Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Luźne rozważania na temat fizyki 
Autor Wiadomość
Post Re: Całun Turyński
No tak, Całun to bzdury(osobiście nie nie wiem czy jest prawdziwy czy nie), cuda świętych to bzdury a na końcu okaże się że Ewangelia to też bzdury


So paź 03, 2020 16:12

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Całun Turyński
Logika żelazna, trzy niepowiązane sprawy :D


So paź 03, 2020 23:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Saqura napisał(a):
Mylisz się, obecnie w fizyce prawie wszystko jest możliwe.


Co ty za głupoty opowiadasz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So paź 03, 2020 23:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Całun Turyński
Cytuj:
Co ty za głupoty opowiadasz?

To nie głupoty - fizycy teoretyczni napletli takich andronów że mamy tam mnóstwo rzeczy sprzecznych ze znanymi prawami fizyki od wielkiego wybuchu z niczego i bez kreatora poczynając przez teorię strun - sprzeczną z klasyczną fizyką gdzie do opisu rzeczywistości wystarczą 3 wymiary + czas, rozszerzanie się wszechświata połączone z heliocentryzmem - co jest sprzeczne gdyż rozszerzanie się świata mogłoby nie zakłócić proporcji między odległościami między ciałami niebieskimi obserwowanymi z Ziemi tylko w przypadku gdy Ziemia jest centrum świata, no i wiele innych absurdów.


N paź 04, 2020 2:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Całun Turyński
Nie znam sie na teorii strun więc się nie wypowiem, ale to co pleciesz o wielkim wybuchu i heliocentryzmie dobitnie pokazuje, że nie rozumiesz tych tematów :D


N paź 04, 2020 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Całun Turyński
Cytuj:
to co pleciesz o wielkim wybuchu i heliocentryzmie dobitnie pokazuje, że nie rozumiesz tych tematów

Wytłumacz zatem głupkowi czego nie rozumie, tylko łopatologicznie mędrcze wielki.


N paź 04, 2020 23:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
marekrogowicz napisał(a):
To nie głupoty - fizycy teoretyczni napletli takich andronów że mamy tam mnóstwo rzeczy sprzecznych ze znanymi prawami fizyki od wielkiego wybuchu z niczego i bez kreatora


Wielki wybuch to jest coś na co są dowody naukowe, niby skąd pomysł że to fizyka teoretyczna?
I z jakiej racji wielki wybuch miał się wziąć z niczego? w końcu przecież coś musiało wybuchnąć.

marekrogowicz napisał(a):
poczynając przez teorię strun - sprzeczną z klasyczną fizyką gdzie do opisu rzeczywistości wystarczą 3 wymiary + czas,


W którym miejscu teoria strun przeczy klasycznej fizyce?

marekrogowicz napisał(a):
rozszerzanie się wszechświata połączone z heliocentryzmem - co jest sprzeczne gdyż rozszerzanie się świata mogłoby nie zakłócić proporcji między odległościami między ciałami niebieskimi obserwowanymi z Ziemi tylko w przypadku gdy Ziemia jest centrum świata, no i wiele innych absurdów.


O czym ty mówisz? co to w ogóle ma być? co ma rozszerzanie się wszechświata do całunu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 05, 2020 0:41
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
marekrogowicz napisał(a):
od wielkiego wybuchu z niczego i bez kreatora
Przecież jeśli Wielki Wybuch był „z niczego”, to by właśnie sugerowało istnienie Stwórcy. Ale niestety nie mamy dowodów na to, że tak było, gdyż możliwe są inne scenariusze.
Cytuj:
przez teorię strun - sprzeczną z klasyczną fizyką gdzie do opisu rzeczywistości wystarczą 3 wymiary + czas
Ale przecież teoria strun jest obecnie tylko niefalsyfikowalną hipotezą. Co ona ma wspólnego z radiodatowaniem. Radiodatowanie działa tak samo niezależnie, czy przyjmujemy teorię strun, czy nie.
Cytuj:
rozszerzanie się wszechświata połączone z heliocentryzmem - co jest sprzeczne gdyż rozszerzanie się świata mogłoby nie zakłócić proporcji między odległościami między ciałami niebieskimi obserwowanymi z Ziemi tylko w przypadku gdy Ziemia jest centrum świata, no i wiele innych absurdów.
Nie ma żadnej zasady, że proporcje między ciałami niebieskimi są niezakłócone.

Ale cóż – widać wyraźnie, że nie masz argumentów w temacie i jesteś tego świadom. Dlatego zmieniasz temat i zamiast o Całunie gadasz o teorii strun.

Robek napisał(a):
W którym miejscu teoria strun przeczy klasycznej fizyce?
W tym samym, w którym mechanika kwantowa, bo teoria strun jest rozwinięciem mechaniki kwantowej.


Pn paź 05, 2020 7:45

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Całun Turyński
marekrogowicz napisał(a):
Cytuj:
to co pleciesz o wielkim wybuchu i heliocentryzmie dobitnie pokazuje, że nie rozumiesz tych tematów

Wytłumacz zatem głupkowi czego nie rozumie, tylko łopatologicznie mędrcze wielki.


Prosz bardz. Pomiary widma em gwiazd różnią się zależnie od tego jaką mamy porę roku (będąc po drugiej stronie słońca lecimy w drugą stronę i efekt Dopplera się kłania) i to znany fakt. Jest to kolejny dowód przeciwko geocentryzmowi i nawiasem mówiąc uzyskany tym samym sposobem co dowody na rozszerzanie się wszechświata. Zatem nie znasz twierdzeń współczesnej astronomii, bo szukasz sprzeczności w informacjach które sam wymyślasz.

Btw do obalania astronomii mógłbyś zrobić osobny temat


Pn paź 05, 2020 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
zefciu napisał(a):
W tym samym, w którym mechanika kwantowa, bo teoria strun jest rozwinięciem mechaniki kwantowej.


To że jest rozwinięciem, znaczy że musi być od razu zaprzeczeniem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 05, 2020 13:06
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
To że jest rozwinięciem, znaczy że musi być od razu zaprzeczeniem?
Jeśli jest rozwinięciem tego, co jest zaprzeczeniem, to samo w sobie też jest zaprzeczeniem. Mechanika kwantowa przeczy mechanice klasycznej poprzez odrzucenie lokalnego realizmu. Teoria strun jest zgodna z mechaniką kwantową, zatem tak samo przeczy mechanice klasycznej.


Pn paź 05, 2020 13:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
zefciu napisał(a):
Mechanika kwantowa przeczy mechanice klasycznej poprzez odrzucenie lokalnego realizmu. Teoria strun jest zgodna z mechaniką kwantową, zatem tak samo przeczy mechanice klasycznej.


W jaki sposób jedno odrzuca drugie? mechanika kwantowa uznaje to, że świat nie istnieje? odrzuca istnienie rzeczywistości?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 05, 2020 13:56
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
W jaki sposób jedno odrzuca drugie? mechanika kwantowa uznaje to, że świat nie istnieje? odrzuca istnienie rzeczywistości?
Jest to możliwa interpretacja mechaniki kwantowej. W każdym razie mechanika kwantowa stwierdza, że na pewno wszechświat nie jest zarazem lokalny i realny tak jak przewiduje mechanika klasyczna. Tzn. albo cząstki przesyłają sobie informacje z prędkością większą niż prędkość światła, albo też nie istnieje obiektywna rzeczywistość, którą mierzymy. Różne interpretacje mechaniki kwantowej rezygnują z jednego lub drugiego.


Pn paź 05, 2020 14:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Luźne rozważania na temat fizyki
Zrobił sie duży OT w wątku o całunie turyńskim, w związku z tym przeniosłem te posty tutaj.

_________________
ksiądz


Pt paź 09, 2020 11:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL