Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Skąd takie parcie na legalizację marihuany? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
Na początek jeden z filmików https://www.youtube.com/watch?v=qdhbKbETUCM
z którym się nie zgadam, podaje on psuedozalety legalizacji marihuany.
Najbardziej za są oczywiście rzekomi "obrońcy wolności", tak zatroskani o naszą wolność (wolność od pasa w dół), która to jest ograniczana gdy nie jesteśmy zniewoleni narkotykami. Głownie to "gęby za lud krzyczące" z Konfederacji. Jako przykład często mówi się że marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol, a z drugiej ci sami są przeciwni ograniczaniu alkoholu, wskazując na ustawę prohibicyjną, ale też nawet przeciwni ci liber-ały-tanie-tyni nawet przeciw ograniczeniom kontroli reklam alkoholi.
Tymczasem ustawa prohibicyjna była jak najbardziej moralna, tyle że niepraktyczna! Nie trzeba nikogo przekonywać o oceanie zła płynącego z alkoholu, jest choćby film "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". dlaczego więc nie udała się ustawa prohibicyjna? z tego powodu że alkohol, w odróżnienieniu od narkotyków jest bardzo, bardzo , rozpowszechniony. Znaczna część społeczeństwa staje się klientami kryminalnych sprzedawców.
Gdyby alkohol był od wieków zakazany, nigdy nie należało by go legalizować, ale podobnie jak papierosy jest rozpowszechniony zbyt, by móc go zdelegalizować.
Chcą to teraz zrobić z marihuaną. Owszem, można by zlegalizować marihuanę medyczną w niektórych przypadkach. Jednak legalizacja marihuany powoduje że ogromnie wzrasta ilość osób uzależnionych i nie będzie można tej legalizacji cofnąć, co jest na rękę demonom.
Marihuana jest perfidna. Po niej świat "jest kolorowy", po odstawieniu bardziej szary, niż był przed wzięciem marihuany. Więc aby życie miało sens, im więcej się brało, tym bardziej psychika się domaga.
Poza tym, jest to wstęp do legalizacji twardych narkotyków, w końcu dojdzie do heroiny czy mieszanek ze strychniną , jakichś krokodyli. Tu mamy filozofię darwinowską, ze tak jak w przyrodzie, mają przeżyć lepiej przystosowani, mamy patrzyć jak nasza bliska osoba truje się jakąś heroiną, jeszcze płacąc za to grube pieniądze draniom, którym nic nie można będzie zrobić, bo będą zgodni z literą "prawa", no coż, nasza bliska osoba widocznie nieprzystosowana, za to handlarze dobrze przystosowani.
WIęc nie legalizacji marihuany! Jak by było możliwe, to dobrze jakby nie było legalnego alkoholu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 05, 2021 16:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
Andy72 napisał(a):
Nie trzeba nikogo przekonywać o oceanie zła płynącego z alkoholu.

Mnie trzeba, szczególnie w kontekście cudu dokonanego przez Jezusa w Kanie Galilejskiej.


Pn lip 05, 2021 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
feelek napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Nie trzeba nikogo przekonywać o oceanie zła płynącego z alkoholu.

Mnie trzeba, szczególnie w kontekście cudu dokonanego przez Jezusa w Kanie Galilejskiej.

Co innego pić dobre wino ze smakiem, a co innego upijać się - przykład Noego czy Lota, którego upiły córki.
W rejonie Galilei wino było naturalnym napojem, pofczas gdy takie papierosy czy narkotyki pochodzą z kultury indiańskiej. Alkohol jest nieporównywalnie szkodliwszy dla Indian, a papierosy i narkotyki dla nas niż dla Indian.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 05, 2021 17:38
Zobacz profil
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
Andy72 napisał(a):
Co innego pić dobre wino ze smakiem, a co innego upijać się […]
W rejonie Galilei wino było naturalnym napojem […]

Chyba nie twierdzisz, że Jezus zamienił wodę w wino, bo woda nie była naturalnym napojem w Galilei?

Do dziś byłem przekonany, że na imprezie zabrakło alkoholu, towarzystwo stawało się drętwe, Matka Jezusa widząc to, poprosiła by trochę wina wykombinował, co też uczynił, zapewniając biesiadnikom alkohol przedniej marki i tym uratował imprezę.
Słowa starosty wypowiedziane do pana młodego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». J, 2, 1-12, świadczą, że to wino było spożywane w celu upicia się. Jezus był tego świadom, a mimo to załatwił trunek.


Pn lip 05, 2021 21:05

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
Andy, zanim napiszesz jakas bzdure dobrze jest podszkolic sie troche z literatury przedmiotu ktory poruszasz.
Marihuana zostala zdelegalizowana w Stanach z powodow polityczno gospodarczych, a inne panstwa poszly za tym przykladem. Teraz sie ta deligalizacje znosi, z tego powodu przede wszystkim ze marichuana nie uzaleznia i ma duzo wlasnosci leczniczych. Moja osobista tesciowa zwalcza swoje bole spowodowane fibromyalgia za pomoca maryski od dobrych 12 lat i nie widzimy zadnych skutkow ubocznych uzywania tego srodka. Kraje w Europie gdzie maryska byla legalna od dziesiatkow lat tez jakos sie jeszcze nie rozpadly, wiec te teorie o koncu swiata spowodowanym przez nia trzeba chyba odlozyc do lamusa. Utozsamianie jej z heroina to juz kompletny odjazd. Pomaga ona rowniez setkom ludzi wyjsc z uzaleznienia opioidami, wiec wez na wstrzymanie z ta krucjata, bo walczysz z czyms o czym nic nie wiesz.


Pn lip 05, 2021 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
subadam napisał(a):
Teraz sie ta delegalizację znosi, z tego powodu przede wszystkim ze marichuana nie uzaleznia i ma duzo wlasnosci leczniczych.


Ma owszem właściwości lecznicze ale to nie jest prawda, ze nie uzależnia.
Znawcy przedmiotu twierdzą, ze trudniej się od niej uzależnić ale w większych ilościach i przez dłuższy czas ma dosyć poważne skutki skutki uboczne.

_________________
ksiądz


Śr lip 07, 2021 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
Jakies zrodlo tego stwierdzenia?
Jezeli piszesz o tym co mozna kupic na ulicy od pokatnego handlarza to sie zgodze, jako ze te mieszanki zwykle sa trujace. Z medyczna maryska zyjemu tak jak napisalem od 12 lat - to chyba wystarczajacy okres zeby sie uzaleznic biorac ja 3 x dziennie kazdego dnia?


Śr lip 07, 2021 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
Badania w Holandii i USA wykazały, ze moze dojść do uzależnienia, fizyczne symptomy uzależnienia występują rzadziej, ludzie mający problemy psychiczne są bardziej podatni na uzależnienie.

https://www.drugcom.de/newsuebersicht/t ... ig-werden/


Tu amerykańskie badania psychiatry Johna Kelly z Massachusetts General Hospital’s Center for Addiction Medicine.
https://psylex.de/sucht/cannabis/marihuana/

Dawki stosowane w terapii są kontrolowane, nie są duze, stąd i małe prawdopodobieństwo uzależnienia.

W innych artykułach przeczytałem, dowiedziałem sie tez od "streetworkerow", ze hoduje sie coraz częściej gatunki konopi, ktore zawierają więcej THC a więc jest większe niebezpieczeństwo uzależnienia.

Oczywiście masz rację, ze od dealera dawka będzie zanieczyszczona różnymi dodatkami, ktore mogą być bardzo szkodliwe.

_________________
ksiądz


So lip 10, 2021 7:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
subadam napisał(a):
Jakies zrodlo tego stwierdzenia?
Z medyczna maryska zyjemu tak jak napisalem od 12 lat - to chyba wystarczajacy okres zeby sie uzaleznic biorac ja 3 x dziennie kazdego dnia?

Skąd wiecie że już się dawno nie uzależniliście?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 10, 2021 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
Andy, my nie mamy potrzeby uzywania maryski wiec nie moglismy sie uzaleznic. Ja pisze o swojej tesciowej ktorej bole zwiazane z fibro lagodzimy maryska. Byly przerwy w dostawach wywolane trudnosciami z zaopatrzeniem ( brak wlasciwych odmian w danym momencie ) i objawow uzaleznienia nie zauwazylismy. To prawda ze kupujemy ja z oficjalnych zrodel i dawka CBD i THC jest scisle kontrolowana.
To prawda ze mozna sie uzaleznic specjalnie zaczynajac jako nastolatek i korzystajac z odmian z wysoka zawartoscia THC. Tyle ze uzaleznic sie mozna od wszystkiego, np picia Coli czy innych slodkich drinkow - czesc ludzi ma takie sklonnosci niezaleznie od wszystkiego. W porownaniu skutkow uzaleznienia od opioidow, alkoholu czy tytoniu uzaleznienie od maryski to jeszcze drobiazg.


So lip 10, 2021 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 20, 2021 8:38
Posty: 1
Post Re: Skąd takie parcie na legalizację marihuany?
No a według mnie marihuana to narkotyk taki, jak każde inne (jak i również papierosy i alkohol). Pozdrawiam! :D


Pt sie 20, 2021 8:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL