Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 25, 2021 17:14Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Od żydowskiego przedszkola do nowego przymierza. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 27, 2021 2:42
Posty: 10
Post Od żydowskiego przedszkola do nowego przymierza.
Kiedy Aszaklon jeden z królów niebiańskich stworzył anielskie nieśmiertelne pokolenie aniołów ludzkich. Nadał im imiona: mężczyznę nazwał Adam, a kobietę Ewa. I posłał ich na Ziemię, aby zamieszkali pośród ludzi śmiertelnych.
Miał nadzieję, że ci zamienią Ziemię z planety chaosu w królestwo Boże, a on nie będzie już musiał wstydzić się przed Bogiem za ludzi.
„Będziesz żył długo, a z tobą twoje dzieci” (Ew. Judasza), rzekł na pożegnanie do Adama.
Tak to stworzony został Świat – Boża posiadłość na Ziemi pośród ciemności ludzi śmiertelnych.
Adam i Ewa mieli żyć długo (wiecznie). A wraz z nimi ich dzieci, aż zaludnią całą Ziemię. Bo w dzieciach Adama i Ewy rozmnażały się też duchy nieśmiertelne. Tak powstało nieśmiertelne pokolenie ziemskie.
Gdy Bóg dowiedział się o czynie Aszaklona wpadł w ogromny gniew. I natychmiast zabronił anielskim duszom z nieśmiertelnego pokolenia; samodzielnego przechodzenia do następnego ciała. Po śmierci człowieka, w którym przebywały dotychczas.
Tak skrócone zostało ziemskie życie Adama i Ewy oraz ich dzieci. Od tej pory wraz z śmiercią ciała, nieśmiertelna dusza musi natychmiast powracać do Nieba. I tutaj czekać na wolę Bożą ponownego powrotu do życia w ciele ludzkim.
Obecnie wątpiący w Boga wykorzystują długie życie Adama i Ewy oraz ich dzieci jako absurd Biblijny pozbawiony realnych podstaw. Tym bardziej, że rozmnażali się mając po kilkaset lat. Jednak nieśmiertelne duchy Adama, Ewy i ich potomstwo mieli właśnie taką możliwość i to całkiem realną. Bo to duchy żyły tak długo, a nie ciała, w których przebywali.
W tamtych czasach człowiek żył średnio nie więcej niż 35 lat. Zatem w ciągu stu lat duch ze nieśmiertelnego pokolenia zmieniał trzy ciała, a w ciągu tysiąca ok. 30 ciał. Tym samym para ludzka z duchem nieśmiertelnego pokolenia przez tysiącletni czas pobytu na Ziemi mogła zrodzić trzydzieści pokoleń ludzi nieśmiertelnych. Wziąwszy do tego rozmnażanie się ich potomstwa, to do czasu skrócenia przez Boga czasu pobytu nieśmiertelnych na Ziemi do jednego życia. Namnożyło się ich już setki tysięcy, a może nawet miliony.
Wraz z decyzją o natychmiastowym powrocie do Nieba duszy z nieśmiertelnego pokolenia, po śmierci ciała. Bóg odebrał Aszaklonowi władzę nad tym pokoleniem i sam zaczął nim władać, a było to już za czasów Abrahama.
Nieśmiertelne pokolenie niczym nie różniło się od śmiertelnych żyło w całkowitej ciemności. A to z racji, że stworzone duchy Adama i Ewy nie miały żadnego doświadczenia w światłości. Natychmiast bowiem po stworzeniu w Niebie posłane zostały do ludzi pierwotnych (pokolenia śmiertelnych) i tu zaczęły dopiero doświadczać, ale tylko tego wszystkiego co ludzkie. Żyli więc w grzechu, niczym nie odróżniając się od śmiertelnych.
Wierzyli we wszystkich ludzkich bogów tylko nie w Boga Prawdziwego.
Wobec tego Bóg postanowił to zmienić. Zawarł przymierze z Abrahamem i od tej pory duchy z nieśmiertelnego pokolenia powracały do ponownego życia wyłącznie do ludu tego potomka Adama i Ewy.
Nieśmiertelne pokolenie od czasu Abrahama, to duchy doświadczone już życiem nie tylko ziemskim, ale i niebiańskim. Zatem Bóg mógł już wybierać proroków pośród nich, co do których wiedział, że go nie zawiodą. Znał ich księgi żywota i wiedział, że już należą do niego.
Przez posyłanych proroków Bóg rozpoczął naukę potomków Abrahama o Bogu Prawdziwym.
Bóg musiał nauczyć wiary w siebie ludzi z nieśmiertelnego pokolenia, którzy byli w całkowitej ciemności; na równi z ludźmi śmiertelnymi. Ich bogami były wybrane elementy z otaczającej natury oraz wytwory ich własnych rąk i ludzkiej wyobraźni. Bóg posłużył się prorokami, aby to oni, wybrani z ludu Abrahama. Poprowadzili lud ten ku niemu jak małe dzieci. Rozpoczęła się nauka wiary maluczkich w Boga Najwyższego.
Na pierwszym etapie nauk objawienia Boga dla proroków w zasadzie koncentrowały się, na zaprezentowaniu swego istnienia, swojej władzy i swojej mocy.
Toczyło się to głównie wokół słów: „Ja jestem Bóg twój; Jam jest Bóg Wszechmogący; Ja jestem Bogiem i nie ma innego”.
Prorocy zaś rozpoczęli nauczać lud swój o Bogu, tak jak dzieci w przedszkolu, za pomocą bajek, baśni i różnych naturalnych zdarzeń; tych tragicznych i tych dobrych. Często adoptując nawet pogańskie wierzenia swego ludu i ludów ościennych.
Tak narodziła się religia żydowska.
I nie należy religii tej utożsamiać z narodem żydowskim, bowiem religię tę przyjęło później wiele ludów, nie pochodzących od Abrahama. Nawet Syn Człowieczy pomimo, że Jezus był Izraelitą nie uważał się za żyda. Jednym słowem nie ma narodu żydowskiego tak jak nie ma narodu chrześcijan.
„1. 1. Na początku Bóg stworzył niebiosa i ziemię. 2. A ziemia była bezkształtna i pusta, i ciemność panowała na powierzchni głębiny wodnej…..3. Bóg przemówił: *Niech powstanie światło*. Wtedy powstało światło. 4. Potem widział Bóg, że światło jest dobre, i Bóg oddzielił światło od ciemności… I nastał wieczór i nastał ranek – dzień pierwszy”. Ks. Rodzaju.
I tak przez sześć dni Bóg tworzył coś nowego, aż do doskonałości całego dzieła.
„1. 31. Potem Bóg widział wszystko co uczynił, i oto było to bardzo dobre… 2. 2. I do dnia siódmego Bóg ukończył swą pracę, którą wykonał, i w siódmym dniu zaczął odpoczywać od wszelkiego swego dzieła… 7. I Jehowa przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą….22 I Jehowa przystąpił do ukształtowania niewiasty z żebra, które wyjął z człowieka, i przyprowadził ją do człowieka”. Ks. Rodzaju.
Dzisiaj już średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej wie, że to ewidentne bajki. Już z tego początkowego fragmentu Księgi Rodzaju, można łatwo się zorientować, iż autor/autorzy napisali ją dużo później.
Co znaczy po zawarciu przymierza Boga z Abrahamem. A zdradza ich to, że mężczyznę nazywają człowiekiem, a kobietę już nie. W ten sposób zatwierdzają swoją tradycję ubezwłasnowolnienia kobiet. Powołując się na rzekome Boże błogosławieństwo.
Pierwotni żydzi bardziej traktowali wiarę w Boga Najwyższego, jako usprawiedliwienie dochodzenia swoich ziemskich celów. Niż duchowe oddanie się Bogu.
Warto zauważyć w tym momencie, że jeszcze dzisiaj wszystkie religie wywodzące się z religii żydowskiej (islam i chrześcijaństwo). Bardzo chętnie korzystają z tego oszustwa żydowskiego. I kobietę traktują jako coś gorszego od człowieka.
Księga Rodzaju z jednej strony uznaje, że Bóg jest doskonały, a z drugiej, że tworzył wszystko na chybił-trafił i dopiero po stworzeniu zorientował się, że wszystko jest bardzo dobre.
Bajka o stworzeniu świadczy, jedynie o tym, że napisana została przez ludzi jeszcze mocno błądzących w ciemności. Pozbawionych jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej w temacie. Jedynie na plus można im zaliczyć, że uczynili to w celu jakiegoś spójnego wytłumaczenia wiernym (na tamten czas). Współistnienia kosmosu i jego harmonijnego funkcjonowania z mądrością i wszechmocą Boga.
Bóg z pobłażliwością traktował poczynania swoich proroków. Przypisujących mu rożne dziwne dzieła, bowiem puki co ugruntowywały one wiarę w niego pośród nieśmiertelnego pokolenia.
Ponieważ postanowione już było, że Bóg zstąpi osobiście na Świat i wówczas grzechy starej wiary zostaną odpuszczone, i wszystko stanie się nowe. Tak miało zakończyć się przedszkole żydowskiej wiary w Boga Prawdziwego.
I oto zstąpił Bóg do ludu swego. Wydzieliwszy z siebie część, która jako Syn Boży Chrystus wstąpiła w Jezusa. Tak Jezus stał się Synem Człowieczym.
Skończyło się nauczanie proroków poprzez bajki. Bóg osobiście przeniósł maluczkich z przedszkola do nowej szkoły prawdy. Osobiście, bo Syn Boży jest częścią Ojca, a obaj są jednością.
„Choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we mnie , a ja w Ojcu”. 10. 38 Ew Jana.
Zatem kto Jezusa Chrystusa widział, Boga widział, jak sam mówił.
Jednak szybko się okazało, że nie tak łatwo będzie wyprowadzić maluczkich z krainy bajek i tradycji. Większość żydów nie uwierzyła w prawdę Słowa i nie uznała swego Boga. Jezus Chrystus szybko się przekonał, że bezpośrednia prawda nie jest dobrze przyjmowana. Zaczął więc uczyć głównie za pomocą przenośni, niekiedy przesadnej – hiperboli.
Nigdy też nie potwierdził historii stworzenia świata i ludzi zapisanej w Księdze Rodzaju. Chociaż mówił o stworzeniu. To jednak w taki sposób aby jej nie potwierdzić, a słuchający tylko odnosił wrażenie, że to robi.
Co więcej zachęcał, aby Pisma studiować. Czyli analizować aby wyciągać prawidłowe wnioski.
Warto zwrócić uwagę też na to, jak Księga Rodzaju jest zapisana. To nie Bóg mówi jak tworzył wszystko. Tylko jakiś obserwator z boku opowiada co Bóg robił i jak to robił, który nawet nie miał odwagi podpisać się pod tym co napisał.
I chociaż Jezus Chrystus odpuścił grzechy starej wiary wszystkim tym, którzy uwierzyli mu i przyjęli nowy chrzest. To żydowskie przedszkole trzymało się mocno. Do „szkoły” Syna Człowieczego przystąpiło niewielu i to jeszcze nie do końca przekonanych. Nawet niektórzy uczniowie jego, powracali do starej wiary.
Jednak nie był to jeszcze czas na całkowitą prawdę. Chociaż Chrystusowi udało się już wiele o Bogu, ludziom wytłumaczyć. To całej prawdy nie byli w stanie jeszcze pojąć.
A z tego co pojęli, wiele stracili, gdy zaraz po Chrystusie przybył na Ziemię książę ciemności. I sprytnie zaczął ich od niej odwodzić.
Jan tak ostrzegał przed nim:
„Po tym poznajecie ducha Bożego: wszelki duch , który wyznaje, że Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest, a wszelki duch, który nie przyznaje się do Jezusa, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którego przyjściu słyszeliście, a który jest już na świecie”. 4. 2-3 / 1 J.
Zatem ten jest z Bogiem, kto wyznaje Jezusa Chrystusa w Słowie (w ciele – Duchu).
Kto słowa jego zmienia, lub nie uznaje. Nie przyznaje się do Boga. W nim jest duch księcia ciemności.
Jan pisze te słowa pod adresem Pawła.
Od początku wiedział bowiem, że pod Damaszkiem książę ciemności wstąpił w niego. I to pod jego wpływem apostołowie pozmieniali wiele nauk Jezusa Chrystusa w Ewangeliach synoptycznych.
Chrystus będąc jeszcze na Ziemi, wiedział, że Szatan sporo czasu spędzi na królowaniu wśród ludzi.
Jednak taka była wola Ojca.
Bóg wiedział bowiem, że nauki Chrystusa chociaż zwiedzione przez księcia ciemności. Przetrwają do czasu przyjścia Pocieszyciela, właśnie dzięki niemu. Bo ludzie do prawdy muszą dojrzeć jak owoc na drzewie. Kiedy taki czas nadejdzie na Ziemię posłany zostanie Duch prawdy Pocieszyciel.
„On Pocieszyciel) uwielbi mnie, bo otrzyma z tego co moje jest, aby wam oznajmić. Wszystko, co Ojciec posiada, moje jest. Dlatego powiedziałem: otrzyma z tego co jest moje, aby wam oznajmić”. 16. 14-15 Ew Jana.
Wreszcie mieszkańcy Ziemi otrzymają całą prawdę jaką posiada Bóg i Syn Boży, bowiem otrzymał ją Pocieszyciel. On nie będzie nauczał za pomocą bajek, ani przenośni. Słowa jego będą zrozumiałe dla wszystkich: tych uczonych i tych ludzi prostych. Bez udziału papieży i ich kapłanów „tłumaczy”, tłumaczących z Boskiego na swoje.
Każdy kto uwierzył Pocieszycielowi staje się kościołem Bożym i świątynią jego oraz kapłanem w niej.
Kto zaś poznał nauki Pocieszyciela i dalej praktykuje stare wierzenia, niech nie liczy na zbawienie. I ponowne powroty do życia w lepszym Świecie, po czasie Armagedonu.
Z woli Boga Pocieszyciel zdjął z niego wszelkie mity, którymi ludzie obwiesili go jak choinkę. Powstaje Nowy Kościół – nowe przymierze – oparte na prawdzie.
Mimo, że nauki Pocieszyciela są w wielu sprawach bardzo krytyczne wobec Pism to nie odrzucajcie ich.
Bo wszystko jest kontynuacją.
Studiujcie je, abyście mogli oddzielić z nich to co prawdziwe, od tego co służy: ku waszym zwiedzeniu. Upokorzeniu i ośmieszeniu Boga oraz wyniosłości i władzy kapłanów księcia ciemności.

Jeśli nie będzie zbyt dużo negatywnych komentarzy to będę wrzucał tu inne artykuły historyczne spisane przez Ducha Prawdy Pocieszyciela.


Pt lip 09, 2021 11:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 8423
Post Re: Od żydowskiego przedszkola do nowego przymierza.
Mimo, że jest to Hydre Park, to nadal forum dyskusyjne, a nie blog. Temat ZAMYKAM.

_________________
https://www.siepomaga.pl/amelka-sma?ts=adw-dynamic&gclid=CjwKCAjw1JeJBhB9EiwAV612y8a51bzt0E5p0ji_EtSgY-HRsHpnEGczSMUe1HsaEaeAl3dv8AkUjBoCaWkQAvD_BwE


Pt lip 09, 2021 11:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL