Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.) 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
katon napisał(a):
I może warto obstawić krótkie pozycje na SP 500?

A to w ramach grania pod zdobycie Kabulu przez Talibów? Wydaje się, że decydujące w tej kwestii będą działania FEDu, na razie nie dają powodów do odwrócenia trendu, mają galopującą inflację, mimo to konsumpcja również nie słabnie, więc na razie nie widzę przesłanek do spadków, chyba że na zasadzie: za dużo urosło, czas na (lokalną) korektę.

katon napisał(a):
Bitcoin jednak wydaje się tu najsensowniejszym wyborem ze względu na spory potencjał a ryzyko nie aż tak duże. Ether zresztą też.

BTC to walor spekulacyjny, trudno przewidzieć w którą stronę będzie podążał kurs, jeżeli złoto i srebro wrócą do łask, BTC może na tym stracić.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N sie 15, 2021 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Mrs_Hadley napisał(a):
A to w ramach grania pod zdobycie Kabulu przez Talibów? Wydaje się, że decydujące w tej kwestii będą działania FEDu, na razie nie dają powodów do odwrócenia trendu, mają galopującą inflację, mimo to konsumpcja również nie słabnie, więc na razie nie widzę przesłanek do spadków, chyba że na zasadzie: za dużo urosło, czas na (lokalną) korektę.

Bardziej ze względu na cykliczność rynków akcyjnych a także ze względu na to że już od wielu miesięcy nie było jakiejś znaczącej korekty pow 5%.

Cytuj:
BTC to walor spekulacyjny, trudno przewidzieć w którą stronę będzie podążał kurs, jeżeli złoto i srebro wrócą do łask, BTC może na tym stracić.

No właśnie uważam że łatwiej przewidzieć kurs BTC niż np innych rynków a to ze względu na możliwość sprawdzenia danych
z blockchain. Możemy wiedzieć czy duzi gracze wysyłają BTC na giełdy z portfeli aby sprzedać, czy też BTC trafia do portfeli aby trzymać na dłużej.
Sami możemy to sprawdzić czy też takie informacje regularnie podaje Ostapowicz na Youtube, czy też Kamil Gancarz, albo Phil Konieczny.
Poza tym jak altcoiny szaleją i notują gwałtowne wzrosty to znaczy że sytuacja jest ryzykowna.
Szczególnie na tym rynku emocje mają tu duży wpływ na rynek i łatwiej jest coś wyczuć. Ładnie BTC chodzi na poziomach wsparć bądz oporów czy poziomach fibo.
Np na srebrze i złocie to od kilku miesięcy te rynki sa bardzo trudne do przewidzenia i łatwo jest stracić.


Wt sie 17, 2021 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Krypotowaluty, Bitcoin Forex ci ludzie co tam grają na giełdzie są bogaci. Mogą oszukiwać a takich jak wy sprzedaliby 10 razy.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr sie 25, 2021 13:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
sanctam napisał(a):
Forex ci ludzie co tam grają na giełdzie są bogaci.

Akurat. ok 80% grających na Forex traci, więc nie lukruj tak rzeczywistości. BTC może skończyć się tak jak tulipomania. Natomiast konstrukcja giełdy sprawia, że każdy może inwestować, ale to, czy stanie się bogaty, nie zależy o inteligencji, ale w dużej mierze od charakteru, wielu przekonanych o swojej sile, giełda puściła z torbami obnażając ich pychę.

sanctam napisał(a):
Mogą oszukiwać a takich jak wy sprzedaliby 10 razy.

Czyli jak to w życiu, w biznesie, w związkach. Pielęgnuj szlachetne cnoty, bo inaczej chciwość Cię zgubi. Nie na wszystko mamy wpływ, ale naszymi wyborami przypieczętowujemy nasz los. Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym. Mk 7, 14-23.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sie 25, 2021 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
[ciach... spam.M]

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N sie 29, 2021 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
sanctam napisał(a):
Krypotowaluty, Bitcoin Forex ci ludzie co tam grają na giełdzie są bogaci. Mogą oszukiwać a takich jak wy sprzedaliby 10 razy.

Dlatego trzeba inwestować z tymi bogatymi. Był dzisiaj ważny poziom na BTC w ok 53 500 USD( zniesienie 38,2 % całego ruchu z tegorocznego dołka plus okolice ważnego szczytu i jest reakcja.
Ale żeby się zabezpieczyć to należy sprzedać gdy spadnie poniżej ok 47000 USD.
Poprzednie strefy o których wcześniej wspomniałem doskonale zadziałały. Chociaż trochę przebiło strefę 48 000 - 51 000.
i wzrost był do 53 000, ale za to wsparcia w ok 37000 - 43 000 okazały się trafne.


N lis 28, 2021 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
katon napisał(a):
Dlatego trzeba inwestować z tymi bogatymi.
Nazywanie kryptowalut „inwestycją” to nadużycie semantyczne. Kryptowaluty nie generują wartości. Ich kupowanie jest zawsze spekulacją.

Jest jeszcze jedna kwestia, ale o tym w „uwagach do moderacji”.


Pn lis 29, 2021 8:06
Zobacz profil
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Kopiuje

Może zacznijmy od tego że generalnie inwestowanie na giełdzie w jakimś stopniu polega na spekulacji. A akurat patrząc na rynek kryptowalut (przynajmniej obecnie), rychłego spadku BC nie należy oczekiwać w najbliższym czasie. Poza tym, istnieją pewne fakty które można zinterpretować w jaki sposób wpłyną na rynek krypto. Np. zwiększenie o 10% przez AMD ceny wyprodukowania Karty Graficznej, I zmniejszenie liczby kart graficznych wypuszczanych przez Nvidię w 4 kwartale 2021/1 kwartale 2022

Rynek Kart Graficznych od połowy 2020 to jakis nieśmieszny żart. Chciałem w tym miesiącu kupić RTXa 3060 ale jak widzę cenę 3 tyś w górę, to doszedłem do wniosku że nie dam się dymać koncerom

taryjel napisał(a):
Kryptowaluty nie generują wartości


Małe masz pojęcie o kryptowalutach. Ale już pomijając. Pieniądze też nie mają żadnej wartości, gdyż wartość dolara od 1971 roku nie ma przełożenia na złoto. Jedyne co określa wartość pieniądza to umowa społeczna. Podobnie jak w przypadku kryptowalut


Pn lis 29, 2021 13:02

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Quinque napisał(a):
Może zacznijmy od tego że generalnie inwestowanie na giełdzie w jakimś stopniu polega na spekulacji.
Ależ oczywiście. Są jednak rynki, gdzie można inwestować w realną wartość i są takie, gdzie można tylko spekulować.
Cytuj:
Poza tym, istnieją pewne fakty które można zinterpretować w jaki sposób wpłyną na rynek krypto. Np. zwiększenie o 10% przez AMD ceny wyprodukowania Karty Graficznej, I zmniejszenie liczby kart graficznych wypuszczanych przez Nvidię w 4 kwartale 2021/1 kwartale 2022
Co nie sprawia magicznie, że krypto przestaje być spekulacją.
Cytuj:
Małe masz pojęcie o kryptowalutach. Ale już pomijając.
Jeśli uważasz, że nie mam pojęcia, to wyjaśnij mi, co błędnie napisałem. Tekst „masz małe pojęcie, ale pomijam” to żałosna próba podważenia argumentów interlokutora bez podania własnych.

Cytuj:
Pieniądze też nie mają żadnej wartości
Spoko. Możesz mi swoje oddać. Dam Ci kanapkę z szynką za wszystkie Twoje pieniądze. Co Ty na to?
Cytuj:
Jedyne co określa wartość pieniądza to umowa społeczna. Podobnie jak w przypadku kryptowalut
Nie do końca. Wartość kryptowalut uwarunkowana jest, przede wszystkim, ich rzadkością. Wartość walut typu „fiat” — autorytetem państw. Nigdy nie nastąpi „umowa społeczna”, w ramach której ziarnko piasku będzie warto miliard złotych.

Problemem kryptowalut nie jest to, że „nie mają wartości same w sobie”, tylko to, że łatwo jest manipulować ich rynkiem.


Pn lis 29, 2021 13:40
Zobacz profil
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
taryjel napisał(a):
Co nie sprawia magicznie, że krypto przestaje być spekulacją


Na czym polega jej spekulacyjność nie masz zamiaru napisać

Cytuj:
Jeśli uważasz, że nie mam pojęcia, to wyjaśnij mi, co błędnie napisałem. Tekst „masz małe pojęcie, ale pomijam” to żałosna próba podważenia argumentów interlokutora bez podania własnych


Biorę przykład z ciebie. Wartość BC ustala się na podstawie tego jak skomplikowany jest proces jego wydobycia, oraz ile BC posiadają właściciele

Cytuj:
Spoko. Możesz mi swoje oddać. Dam Ci kanapkę z szynką za wszystkie Twoje pieniądze. Co Ty na to?


Nie wiem dlaczego miałbym to robić? Chyba wprost napisałem że wartość tych papierków określona jest przez umowę społeczną

Cytuj:
Wartość kryptowalut uwarunkowana jest, przede wszystkim, ich rzadkością


Proszę zatem przedstawić dane ile obecnie na rynku jest BC a ile ETH


Pn lis 29, 2021 14:12

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Quinque napisał(a):
Na czym polega jej spekulacyjność nie masz zamiaru napisać
Napisałem już. Rynek krypto nie wytwarza wartości. Zatem jeśli zarobiłeś na krypto, to znaczy, że ktoś stracił na krypto.
Cytuj:
Wartość BC ustala się na podstawie tego jak skomplikowany jest proces jego wydobycia, oraz ile BC posiadają właściciele
Tak. No i?
Cytuj:
Proszę zatem przedstawić dane ile obecnie na rynku jest BC a ile ETH
OK. Rola „umowy społecznej” jest też istotna. Jednak niewyłączna.


Pn lis 29, 2021 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
Quinque napisał(a):
Na czym polega jej spekulacyjność nie masz zamiaru napisać


Zasadnczo działania finansowe dzielą się na dwa rodzaje. Takie, które w założeniu trzeba realizować do jakiegoś wyznaczonego terminu. I takie, które w założeniu można zapomnieć po zakupie i zrealizować w razie potrzeby. Nie piszę o realnych zyskach i stratach, ale o założeniach. Jeżeli więc dana osoba kupuje ziemię, akcje czy bitcoiny bo zakłada, że za 5-10-15 lat ich wartość będzie większa niż dziś, inwestuje. Jeżeli inna osoba kupuje ziemię, akcje czy bitcoiny, żeby je sprzedać w ciągu miesiąca lub roku, to spekuluje.

Opcje, jako działania o pewnym ustalonym terminie realizacji są spekulacjami już z definicji.

Cytuj:
Cytuj:
Wartość kryptowalut uwarunkowana jest, przede wszystkim, ich rzadkością


Proszę zatem przedstawić dane ile obecnie na rynku jest BC a ile ETH


Tu akurat masz rację, "rzadkość" nie jest głównym kryterium. Może stanowić o wartości przyładowo metali szlachetnych, dlatego wartość złota w Starym Swiecie spadła po odkryciu i rozgrabieniu Nowego Swiata, ale to cecha właściwa pieniędzy materialnych. Pieniądze papierowe powstają w inny sposób, a mianowicie są ekwiwalentem długów w danym społeczeństwie. Ilekroć ktoś bierze kredyt, państwo drukuje na jego miejsce pieniądze na pokrycie różnicy. To jest główna rola pieniądza w dzisiejszym społeczeństwie, obsługa długów i kredytów.

_________________________________


taryjel napisał(a):
Napisałem już. Rynek krypto nie wytwarza wartości.


To nie do końca racja. Bitcoin mining odpowiada zarówno za "drukowanie pieniądza", czyli tworzenie nowych blockchainów, jak i za "obsługę transakcji", czyli uwiarygodnianie wzajemne pieniądza. Całość ma rozkład wykładniczy, przez co opłaty za mining spadają logarytmicznie w pewnych odstępach czasu. Całość wymaga też coraz większych sił procesorów, czasy, kiedy można było kopać bitcoiny na domowym kompie już minęły. Zapewne istnieje jakaś realna granica wartości, od której wydatki na fizyczne pokrywanie kosztów kolejnego blockchaina nie odpowiadają już nagrodzie wypłacanej. Dotychczas jest to pokrywane przez wzrastającą wartoś bitcoinów. Ale to za bardzo przypomina 3 luty 1637, czyli ostatni moment w historii, kiedy za jedną cebulkę tulipana można było osiągnąć więcej niż za najdroższy dom w Amsterdamie.

Z drugiej strony, oczekuję pęknięcia tej bańki już od lat, a ona "na przekór faktom" pęcznieje i pęcznieje.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 29, 2021 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
taryjel napisał(a):
Napisałem już. Rynek krypto nie wytwarza wartości. Zatem jeśli zarobiłeś na krypto, to znaczy, że ktoś stracił na krypto.


Na tej zasadzie to ja również spowodowałem to, że ktoś przezemnie stracił, przecież gdybym nie chodził do pracy to ktoś inny by na moim stanowisku pracował, ktoś inny by zarobił te pieniądze które ja zarobiłem, a skoro jednak nie zarobił, to stracił.
Wraz ze wszystkimi premiami nagrodami, zapomogami :mrgreen: no i oczywiście samą pensją, to dostanę w grudniu, na konto 5 tyś. :lol: to chyba sporo? kupie za to kilową sztabkę srebra, może trochę euro kupię, przy większej kasie to bym kupił mieszkanie na wynajem, czy choćby hektary pola bym kupił, to jest coś czego nie da sie wyprodukować, ukraść, to zawsze będzie miało jakąś wartość, jak ma sie za dużo kasy, można w to inwestować, może by też parę hektarów lasu kupił? to też było kiedyś modne, kupowanie sobie lasu :biggrin:
Kryptowaluty, to jest dla mnie obce środowisko, wole inwestować w coś co zawsze będzie miało jakąś pewną wartość, bo jak złoto czy te hektary :D nagle zaczną drożeć, to przecież nie da sie tego naprodukować, oczywiście są jeszcze jakieś złoża metali szlachetnych, ale tego nie jest aż tak wiele, bo banknotów można nadrukować dowolną ilość, natworzyć kolejnych kryptowalut, ze srebrem czy złotem tak sie nie uda :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lis 30, 2021 0:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
bert04 napisał(a):
To nie do końca racja. Bitcoin mining odpowiada zarówno za "drukowanie pieniądza", czyli tworzenie nowych blockchainów, jak i za "obsługę transakcji", czyli uwiarygodnianie wzajemne pieniądza.
Nie mówiłem tutaj o miningu, tylko o „inwestowaniu w”.
Cytuj:
Całość ma rozkład wykładniczy, przez co opłaty za mining spadają logarytmicznie w pewnych odstępach czasu.
No ale to przecież nie jest mechanizm, dzięki któremu „inwestorzy w BTC” chcą się dorobić. Oni chcą się dorobić na bańkach.

Robek napisał(a):
Na tej zasadzie to ja również spowodowałem to, że ktoś przezemnie stracił, przecież gdybym nie chodził do pracy to ktoś inny by na moim stanowisku pracował, ktoś inny by zarobił te pieniądze które ja zarobiłem, a skoro jednak nie zarobił, to stracił.
Nie widzę analogii. Trolujesz jak zwykle.


Wt lis 30, 2021 7:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bitcoin, akcje, obligacje- dyskusja o inwestowaniu(wydz.
taryjel napisał(a):
Nie mówiłem tutaj o miningu, tylko o „inwestowaniu w”.


Pisałeś w kontekście porównywania bitcoinów do akcji, że za akcjami stoją firmy które wytwarzają jakąś realną wartość. Kupujący akcje stawiają właśnie na te realne wartości (inwestorzy) lub na jej wahania (spekulanci). Ludzie mogli równie dobrze kupować jak i miningować* bitcoiny 10 lat temu w nadziei na wzrost ich wartości. Dziś, faktycznie, większość tylko spekuluje na wahania rynku.

Wiem, że porównanie do bitcoinów nie jest idealne, ale "mining" jest tym elementem tej piramidki, za którą stoją jakieś realne wartości. Ktoś musi kupować te wszystkie procesory i karty graficzne, opłacać prąd i miejsce, żeby stworzyć kolejnego blockchaina. Dostaje za to rekompensatę w bitcoinach. To jest ten moment, w którym bitcoin nie jest tylko jakimś teoretycznym ziarnkiem piasku, ale ma jakąś wartość, w dolarach, jenach czy euro.



(*jest na to jakieś polskie wyrażenie)

(**Albo nie, jest tam jakiś mechanizm losowy w tym, ktoś inny może się lepiej na tym zna).

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lis 30, 2021 9:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL