Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wątek pożegnalny 
Autor Wiadomość
Post Re: Wątek pożegnalny
krzysiekniepieklo zamiast wpychac sie ze swoja prawda tam, gdzie ciebie nie chca, zaloz wlasne forum i poczekaj na chetnych sluchania twojej prawdy.
Chyba tobie nie trzeba przypominac, co Pan Jezus powiedzial uczniom, kiedy ich wyslal, zeby glosili Ewangelie?

Tak nielubiany przez ciebie Pawel robil jak ty teraz: stal w tych Atenach i o Jezusie opowiadal.

To lepiej posluchaj co Pan Jezus zalecal i strzasnij pyl tego forum z butow.


So sie 28, 2021 20:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wątek pożegnalny
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jezus przyszedł do zakłamanego świata i w tym zakłamanym świecie zaczął działać. Ja też żyłem w tym zakłamanym świecie i z tego zakłamanego świata Bóg mnie powołał. Jak Jezus odkłamywał ten świat, tak i mnie posłał abym ten świat odkłamywał. Jak się ludzie modlą do krzyża ( "krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony"), no a krzyż był narzędziem zbrodni, no to ja na taką logikę jestem bezradny. No i takich rzeczy urągających logice jest wiele. To pewnie dlatego ludzie przestali szukać w kościele logiki, bo na każdym kroku jest gwałcona.


Jakie kłamstwo odkłamał Jezus? nic takiego sobie nie przypominam, w końcu mówienie o tym że jest jakiś Bóg, to tylko wiara, tutaj nie ma kwestii prawdy/kłamstwa, to jest tylko jakaś obietnica, która nie ma w niczym poparcia.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja Robek nawet Ciebie lubię ale nie potrafię z Tobą dyskutować. Ani ja Ciebie nie rozumiem, ani Ty mnie nie rozumiesz. W takim układzie dyskusja nie ma sensu.


Przecież była kiedyś między nami dyskusja, którą zakończyłeś, a skończyłeś ją bo wiedziałeś że jeszcze kilka pytań, i bym wykazał niedorzeczność tego co tutaj opowiadasz, czy może bardziej bezpośrednio mówiąc, wykazałbym że mijasz sie z prawdą :) dlatego przerwałeś tą dyskusje, i z uwagi że nie mam do ciebie o to pretensji, na wszelki wypadek, kłamiesz o tym że mnie lubisz.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Misję proroka możesz tylko w jeden sposób skończyć. Proroka raczej nie przestraszysz.


To czy jesteś prorokiem, nie ma tutaj znaczenia, Katolicyzm nie opiera sie na prorokach, tutaj prorocy nie są do niczego potrzebni, bo mówisz tak jakby bez proroków, chrześcijaństwo nie mogło by istnieć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 28, 2021 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wątek pożegnalny
Alus napisał(a):
nolda napisał(a):
Alus napisał(a):
Biedny, nic nie rozumiejący Jezus objawia się wrogowi i czyni z niego apostoła narodów nieświadom, że tenże będzie głosił "pokrętne, faryzejskie nauki". Pogląd szerzony przez strony "Racjonalista".

Słuszne czy nie słuszne poglądy szerzy ten "Racjonalista"? Czy może trochę słuszne, a trochę niesłuszne?

Nie zrozumiałeś...Bóg wie kogo wybiera, i znał przyszłości Pawła, który w niczym nie zmienił ni joty, ni kreski nauczania Chrystusa.
.


Ga 3
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha
Pwt 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.

Tutaj masz wyraźną manipulację Pismem przez Pawła.

Skoro Paweł pisze, że przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie, to wprost odnosi to do Jezusa, którego powieszono na drzewie. Skoro każdy, to jezus też.
No a w prawie jest, że tylko ten, który popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci.
Skoro tak, to Jezus nie może być przeklęty, bo nie popełnił zbrodni podlegającej karze śmierci. To tylko żmijowe plemię oskarżyło Go bezpodstawnie o taką zbrodnię. No ale doa Pawła to nie ma znaczenia, czy popełnił zbrodnię, czy też nie. No bo dla niego, to każdy, kogo żmijowe plemię zawiesi na drzewie, to jest przeklęty.
To kim jest Paweł, skoro Jezusa nazywa przeklętym?
No ja wiem, prosta logika boli.


So sie 28, 2021 21:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wątek pożegnalny
Dość. Wątek zamykam. Decyzję o Twojej dalszej karierze podejmiemy wspólnie. Czekam na głosy pozostałych moderatorów. Ja jestem za banem stałym bez możliwości amnestii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 28, 2021 22:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL