Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 14:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ciało bez krwi jest martwe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Ciało bez krwi jest martwe
Kpł 17
10 Jeżeli kto z domu Izraela albo spośród przybyszów, którzy osiedlili się między nimi, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę oblicze moje przeciwko temu człowiekowi spożywającemu krew i wyłączę go spośród jego ludu. 11 Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie. 12 Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi. Także i przybysz, który się osiedlił wśród was nie będzie spożywał krwi. 13 Jeżeli kto z Izraelitów albo z przybyszów, którzy się osiedlili między wami, upoluje zwierzynę jadalną, zwierzę lub ptaka, wypuści jego krew i przykryje ją ziemią. 14 Bo życie wszelkiego ciała jest we krwi jego - dlatego dałem nakaz synom Izraela: nie będziecie spożywać krwi żadnego ciała, bo życie wszelkiego ciała jest w jego krwi. Ktokolwiek by ją spożywał, zostanie wyłączony.


No i stąd wziął się rytualny ubój żeby pozbawić ciało zwierzęcia przeznaczonego na spożycie, jego krwi. A więc przez rytualny ubój pozbawia się mięso krwi. A to dlatego żeby Żydzi zrozumieli, że we krwi jest życie. No i Żydzi dobrze zrozumieli, że spożywając tylko Ciało Chrystusa ale bez Jego Krwi, to w tym Jego Ciele Życia nie będzie i dlatego trzeba jeszcze spożyć Jego krew pod postacią wina. Dopiero wtedy następuje spożycie całego Jezusa i dopiero wtedy ten Jezus Żyje w nas.

Więc tłumaczenie, ze w każdym ciele jest również krew, jest w świetle pisma kłamstwem, bo wtedy to Żydzi wcale by mięsa nie mogli spożywać, bo według tych ekspertów zawsze w mięsie by spożywali krew, której nie mogli spożyć ze względu na ten zakaz z Kpł 17.
Baranek paschalny był zawsze zabijany w sposób rytualny i był w ten sposób pozbawiany krwi. Skoro Jezus przyrównywał swoją ofiarę do baranka paschalnego, to tak samo jego Ciało jest pozbawione Jego Krwi. A więc w chlebie nie ma Krwi Chrystusa. Zresztą Jezus powiedział coś takiego:
J6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

No i tutaj Jezus definitywnie oddziela swoje Ciało od swojej Krwi. No bo w chlebie nie ma prawdziwego napoju, a w winie nie ma prawdziwego pokarmu.


So cze 20, 2020 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
krzysiekniepieklo napisał(a):
A więc przez rytualny ubój pozbawia się mięso krwi. A to dlatego żeby Żydzi zrozumieli, że we krwi jest życie. No i Żydzi dobrze zrozumieli, że spożywając tylko Ciało Chrystusa ale bez Jego Krwi, to w tym Jego Ciele Życia nie będzie i dlatego trzeba jeszcze spożyć Jego krew pod postacią wina.

Pewnie dlatego, ze wszystko rozumieli po swojemu, nie byli w stanie zrozumiec Kto do nich przyszedl.

Nie boj sie, odpowiedz sobie na moje z innego watku: "Czy uwazasz to co powiedzial Dejan: "pod każdymi nawet najmniejszymi ich cząstkami, jest obecny cały Pan Jezus wraz z Ciałem, Krwią, duszą i Bóstwem."
za prawde? Odpowiedz prosze."


So cze 20, 2020 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 939
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Widzę, że ciąg dalszy wariacji nt. Komunii pod jedną/dwiema postaciami. Który to już temat?
W Eucharystii nie przyjmujemy martwego ciała, żeby je trzeba było krwią ożywiać, tylko przyjmujemy żywego, zmartwychwstałego Chrystusa. Z Jego duszą i Bóstwem. Nie jakieś kawałki, które animujemy poprzez polanie życiodajną krwią.
Św. Paweł pisał: "A tak, kto by jadł ten chleb, albo pił ten kielich Pański niegodnie, będzie winien ciała i krwi Pańskiej" 1 Kor 11,27 (za BG)

Kto by jadł ten ten chleb niegodnie - będzie winien ciała i krwi Pańskiej
Kto by pił ten kielich niegodnie - będzie winien ciała i krwi Pańskiej

Nie wiem, czy dość dobrze widać? Picie albo spożywanie (rozłączne) obarcza winą za Ciało i Krew. tak to widział św. Paweł. I tego się trzymajmy.

_________________
Tylko Bogu chwała


So cze 20, 2020 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
białogłowa napisał(a):
Widzę, że ciąg dalszy wariacji nt. Komunii pod jedną/dwiema postaciami. Który to już temat?
W Eucharystii nie przyjmujemy martwego ciała, żeby je trzeba było krwią ożywiać, tylko przyjmujemy żywego, zmartwychwstałego Chrystusa. Z Jego duszą i Bóstwem. Nie jakieś kawałki, które animujemy poprzez polanie życiodajną krwią.
Św. Paweł pisał: "A tak, kto by jadł ten chleb, albo pił ten kielich Pański niegodnie, będzie winien ciała i krwi Pańskiej" 1 Kor 11,27 (za BG)

Kto by jadł ten ten chleb niegodnie - będzie winien ciała i krwi Pańskiej
Kto by pił ten kielich niegodnie - będzie winien ciała i krwi Pańskiej

Nie wiem, czy dość dobrze widać? Picie albo spożywanie (rozłączne) obarcza winą za Ciało i Krew. tak to widział św. Paweł. I tego się trzymajmy.


No dobrze ale dlaczego nie bierzesz pod uwagę, że spożywanie pod jedną postacią jest spożywaniem niegodnym?


So cze 20, 2020 19:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Krzysiek, to że przyjmujesz Komunię codziennie to się ciesz, a nie wynajduj problemów, by pouczać Kościół!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 20, 2020 19:33
Zobacz profil
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc tłumaczenie, ze w każdym ciele jest również krew, jest w świetle pisma kłamstwem


Wykazałem Ci w innym wątku, że św.Paweł wyraźnie piszę, iż spożywając tylko jedną postać, stajemy się winni Ciała i Krwi.A to pokazuje, że zarówno pod postacią chleba jak i pod postacią wina jest obecne Ciało i Krew a więc cały Jezus.Tak więc w świetle Pisma, kłamstwem jest to, co Ty wypisujesz.


krzysiekniepieklo napisał(a):
A więc w chlebie nie ma Krwi Chrystusa.


Tym twierdzeniem zaprzeczasz świętemu Pawłowi, nauce Kościoła, jak i samemu Chrystusowi, który poprzez cuda Eucharystyczne jednoznacznie pokazuje, że pod postacią chleba jest obecny zarówno w swoim Ciele jak i w swojej Krwi.Ale oczywiście, Ty nie przyjmiesz do wiadomości niczego, co zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś, mimo że Pismo, nauka Kościoła jak i sama rzeczywistość pokazują, że nie masz racji i błądzisz w swoich twierdzeniach.


So cze 20, 2020 20:26

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
W jaki to sposób rzeczywistość pokazuje, że chleb to zarówno chleb jak i wino czyli symbole ciała i krwi Jezusa?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 20, 2020 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Dejan napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc tłumaczenie, ze w każdym ciele jest również krew, jest w świetle pisma kłamstwem


Wykazałem Ci w innym wątku, że św.Paweł wyraźnie piszę, iż spożywając tylko jedną postać, stajemy się winni Ciała i Krwi.A to pokazuje, że zarówno pod postacią chleba jak i pod postacią wina jest obecne Ciało i Krew a więc cały Jezus.Tak więc w świetle Pisma, kłamstwem jest to, co Ty wypisujesz.

No ale Ty sam sobie zaprzeczasz. Jak spożywasz jedną postać - to jesteś winien.
No to żeby nie być winnym, to trzeba spożyć obie postacie.

Dejan napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
A więc w chlebie nie ma Krwi Chrystusa.


Tym twierdzeniem zaprzeczasz świętemu Pawłowi, nauce Kościoła, jak i samemu Chrystusowi, który poprzez cuda Eucharystyczne jednoznacznie pokazuje, że pod postacią chleba jest obecny zarówno w swoim Ciele jak i w swojej Krwi.Ale oczywiście, Ty nie przyjmiesz do wiadomości niczego, co zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś, mimo że Pismo, nauka Kościoła jak i sama rzeczywistość pokazują, że nie masz racji i błądzisz w swoich twierdzeniach.


To przedstaw te cuda Eucharystyczne, a wtedy będziemy mogli się do tego odnieść.


So cze 20, 2020 20:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
A więc przez rytualny ubój pozbawia się mięso krwi. A to dlatego żeby Żydzi zrozumieli, że we krwi jest życie. No i Żydzi dobrze zrozumieli, że spożywając tylko Ciało Chrystusa ale bez Jego Krwi, to w tym Jego Ciele Życia nie będzie i dlatego trzeba jeszcze spożyć Jego krew pod postacią wina.

Pewnie dlatego, ze wszystko rozumieli po swojemu, nie byli w stanie zrozumiec Kto do nich przyszedl.

Nie boj sie, odpowiedz sobie na moje z innego watku: "Czy uwazasz to co powiedzial Dejan: "pod każdymi nawet najmniejszymi ich cząstkami, jest obecny cały Pan Jezus wraz z Ciałem, Krwią, duszą i Bóstwem."
za prawde? Odpowiedz prosze."


W zasadzie to jednoznacznie odpowiedziałem na twoje pytanie we wpisie.
Moim zdaniem w Chlebie nie ma Krwi Chrystusa, a w Winie nie ma Ciała Chrystusa, bo to wynika wprost z wypowiedzi Jezusa (prawdziwy pokarm, prawdziwy napój)
Teraz jak nam się odmawia komunii pod dwiema postaciami, to Bóg może nam udzielić pełnej komunii pomimo to. Tylko uważam, że trzeba o to poprosić. Ja po słowach kapłana -"Ciało Chrystusa" mówię - Jezu przyjdź w swoim Ciele i swojej Krwi. No bo udzielając Komunii Kościół nie potwierdza swojej nauki, że w tym kawałku Chleba jest również Krew Chrystusa.


So cze 20, 2020 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Chrystus ustanowił pamiątkę swojej śmierci w czasie spotkania ze swymi uczniami. Zdumiewające jest to, że choć w nocy przed ukrzyżowaniem nie mówił o zmartwychwstaniu, to wielu chce widzieć pod postacią chleba i wina Zmartwychwstałego w uwielbionym ciele. Skąd ten pomysł?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So cze 20, 2020 21:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
O zmartwychwstaniu mówił kilkakrotnie w czasie trzyletniej misji, więc skąd pomysł, że pod postacią chleba i wina jest chleb i wino, a nie Ciało i Krew Chrstusa? W czasie Ostatniej Wieczerzy wyraźnie powiedział: to JEST Ciało moje..., to JEST Krew moja, a nie: to jest pamiątka mojego ciala, to jest pamiatka mojej krwi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 20, 2020 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Wybawiony napisał(a):
Chrystus ustanowił pamiątkę swojej śmierci w czasie spotkania ze swymi uczniami. Zdumiewające jest to, że choć w nocy przed ukrzyżowaniem nie mówił o zmartwychwstaniu, to wielu chce widzieć pod postacią chleba i wina Zmartwychwstałego w uwielbionym ciele. Skąd ten pomysł?


Ga 2
19 Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus.

No i ten Duch Boży zstąpił na Apostołów w dniu pięćdziesiątnicy właśnie dlatego, ze podczas ostatniej wieczerzy spożyli Ciało i Krew Chrystusa.

Więc jeśli Żyje w nas Chrystus, to tylko Ten Zmartwychwstały i tylko dlatego, że spożywamy Jego Ciało i Krew. No i tylko dlatego, choć byśmy umarli, to żyć będziemy, bo ten Boży Duch ożywia naszą duszę.


So cze 20, 2020 21:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i ten Duch Boży zstąpił na Apostołów w dniu pięćdziesiątnicy właśnie dlatego, ze podczas ostatniej wieczerzy spożyli Ciało i Krew Chrystusa.

Wcale nie dlatego. Duch Święty zstąpiła na apostołów, bo Chrstus obiecał, że nie zostawi ich sierotami, że ześle Ducha Świetego, który im wszystko przypomni: 15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. 16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela5 da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. 18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.(J14,15-20)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 20, 2020 22:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Małgosiaa, krzysiekniepiekło

Przykro mi, ale nie odpowiedzieliście na moje pytanie. Czyż bowiem Jezus umarł w uwielbionym ciele, czy też takowe otrzymał dopiero po zmartwychwstaniu?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So cze 20, 2020 22:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Odniosłam się do konkretnego postu. Nie czytałam całej dyskusji, a gdyby nawet, to nie mam obowiązku odpowiadać na żadne pytanie, zwłaszcza, że nie jest skierowane do mnie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 20, 2020 22:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL