Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jak cena za jednego Bitcojna spadnie do około 50 000 złoty, to wtedy będzie okazja, i trochę tego Bitcojna kupię.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 25, 2021 1:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
@Robku, a dlaczego czekasz na spadek Bitcoina do wskazanego poziomu? Kolega na poprzedniej stronie uważa, że Bitek ma potencjał 100% wzrostu, zdaje się, że większość nastrojów jest hurraoptymistycznych.

Pewien gość, James Howells przed laty wyrzucił dysk twardy na którym są przechowywane Bitcoiny warte ok 290 mln dolarów. Może ktoś się zgłosi na ochotnika do przekopania wysypiska śmieci, by wesprzeć pechowca w poszukiwaniach jego zguby? https://bithub.pl/kryptowaluty/james-ho ... -smietnik/

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn sty 25, 2021 20:10
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Zwykły zjadacz chleba prędzej straci jak zarobi gdy tylko sam zacznie inwestować.

Święte słowa.

Najpewniejszą lokatą dla jest skarpeta, tudzież pończoszka, ale tylko z jedwabiu.


Pn sty 25, 2021 20:13

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Mrs_Hadley napisał(a):
Zrobiono kiedyś badanie: gospodynie domowe miały stworzyć swój fundusz i wybrać akcje różnych firm. Następnie przez określony czas śledzono wyniki ich funduszu oraz funduszy prowadzonych przez profesjonalistów. Fundusz amatorek miał lepszy zwrot niż profesjonalistów. Nie chodzi o to, że inwestycja w akcje nie wiąże się z ryzykiem, tylko o to, że nie trzeba wybitnych umiejętności, żeby móc inwestować. W linku podano przykład pracownika stacji oraz profesjonalisty, który zbankrutował, a przez jakiś czas odnosił sukcesy. Można iść najprostszą drogą inwestowania w akcje firm, które co roku dzielą się kasą z akcjonariuszami (dywidendy), są darmowe wyszukiwarki takich firm, specjaliści są tu niepotrzebni.

Tak słyszałem o tym badaniu, ale też jakoś trudno mi spotkać osoby które regularnie na tym zarabiają. Rządzą emocje
i jak nagle masz połowę kapitału mniej bo jakiś covid czy coś tam innego się wydarzy to nie każdy to wytrzymuje.
No właśnie profesjonalista który zbankrutował czyli zupełnie nie miał pojęcia o zarządzaniu kapitałem. Większość szkoleń organizowanych przez biura maklerskie i brokerów zupełnie to pomija i tylko uczą jakichś nieskutecznych analiz
i ewentualnie wspomną coś o stoplossach jako super doskonałą metodę na ograniczanie strat.
Najważniejsze jest psychologia, następnie zarządzanie pozycją a dopiero potem metoda, tymczasem dla zdecydowanej większości metoda jest najważniejsza.
Jak spółka ma dobre wyniki i jest nisko wyceniona to dywidenda może być na dobrym poziomie jednak gdy pojawiają się problemy finansowe to tej dywidendy może nie być albo może być licha.

Cytuj:
Długoterminowo giełdy rosną i to jest fakt, wzrosty przeplatają się ze spadkami, dobry inwestor jest cierpliwy i kupuje na spadkach. Zastanawia mnie, dlaczego jesteś zwolennikiem inwestowania w surowce/akcje będące na swoich historycznych szczytach?

Tak ale człowiek też wiecznie nie żyje i oczekiwanie na nowy szczyt na rynku giełdowym np w Japonii przez ponad trzydzieści lat może być frustrujące, a kiedy pobijemy ten szczyt na polskim indeksie wig20 który został osiągnięty kilkanaście lat temu?
Oto te długoterninowe wzrosty na wig20:
https://www.investing.com/indices/wig-20-chart
Czyli jesteśmy na poziomie ze stycznia 1997.
Od pazdziernika jestem zwolennikiem inwestowania w przede wszystkim w kryptowaluty, a w mniejszym stopniu złoto, srebro platyna i miedz dlatego że bardzo trudno jest w nie sensownie wejść jak się inwestuje w CFD w przypadku jak rynek wyszedł z rytmu. A to Trump coś palną, a to szczepionkę wymyślili i wtedy rynek po takich ciosach nie może dojść do siebie. Długoterminowo jednak jak ktoś kupuje złoto to inna rozmowa. Na kontraktach CFD trzeba być bardzo precyzyjnym.

Do historycznych szczytów na złocie brakuje ok 12 % a srebro i platyna musiałyby wzrosnąć jeszcze kilkukrotnie aby dojść do historycznych szczytów.
A czy akcje nie są na historycznych szczytach? Taka Tesla wciągu kilkunastu iesięcy wzrosła 20 czy 40 razy? A ile wzrosło Apple czy amazon? Przecież to może skonczyć się krachem bo kroplówka- dodruk pieniędzy w pewnym momencie zostanie odłączona.
Sądzę jednak że polskie akcje jeszcze wzrosną te 20% a nawet 30% w tym roku ale potem te zyski jak zwykle wyparują.
Cytuj:
Sprawdza się tylko dlatego, że FED nie wyciągnął lekcji z ostatniego krachu i gdy tylko odczyta oznaki nadchodzącej bessy, włącza drukarki i pompuje kasę. Gdzieś widziałam wykres skali dodruku, który ładnie koreluje z wykresem amerykańskich indeksów. Cały ich system emerytalny jest oparty na giełdzie, więc władza robi wszystko, żeby ten amerykański sen utrzymać. Tym dotkliwszy będzie krach, kiedy nadejdzie.

FED właśnie wyciągnął lekcję z krachu sprzed kilkunastu lat i przystąpił do działania o wiele szybciej niż wtedy i dlatego tak błyskawicznie giełdy odżyły.
Cytuj:
Jeżeli ktoś kupił 10 lat temu akcje CD Project, osiągnął zwrot z inwestycji rzędu tysięcy %. U nas WIG 20 jako całość nie może bić kolejnych rekordów z tego względu, że wciąż dominują w nim spółki skarbu państwa, które są fatalnie zarządzane i podatne na wpływy polityczne, więc nikt o zdrowych zmysłach nie pompuje w nich pieniędzy.

Tak ale były w przeszłości takie hity o super perspektywach jak Softbank czy Prokom i już nawet na giełdzie nie są notowane.
CD Project potrafi nagle sporo stracić i na przestrzeni ostatniego roku przydarzyły mu się dwa załamania powyżej 40%.
Cytuj:
Udostępnia swoim subskrybentom swój portfel. Zbyt dużo wtopił na shortach chociażby na Tesli czy CDR, nie jest sztuką pokazywać tylko zyskowne transakcje dla tych, którzy korzystają z jego darmowej wiedzy, czy też z pakietów podstawowych, ale gdy ktoś mu płacie grube pieniądze za dostęp do jego portfela, to już inna bajka. Jako internetowy celebryta oraz autor książek dobrze na tym zarabia, ot dobry z niego biznesmen, ale nie inwestor. Musi też popracować nad PR, bo ostatnio zamknął grupę na FB, którą udostępniał płatnie, bo ludzie tam pytali o jego ruchy.

O tym jak naprawdę radzi sobie Trader21 decyduje nie jeden rok a kilka bo nie w każdym roku osiąga się zyski zwłaszcza jak się jest inwestorem długoterminowym a nie traderem.
Cytuj:
O złocie i gazpromie, to chyba od dekady mówi to samo, więc w końcu trafił. Wszak nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę wskazuje prawidłowy czas.

Ale złoto dziesięć lat temu kosztowało ponad dziesięć razy mniej więc jak wtedy zainwestował długoterminowo to zyski ma
gigantyczne. Owszem kilka lat temu była korekta ale już śladu po niej nie pozostało. Jak ktoś inwestuje długoterminowo to dla niego nie ma to żadnego znaczenia.
Cytuj:
Kupił akcje kopalni złota, a nie złoto, to dwie różne kwestie. Ma 146 mld dolarów, więc kopalnia ma sens, partycypuje w zyskach sprzedaży złota spanikowanej "ulicy", która jest gotowa przepłacać za sztabkę, byleby ją mieć. Złoto jest drogie, gdy w gospodarce mamy kryzys, jest tanie w czasach dobrej koniunktury.

Ulica jeszcze nie weszła w złoto i jest to jeszcze przed nami. No właśnie prawdziwy kryzys dopiero przed nami. Nie mamy jeszcze wysokiej inflacji a to ma być czynnikiem wzrostu dla złota gdy jeszcze stopy procentowe pozostaną niskie.
Trudno jest znalezć analityka który nie dostrzegałby znacznego potencjału wzrostowego na złocie. Potencjał ten wynika też z ograniczonej podaży tego surowca i słabości dolara który wynika z dodruku pieniądza.
Kurs akcji kopalni złota jest ściśle powiązany z kursem złota i naprawdę większej różnicy tu nie ma. Złoto zachowuje się bardziej stabilnie niż akcje kopalni złota.
Tak samo kurs akcji KGHM jest ściśle uzależniony od notowania miedzi i dlatego mamy tak silny wzrost akcji tej spółki.
Cytuj:
Odpuściłam wróżenie z fusów, w ciekawych czasach żyjemy, nie sposób cokolwiek przewidzieć. Tylko osoby pracujące w budżetówce mogą być dziś pewne ciepłych posadek z fajną pensją, którą zdążyły wywalczyć przed covidem, pozostali żyją w niepewności co do jutra.

Politycy będący na usługach miliarderów poradzą sobie znakomicie w każdych warunkach.


Pn sty 25, 2021 23:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Robek napisał(a):
Jak cena za jednego Bitcojna spadnie do około 50 000 złoty, to wtedy będzie okazja, i trochę tego Bitcojna kupię.

Okazja to będzie jak spadnie w okolice 26- 27 tys USD a jak spadnie do 50 tys złotych to ja już w ogóle lepiej sobie dać z nim spokój.


Pn sty 25, 2021 23:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Katon napisał(a):
No właśnie profesjonalista który zbankrutował czyli zupełnie nie miał pojęcia o zarządzaniu kapitałem.

To po prostu zawód w którym trudno utrzymać posadę w długim horyzoncie czasowym. Przynosisz szefowi wysokie zyski, zarabiasz, jesteś królem. Potem następuje tzw. powrót do średniej, często bolesny i gość wylatuje na zbity pysk, w najlepszym przypadku przekwalifikowuje się na dentystę, w najgorszym popada w ciężką depresję. Wiedza to nie wszystko, sam to dostrzegłeś, psychologia inwestowania to jedno, wielu ma ją w małym palcu, ale nie przekłada się to jakoś na wyniki.

Cytuj:
oczekiwanie na nowy szczyt na rynku giełdowym np w Japonii przez ponad trzydzieści lat może być frustrujące, a kiedy pobijemy ten szczyt na polskim indeksie wig20 który został osiągnięty kilkanaście lat temu?

Trend is your friend, kontrariańsko opłaca się inwestować w krótkiej perspektywie. W Japonii giełda ma ten problem, że od lat tamtejsze przedsiębiorstwa mają niską rentowność, wciąż utrzymuje się cykl deflacji, niskich stóp procentowych, masowego dodruku i zadłużenia państwa- od kiedy mamy pandemię COVID świat testuje wynalazek Japoński, zobaczymy jakie będą efekty.

Cytuj:
Na kontraktach CFD trzeba być bardzo precyzyjnym.

Ponad 3/4 traci na kontraktach CFD, więc o precyzję trudno, zwłaszcza że gra się przeciwko własnemu maklerowi (w PL są głównie MM), więc w interesie maklera jest, żeby jego klient nie był dostatecznie precyzyjny w swoich działaniach, Twoja strata, to jego zysk, ale jak to w ruletce, czasem łaskawie pozwoli coś tam ugrać. Nie lepiej wybrać kontrakty futures?

Cytuj:
Sądzę jednak że polskie akcje jeszcze wzrosną te 20% a nawet 30% w tym roku ale potem te zyski jak zwykle wyparują.

Zdecyduj się, wrzucasz wykres WIG-20, gdzie czarno na białym mamy, że nasza giełda jest w trendzie spadkowym od ponad dekady, a Ty mi tu o wzrostach prawisz.

Cytuj:
FED właśnie wyciągnął lekcję z krachu sprzed kilkunastu lat i przystąpił do działania o wiele szybciej niż wtedy i dlatego tak błyskawicznie giełdy odżyły.

Był taki gość, nazywa się Taleb Nassim, który tłumaczył jak krowie na rowie władzom Hameryki, że dojdzie do krachu (czasy tuż przed upadkiem Lehman Brothers), wymieniając sygnały, które władze olewały. Rozmawiał nawet z Alanem Greenspanem, z ówczesnym szefem FED, ale ten upierał się, że wyciągnęli lekcję z bańki dot.com. Jego recepta na wzrost gospodarczy? Cięcie stóp procentowych i ułatwienie dostępu do kredytów (słynne subprime), o tym co działo się w Fannie Mae i Freddie Mac wiedziało wielu, ale oczywiście nie ówczesna władza, która zdawała się mieć klapki na oczach i ignorowała tych, którzy twierdzili, że coś jest nie tak. Nassim w swojej książce opisywał jak to władza zapewniała, że stworzyli regulacje, dzięki którym reagują na niepokojące sygnały płynące z rynku i do krachu na skalę dot.com nie dojdzie. Interwencjonizm na rynkach kończy się zawsze tak samo: eskalacją tego, co biurokraci próbują tłumić. Jeżeli myślisz, że tym razem będzie inaczej, odsyłam do Sir Johna Templetona

Cytuj:
Tak ale były w przeszłości takie hity o super perspektywach jak Softbank czy Prokom i już nawet na giełdzie nie są notowane.

Inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem, dlatego warto dywersyfikować portfel inwestycyjny, by bankructwo jednej firmy, nie doprowadziło do naszego bankructwa. Jedna firma zbankrutuje, inna da sporo zarobić.

Cytuj:
O tym jak naprawdę radzi sobie Trader21 decyduje nie jeden rok a kilka bo nie w każdym roku osiąga się zyski zwłaszcza jak się jest inwestorem długoterminowym a nie traderem.

Trader21 sprzedał swoje firmy i ulokował oszczędności w inwestycjach, ot i cały sekret jego bogactwa. Świetny z niego biznesmen, ale kiepski inwestor, w poprzednich latach również mu nie szło w inwestowaniu, ale przynajmniej dzięki zmysłowi biznesowemu, zyskał rozpoznawalność i kasuje duże pieniądze za swoje szkolenia, wywiady i książki.

Cytuj:
Ale złoto dziesięć lat temu kosztowało ponad dziesięć razy mniej więc jak wtedy zainwestował długoterminowo to zyski ma
gigantyczne.

No właśnie, zyski ze złota dzięki pandemii są gigantyczne, a Trader21 spalił ten zysk przez m.in. shorty.

Cytuj:
Ulica jeszcze nie weszła w złoto i jest to jeszcze przed nami.

Według Ciebie w marcu rekordowe zamówienia na złoto składali w mennicach inwestorzy profesjonalni i oraz państwo? Wychodzi na to, że byli w amoku, skoro na wyścigi składali zamówienia, a w necie pewnie też to nie ulica żaliła się, że oszuści opóźniają dostawę kruszczcu oraz że czeka nas scenariusz Wenezueli, więc kto nie ma złota niech się ratuje i kupi na zapas, żeby nie musiał płacić za chleb gotówką przywiezioną na taczkach etc.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 27, 2021 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Okazja to będzie jak spadnie w okolice 26- 27 tys USD a jak spadnie do 50 tys złotych to ja już w ogóle lepiej sobie dać z nim spokój.


Tak niskiej ceny, to Bitcoin już raczej nigdy nie osiągnie, może i nawet nigdy nie zejdzie poniżej 100 tysięcy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 27, 2021 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Mrs_Hadley napisał(a):
To po prostu zawód w którym trudno utrzymać posadę w długim horyzoncie czasowym. Przynosisz szefowi wysokie zyski, zarabiasz, jesteś królem. Potem następuje tzw. powrót do średniej, często bolesny i gość wylatuje na zbity pysk, w najlepszym przypadku przekwalifikowuje się na dentystę, w najgorszym popada w ciężką depresję. Wiedza to nie wszystko, sam to dostrzegłeś, psychologia inwestowania to jedno, wielu ma ją w małym palcu, ale nie przekłada się to jakoś na wyniki.

Zarządzanie kapitałem to podstawa a zasady aż takie trudne nie są. Max dopuszczalnej straty 2-3%. Dalej to stosunek ewentualnej straty do do zysku i dobrze aby to było co najmniej 2R czyli ryzykuje jednego dolara aby co najmniej zarobić dwa.
A psychologia w tradingu to jednak wyjątkowo trudna rzecz ponieważ jest pełno pułapek i jest to coś co trzeba wyćwiczyć.
Potem dopiero jest metoda ale taka niezbyt skomplikowana a jak wiadomo często traderzy stosują metody które się już dawno nie sprawdzają czy też stosują za dużo rzeczy na raz i tez dopasowywują na siłę swoje wizje do kresek.
Cytuj:
Ponad 3/4 traci na kontraktach CFD, więc o precyzję trudno, zwłaszcza że gra się przeciwko własnemu maklerowi (w PL są głównie MM), więc w interesie maklera jest, żeby jego klient nie był dostatecznie precyzyjny w swoich działaniach, Twoja strata, to jego zysk, ale jak to w ruletce, czasem łaskawie pozwoli coś tam ugrać. Nie lepiej wybrać kontrakty futures?
Teraz jest już trochę lepiej i jest o wiele mniej przekrętów. Wycinają na stoplossach a potem dziwisz się że ustawiło się go na najgorszym idealnym poziomie co do pipsa.

Najlepiej znalezć brokera "no dealing room"
Brokerzy lubią polować na stopy i robią tzw bad ticki i wykres na twojej platformie będzie zafałszowany.
Jednak jest coraz mniej tego typu praktyk i są sprawy sądowe.
Prawie 80% traci na CFD ponieważ rządzą tu emocje - strach i chciwość i nadzieja a do tego często nie przestrzega się podstawowych zasad i wchodzi się ze zbyt dużym levarem i nie akceptuje się małym strat a dopuszcza się do strat dużych w nadziei że się rynek odwróci. Także wielu traderom brakuje elastyczności i bywa tak że należy się przestawić i np zamiast grać na spadki bo na to się nastawiliśmy to zacząć grać na wzrosty.
A precyzyjnie w rynek można wejść jednak należy przejść na mniejsze interwały czasowe. Zgęszczenia fibo i formacje harmoniczne są bardzo precyzyjne ale do tego potrzebne jest potwierdzenie jak np jakaś dynamiczna świeca.
Cytuj:
Zdecyduj się, wrzucasz wykres WIG-20, gdzie czarno na białym mamy, że nasza giełda jest w trendzie spadkowym od ponad dekady, a Ty mi tu o wzrostach prawisz.

Długoterminowo jest trend horyzontalny a średnioterminowo wzrostowy. Zakładam że rynek zachowa się zgodnie z teorią Dowa i dzisiaj spadł tam gdzie powinien czyli w strefie poziomów price action i do tego blisko zniesienia 38.2, i jest teraz szansa na ok 20 czy 30% wzrostów czyli tam gdzie są silne opory price action, a potem myślę że w dół bo mamy trend horyzontalny.
Cytuj:
Był taki gość, nazywa się Taleb Nassim, który tłumaczył jak krowie na rowie władzom Hameryki, że dojdzie do krachu (czasy tuż przed upadkiem Lehman Brothers), wymieniając sygnały, które władze olewały. Rozmawiał nawet z Alanem Greenspanem, z ówczesnym szefem FED, ale ten upierał się, że wyciągnęli lekcję z bańki dot.com. Jego recepta na wzrost gospodarczy? Cięcie stóp procentowych i ułatwienie dostępu do kredytów (słynne subprime), o tym co działo się w Fannie Mae i Freddie Mac wiedziało wielu, ale oczywiście nie ówczesna władza, która zdawała się mieć klapki na oczach i ignorowała tych, którzy twierdzili, że coś jest nie tak. Nassim w swojej książce opisywał jak to władza zapewniała, że stworzyli regulacje, dzięki którym reagują na niepokojące sygnały płynące z rynku i do krachu na skalę dot.com nie dojdzie. Interwencjonizm na rynkach kończy się zawsze tak samo: eskalacją tego, co biurokraci próbują tłumić. Jeżeli myślisz, że tym razem będzie inaczej, odsyłam do Sir Johna Templetona

No ale ja wcale tak nie myślę bo moim zdaniem to jest kwestia kilku miesięcy bądz kilkunastu i może dojść wtedy do silnego załamania gdzie już za bardzo ratunku nie będzie ponieważ narzędzia się wyczerpują, zakładam jednak jeszcze wzrosty.
Cytuj:
Inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem, dlatego warto dywersyfikować portfel inwestycyjny, by bankructwo jednej firmy, nie doprowadziło do naszego bankructwa. Jedna firma zbankrutuje, inna da sporo zarobić.

Tak ale trzeba mieć wiedzę jak należy dywersyfikować portfel. Można np wszystko ulokować w różnych spółkach w tym samym sektorze a to błąd.
Cytuj:
Cytuj:
Trader21 sprzedał swoje firmy i ulokował oszczędności w inwestycjach, ot i cały sekret jego bogactwa. Świetny z niego biznesmen, ale kiepski inwestor, w poprzednich latach również mu nie szło w inwestowaniu, ale przynajmniej dzięki zmysłowi biznesowemu, zyskał rozpoznawalność i kasuje duże pieniądze za swoje szkolenia, wywiady i książki.

Mało jest takich którzy nie kasują pieniędzy za szkolenia, ale są wyjątki jak np Rafał Zaorski.
Trader21 to nie moja bajka ale myślę że warto go czasem posłuchać i zweryfikować to co mówi z pinią innych analityków.
Wielu komentatorów nie dostrzegało problemu contango na ropie a on jednak o tym ryzyku zaczął wcześniej mówić i ostrzegał.
Cytuj:
No właśnie, zyski ze złota dzięki pandemii są gigantyczne, a Trader21 spalił ten zysk przez m.in. shorty.

Za poprzedni rok było ok 20 % na złocie, a stracił te zyki bo musial być za bardzo pewnym i nie potrafił wyjść z małą stratą.
Trader21 chyba nie stosuje analizy technicznej i jeszcze gra ryzykownie na odwrócenie trendu a to jest loteria pomimo że spółka jak Tesla była przegrzana i przewartościowana.
Cytuj:
Według Ciebie w marcu rekordowe zamówienia na złoto składali w mennicach inwestorzy profesjonalni i oraz państwo? Wychodzi na to, że byli w amoku, skoro na wyścigi składali zamówienia, a w necie pewnie też to nie ulica żaliła się, że oszuści opóźniają dostawę kruszczcu oraz że czeka nas scenariusz Wenezueli, więc kto nie ma złota niech się ratuje i kupi na zapas, żeby nie musiał płacić za chleb gotówką przywiezioną na taczkach etc.

Pojawiały się informacje pod koniec 2019 o że banki centralne zwiększają rezerwy w złocie.
Wspomniana przez Ciebie Dorota Sierakowska jest dość optymistycznie nastawiona do złota w dłuższej perspektywie.
Dla mnie ważne są przesłanki fundamentalne plus analiza techniczna. W perspektywie kilku czy kilkunastu tygodniowej możliwe są spadki na złocie ponieważ dość słabo się zachowuje i jak spadnie do ok 1680 usd za uncję to nie będzie to wielkim zaskoczeniem. Jednak długoterminowo powinno być niezle i wykres to pokazuje i buduje się formacja kontynuacji trendu - flaga nad szczytem sprzed kilku lat.


Cz sty 28, 2021 21:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
katon napisał(a):
A precyzyjnie w rynek można wejść jednak należy przejść na mniejsze interwały czasowe. Zgęszczenia fibo i formacje harmoniczne są bardzo precyzyjne ale do tego potrzebne jest potwierdzenie jak np jakaś dynamiczna świeca.

AT nie działa, to otoczenie gospodarcze oraz informacja kształtują cenę akcji. Użytkownicy Reddita oraz WallStreetBets wywieźli Hedge fundy kilka dni temu na GameStop. Kto wiedział o akcji, ten sporo zarobił. Podobnie z CDR, każda premiera gry oznacza dla kursu zwałę, więc jeżeli ktoś zna zależności wynikające ze statystyki, z dużym prawdopodobieństwem zarobi.

katon napisał(a):
Zakładam że rynek zachowa się zgodnie z teorią Dowa i dzisiaj spadł tam gdzie powinien czyli w strefie poziomów price action i do tego blisko zniesienia 38.2, i jest teraz szansa na ok 20 czy 30% wzrostów czyli tam gdzie są silne opory price action, a potem myślę że w dół bo mamy trend horyzontalny.

Pod warunkiem, że nie pojawi się okoliczność, której uczestnicy rynku się nie spodziewają. Taki gość z FED, Powell twierdzi, że giełdy nie rosną dzięki działaniom FED, tylko pod oczekiwania poprawy wyników czy nadzieje związane ze skutecznością szczepionki i spodziewanym boomem gospodarczym, który będzie reakcją na lockdowny. Jesteśmy w ekstremistanie, w którym szum informacyjny zakłóca możliwość wyłapania BlackSwan. Rok temu przełomem był pierwszy kwartał, gdzie wszystko rosło w styczniu, po czym nastąpił krach. Obecnie styczeń również jest wzrostowy, ale pojawiła się anomalia w postaci romantycznych szturmów małych inwestorów przeciwko grubym rybom. Giełda dostarcza sporo wrażeń ostatnimi czasy.

Cytuj:
Mało jest takich którzy nie kasują pieniędzy za szkolenia, ale są wyjątki jak np Rafał Zaorski.

Rafał Zaorski zarabia na rynku, więc nie musi się dorabiać na szkoleniach z wróżenia z fusów, bo tym w istocie są te drogie szkolenia.

Cytuj:
Trader21 chyba nie stosuje analizy technicznej i jeszcze gra ryzykownie na odwrócenie trendu a to jest loteria pomimo że spółka jak Tesla była przegrzana i przewartościowana.

Trader21 w wywiadach zapewnia, że nie zna nikogo, kto by zarabiał na giełdzie. To by tłumaczyło jego skłonności do hazardu, no i ileż można wałkować o tym, jaką fenomenalną spółką jest GAZPROM. Fakt, ma wiedzę o rynkach, ale mam wrażenie, że ma problem z wykorzystaniem jej do zarabiania.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt sty 29, 2021 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Mrs_Hadley napisał(a):
AT nie działa, to otoczenie gospodarcze oraz informacja kształtują cenę akcji. Użytkownicy Reddita oraz WallStreetBets wywieźli Hedge fundy kilka dni temu na GameStop. Kto wiedział o akcji, ten sporo zarobił. Podobnie z CDR, każda premiera gry oznacza dla kursu zwałę, więc jeżeli ktoś zna zależności wynikające ze statystyki, z dużym prawdopodobieństwem zarobi.

Owszem otoczenie gospodarcze oraz informacje kształtują rynki tylko że ktoś wcześniej ma dostęp do informacji i zanim one się pojawią to często jest to widoczne na wykresie.
"Larry Williams gra na rynkach kontraktów terminowych i akcji od ponad 50 lat.Larry stworzyï liczne wskaěniki rynkowe, w tym Williams %R, Ultimate Oscillator, indeks COT,wskaěniki akumulacji/dystrybucji, prognozy cykli, wskaěniki nastroju rynku i wyceny wartoĂci dlacen surowców.W 1987 roku Larry wygraï miÚdzynarodowy turniej World Cup Championship of Futures Tradingorganizowany przez Robbins Trading Company, gdzie na realnym koncie z 10 tysiÚcy dolarów w ciÈ-gu 12 miesiÚcy zrobiï ponad milion dolarów (zwrot ponad 11 000%)"
https://pdf.helion.pl/seksuk/seksuk.pdf
Jak skutecznie korzystać z analizy technicznej udowadnia Maksymilian Bączkowski który codziennie dość często trafnie przewiduje
punkty zwrotne rynku. Traduje też na żywo.
https://comparic.pl/poranek-z-rynkami-w ... 021-wideo/
Akurat price action dobrze się sprawdza jak i też poziomy fibo czy dinapolego. Jak cena przez jakiś czas oscylowała blisko jednego poziomu a potem doszło do wybicia to potem gdy jeszcze raz rynek dotrze do tych poziomów to bardzo często pojawia się opór lub wsparcie. Dzieje się tak dlatego że dużo osób wchodziło bądz wychodziło na tych poziomach i rynek ma to w pamięci.
Ostatnie odbicie na wig20 miało miejsce z poziomów price action (górna strefa -możliwość zejścia jeszcze trochę niżej do strefy dolnej)
Skuteczne też są fałszywe wybicia jak puszczą stopy i następuje szybki powrót rynku do konsolidacji.
Wiele jednak formacji czy wskazników AT nie działa. O wiele większe szanse są na zysk na formacji klina czy chorągiewki gdy wybicie
jest zgodnie z trendem niż np. na trójkącie gdy wybicie jest niezgodne z trendem.
Cytuj:
Pod warunkiem, że nie pojawi się okoliczność, której uczestnicy rynku się nie spodziewają. Taki gość z FED, Powell twierdzi, że giełdy nie rosną dzięki działaniom FED, tylko pod oczekiwania poprawy wyników czy nadzieje związane ze skutecznością szczepionki i spodziewanym boomem gospodarczym, który będzie reakcją na lockdowny. Jesteśmy w ekstremistanie, w którym szum informacyjny zakłóca możliwość wyłapania BlackSwan. Rok temu przełomem był pierwszy kwartał, gdzie wszystko rosło w styczniu, po czym nastąpił krach. Obecnie styczeń również jest wzrostowy, ale pojawiła się anomalia w postaci romantycznych szturmów małych inwestorów przeciwko grubym rybom. Giełda dostarcza sporo wrażeń ostatnimi czasy.

Rynek lubi sobie szukać pretekstów do wzrostów i takie działania FED są bardzo sprzyjające. Poza tym rynek ma w pamięci poprzednie działania FED gdy one okazały się skuteczne. Jednak w poprzednim kryzysie nie od razu akcje zaczęły rosnąć.
Teraz natychmiast rynek zareagował.
Nie zawsze musi pojawić się okoliczność a wręcz przeciwnie gdy np. po spadkach pojawiają się fatalne informacje a rynek nie spada to świadczy to o sile rynku i wtedy warto kupować zwłaszcza gdy rynek znajduje się na silnych poziomach wsparcia.
Przykładem jest ostatni dołek na rynkach akcji gdzie wirus coraz bardziej się rozwijał, zamykano gospodarki i rynek przestał reagować na coraz gorsze newsy i nastąpiły wzrosty na indeksach.
Cytuj:
Rafał Zaorski zarabia na rynku, więc nie musi się dorabiać na szkoleniach z wróżenia z fusów, bo tym w istocie są te drogie szkolenia.

Brokerzy organizują wiele szkoleń za darmo aby znalezć nowych klientów. Jednak Rafał Zaorski dzieli się swoją wiedzą na szkoleniach ale nie musi na tym zarabiać. Traduje też na żywo z innymi traderami na cele charytatywne.
Nie wszystkie szkolenia są bez sensu.


So sty 30, 2021 19:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Katon napisał(a):
Jak skutecznie korzystać z analizy technicznej udowadnia Maksymilian Bączkowski który codziennie dość często trafnie przewiduje punkty zwrotne rynku.

Biografie czy notki prasowe to jedno, a cała prawda jest zawarta w wynikach, jeżeli ktoś nie udostępnia swoich wyników, to cóż, pisać każdy może, papier wszystko przyjmie.

Cytuj:
Wiele jednak formacji czy wskazników AT nie działa. O wiele większe szanse są na zysk na formacji klina czy chorągiewki gdy wybicie
jest zgodnie z trendem niż np. na trójkącie gdy wybicie jest niezgodne z trendem.

Problem z AT jest taki, że gdy dane formacje staną się popularne wśród inwestorów, znajdują się stratedzy, którzy grają przeciwko nim i tym oto sposobem strategia przestaje działać.

Cytuj:
oza tym rynek ma w pamięci poprzednie działania FED gdy one okazały się skuteczne. Jednak w poprzednim kryzysie nie od razu akcje zaczęły rosnąć.
Teraz natychmiast rynek zareagował.

Działania FED działają, ale krótkoterminowo, kończą się jak zwykle krachem i nie mam złudzeń, że tym razem będzie inaczej. Na razie mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją w historii, kiedy mali gracze ogrywają dużych i pojawiają się problemy z płynnością instytucji finansowych, popularni brokerzy zaczęli blokować klientom możliwość zakupu spekulacyjnych walorów.

Cytuj:
Przykładem jest ostatni dołek na rynkach akcji gdzie wirus coraz bardziej się rozwijał, zamykano gospodarki i rynek przestał reagować na coraz gorsze newsy i nastąpiły wzrosty na indeksach.

Rynek zareagował z opóźnieniem na wirusa, rok temu rynki biły rekordy notowań, gdy z powodu przerwania łańcucha dostaw z Chin, pojawiły się zatory płatnicze i chaos w firmach, które nie mogły wyprodukować towaru. Gdy już zareagował, panika trwała jakiś tydzień? Potem rynki wróciły do kontynuacji wzrostów jak gdyby nic się nie stało, a przecież się stało, ład gospodarczy uległ zaburzeniu przez lockdowny, zmniejszoną konsumpcję i paraliż różnych sektorów gospodarki. FED próbuje odsunąć w czasie to, co nieuniknione, pośrednio przyczynił się do szaleństwa na giełdach, gdzie pompowane są spółki śmieciowe oraz prowadzi się rozgrywki z funduszami. Ten chaos dobrze się nie skończy.

Cytuj:
.
Brokerzy organizują wiele szkoleń za darmo aby znalezć nowych klientów.

I to jest OK, nikt kto ma pewny patent na zarabianie, nie będzie go sprzedawał za tysiaka, bo jego strategia przestałaby działać, gdyby stała się powszechna. Zresztą ktoś kto zarabia tysiące na giełdach nie musi żyć ze szkoleń.

Cytuj:
Jednak Rafał Zaorski dzieli się swoją wiedzą na szkoleniach ale nie musi na tym zarabiać. Traduje też na żywo z innymi traderami na cele charytatywne.

Otwarcie krytykuje szkoleniowców, którzy biorą kasę za naukę inwestowania, bo wie, że inwestowanie to działanie w warunkach ryzyka, tu nie ma nic pewnego i trzeba się liczyć z możliwością straty zainwestowanych pieniędzy.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N sty 31, 2021 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Mrs_Hadley napisał(a):
Działania FED działają, ale krótkoterminowo, kończą się jak zwykle krachem i nie mam złudzeń, że tym razem będzie inaczej.

Co znaczy krótkoterminowo? Po ostatnim krachu w 2008 i masowym dodruku też wielu straszyło inflacją (i ja np. dałem się nastraszyć), a inflacja w USA z trudem dobijała do celu FED. I tak przez długie lata nie było ani krachu ani wybuchu inflacji.
Moim zdaniem wśród wielu giełdowych powiedzonek, najlepiej sprawdza się rada "never bet against FED".

Problem polskiej giełdy jest bardziej złożony niż tylko spory udział spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Spory udział w WIG20 mają banki i energetyka, a te sektory nigdzie nie cieszyły się powodzeniem. Do tego mieliśmy balast w postaci skasowania OFE. Spółki technologiczne stanowiły margines. Na tym marginesie dodam, że ci, którzy mieli akcje Softbanku czy Prokomu, dzisiaj mają akcje Asseco Poland. Gorzej np. z akcjami Swarzędza, po których nie zostało nic.

A że piszę po długiej przerwie, to serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczy :) Czytuję Was sporadycznie i wybiórczo, ale na pisanie to już zupełnie brak mi czasu :(


Wt lut 02, 2021 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Mrs_Hadley napisał(a):
Biografie czy notki prasowe to jedno, a cała prawda jest zawarta w wynikach, jeżeli ktoś nie udostępnia swoich wyników, to cóż, pisać każdy może, papier wszystko przyjmie.

Ależ on codziennie rano o stałej porze na youtube na żywo mówi w jakiej strefie zamierza zająć pozycje i dlaczego akurat w tym miejscu.
To zagrania day trading( poranek z rynkami), ale idzie z trendem głównym.
I na żywo trejdował ok 1h po południu( teraz to nie wiem)
Bardzo szybko się zorientował po załamaniu ryku w marcu że nastąpiła zmiana trendu. Np Marek Rogalski z DM BOŚ który również stosuje analizę techniczną i do tego fundamentalną cały czas mówił że to tylko korekta w trendzie spadkowym a rynek w górę w górę i w górę.
Cytuj:
Problem z AT jest taki, że gdy dane formacje staną się popularne wśród inwestorów, znajdują się stratedzy, którzy grają przeciwko nim i tym oto sposobem strategia przestaje działać.

No właśnie prawie wszyscy stosują analizy formacji jak i też stosują oscylatory a to ze względu na prostotę i jest bardzo zawodne.
Także np jak się stosuje price action to patrzy się zwykle na wsparcia lub opory a kontekst jest tu pomijany.
Nawet gdy AT będzie dobrze działać to i tak ktoś może stracić pieniądze a to ze względu na niewłaściwe zarządzanie kapitałem ponieważ nie ma pewnych metod a jest jedynie jakieś prawdopodobieństwo.
Transakcje mogą przynieść straty w 70% lecz te 30% może przynieść całościowo godziwe zyski gdy tylko realizuje się małe straty a duże zyski.
Liczą się często detale ponieważ dla kogoś jakieś wybicie będzie równoznaczne z wejściem w rynek a dla kogoś innego musi być potwierdzenie w wolumenie a także kontekst rynkowy.
Dobrych momentów wejścia w rynek nie jest tak dużo i trzeba wyczekać jak dobry myśliwy.
Overtrading jest wśród traderów bardzo częsty.

Cytuj:
Działania FED działają, ale krótkoterminowo, kończą się jak zwykle krachem i nie mam złudzeń, że tym razem będzie inaczej. Na razie mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją w historii, kiedy mali gracze ogrywają dużych i pojawiają się problemy z płynnością instytucji finansowych, popularni brokerzy zaczęli blokować klientom możliwość zakupu spekulacyjnych walorów.

Są takie obawy jednak nigdy w przeszłości tak chyba nie było a na pewno nie kilkanaście lat temu gdzie działania FEDu wsparły rynek długoterminowo. Moim zdaniem to błędne podejście do rynku że coś się na pewno musi się wydarzyć. My możemy przypuszczać że rynek tak się zachowa jednak bardzo często lubi nam płatać figla.
Rynek ma zawsze rację i lepiej z nim nie dyskutować.
Trader 21 stracił sporo na krótkich pozycjach na Tesli ponieważ był pewny że musi się zawalić bo akcje są znacznie przewartościowane.
Skoro jesteś pewna krachu to możesz obstawić krótkie pozycje na SP500 a zarobisz wtedy krocie.
Co do tych brokerów którzy blokują możliwość zakupu spekulacyjnych walorów to mówisz tu o ostatniej aferze?
Ja miałem taką sytuację że zamknąłem 10% Ethereum bo rynek sporo wzrósł a potem nie mogłem tego odkupić po ok 30% spadkach a powód był taki że nie mogę przekroczyć na tej kryptowalucie określonej kwoty.
I jak tu planować odpowiednią strategię? Ale bitcoina i LTC to już mi pozwolili kupić.
Cytuj:
Rynek zareagował z opóźnieniem na wirusa, rok temu rynki biły rekordy notowań, gdy z powodu przerwania łańcucha dostaw z Chin, pojawiły się zatory płatnicze i chaos w firmach, które nie mogły wyprodukować towaru. Gdy już zareagował, panika trwała jakiś tydzień? Potem rynki wróciły do kontynuacji wzrostów jak gdyby nic się nie stało, a przecież się stało, ład gospodarczy uległ zaburzeniu przez lockdowny, zmniejszoną konsumpcję i paraliż różnych sektorów gospodarki. FED próbuje odsunąć w czasie to, co nieuniknione, pośrednio przyczynił się do szaleństwa na giełdach, gdzie pompowane są spółki śmieciowe oraz prowadzi się rozgrywki z funduszami. Ten chaos dobrze się nie skończy.

Rynek zareagował na wirusa dokładnie wtedy jak pojawiły się przypadki we Włoszech. Rynki wróciły do wzrostów w momencie ogłoszenia przez FED pakietów pomocowych.
Pierwsza reakcja FED czyli obniżka stóp procentowych nic nie dała.
Zgadza się że rynek po interwencjach FED zaczął zachowywać się tak jakby się nic nie stało jednak dla tradera to cenna wskazówka że rynek jest silny i nie reaguje na negatywne informacje więc można było to wykorzystać i przyłączyć się do wzrostowego trendu.
Cytuj:
I to jest OK, nikt kto ma pewny patent na zarabianie, nie będzie go sprzedawał za tysiaka, bo jego strategia przestałaby działać, gdyby stała się powszechna. Zresztą ktoś kto zarabia tysiące na giełdach nie musi żyć ze szkoleń.

Uważam że nie, ponieważ celem tych szkoleń jest znalezienie klientów za wszelką cenę. Przedstawia się im np formację RGR na wyselekcjonowanych wykresach. Owszem mówi się że nie zawsze one działają jednakże od czego są stop lossy?
Zupełnie nic się niewspomina o zarządzaniu kapitałem jak i też o przygotowaniu psychologicznym.

Cytuj:
Jednak Rafał Zaorski dzieli się swoją wiedzą na szkoleniach ale nie musi na tym zarabiać. Traduje też na żywo z innymi traderami na cele charytatywne.

Otwarcie krytykuje szkoleniowców, którzy biorą kasę za naukę inwestowania, bo wie, że inwestowanie to działanie w warunkach ryzyka, tu nie ma nic pewnego i trzeba się liczyć z możliwością straty zainwestowanych pieniędzy.[/quote]
Jednak sam został dopadnięty przez czarnego łabędzia na ropie( chyba zostawił pozycję długą na weekend a rynek otworzył się pózniej na - 30% czy minus 20%- zapowiedz zwiększenie wydobycia przez Rosję) i stracił kilkadziesiąt milionów a potem pożyczył 100 tys i od razu pomnożył dziesięć razy. Wyjątkowy ryzykant i jakby zapomniał że na rynku może zdarzyć się wszystko.


Wt lut 02, 2021 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 12, 2021 8:01
Posty: 4
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Bitcoin obecnie na góreczce. Ja mam jeszcze trochę kupionych po niskiej cenie, ale dokupię dopiero jak spadnie do 45k, a prędzej czy później będzie korekta.

Natomiast zwróćcie uwagę na Ether. Dzięki modzie na NFT (non fungible tokens) Ether to najszybciej rozwijająca się kryptowaluta.


Pt mar 12, 2021 8:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Bitcoin obecnie blisko lokalnej górki. Strefa 48- 51 tys powinna zadziałać, ale korekta nie taka głęboka powinna być i mocne poziomy wsparcia to strefa ok 37 tys- 43 tys i szansa na ok co najmniej 70%- 80% zysków. Na ostatnią falę wzrostową(fala 5).
Wig 20 ładnie już urósł z poziomów wsparć opartych na fibo i już chyba warto realizować zyski. I może warto obstawić krótkie pozycje na SP 500? Jest w koncu regularna sezonowość. Złoto i srebro jednak nieoczekiwanie jak na razie zawiodły ale można liczyć jeszcze na zyski w przyszłości.
Bitcoin jednak wydaje się tu najsensowniejszym wyborem ze względu na spory potencjał a ryzyko nie aż tak duże. Ether zresztą też.


N sie 15, 2021 17:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL