Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:47



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wątek pożegnalny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Wątek pożegnalny
bramin napisał(a):

Krzyśku drogi niepiekielny,
wiele razy moderacja zwracała Ci uwagę abyś nie głosił poglądów, ktore są sprzeczne z chrześcijaństwem a tym tym samym z linią "ideologiczną" tego forum.
Gdybyś dyskutował, zastanawiał się, dopytywał to co innego ale Ty głosisz i robisz za proroka. Wyraźnie Ci powiedziano, ze sobie tego nie życzymy ale to ignorujesz.
Zostałeś ułaskawiony przez administrację pod pewnymi warunkami, masz wyrok w zawieszeniu i nic sobie z tego nie robisz.
Będzie powtórka z Twojej strony to zostaniesz zbanowany na stałe.


Wobec powyższej deklaracji moderacji (szacuję, że nie jest to tylko opinia bramina), to pozostaje mi tylko zrezygnować z dalszego pisania na tym forum. Moja sytuacja jest zgoła inna jak za pierwszą bytnościa na tym forum. Mam gdzie pisać i w innych miejscach nie muszę się ograniczać ze względu na „linię ideologiczną” forum. Powiem Wam tak. Nie jesteście uczniami Jezusa ale jesteście uczniami Pawła z Tarsu.
No, możecie sobie mieć taka linię ideologiczną. Może Was nie interesować to, czego uczył Jezus i logika Jego wypowiedzi. Może dla Was są ważniejsze pokretne faryzejskie nauki Pawła, przed którymi przestrzegał Jezus swoich uczniów.
Ja nawet rozumiem dlaczego Małgosiaa nie dyskutowała w moich watkach. No, jak by miała poważne kontrargumenty, to by dyskutowała. No a tak, to zostały jej tylko argumenty moderatorskie. Argument siły jest argumentem, którym w takich sytuacjach najczęściej się posługują ludzie, którzy innych kontrargumentów nie mają. No ale dzięki za te kilka miesiecy pisania. Myślę, że zostawiłem tutaj sporo materiału do przemyśleń tym, którzy nie boją się samodzielnie myśleć i dla których prosta logika nie jest jeszcze zapomniana. Prawda kłamstwa się nie boi. To kłamstwo chce zamordować PRAWDĘ.
Dziękuję wszystkim, którzy w szczerych intencjach dyskutowali ze mną. Dziękuję administracji za Ten niespodziewany powrót.
Moja motywacja jest prosta. Skoro nie mogę pisać tego, co myślę, to nie widzę sensu pisania.
Nie żegnam się na razie, bo może zdecyduję się na tego bana, którego obiecywał bramin. Powiem Wam tak – idą trudne czasy i los każdego zależy od tego, komu uwierzymy.

No a żeby wątek był dyskusyjny, to zadam pytanie. Czy aby na pewno chcecie żyć w świecie, który nam kreują ci, którzy maja władzę?


Pt sie 27, 2021 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Wątek pożegnalny
krzysiekniepieklo napisał(a):
Myślę, że zostawiłem tutaj sporo materiału do przemyśleń tym, którzy nie boją się samodzielnie myśleć i dla których prosta logika nie jest jeszcze zapomniana.


To jest nieuzasadnione przekonanie, że ludzie sięgają tutaj do starych tematów, jak do jakiegoś skarbca myśli ludzkiej. Sam wolałeś założyć nowy wątek, chociaż "Wątek Pożegnalny" już istnieje na tym forum. Większość przychodzi się wypisać i ponapawać widokiem swoich własnych postów ;) reszta - porozmawiać na bieżąco. Jeśli ktoś odkopie stary temat, to jakiś spamer, by umieścić reklamę pod pretekstem odpowiedzi na czyjeś pytanie.

_________________
Tylko Bogu chwała


So sie 28, 2021 6:59
Zobacz profil
Post Re: Wątek pożegnalny
Cytuj:
Wobec powyższej deklaracji moderacji (szacuję, że nie jest to tylko opinia bramina), to pozostaje mi tylko zrezygnować z dalszego pisania na tym forum. Moja sytuacja jest zgoła inna jak za pierwszą bytnościa na tym forum. Mam gdzie pisać i w innych miejscach nie muszę się ograniczać ze względu na „linię ideologiczną” forum. Powiem Wam tak. Nie jesteście uczniami Jezusa ale jesteście uczniami Pawła z Tarsu.
No, możecie sobie mieć taka linię ideologiczną. Może Was nie interesować to, czego uczył Jezus i logika Jego wypowiedzi. Może dla Was są ważniejsze pokretne faryzejskie nauki Pawła, przed którymi przestrzegał Jezus swoich uczniów.
Ja nawet rozumiem dlaczego Małgosiaa nie dyskutowała w moich watkach. No, jak by miała poważne kontrargumenty, to by dyskutowała. No a tak, to zostały jej tylko argumenty moderatorskie. Argument siły jest argumentem, którym w takich sytuacjach najczęściej się posługują ludzie, którzy innych kontrargumentów nie mają. No ale dzięki za te kilka miesiecy pisania. Myślę, że zostawiłem tutaj sporo materiału do przemyśleń tym, którzy nie boją się samodzielnie myśleć i dla których prosta logika nie jest jeszcze zapomniana. Prawda kłamstwa się nie boi. To kłamstwo chce zamordować PRAWDĘ.
Dziękuję wszystkim, którzy w szczerych intencjach dyskutowali ze mną. Dziękuję administracji za Ten niespodziewany powrót.
Moja motywacja jest prosta. Skoro nie mogę pisać tego, co myślę, to nie widzę sensu pisania.
Nie żegnam się na razie, bo może zdecyduję się na tego bana, którego obiecywał bramin. Powiem Wam tak – idą trudne czasy i los każdego zależy od tego, komu uwierzymy.

No a żeby wątek był dyskusyjny, to zadam pytanie. Czy aby na pewno chcecie żyć w świecie, który nam kreują ci, którzy maja władzę?

Biedny, nic nie rozumiejący Jezus objawia się wrogowi i czyni z niego apostoła narodów nieświadom, że tenże będzie głosił "pokrętne, faryzejskie nauki". Pogląd szerzony przez strony "Racjonalista".


So sie 28, 2021 7:16
Post Re: Wątek pożegnalny
Alus napisał(a):
Biedny, nic nie rozumiejący Jezus objawia się wrogowi i czyni z niego apostoła narodów nieświadom, że tenże będzie głosił "pokrętne, faryzejskie nauki". Pogląd szerzony przez strony "Racjonalista".

Słuszne czy nie słuszne poglądy szerzy ten "Racjonalista"? Czy może trochę słuszne, a trochę niesłuszne?


So sie 28, 2021 7:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wątek pożegnalny
Szczerze to trochę nie rozumiem. Macie sporo cierpliwości do ateistów, ale heretyk nie może głosić swoich poglądów?

Pierwotne chrześcijaństwo było bardzo zróżnicowane a obecna wersja wygrała między innymi dzięki skuteczności Pawła z Tarasu. Skąd macie pewność że inne odłamy nie były bliższe naukom Jezusa?


So sie 28, 2021 8:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Wątek pożegnalny
Hm.. Mam wrażenie, że uważasz, że św. Paweł pojawił się już po napisaniu Kanonu i namieszał tak, jak namieszał... Jego pisma, zwłaszcza te wczesne powstały jeszcze przed spisaniem Ewangelii (w czterech wersjach), Apokalipsą i Dziejami Apostolskimi.
To u Pawła w jego 1 Liście do Koryntian (napisanym przed Ewangeliami) napisane jest

23 Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem10, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb 24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę». 25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę»11. 26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. 27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej12.
Ten tekst nieomal w całości jest wypowiadany w czasie Przeistoczenia...
Krzysio Niepiekielny tak się zakręcił, że choćby z tego powodu, powinien w ogóle zrezygnować ze Mszy św i codziennej Komunii - czego jest gorącym fanem. Dyskredytuje św. Pawła jako nieautentycznego, a przed przyjęciem Komunii słucha nabożnie słów Konsekracji, będących cytatem z św. Pawła - brawo konsekwencja...


So sie 28, 2021 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wątek pożegnalny
afilatelista napisał(a):
Szczerze to trochę nie rozumiem. Macie sporo cierpliwości do ateistów, ale heretyk nie może głosić swoich poglądów?

Co innego dyskusja i przedstawianie swoich poglądów a co innego oszczerstwa, pomówienia, spiskowa teoria dziejów odnosząca się do KK itp.
Problem w tym, ze owe herezje nie mieszczą się nawet w ramach wspólnot chrześcijańskich lub takich, ktore przynajmniej sie za takowe uważają, a ktore podpadają pod miano sekt.
Nie mieszczą sie także w ramach bardzo liberalnego protestantyzmu.

afilatelista napisał(a):
Pierwotne chrześcijaństwo było bardzo zróżnicowane a obecna wersja wygrała między innymi dzięki skuteczności Pawła z Tarasu.

Była duża różnorodność jeśli chodzi o liturgie i pewne zwyczaje ale podstawowa zasadą była jedność z Apostołami i ich następcami. Nie mowie tu oczywiście o pewnych ruchach, wspólnotach mających charakter heretycki czy sekciarski.

afilatelista napisał(a):
Skąd macie pewność że inne odłamy nie były bliższe naukom Jezusa?


Jak wyżej plus zasada sukcesji, traditio i wiara chrześcijan, ze Jezus jest z Kościołem, działa w nim.

_________________
ksiądz


So sie 28, 2021 11:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wątek pożegnalny
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja nawet rozumiem dlaczego Małgosiaa nie dyskutowała w moich watkach. No, jak by miała poważne kontrargumenty, to by dyskutowała.


Z Małgośką chciałeś dyskutować, a ze mną już nie chciałeś? jak o coś konkretnego sie pytałem, to ty na każde pytanie wyskakiwałeś żeby sie modlić i modlić :D jakbyś w ogóle nie kontaktował o co pytam, albo zdawał sobie sprawę że odpowiedzi na te pytania, pokazują szaleństwo w jakim sie teraz znajdujesz.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 28, 2021 11:35
Zobacz profil
Post Re: Wątek pożegnalny
nolda napisał(a):
Alus napisał(a):
Biedny, nic nie rozumiejący Jezus objawia się wrogowi i czyni z niego apostoła narodów nieświadom, że tenże będzie głosił "pokrętne, faryzejskie nauki". Pogląd szerzony przez strony "Racjonalista".

Słuszne czy nie słuszne poglądy szerzy ten "Racjonalista"? Czy może trochę słuszne, a trochę niesłuszne?

Nie zrozumiałeś...Bóg wie kogo wybiera, i znał przyszłości Pawła, który w niczym nie zmienił ni joty, ni kreski nauczania Chrystusa.
To przeciwnicy wyszukują przez wieki "błędów, kłamstw", dla deprecjonowania Boga.


So sie 28, 2021 13:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wątek pożegnalny
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja nawet rozumiem dlaczego Małgosiaa nie dyskutowała w moich watkach. No, jak by miała poważne kontrargumenty, to by dyskutowała.

:hmmm: Małgosiaa od dłuższego czasu w ogóle nie dyskutuje i w myśl regulaminu, nie musi
Robek napisał(a):
Z Małgośką chciałeś dyskutować, [...]

Jakoś musiał wykazać swoją krzywdę, zwalić winę :-D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 28, 2021 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wątek pożegnalny
PeterW napisał(a):
Hm.. Mam wrażenie, że uważasz, że św. Paweł pojawił się już po napisaniu Kanonu i namieszał tak, jak namieszał... Jego pisma, zwłaszcza te wczesne powstały jeszcze przed spisaniem Ewangelii (w czterech wersjach), Apokalipsą i Dziejami Apostolskimi.
To u Pawła w jego 1 Liście do Koryntian (napisanym przed Ewangeliami) napisane jest

23 Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem10, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb 24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę». 25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę»11. 26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. 27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej12.
Ten tekst nieomal w całości jest wypowiadany w czasie Przeistoczenia...
Krzysio Niepiekielny tak się zakręcił, że choćby z tego powodu, powinien w ogóle zrezygnować ze Mszy św i codziennej Komunii - czego jest gorącym fanem. Dyskredytuje św. Pawła jako nieautentycznego, a przed przyjęciem Komunii słucha nabożnie słów Konsekracji, będących cytatem z św. Pawła - brawo konsekwencja...


Jezus przyszedł do zakłamanego świata i w tym zakłamanym świecie zaczął działać. Ja też żyłem w tym zakłamanym świecie i z tego zakłamanego świata Bóg mnie powołał. Jak Jezus odkłamywał ten świat, tak i mnie posłał abym ten świat odkłamywał. Jak się ludzie modlą do krzyża ( "krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony"), no a krzyż był narzędziem zbrodni, no to ja na taką logikę jestem bezradny. No i takich rzeczy urągających logice jest wiele. To pewnie dlatego ludzie przestali szukać w kościele logiki, bo na każdym kroku jest gwałcona.


So sie 28, 2021 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wątek pożegnalny
bramin napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Szczerze to trochę nie rozumiem. Macie sporo cierpliwości do ateistów, ale heretyk nie może głosić swoich poglądów?

Co innego dyskusja i przedstawianie swoich poglądów a co innego oszczerstwa, pomówienia, spiskowa teoria dziejów odnosząca się do KK itp.
Problem w tym, ze owe herezje nie mieszczą się nawet w ramach wspólnot chrześcijańskich lub takich, ktore przynajmniej sie za takowe uważają, a ktore podpadają pod miano sekt.
Nie mieszczą sie także w ramach bardzo liberalnego protestantyzmu.



Jezus też się nie mieścił w jakichkolwiek ramach, to dlaczego się dziwisz, że ja się nie mieszczę?
A tak na normalną dyskusję na argumenty i prostą logikę to Was stać? Do tamtych też argumenty Jezusa nie dotarły, a że powiedział im kilka ostrych słów, to zrobili to, co zrobili. Jeśli wolicie swoje "ramy" od rzeczowej dyskusji, to na to już nic nie poradzę.


So sie 28, 2021 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wątek pożegnalny
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja nawet rozumiem dlaczego Małgosiaa nie dyskutowała w moich watkach. No, jak by miała poważne kontrargumenty, to by dyskutowała.


Z Małgośką chciałeś dyskutować, a ze mną już nie chciałeś? jak o coś konkretnego sie pytałem, to ty na każde pytanie wyskakiwałeś żeby sie modlić i modlić :D jakbyś w ogóle nie kontaktował o co pytam, albo zdawał sobie sprawę że odpowiedzi na te pytania, pokazują szaleństwo w jakim sie teraz znajdujesz.


Ja Robek nawet Ciebie lubię ale nie potrafię z Tobą dyskutować. Ani ja Ciebie nie rozumiem, ani Ty mnie nie rozumiesz. W takim układzie dyskusja nie ma sensu.


So sie 28, 2021 19:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wątek pożegnalny
@krzysiekniepieklo
Koniec głoszenia, koniec misji proroka. Pozegnałeś się? Pozegnałeś. Wylałeś swoje żale? Wylałeś. Na tym koniec.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 28, 2021 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wątek pożegnalny
Małgosiaa napisał(a):
@krzysiekniepieklo
Koniec głoszenia, koniec misji proroka. Pozegnałeś się? Pozegnałeś. Wylałeś swoje żale? Wylałeś. Na tym koniec.


Zdaje się, że mocno przeceniasz swoje uprawnienia. """ koniec misji proroka. """"

Misję proroka możesz tylko w jeden sposób skończyć. Proroka raczej nie przestraszysz.


So sie 28, 2021 20:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL