Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Niewolnicy Boga 
Autor Wiadomość
Post Re: Niewolnicy Boga
bert04 napisał(a):
Wolność jest iluzją. Jest mrzonką i złudzeniem.

...jak kiedyś napisałem, że Bóg jest despotą, to się afera zrobiła i niejaki Soul perorował coś tchórzliwie, korzystając z faktu, że zarobiłem "odpoczynek" od forum. No a teraz, proszę bardzo, stan bogobojnego umysłu w pełnej krasie. Jest może Pan Zastępów demokratą, że podobają Mu się takie herezyje?

Generalnie, rozmawia się nie ze sługą i nie z niewolnikiem, tylko z panem - ale chyba dam się zwieść na pokuszenie. Widzisz bert, sprawa jest taka, że naród żydowski faktycznie chodził w jarzmie Pańskim - stulecia i tysiąclecia, widać wygodnie narodowi było - i tak się do tego chadzania w jarzmie przyzwyczaił, że Holocaust w zasadzie nie napotkał żadnego oporu ze strony tych ludzi. Bo oni owszem, potrafili się zaczytywać swoimi eposami o wojownikach typu Samson; ale żeby samym się pomodlić, powstać i zabić tylu Szkopów, ile wlezie bez oglądania się na własny los? To już niestety przekraczało pojęcie przeciętnego Żyda AD 1943. I z tym obrazkiem z prawdziwej, krwią i mózgiem ociekającej historii, ciebie, bercie drogi, zostawię.


Pt maja 21, 2021 23:30

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Niewolnicy Boga
Żydzi to populacji liczącej około 7,66 miliona. Liczba nieporównywalna z Chinami, Rosją, nawet Polską. Państwo Izrael opierające się na religijnych korzeniach ziemi Izrael, skupiającej się na pozostałości świątyni Salomona, ścianie płaczu. Jednak państwo o wystarczającej silnej dyplomacji, by wykorzystać upadek państwa osmańskiego (po wojnie krymskiej i I wojnie światowej). Dzięki ONZ w 1947, które podzieliło Palestynę na dwa państwa: żydowskie i arabskie. Jednak ościenne państwa arabskie odmówiły zaakceptowania planu, rozpoczynając wojnę. Mając poparcie, prezydenta Stanów Zjednoczonych D. Trumpa, który oficjalnie uznał Jerozolimę za stolicę Izraela (grudzień 2017). Wystarczająca silna dyplomacja, by zamrozić ustawę "447" w polskim parlamencie.


So maja 22, 2021 8:01
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Zgadza się. Przy czym Państwo Izrael stworzył Mossad, a Mossad stworzyła grupa ludzi, którzy zebrali się w Mińsku w roku bodajże 1944 i uradzili, że jak się wojna skończy, to oni pojadą w Europę, żeby hitlerowskich zbrodniarzy tropić i zabjiać bez oglądania się na prawo ani boskie, ani ludzkie. Bo nikt inny tego za nich nie zrobi. W rezultacie, kiedy się w latach siedemdziesiątych okazało, że zbrodniarz Eichmann nadal żyje w ukryciu, to Żydzi poszli go tropić i wytropili, porwali na swoją ziemię, urządzili mu proces, zabili w majestacie prawa, a prochy rozsypali nad oceanem, żeby nawet grobu nie miał. Natomiast kiedy myśmy się dowiedzieli, że zbrodniarz Mengele nadal żyje w ukryciu, to też poszliśmy go tropić i też żeśmy go wytropili. I puściliśmy go wolno.

Uczyć się nam pilnie wolności i jej zręcznego używania od współczesnych Żydów.


So maja 22, 2021 8:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Niewolnicy Boga
Robek napisał(a):
To te fragment Biblii które ci nie pasują, będziesz cytował z małej litery, i wtedy Bóg stanie sie szatanem, no naprawdę!!! już nie mam do tych twoich wymysłów siły.
A to że w Biblii, Bóg to Bóg, a bóg to szatan :D to nie wiedziałem że to tak jest tam zapisane.

Właściwie po części tak 8) W tym sensie, że hebrajski nie rozróżnia małych i wielkich liter, a słowo Bóg/bóg - "elohim", odnosi się zarówno do Boga Jedynego, jak i do różnych innych duchowych bytów, także bogów fałszywych, aniołów, a nawet ludzi. Przed Tobą jeszcze zadziwienie Nowym Testamentem, bo gdybyś kiedyś zobaczył tekst oryginalny towyglądałbydlaciebiemniejwięcejjakpierwszesmsykiedypłaciłosięodznakuijakktośchciałzmieścićmaximumtesktutonierobiłspacji :D

_________________
Tylko Bogu chwała


So maja 22, 2021 16:04
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
białogłowa napisał(a):
Przed Tobą jeszcze zadziwienie Nowym Testamentem, bo gdybyś kiedyś zobaczył tekst oryginalny towyglądałbydlaciebiemniejwięcejjakpierwszesmsykiedypłaciłosięodznakuijakktośchciałzmieścićmaximumtesktutonierobiłspacji :D


Tak, zadziwić się można ogromną możliwość interpretacji przekazu, zarówno zamierzonego jaki i bezwiednego. Jak przetłumaczyć np. „niemaznamibogatego”, czy „wiemżetoszatanapokaz”? Pozostaje „widzi mi się, że Jezus by tak nie powiedział i na pewno miał na myśli …”, A potem przypisać prawidłowość tłumaczenia działaniom Ducha Świętego, no i mamy to.


Wt maja 25, 2021 7:30

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
Ja jestem przyjacielem Boga Robek:

J 15
12 To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. 13 Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. 14 Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. 15 Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.


Wt lip 20, 2021 7:27
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Te słowa dotyczą apostołów, krzysiapiekiełko między nimi nie było, tym samym nie powinien sobie uzurpować prawa do bycia przyjacielem Jezusa.


Śr lip 21, 2021 6:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niewolnicy Boga
Nie , Krzysiek ma rację

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 21, 2021 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
nolda napisał(a):
Te słowa dotyczą apostołów, krzysiapiekiełko między nimi nie było, tym samym nie powinien sobie uzurpować prawa do bycia przyjacielem Jezusa.


Odpowiedz mi nolda, czy te zacytowane słowa odnoszą się tylko do Apostołów, czy też do wszystkich, którzy uwierzyli? No bo mnie się wydaje, że tylko kłamcy uzurpują sobie prawo do wyjątkowości.

J 17
20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.


Jeśli mamy stanowić jedno, to nie ma takich, którzy mają wyłączność i są wyjątkowo traktowani - inaczej jak pozostali. Więc Apostołowie nie mieli żadnych przywilejów. Mieli być sługami wszystkich.


Cz lip 22, 2021 8:43
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Tamte słowa odnoszą się do apostołów.


Cz lip 22, 2021 13:15
Post Re: Niewolnicy Boga
Wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Słowa Bożego, życia nim. Zatem wszyscy jesteśmy powołani do apostolstwa. Różnica polega na tym że jedni są posłuszni woli Boga a drudzy nie:


Cz lip 22, 2021 20:54

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
nolda napisał(a):
Tamte słowa odnoszą się do apostołów.


No a Ty jesteś apostołem, czy tylko niewolnikiem tych, którzy mienią się następcami Apostołów?
Czy masz w sobie Bożego Ducha? No bo jeśli masz, to kogo słuchasz? Tego Bożego Ducha, czy ludzi, którzy mienią się następcami Apostołów?


Pt lip 23, 2021 8:36
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Takiej osoby jak ja, nigdy nie było na całym świecie i nigdy nie będzie nikogo takiego. Tyle szacunku dał mi Bóg, jestem niepowtarzalny, nie porównywalny, całkowicie wyjątkowy. Ty chcesz mnie porównywać z innymi. To choroba, rak, który niszczy twoją duszę, porównywanie nie jest możliwe. Jestem tylko sobą, a Ty tylko sobą.


Pt lip 23, 2021 10:40

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
A dlaczego uchylasz się od odpowiedzi na zadane pytania?


So lip 24, 2021 9:27
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Masz problem z interpretacją pojęć: niepowtarzalny, nieporównywalny, całkowicie wyjątkowy?


So lip 24, 2021 19:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL