Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Trywializacja grzechu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Trywializacja grzechu
Fałszywe nauki o grzechu

KRK naucza tak:
KKK
1857 Aby grzech był śmiertelny, są konieczne jednocześnie trzy warunki: "Grzechem śmiertelnym jest ten, który dotyczy materii poważnej i który nadto został popełniony z pełną świadomością i całkowitą zgodą" .

Taka definicja raczej nie jest zgodna z tym, czego uczył Jezus.
Każdy grzech jest śmiertelny, jeśli nic z nim nie zrobimy:
J 6
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.


Więc jeśli nie będziemy spożywali Ciała i Krwi Jezusa, to każdy grzech będzie prowadził do śmierci duszy. To Komunia jest antidotum na jad grzechu. Różnicowanie grzechu na śmiertelny i powszedni po prostu usypia naszą czujność i delikatność sumienia. Każdy kolejny grzech znieczula nasze sumienie i wyczucie grzechu. Stopniowo coraz większe niegodziwości nie budzą naszego zaniepokojenia. To jest jak gotowanie żaby.
A co do świadomości grzechu, to Jezus mówił do Żydów:
J 9
39 Jezus rzekł: «Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi». 40 Usłyszeli to niektórzy faryzeusze, którzy z Nim byli i rzekli do Niego: «Czyż i my jesteśmy niewidomi?» 41 Jezus powiedział do nich: «Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: "Widzimy", grzech wasz trwa nadal.


Tutaj Jezus wyraźnie mówi Żydom, że nieświadomość grzechu nie zwalnia z odpowiedzialności za grzech. Samo przekonanie człowieka, że jest się w porządku nie zwalnia go z odpowiedzialności za zło, które wyrządza innym.

Dobrowolność też nie jest wyznacznikiem tego, że grzech jest śmiertelny. Wtedy każdy niewolnik byłby zwolniony z odpowiedzialności za swój grzech. To jest totalna bzdura. To szatan zniewala ludzi i to szatan by wtedy ponosił odpowiedzialność za grzechy ludzi, a ludzie by takiej odpowiedzialności nie ponosili. Jak szatan zniewala człowieka poprzez grzech, to człowiek już żadnej odpowiedzialności nie ponosi? Jak człowiek czyni niegodziwość wykonując czyjeś rozkazy, to wtedy w zasadzie jest w porządku? To znaczy tyle, że szatan już tą żabę ugotował i wszyscy grzeszą tylko w sposób powszedni, a więc w zasadzie niegroźnie. Konsekwencji takiego grzeszenia nie będzie, bo to nie jest „grzech śmiertelny”?.
To trudno się dziwić, że jesteśmy już niewolnikami tych, dla których łajdactwo jest normą, bo przecież wszyscy wykonują te wszystkie łajdactwa w duchu „posłuszeństwa”.Jedni ze strachu, a inni dla srebrników.

No a Jezus po to dał nam Swojego Ducha, aby ten Boży Duch uzdolnił nas do przeciwstawienia się tym wszystkim łajdakom, którzy z nas chcą zrobić swoich niewolników. Uczeń Chrystusa nie zrobi nic, co by miało być niesprawiedliwe. A o tym, co jest sprawiedliwe, a co nie, to nam ten Boży Duch podpowiada. To w zamyśle Jezusa tego Bożego Ducha mamy się słuchać, a nie tych, którzy nam chcą odebrać prawo wyboru.


Pn maja 31, 2021 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Trywializacja grzechu
A skad wimy czy to Bozy Duch, czy Zly Duch nam podpowiada?


Pn maja 31, 2021 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trywializacja grzechu
krzysiekniepieklo napisał(a):
To znaczy tyle, że szatan już tą żabę ugotował i wszyscy grzeszą tylko w sposób powszedni, a więc w zasadzie niegroźnie. Konsekwencji takiego grzeszenia nie będzie, bo to nie jest „grzech śmiertelny”?.


Widzę że przekręcasz i dokładasz w ten sposób, żeby ci pasowało :mrgreen: bo co to za jakaś dziwaczna filozofia z której wynika, że za śmiertelne grzechy idzie sie do piekła, a za powszednie grzechy każdy dostanie Niebo, naprawdę zastanów sie co wychodzi z twoich przemyśleń, bo Niebo można otrzymać z Bożej łaski, a twoja wersja że Niebo jest nagrodą za grzechy powszednie, jest czymś wyjątkowo dziwacznym.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 01, 2021 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Trywializacja grzechu
""""" a twoja wersja że Niebo jest nagrodą za grzechy powszednie, """"""

A skąd tą "moją wersję" wziąłeś Robek?

To jest pomówienie Robek. Zastanawiam się Robek, czy jesteś rasowym kłamcą, czy tylko nie rozumiesz tego, co napisałem?


Wt cze 01, 2021 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Trywializacja grzechu
subadam napisał(a):
A skad wimy czy to Bozy Duch, czy Zly Duch nam podpowiada?


Bóg się nie zmienił. To, co Jezus wtedy mówił, to i dzisiaj będzie to samo mówił. To wszystko, co jest sprzeczne z nauką Jezusa, to pochodzi od szatana. Bóg sam sobie zaprzeczyć nie może.


Wt cze 01, 2021 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trywializacja grzechu
krzysiekniepieklo napisał(a):
""""" a twoja wersja że Niebo jest nagrodą za grzechy powszednie, """"""

A skąd tą "moją wersję" wziąłeś Robek?

To jest pomówienie Robek. Zastanawiam się Robek, czy jesteś rasowym kłamcą, czy tylko nie rozumiesz tego, co napisałem?


Przecież sam pisałeś że jak ktoś grzeszy niegroźnie, to wtedy nie poniesie konsekwencji, więc trafi do Nieba, czyli nagrodą za powszednie grzechy jest Niebo, a za ciężkie piekło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 02, 2021 8:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Trywializacja grzechu
To, co sobie wymyśliłeś Robek, po przeczytaniu mojego wpisu, to nie jest jeszcze moja wersja.
No ale wydaje mi się, że tłumaczenie Tobie tego mija się z celem, bo do tej pory nie udało mi się Tobie nic wytłumaczyć. Spróbuj przeczytać jeszcze raz ale bardziej uważnie. Według mnie dostatecznie jasno to wytłumaczyłem, o co mnie chodzi.


Cz cze 03, 2021 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trywializacja grzechu
krzysiekniepieklo napisał(a):
To, co sobie wymyśliłeś Robek, po przeczytaniu mojego wpisu, to nie jest jeszcze moja wersja.
No ale wydaje mi się, że tłumaczenie Tobie tego mija się z celem, bo do tej pory nie udało mi się Tobie nic wytłumaczyć. Spróbuj przeczytać jeszcze raz ale bardziej uważnie. Według mnie dostatecznie jasno to wytłumaczyłem, o co mnie chodzi.


Nie wiem co ci tutaj chodziło, natomiast zwróciłem uwagę na to że wprowadzasz herezje, a twoja herezja opowiada o tym, że powszednie grzechy są niegroźne, a to jest przecież kompletna bzdura.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 05, 2021 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Trywializacja grzechu
Jak byś uważnie przeczytał Robek, to byś zauważył, że:


Taka definicja raczej nie jest zgodna z tym, czego uczył Jezus.
Każdy grzech jest śmiertelny, jeśli nic z nim nie zrobimy:


To właśnie jest moje zdanie na temat grzechu. No a dalej krytykowałem definicję KRK - grzechu śmiertelnego.
To KRK bagatelizuje grzech, twierdząc, że nie wszystkie grzechy są śmiertelne. No a Ty takie lekceważenie bezpodstawnie przypisujesz mnie.


So cze 05, 2021 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trywializacja grzechu
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak byś uważnie przeczytał Robek, to byś zauważył, że:


Taka definicja raczej nie jest zgodna z tym, czego uczył Jezus.
Każdy grzech jest śmiertelny, jeśli nic z nim nie zrobimy:


To właśnie jest moje zdanie na temat grzechu. No a dalej krytykowałem definicję KRK - grzechu śmiertelnego.
To KRK bagatelizuje grzech, twierdząc, że nie wszystkie grzechy są śmiertelne. No a Ty takie lekceważenie bezpodstawnie przypisujesz mnie.


To mają być jakieś żarty? przecież samemu pisałeś że powszechne grzechy są niegroźne.
Może samemu zacznij czytać to co tutaj wypisujesz, może byś wtedy zauważył bezsens twojego gadania.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 05, 2021 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Trywializacja grzechu
Jak by chodziło tylko o Ciebie, to faktycznie moje gadanie nie miało by sensu. No bo Robek Ty nie dyskutujesz.
Coś takiego, to nazywają offtop


So cze 05, 2021 23:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trywializacja grzechu
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak by chodziło tylko o Ciebie, to faktycznie moje gadanie nie miało by sensu. No bo Robek Ty nie dyskutujesz.
Coś takiego, to nazywają offtop


Napisałeś coś a teraz sie wypierasz, z czym tutaj dyskutować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 05, 2021 23:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Trywializacja grzechu
@krzysiekniepieklo
Polecam przeczytać i przenyśleć: https://deon.pl/magazyn/mysle-ze-gorzej ... kle,626368

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 20, 2021 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trywializacja grzechu
Małgosiaa napisał(a):
@krzysiekniepieklo
Polecam przeczytać i przenyśleć: https://deon.pl/magazyn/mysle-ze-gorzej ... kle,626368


Jak to czytałem, to mi sie zaczęło kojarzyć z użytkownikami obecnego tutaj forum :mrgreen: przecież połowa forumowiczów ma lub miała jakieś shizofrenie.
I wydaje mi sie że "krzysiekniepiekło" podchodzi do tego wszystkiego od złej strony, bo mówi że Jezus to czy tamto kazał robić, więc trzeba sie tego słuchać, no ale po co sie słuchać? przecież kto trafi do Nieba, jest zależne od Bożej łaski, tutaj kwestia tego jakie kto prowadził życie, jest pomijalna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 23, 2021 13:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Trywializacja grzechu
@Robek
Twoja wypowiedź jest kompletnie nie w temacie podanego przeze mnie linka.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 23, 2021 14:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL