Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ciało bez krwi jest martwe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Liturgia Wielkiego Piątku
Na koniec liturgii Wielkiego Piątku monstrancję z Hostią składa się do grobu. No ale w nauce katolickiej jest, że w Hostii Jest Żywy Bóg. Więc – jak można Żywego Boga składać do grobu? Kto to wymyślił?
No, a może jest tak, że w Hostii jest tylko Ciało Chrystusa ale bez Krwi Chrystusa i dopiero Ciało razem z Krwią Chrystusa sprawia, że Chrystus Jest Żywy? Wtedy byłby sens składać martwe jeszcze Ciało Chrystusa do grobu, bo do zmartwychwstania jeszcze nie doszło?
No, nie słyszałem żeby kielich z winem dołączano do liturgii grobu.
Teraz w liturgii Komunii ksiądz podając Hostię mówi – Ciało Chrystusa, a o Krwi Chrystusa nic nie wspomina. Tutaj znowu jest to samo. Hostia jest ogłaszana tylko Ciałem Chrystusa. No i już są dwa miejsca w liturgii, które mówią tylko o Ciele Chrystusa w Hostii.
Są jeszcze inne przesłanki, że w Chlebie nie ma krwi Chrystusa.
Jezus przyrównał się do baranka paschalnego. Baranek paschalny był zabijany na placu świątynnym w sposób rytualny i był pozbawiany w ten sposób krwi. To jest już trzecia wskazówka, że w Ciele Chrystusa nie ma Krwi Chrystusa. Jest jeszcze czwarta wskazówka:
J 6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Jezus tutaj wyraźnie oddziela Swoje Ciało ( pokarm), od Swojej Krwi (napój) – w chlebie nie ma żadnego napoju.
No i piata wskazówka – ostatnia wieczerza. Jezus oddzielnie podał uczniom Swoje Ciało (Chleb) i oddzielnie Swoją Krew (kielich z winem)

A co świadczy o tym, że w Hostii jest i Ciało i Krew Chrystusa? Czy gdzieś w Piśmie jest jakaś wskazówka, że tak jest, jak uczy KRK?


Śr lip 15, 2020 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Liturgia Wielkiego Piątku
krzysiekniepieklo napisał(a):
Na koniec liturgii Wielkiego Piątku monstrancję z Hostią składa się do grobu. No ale w nauce katolickiej jest, że w Hostii Jest Żywy Bóg. Więc – jak można Żywego Boga składać do grobu? Kto to wymyślił?
No, a może jest tak, że w Hostii jest tylko Ciało Chrystusa ale bez Krwi Chrystusa i dopiero Ciało razem z Krwią Chrystusa sprawia, że Chrystus Jest Żywy? Wtedy byłby sens składać martwe jeszcze Ciało Chrystusa do grobu, bo do zmartwychwstania jeszcze nie doszło?
No, nie słyszałem żeby kielich z winem dołączano do liturgii grobu.
Teraz w liturgii Komunii ksiądz podając Hostię mówi – Ciało Chrystusa, a o Krwi Chrystusa nic nie wspomina. Tutaj znowu jest to samo. Hostia jest ogłaszana tylko Ciałem Chrystusa. No i już są dwa miejsca w liturgii, które mówią tylko o Ciele Chrystusa w Hostii.
Są jeszcze inne przesłanki, że w Chlebie nie ma krwi Chrystusa.
Jezus przyrównał się do baranka paschalnego. Baranek paschalny był zabijany na placu świątynnym w sposób rytualny i był pozbawiany w ten sposób krwi. To jest już trzecia wskazówka, że w Ciele Chrystusa nie ma Krwi Chrystusa. Jest jeszcze czwarta wskazówka:
J 6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Jezus tutaj wyraźnie oddziela Swoje Ciało ( pokarm), od Swojej Krwi (napój) – w chlebie nie ma żadnego napoju.
No i piata wskazówka – ostatnia wieczerza. Jezus oddzielnie podał uczniom Swoje Ciało (Chleb) i oddzielnie Swoją Krew (kielich z winem)

A co świadczy o tym, że w Hostii jest i Ciało i Krew Chrystusa? Czy gdzieś w Piśmie jest jakaś wskazówka, że tak jest, jak uczy KRK?


Chciałem się przypomnieć obrońcom Komunii pod jedną postacią Chleba, ze swoimi argumentami, że Komunia pod jedna postacią jest niepełna. Czekałem na argumenty z Pisma, że to, co jest w nauczaniu KRK, to jest też uzasadnione Pismem. No ale się doczekać nie mogę żeby ktoś to uzasadnił. No wiem. Są dogmaty, tylko w Piśmie nic na potwierdzenie takiego rozumowania znaleźć nie można. No bo może dzisiejszy świat popadł w ruinę właśnie dlatego, że Komunia jest niepełna i Duch Boży nie może działać w ludziach? No bo tak, jak jest w tytule - Ciało bez Krwi jest martwe.


Pn mar 22, 2021 20:56
Zobacz profil
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
"Pelna" (wedlug twojego rozumienia) Komunie sw przyjmuja co dzien kaplani.
Czy jestes dalej przekonany, ze dzieki temu Duch Bozy w nich moze dzialac (co by to wedlug ciebie mialo znaczyc)?

Ks Dymer, Rydzyk, Jankowski, pedofilia, malwersacje, to wszystko owoce dzialan nieskrepowanego brakiem przyjmowania Krwi Panskiej Ducha Bozego?

Twoje magiczne wyobrazenia co Pan Bog moze a co nie wedlug twoich warunkow, prowadza do takich wlasnie absurdow.


Wt mar 23, 2021 7:09

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Myślałem, że będziesz bronić na podstawie Pisma, że Komunia pod jedną postacią jest jednak pełna. Widocznie w Piśmie nie znajdujesz jednak argumentów.

A dlaczego uważasz, że oni mają pełną Komunię? No bo mnie się wydaje, że robią to niegodnie. To, co Jezus dał wszystkim, to oni dla siebie zawłaszczają.
Ap 18
4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
«Ludu mój, wyjdźcie z niej,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.
6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała,
i za jej czyny oddajcie podwójnie:
w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!
7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu,
tyle jej zadajcie katuszy i smutku!
Ponieważ mówi w swym sercu:
"Zasiadam jak królowa
i nie jestem wdową,
i z pewnością nie zaznam żałoby",
8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi:
śmierć i smutek, i głód;
i będzie ogniem spalona,
bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził.


Jest jeszcze w Danielu (Dn 5) o zawłaszczeniu naczyń liturgicznych.
Więc jeśli robią to niegodnie, to i udziału we Krwi Chrystusa nie mają. Dlatego świat jest pełen trupów, tak jak jest u Ezechiela (Ez 37). No a wróci do nas Życie jeśli Komunię będziemy realizowali dokładnie tak, jak to Jezus przedstawił podczas ostatniej wieczerzy. To dokładnie tak samo, jak było z Naamanem, wodzem syryjskim. Inaczej się nie da.


Wt mar 23, 2021 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Liturgia Wielkiego Piątku
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chciałem się przypomnieć obrońcom Komunii pod jedną postacią Chleba, ze swoimi argumentami, że Komunia pod jedna postacią jest niepełna. Czekałem na argumenty z Pisma, że to, co jest w nauczaniu KRK, to jest też uzasadnione Pismem. No ale się doczekać nie mogę żeby ktoś to uzasadnił. No wiem. Są dogmaty, tylko w Piśmie nic na potwierdzenie takiego rozumowania znaleźć nie można. No bo może dzisiejszy świat popadł w ruinę właśnie dlatego, że Komunia jest niepełna i Duch Boży nie może działać w ludziach? No bo tak, jak jest w tytule - Ciało bez Krwi jest martwe.

Robisz już zapisy do swojej sekty?
Najuczciwsza sekta na świecie. https://www.youtube.com/watch?v=WwfuPz6AY8I

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt mar 23, 2021 9:21
Zobacz profil
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Magiczne podejscie do wiary u krzyska kwitnie.

Faryzeusze tez uwazali, ze przestrzeganie przepisow Prawa im w czyms pomoze.

A niektorzxy ksieza i dzis uwazaja, ze przez Komunie sw i wode swiecona wirus sie nie przebije. A jezeli sie przebil nawet na swieceniach kaplanskich, to na pewno cos z "magii" zostalo sknocone!

Z twoim podejsciem do Biblii jako ksiegi obrzedow magicznych i wiary jako magicznego wtajemniczenia, nie ma sensu dyskutowac i to w dziesiatkach watkow o roznych aspektach twoich odkryc niescislosci w twojej ksiedze magii.


Blad podstawowy:
Biblia nie jest kompedium calej wiary Kosciola.
W twoim wydaniu twojej wiary (?), nawet Biblia ma bledy. Wierzys sobie w co chcesz, to wierz. Ale nie uda ci sie wmowic swiatu, zetwoja wiara jest ta, ktorej oczekuje Jezus Chrystus.


Wt mar 23, 2021 9:38

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Kael napisał(a):
Ale nie uda ci sie wmowic swiatu, zetwoja wiara jest ta, ktorej oczekuje Jezus Chrystus.
A Tobie udaje się wmówić?


Wt mar 23, 2021 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Kael napisał(a):
Magiczne podejscie do wiary u krzyska kwitnie.

Faryzeusze tez uwazali, ze przestrzeganie przepisow Prawa im w czyms pomoze.

A niektorzxy ksieza i dzis uwazaja, ze przez Komunie sw i wode swiecona wirus sie nie przebije. A jezeli sie przebil nawet na swieceniach kaplanskich, to na pewno cos z "magii" zostalo sknocone!

Z twoim podejsciem do Biblii jako ksiegi obrzedow magicznych i wiary jako magicznego wtajemniczenia, nie ma sensu dyskutowac i to w dziesiatkach watkow o roznych aspektach twoich odkryc niescislosci w twojej ksiedze magii.


Blad podstawowy:
Biblia nie jest kompedium calej wiary Kosciola.
W twoim wydaniu twojej wiary (?), nawet Biblia ma bledy. Wierzys sobie w co chcesz, to wierz. Ale nie uda ci sie wmowic swiatu, zetwoja wiara jest ta, ktorej oczekuje Jezus Chrystus.


2 Krl 5
1 Naaman, wódz wojska króla Aramu, miał wielkie znaczenie u swego pana i doznawał względów, ponieważ przez niego Pan spowodował ocalenie Aramejczyków. Lecz ten człowiek - <dzielny wojownik> - był trędowaty. 2 Kiedyś podczas napadu zgraje Aramejczyków zabrały z ziemi Izraela młodą dziewczynę, którą przeznaczono do usług żonie Naamana. 3 Ona rzekła do swojej pani: «O, gdyby pan mój udał się do proroka, który jest w Samarii! Ten by go wtedy uwolnił od trądu». 4 Naaman więc poszedł oznajmić to swojemu panu, powtarzając słowa dziewczyny, która pochodziła z kraju Izraela. 5 A król Aramu odpowiedział: «Wyruszaj! A ja poślę list do króla izraelskiego». Wyruszył więc, zabierając ze sobą dziesięć talentów srebra, sześć tysięcy syklów złota i dziesięć ubrań zamiennych. 6 I przedłożył królowi izraelskiemu list o treści następującej: «Z chwilą gdy dojdzie do ciebie ten list, [wiedz], iż posyłam do ciebie Naamana, sługę mego, abyś go uwolnił od trądu». 7 Kiedy przeczytano list królowi izraelskiemu, rozdarł swoje szaty i powiedział: «Czy ja jestem Bogiem, żebym mógł uśmiercać i ożywiać? Bo ten poleca mi uwolnić człowieka od trądu! Tylko dobrze zastanówcie się i rozważcie, czy on nie szuka zaczepki ze mną?»
8 Lecz kiedy Elizeusz, mąż Boży, dowiedział się, iż król izraelski rozdarł swoje szaty, polecił powiedzieć królowi: «Czemu rozdarłeś szaty? Niechże on przyjdzie do mnie, a dowie się, że jest prorok w Izraelu». 9 Więc Naaman przyjechał swymi końmi i swoim powozem, i stanął przed drzwiami domu Elizeusza. 10 Elizeusz zaś kazał mu przez posłańca powiedzieć: «Idź, obmyj się siedem razy w Jordanie, a ciało twoje będzie takie jak poprzednio i staniesz się czysty!» 11 Rozgniewał się Naaman i odszedł ze słowami: «Przecież myślałem sobie: Na pewno wyjdzie, stanie, następnie wezwie imienia Pana, Boga swego, poruszywszy ręką nad miejscem [chorym] i odejmie trąd. 12 Czyż Abana i Parpar, rzeki Damaszku, nie są lepsze od wszystkich wód Izraela? Czyż nie mogłem się w nich wykąpać i być oczyszczonym?» Pełen gniewu zawrócił, by odejść. 13 Lecz słudzy jego przybliżyli się i przemówili do niego tymi słowami: «Gdyby prorok kazał ci spełnić coś trudnego, czy byś nie wykonał? O ileż więc bardziej, jeśli ci powiedział: Obmyj się, a będziesz czysty?» 14 Odszedł więc Naaman i zanurzył się siedem razy w Jordanie, według słowa męża Bożego, a ciało jego na powrót stało się jak ciało małego dziecka i został oczyszczony.


No, może trzeba zrobić dokładnie tak, jak to przedstawił Jezus podczas ostatniej wieczerzy, a nie upierać się, tak jak Naaman, że rzeki Damaszku są lepsze od wszystkich wód Izraela. Zróbcie dokładnie tak, jak powiedział Jezus, a będziecie czyści.
A jak ktoś woli robić po swojemu, to jego wybór i jego odpowiedzialność.


Wt mar 23, 2021 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
krzysiekniepieklo napisał(a):
A co świadczy o tym, że w Hostii jest i Ciało i Krew Chrystusa?

Tak jak ciało, tak i krew Jego znajdują się w Biblii.
krzysiekniepieklo napisał(a):
J6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Próbowałeś kiedykolwiek połączyć powyższy cytat z tymi słowami -"Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" i tymi -"Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych" Mt.4, i to- "Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem"J 6,63 ? Podsumowując:"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało9 wśród nas."J 1,14

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt mar 23, 2021 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
A co świadczy o tym, że w Hostii jest i Ciało i Krew Chrystusa?

Tak jak ciało, tak i krew Jego znajdują się w Biblii.
krzysiekniepieklo napisał(a):
J6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Próbowałeś kiedykolwiek połączyć powyższy cytat z tymi słowami -"Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" i tymi -"Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych" Mt.4, i to- "Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem"J 6,63 ? Podsumowując:"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało9 wśród nas."J 1,14

Łakną krwi księża, no i słowa też, ale w postaci chleba.


Wt mar 23, 2021 13:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
A co świadczy o tym, że w Hostii jest i Ciało i Krew Chrystusa?

Tak jak ciało, tak i krew Jego znajdują się w Biblii.
krzysiekniepieklo napisał(a):
J6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Próbowałeś kiedykolwiek połączyć powyższy cytat z tymi słowami -"Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" i tymi -"Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych" Mt.4, i to- "Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem"J 6,63 ? Podsumowując:"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało9 wśród nas."J 1,14



Mt 26

26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.


Kto nie ma udziału we Krwi Przymierza, ten nie ma udziału w Przymierzu. Jezus dał (nakazał) pić wszystkim. No i wszyscy pili. Jezus sam jeden nie wypił. Chcesz ten fragment odrzucić?


Wt mar 23, 2021 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Ja zadam jeszcze raz to pytanie. Dlaczego uważacie, że nie musicie zrobić dokładnie tak, jak to Jezus nakazał podczas ostatniej wieczerzy, żeby się oczyścić z grzechów? No a jak Było z Naamanem?
Został oczyszczony dopiero wtedy, kiedy wykonał dokładnie to, co prorok powiedział. Jak się wolicie słuchać ludzi i robicie co innego, jak Jezus nakazał, to i oczyszczenie z grzechów nie następuje, a skutki widać w dzisiejszym świecie. Ja nic nowego nie głoszę. Ja mówię - zróbcie to, co Jezus nakazał czynić. Uwierzcie Jezusowi. Tylko On może nas wyrwać z niewoli.


Wt mar 23, 2021 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Gdyby księża serwowali wino swoim wiernym, to nie mogliby przyjeżdżać na mszę swoimi samochodami.


Wt mar 23, 2021 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
Swołocz napisał(a):
Gdyby księża serwowali wino swoim wiernym, to nie mogliby przyjeżdżać na mszę swoimi samochodami.


No a ksiądz wypija i jedzie i nie ma żadnego problemu. Wydaje się, że wynajdujesz sztuczne problemy, tak jak ci racjonalizatorzy.


Wt mar 23, 2021 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ciało bez krwi jest martwe
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jezus dał (nakazał) pić wszystkim. No i wszyscy pili.

"Weźcie go i podzielcie między siebie; albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże" Łk 22,17
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja zadam jeszcze raz to pytanie. Dlaczego uważacie, że nie musicie zrobić dokładnie tak, jak to Jezus nakazał podczas ostatniej wieczerzy, żeby się oczyścić z grzechów?

Co z Abrahamem, co z prorokami Boga? Czy oni warunków koniecznych do życia wiecznego nie spełniali? Jedli nie ten sam chleb co my, nie wierzyli w tę samą krew co my? Uważasz że nie mają/mieli z Nim społeczności? Kogo przedstawił Jezus zasiadającego w Królestwie przy Jego stole na uczcie? Kogo tam zobaczymy?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 24, 2021 7:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL