Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Niewolnicy Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Niewolnicy Boga
Tam w Egipcie Bóg wyrwał izraelitów spod władzy faraona, który z Izraelitów zrobił sobie niewolników. Bóg wyrwał Izraela z niewoli. Faraon jest symbolem szatana, który zniewala człowieka i czyni go swoim niewolnikiem. Dzisiaj, jak słyszę w nauczaniu KRK coś o niewolnictwie, to zapala mi się czerwona lampka.

Rz 6
16 Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości? 17 Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano 18 a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości.
1 Kor 7
22 Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie i ten, kto został powołany jako wolny, staje się niewolnikiem Chrystusa. 23 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi. 24 Bracia, niech przeto każdy trwa u Boga w takim stanie, w jakim został powołany.


Wśród ludzi jest tak, że niewolnik nie odpowiada za swoje czyny. Za czyny niewolnika odpowiada ten, który mu każe.
W królestwie Bożym jest inaczej. Każdy sam odpowiada za swoje czyny. Każdy sam decyduje, komu daje posłuch. Bóg człowieka nie zniewala ale tłumaczy człowiekowi co jest słuszne i sprawiedliwe. Człowiek boży wykona czyn sprawiedliwy nawet wtedy, kiedy drogo za ten czyn przyjdzie mu zapłacić. Niewolnik posunie się do największych łajdactw dla pochwały tego, komu daje posłuch, licząc na to, że odpowiedzialność jest po stronie tego, który mu kazał.
Posłuch królom tej ziemi już nie jeden raz doprowadził ludzi do wielkich tragedii. No bo przestali robic to, co jest słuszne i sprawiedliwe, a zaczęli robić to, co im kazali. No a dali posłuch kłamcom i zbrodniarzom.

No i co znaczy:
Rz 6 „niewolnikami posłuszeństwa – co wiedzie do sprawiedliwości”?

Posłuszeństwo komu - wiedzie do sprawiedliwości?
Bóg nie uczynił z nas swoich niewolników. Bóg nam tłumaczy, co jest sprawiedliwe. Więc jeśli wiemy, co jest sprawiedliwe ale dajemy posłuch tym, którzy każą nam czynić niesprawiedliwość, to odrzucamy Boga i wybieramy podszepty szatana. Wtedy to szatan jest naszym królem i jesteśmy jego niewolnikami.
Nie można służyć Bogu, będąc niewolnikiem posłuszeństwa. Niewolnik nie ma żadnego wyboru.

1 Kor 7 . Podobnie i ten, kto został powołany jako wolny, staje się niewolnikiem Chrystusa.

No i gdzie Jezus nauczał, że jesteśmy Jego niewolnikami?


Wt maja 18, 2021 10:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niewolnicy Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i gdzie Jezus nauczał, że jesteśmy Jego niewolnikami?


Przecież samemu napisałeś, że stajemy sie niewolnikami Chrystusa, więc o co ci jeszcze chodzi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 18, 2021 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i gdzie Jezus nauczał, że jesteśmy Jego niewolnikami?


Przecież samemu napisałeś, że stajemy sie niewolnikami Chrystusa, więc o co ci jeszcze chodzi?


Robku, to napisał Paweł z Tarsu w liście do Koryntian. Przynajmniej twierdzą tak ci, którzy uznali go za świętego.


Wt maja 18, 2021 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niewolnicy Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
Robku, to napisał Paweł z Tarsu w liście do Koryntian. Przynajmniej twierdzą tak ci, którzy uznali go za świętego.


Skoro tak napisał to tak jest, w czym problem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 18, 2021 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niewolnicy Boga
No Jezus niestety niczego nie napisał więc się nie dowiemy jakie miał zdanie na ten temat.


Śr maja 19, 2021 5:22
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Robku, to napisał Paweł z Tarsu w liście do Koryntian. Przynajmniej twierdzą tak ci, którzy uznali go za świętego.


Skoro tak napisał to tak jest, w czym problem?


W tym, ze krzysiekniepieklo jest "madrzejszy" niz pierwsi chrzescijanie, sw Pawla nie lubi i nie uznaje.

A regulaminu forum tez nie uznaje, bo by "Boga" nie napisal z malej litery.


Śr maja 19, 2021 5:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Niewolnicy Boga
Zmiana tytułu wątku z "Niewolnicy boga" na "Niewolnicy Boga" mogła być nieco pochopna.
Krzyskowiniepieklo, pomimo różnych zastrzeżeń, nie można odmówić pewnej konsekwencji, w tym co mówi. A z tego co mówi, wynika, że pisząc temat, nie Boga Jedynego miał na myśli, tylko raczej szatana, jako boga (bożka), tego który czyni sobie z ludzi niewolników.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Faraon jest symbolem szatana, który zniewala człowieka i czyni go swoim niewolnikiem.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc jeśli wiemy, co jest sprawiedliwe ale dajemy posłuch tym, którzy każą nam czynić niesprawiedliwość, to odrzucamy Boga i wybieramy podszepty szatana. Wtedy to szatan jest naszym królem i jesteśmy jego niewolnikami.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr maja 19, 2021 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
Słusznie białogłowa. Czytasz mnie uważnie i całkiem świadomie pisałem z małej litery, bo miałem szatana na myśli, który zniewala. No a ci, którzy świadomie chcą być niewolnikami, to raczej ich wyborem jest szatan. Stąd ta notka i chyba nie jest pozbawiona sensu?


Śr maja 19, 2021 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niewolnicy Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
Słusznie białogłowa. Czytasz mnie uważnie i całkiem świadomie pisałem z małej litery, bo miałem szatana na myśli, który zniewala. No a ci, którzy świadomie chcą być niewolnikami, to raczej ich wyborem jest szatan. Stąd ta notka i chyba nie jest pozbawiona sensu?


To te fragment Biblii które ci nie pasują, będziesz cytował z małej litery, i wtedy Bóg stanie sie szatanem, no naprawdę!!! już nie mam do tych twoich wymysłów siły.
A to że w Biblii, Bóg to Bóg, a bóg to szatan :D to nie wiedziałem że to tak jest tam zapisane.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 20, 2021 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
Tutaj masz cytat z Ewangelii Jana:
J 8
30 Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego. 31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli». 33 Odpowiedzieli Mu: «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: "Wolni będziecie?"» 34 Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. 37 Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. 38 Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca». 39 W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. 40 Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. 41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Żydzi mówią do Jezusa, że Bóg jest ich Ojcem. Jezus do nich mówi, że to szatan jest ich ojcem.
No i ten ojciec szatan jest już z małej litery. No a ja pisząc tą notkę, to szatana miałem na myśli i dlatego bóg pisałem z małej litery. No i nic nie zmieniam w cytowanym tekście, bo wtedy, to jest manipulacja, a nie cytat.
Ten cytat z Jana bardzo dobrze ilustruje stanowisko Jezusa odnośnie niewolnictwa. Bóg w żadnym przypadku nie czyni z człowieka niewolnika, a ten, który chce być niewolnikiem, to chce z siebie zdjąć odpowiedzialność za swoje czyny.


Pt maja 21, 2021 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niewolnicy Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
Żydzi mówią do Jezusa, że Bóg jest ich Ojcem. Jezus do nich mówi, że to szatan jest ich ojcem.
No i ten ojciec szatan jest już z małej litery. No a ja pisząc tą notkę, to szatana miałem na myśli i dlatego bóg pisałem z małej litery. No i nic nie zmieniam w cytowanym tekście, bo wtedy, to jest manipulacja, a nie cytat.


W mojej ocenie, to tylko manipulować potrafisz, bo najpierw samemu piszesz że wolni ludzie stają sie niewolnikami Chrystusa, a później zaczynasz mówić że szatan robi z ludzi niewolników, no to sie w końcu zdecysuj jak jest?
Jesteś/chcesz być sługą Boga?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 21, 2021 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Niewolnicy Boga
Robek napisał(a):
W mojej ocenie, to tylko manipulować potrafisz, bo najpierw samemu piszesz że wolni ludzie stają sie niewolnikami Chrystusa, a później zaczynasz mówić że szatan robi z ludzi niewolników, no to sie w końcu zdecysuj jak jest?
Jesteś/chcesz być sługą Boga?


Jest bardzo prosto. Wolność jest iluzją. Jest mrzonką i złudzeniem. Jest w Biblii taki obrazek, prorok Jeremiasz chodził z drewnianym jarzmem na szyi, żeby pokazać wolę Boga wobec ludu. Jego konkurent, Chananiasz, połamał to jarzmo twierdząc, że w ten sposób uwolnił lud od strasznego losu. Wtedy usłyszał proroctwo Jeremiasza, że łamiąc jarzmo drewniane nałożył na siebie i lud jarzmo żelazne, którego już zrzucić będzie trudno.

Mniej więcej tak wygląda dylemat człowieka. Może się poddać Bogu, albo służyć szatanowi. Iluzja wyzwolenia się z niewoli przykazań prowadzi tylko do niewoli grzechu. Wyzwalając się od Boga zakładasz na szyję jarzmo żelazne. Trzeciej drogi, przynajmniej zgodnie z Biblią, nie ma.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt maja 21, 2021 12:24
Zobacz profil
Post Re: Niewolnicy Boga
Przestaje to byc takim dualizmem z nie wiadomo czym "pomiedzy", kiedy na bazie np opisu Sadu Ostatecznego widac, ze wszelkie dobro jest czynione w Bogu i z Bogiem. A zlo jest tam, gdzie odchodzimy od dobra i zawsze nas niszczy i zniewala.


Pt maja 21, 2021 14:06

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Niewolnicy Boga
bert04 napisał(a):
Robek napisał(a):
W mojej ocenie, to tylko manipulować potrafisz, bo najpierw samemu piszesz że wolni ludzie stają sie niewolnikami Chrystusa, a później zaczynasz mówić że szatan robi z ludzi niewolników, no to sie w końcu zdecysuj jak jest?
Jesteś/chcesz być sługą Boga?


Jest bardzo prosto. Wolność jest iluzją. Jest mrzonką i złudzeniem. Jest w Biblii taki obrazek, prorok Jeremiasz chodził z drewnianym jarzmem na szyi, żeby pokazać wolę Boga wobec ludu. Jego konkurent, Chananiasz, połamał to jarzmo twierdząc, że w ten sposób uwolnił lud od strasznego losu. Wtedy usłyszał proroctwo Jeremiasza, że łamiąc jarzmo drewniane nałożył na siebie i lud jarzmo żelazne, którego już zrzucić będzie trudno.

Mniej więcej tak wygląda dylemat człowieka. Może się poddać Bogu, albo służyć szatanowi. Iluzja wyzwolenia się z niewoli przykazań prowadzi tylko do niewoli grzechu. Wyzwalając się od Boga zakładasz na szyję jarzmo żelazne. Trzeciej drogi, przynajmniej zgodnie z Biblią, nie ma.


Jr 28
10 Wtedy prorok Chananiasz wziął jarzmo z szyi Jeremiasza3 proroka i połamał je. 11 I powiedział Chananiasz wobec całego ludu: To mówi Pan: «Tak samo skruszę jarzmo Nabuchodonozora, króla babilońskiego, znad szyi wszystkich narodów w ciągu dwóch lat». Jeremiasz zaś odszedł swoją drogą.
12 Po połamaniu jarzma, [wziętego] z szyi proroka Jeremiasza przez proroka Chananiasza, skierował Pan do Jeremiasza następujące słowo: 13 «Idź i powiedz Chananiaszowi: To mówi Pan: Połamałeś jarzmo drewniane, lecz przygotowałeś zamiast niego jarzmo żelazne. 14 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Wkładam jarzmo żelazne na szyję wszystkich tych narodów, aby służyły Nabuchodonozorowi, królowi babilońskiemu, i były mu poddane; także zwierzęta polne mu poddaję». 15 I rzekł prorok Jeremiasz do proroka Chananiasza: «Słuchaj, Chananiaszu! Pan cię nie posłał, ty zaś pozwoliłeś żywić temu narodowi zwodniczą nadzieję. 16 Dlatego to mówi Pan: Oto usunę ciebie z powierzchni ziemi4. 17 Umrzesz w tym roku, bo głosiłeś bunt przeciw Panu». I zmarł Chananiasz prorok w tym roku, w siódmym miesiącu.


No i to jarzmo, o którym wspomniałeś, to nie było jarzmo Boga względem tych, którzy mu służą ale jarzmo króla babilońskiego Nabuchodonozora. To nie Bóg ich ujarzmiał.
Twoje wywody są jawną manipulacją Pismem.


Pt maja 21, 2021 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niewolnicy Boga
Kael napisał(a):
Przestaje to byc takim dualizmem z nie wiadomo czym "pomiedzy", kiedy na bazie np opisu Sadu Ostatecznego widac, ze wszelkie dobro jest czynione w Bogu i z Bogiem. A zlo jest tam, gdzie odchodzimy od dobra i zawsze nas niszczy i zniewala.


Bo tak przewspaniałym szczęściem, jest bycie służącym Boga, i to przez całą wieczność.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Twoje wywody są jawną manipulacją Pismem.


Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy chcesz być sługą/służącym Boga?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 21, 2021 19:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL