem.

Cytuj:
Nic się nie tworzy. Nie ma żadnego niebocentryzmu i nigdy nie będzie.


Na tym świecie nie mów nigdy ,,nigdy".
Kto szuka prawdy to ją znajduje, kto nie szuka, to jej nie znajduje.

Cytuj:
Cytuj:
Po pierwsze – pierwsze koncepcje heliocentryczne powstawały w Starożytności. Po drugie – heliocentryzm nie króluje w nauce. Nikt nie uważa Słońca za centrum Wszechświata. Po trzecie – kiedy Kopernik opublikował swoją teorię, była ona kompletna. Nie tłumaczył się rzadko, że teoria „dopiero się tworzy”, tylko wziął i ją stworzył.


Heliocentryzm jako teoria astronomiczna bezsprzecznie króluje w nauce.
Ze Słońcem jako centrum Wszechświata to prawda.
Teorię on stworzył, lecz w niczym jej nie udowodnił. Była ona taka jak obecny Niebocentryzm.
Praktycznie nie można za pomocą obserwacji astronomicznej wykazać, co się obraca?
Ziemia czy Słońce?
Pierwszym naukowym dowodem miało być wahadło Foucaulta, lecz dowód ten był również wielce naciągany.
Z żyroskopem to spróbował Foucault, lecz go nie uznano i zapomniano o tej możliwości.
Bezsprzeczne okazały się loty na orbitę Ziemi, lecz wiele osób nadal je kwestionuje.


Wt cze 23, 2020 7:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
Ircia Lilith

Kod:
[code]Aha, a liberalizm katolicki nie istnieje?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Katolicki_liberalizm[/code]


Liberalizm katolicki istnieje, lecz z katolicyzmem ma on tyle wspólnego co dobro ze złem.
Istnieje jeszcze dzisiaj teologia wyzwolenia, lecz w szczątkowej postaci, która dokonała syntezy religii katolickiej z filozofią komunistyczną.

Nie posiadam żadnego problemu ze sferą.
Są to takie małostkowe działania dążące do zmienienia akcentów w czyjejś wypowiedzi i skierowania jej na poboczne wątki.
Taki formalizm judaistyczny.
Nie jesteśmy przecież na etapie ostatecznego ustalania zasad Niebocentryzmu, nie było to celem tego opracowania.
Nikt nie odnosi się do sposobu dowodzenia przez Mikołaja Kopernika rewelacji obrocie Ziemi i nieruchomym Słońcu.
Pozycje ciał niebieskich zaznaczał on na nitce za pomocą inkaustu.
Jaka teoria taka precyzja.


Wt cze 23, 2020 7:55
Zobacz profil
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
Zaintrygowal minie tytul: niebocentryzm.
Czyli co? Niewidzialne niebo, ktore jest wszedzie i nigdzie (w swiecie znanej nam materii) jest jakims centrum swiata materialnego, wokol ktorego wszystko sie kreci?


Wt cze 23, 2020 7:59
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
HenrykK napisał(a):
Jedna walka pomiędzy Bogiem a Szatanem jednak miała miejsce.
Zakończyła się ukrzyżowaniem Pana Jezusa.
No cóż. W religii, którą ja wyznaję, zakończyła się zniszczeniem władzy śmierci i Zmartwychwstaniem. Ty, jak widać, wyznajesz jakąś inną.
Cytuj:
To nie ja zrobiłem z tego problem.
Co to znaczy „zrobiłem problem”? Masz ambicje tworzyć systemy astronomiczne, a mylisz kulę ze sferą. To jest problem i nikt nie musi go „robić”.
Cytuj:
Na tym świecie nie mów nigdy ,,nigdy".
Nie będzie i mogę się założyć. Podaj kwotę i czas, jaki potrzebujesz na stworzenie tej teorii.
Cytuj:
Kto szuka prawdy to ją znajduje, kto nie szuka, to jej nie znajduje.
Ale Ty przecież niczego nie szukasz. Ty już wiesz, że Twoje rojenia są prawdą i nie musisz niczego dowodzić.
Cytuj:
Heliocentryzm jako teoria astronomiczna bezsprzecznie króluje w nauce.
Nie. Nie króluje.
Cytuj:
Ze Słońcem jako centrum Wszechświata to prawda.
Co prawda? Że Słońce jest w centrum Wszechświata to jest prawda?
Cytuj:
Teorię on stworzył, lecz w niczym jej nie udowodnił. Była ona taka jak obecny Niebocentryzm.
Nie. Nie była. Teoria Kopernika to był spójny model, na podstawie którego można było wyjaśnić obserwacje astronomiczne oraz je przewidywać. Natomiast „niebocentryzm” to jest rojenie w stylu „a co jeśli” bez żadnych konsekwencji, modelu, czy przewidywań.
Cytuj:
Pierwszym naukowym dowodem miało być wahadło Foucaulta, lecz dowód ten był również wielce naciągany.
Gdyż?
Cytuj:
Z żyroskopem to spróbował Foucault, lecz go nie uznano i zapomniano o tej możliwości.
Nie. Nieprawda. Istnieją żyroskopy optyczne, które pozwalają wykryć ruch obrotowy Ziemi.
Cytuj:
Bezsprzeczne okazały się loty na orbitę Ziemi, lecz wiele osób nadal je kwestionuje.
To są bezsprzeczne, czy ktoś je kwestionuje? Jakie jest np. wyjaśnienie obserwacji ISS, które każdy może przeprowadzić alternatywne do tego, że jest to w rzeczywistości obiekt orbitujący wokół Ziemi?


Wt cze 23, 2020 8:28

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
Słońce w centrum wszechświata? Mówimy o tej samej gwieździe, która krąży wokół centrum naszej galaktyki?
Ew można je uznać jako centrum widzialnego wszechświata z perspektywy Słońca, ale zauważ, że mówiąc o centrum widzialnego wszechświata dla siebie jesteś nim Ty i to niezależnie od tego, że obracasz się razem z planetą :)
Mam wrażenie, że liczysz, że odnajdziesz we wszechświecie cokolwiek nieruchomego... powodzenia, szczególnie uwzględniając proces oddalania się wszystkiego od wszystkiego.
Co do niebocentryzmu to mam wrażenie, że modele płaskoziemców są bardziej logiczne.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 23, 2020 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
Ircia Lilith.

Kod:
[code][code]Mam wrażenie, że liczysz, że odnajdziesz we wszechświecie cokolwiek nieruchomego... powodzenia, szczególnie uwzględniając proces oddalania się wszystkiego od wszystkiego.
Co do niebocentryzmu to mam wrażenie, że modele płaskoziemców są bardziej logiczne.[/code][/code]


W najmniejszym stopni nie liczę, że znajdę we Wszechświecie coś nieruchomego.
Nie ma śmieszniejszej teorii do płaskiej Ziemi. Trzeba dużo woli i zapomnienia podstaw fizyki, żeby ją zaakceptować.
Niebocentrycy uważają, że jest to wrzutka astronomiczna, żeby odwrócić uwagę od Niebocentryzmu.

Zjawisko rozszerzania się Kosmosu wynika z obserwacji zmiany częstotliwości światła docierającego do nas z głębi Wszechświata.
Przyjęto tylko jedną interpretację tego zjawiska, oddalanie się gwiazd. Podstawą teoretyczną jest efekt Dopplera.
Obecnie pojawiły się jednak poważne problemy z tym związane. Zaobserwowano galaktyki, które oddalają się od nas z prędkością tysiąc razy większą od prędkości światła w próżni.
Stoi to w wyraźnej sprzeczności z pierwszym postulatem Szczególnej Teorii Względności.
Poza tem zgodnie z tą teorią masa nie może przekroczyć prędkości światła, ponieważ jej wartość powinna wzrosnąć do nieskończoności.
Powinna wówczas pojawić się czarna dziura o nieskończonej grawitacji i pochłonąć cały Wszechświat.
Skoro nic takiego nie następuje, to uczeni w piśmie i fizyce ogłosili, że to nie galaktyki się oddalają lecz tylko przestrzeń się rozszerza.
Ciemna ludzkość przyjmie wszelki bełkot pod warunkiem, że będzie pochodził z ust uczonego.
Zapomniano o jesz cze jednej możliwości zinterpretowania ucieczki galaktyk.
Wystarczy przyjąć, że w tych obszarach czas płynie szybciej niż na Ziemi.
Częstotliwość fali elektromagnetycznej wówczas maleje, czyli przesuwa się ona w kierunku czerwieni.


Wt cze 23, 2020 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
gzaze.

Kod:
No cóż. W religii, którą ja wyznaję, zakończyła się zniszczeniem władzy śmierci i Zmartwychwstaniem. Ty, jak widać, wyznajesz jakąś inną.

To był efekt tej śmierci. Jednak Pan Jezus doznał agresji sił ciemności i poddał się jej.
Cytuj:
Nie będzie i mogę się założyć. Podaj kwotę i czas, jaki potrzebujesz na stworzenie tej teorii.

Nie cierpię hazardu. Jakąś teorię zawsze można wymyślić.
W tym przypadku będzie jednak potrzebna poważna weryfikacja w postaci poważnej dyskusji.
Główny jej zarys już opracowałem. Reszta to kwestia wolnego czasu.
Cytuj:
Ale Ty przecież niczego nie szukasz. Ty już wiesz, że Twoje rojenia są prawdą i nie musisz niczego dowodzić.

Niech Pan nie będzie taki pyszny.
Znam matematykę, fizykę, mechanikę i.t.d. na poziomie akademickim. Potrafię rozróżniać zjawiska a nawet wykonywać właściwe obliczenia matematyczne.
Fizyka posiada jednak dużo działów, dlatego pełne ich opanowanie jest niemożliwe.
Wzorując się na Pańskim stylu zapytam; czy Pan o tym wie?
Jest jeszcze jeden problem, kiedy ja się tego wszystkiego uczyłem, to Pańscy rodzice nie mieli pojęcia, że kiedyś się Pan urodzi.
Czas osłabia możliwości fizyczne jak i intelektualne.


Wt cze 23, 2020 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
Dlatego wlasnie uwazam ze dyskusja z Henrykiem jest bezprzedmiotowa.


Wt cze 23, 2020 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Światło Genesis potwierdza NIebocentryzm.
Cytuj:
Rozbawił mnie Pan stwierdzeniem, że Księga Rodzaju nie ma żadnego związku z Biblią.

Mnie pan tez rozbawił ponieważ nie czyta pan co napisałem.
Cytuj:
A cały opis stworzenia świata, też nie ma związków z nauką?

Opis stworzenia nie ma związku z nauką , ma związek z wiarą. Mówi wierzącemu człowiekowi, ze Bóg jest stworzycielem świata, że stworzył go ex nihilo.

Cytuj:
Przez wiele wieków Kościół uważał opis stworzenia świata za miarodajny

dla naszej wiary, opis stworzenia obojętnie w jakiej świętej księdze nie jest opisem naukowym.

HenrykK napisał(a):
Znam matematykę, fizykę, mechanikę i.t.d. na poziomie akademickim.


Cieszymy sie z Pańskich osiągnieć i gratulujemy studiowania wyżej wymienionych fakultetów.

HenrykK napisał(a):
Potrafię rozróżniać zjawiska a nawet wykonywać właściwe obliczenia matematyczne.

Jesteśmy pod wrażeniem Pańskich osiągnieć.

HenrykK napisał(a):
Wzorując się na Pańskim stylu zapytam; czy Pan o tym wie?

Ja np. tego nie wiem i obawiam się, ze umrę w nieświadomości i mojej ignorancji.

HenrykK napisał(a):
Jest jeszcze jeden problem, kiedy ja się tego wszystkiego uczyłem, to Pańscy rodzice nie mieli pojęcia, że kiedyś się Pan urodzi.

W tym czasie jak pan Henryk studiował wielu z nas nie ujrzało jeszcze na oczy ziemskiego światła.

Kael napisał(a):
Zaintrygowal mnie tytul: niebocentryzm.

Mnie tez bardzo zaintrygował niebocentryzm z linią karmana, Pałacem Najwyższego Stwórcy, który mieszka 3 tys. km nad naszymi głowami, z mieszkańcami ziemi, z których 10% to ludzie a reszta to hybrydy czyli potomkowie upadłych aniołów, puste wnętrze ziemi i puste czaszki, tych co to wymyślili.

_________________
ksiądz


Śr cze 24, 2020 13:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL