Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
sanctam nie wierze, ze do tego stopnia wierzysz spiskowym teoriom Dana Brown.

O. Rydzyk jest zakonnikiem. Ma przelozonych i - co wiecej - ma wspolbraci, ktorzy z nim byli w seminarium.
Myslisz, ze ktos im zabronil powiedziec, ze ich wyswiecono, ale Rydzyka ominieto i tego nikomu nie wolno powiedziec?

To udowodnij, ze tak jest.


Wt wrz 21, 2021 11:36

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
sanctam napisał(a):
To Ty udowodnić masz, że Rydzyk ma święcenia. ;)

Etam zaraz udowodnić, ot po prostu litują się wszyscy nad Twoim problemem, a ci bardziej empatyczni robią co mogą byś o nim zapomniał.


Wt wrz 21, 2021 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Kael napisał(a):
To udowodnij, ze tak jest.


Przecież tu nawet nie chodzi o dowód, ale o uzasadnione prawdopodobieństwo. A tu mówimy o kwestii, która odbywa się na początku, że tak powiem, kariery Tadeusza Rydzyka, świeżo upieczonego nowicjusza, który w krótkim okresie czasu odbiera najpierw święcenia zakonne a potem kapłańskie. Przecież w tamtych czasach nie był on żadnym dyrektorem, był szeregowym redemptorystą, którego za jakiś czas wysłano do pracy na misji (ale w Europie, nie w Afryce). Gdyby nie miał święceń, nie miałby też prawa do tytułu "ojciec", byłby tylko "bratem". A z tego co słyszało się, w zakonach bardzo pilnują tej tytulatury, już inni "ojcowie" by go utemperowali. A jak jesteśmy przy misji, przecież księża i mnisi wysyłani na misję muszą mieć "porządek w papierach". To różnica do księdza, który często przez całe życie pozostaje pod kuratelą jednego biskupstwa. Jak tam coś zapomną w metrykach, to można to zamieść pod dywany kurii. O. Tadeusz natomiast przechodził pod nadzór różnych biskupów, polskich i włoskich i niemieckich. Włosi może by jeszcze tam go przyjęli "na gębę", ale co do Niemców, nie ma takiej opcji. Poznałem tutejszy Kościół też częściowo od środka, tu nie ma porównania do polskiego grajdołku z księgami parafialnymi wypełnianymi wiecznym piórem, tutaj rejestracja jest centralna i elektroniczna. Zresztą może bramin mógłby więcej zrelacjonować.

Dlatego teza, że wysyła się na Zachód zakonnika bez święceń jest jeszcze mniej prawdopodobna niż dyrdymały o papieżycy średniowiecznej. Ba, już lepsze uzasadnienia płaskoziemstwa się widziało. I udowadnianie kulistości Ziemi ma większą wartość poznawczą i rozrywkową, niż zabawa w udowadnianie, że ktoś nie jest wielbłądem.

PS: A tak bardziej na serio, wszystko zaczęło się od pewnej starej wypowiedzi Niesiołowskiego, którą ten już wiele razy prostował. Ale wiadomo, jak to z plotami bywa.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt wrz 21, 2021 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Nie, nie myślę, że współbraciom zabroniono.Proszę państwa, ja tu nikogo nie obrażam. Na czacie (Pirc ) dowiedziałem się, że o. Rydzyk może nie mieć święceń a linka zgubiłem ( z portalu natemat.pl). Nie gniewajcie się na mnie . Ja tylko zapytałem.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Wt wrz 21, 2021 14:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Bert napisał: "A wielbłądem nie jest też przypadkiem?"

Nie, nie jest.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Cz wrz 23, 2021 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Czy o. Rydzyk nie wyłudza pieniędzy od biednych emerytów i nie wpieprza się w politykę ?

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Cz wrz 23, 2021 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
sanctam napisał(a):
Czy o. Rydzyk nie wyłudza pieniędzy od biednych emerytów i nie wpieprza się w politykę ?

Nie wyłudza, a wręcz ich wspomaga poprzez prowadzoną politykę.


Pt wrz 24, 2021 7:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
@george45
Proszę uzasadnić swoją odpwoiedź konkretnym linkiem. W przeciwnym razie będzie ostrzeżenie za trolling.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 24, 2021 7:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Małgosiaa napisał(a):
@george45
Proszę uzasadnić swoją odpwoiedź konkretnym linkiem. W przeciwnym razie będzie ostrzeżenie za trolling.

Ze strachu przed groźbą niesłusznego ostrzeżenia podaję kilka. Jeśli to za mało, postaram się o więcej, tylko nie dawaj mi ostrzeżenia, proszę, co ja powiem znajomym.

Ojciec Rydzyk jakiego nie znacie. Przekazał milion złotych dla ubogich
https://wiadomosci.wp.pl/ojciec-rydzyk- ... 820202113a

Kaczyński chwali w liście: Dzieła ojca Rydzyka tworzą ogromną przestrzeń czynienia dobra
https://wiadomosci.dziennik.pl/media/ar ... dziny.html
Czarnek pisze do "Wielce Czcigodnego Ojca Dyrektora". "Nieocenione są zasługi Radia Maryja"
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... nione.html
Andrzej Duda dziękuje o. Tadeuszowi Rydzykowi. „Wizjonerska aktywność, zasługi dla Kościoła i Polski”

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/a ... a-i-polski
Rydzyk prosi o 1 proc. podatku. Zasługa na Sądzie Ostatecznym
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Rydzyk- ... statecznym
List do Ojca Tadeusza Rydzyka z okazji 50-lecia ślubów zakonnych i kapłaństwa
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wy ... nstwa.html


Pt wrz 24, 2021 8:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
george45 napisał(a):
Ze strachu...

Masz szczęście, ża mam poczucie humoru, ale uważaj.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 24, 2021 8:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Rozumiem, ze powyższe dowody przekonały cię, że nie troluję, a ojciec nie wyłudza, a wręcz wspomaga biednych poprzez prowadzoną politykę. Uff, kamień z serca.


Pt wrz 24, 2021 9:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Nie, nie przekonały, jednakże jest jakaś podstawa do Twojego poczucia humowu :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 24, 2021 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
george45 napisał(a):
sanctam napisał(a):
Czy o. Rydzyk nie wyłudza pieniędzy od biednych emerytów i nie wpieprza się w politykę ?

Nie wyłudza, a wręcz ich wspomaga poprzez prowadzoną politykę.

Kościół w ogóle nie powinien mieszać się do polityki


Pt wrz 24, 2021 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
Cos mi sie nie zgadza w moich wiadomosciach na temat tego "ojca" z tymi linkami od george45 - czy to nie on prowadzil skladke na uratowanie Stoczni Gdanskiej, po czym nie rozliczyl sie z tych pieniedzy?
W jaki sposob dal ten milion zl dla ubogich jezeli twierdzi stale ze sam nic nie ma?
Dlaczego prowadzi bezustanna kampanie w celu uzyskania wyzszych skladek od ludzi jak rowniez dotacji od panstwa na rozne swoje inwestycje? Czy w jakikolwiek sposob rozlicza sie z tych pieniedzy?
Chyba nie jesli prowadzona jest przeciwko niemu sprawa sadowa w celu zmuszenia go do pokazania tych rozliczen, co on sam uwaza za atak na Kosciol.
Dla mnie to oszust, hipokryta i kretacz wykorzystujacy swoja pozycje do wplyniecia na "wiernych" dokladnie tak samo jak robia rozne "koscioly" w Stanach.


Pt wrz 24, 2021 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Czy o. Rydzyk ma święcenia kapłańskie ?
subadam napisał(a):
Cos mi sie nie zgadza w moich wiadomosciach na temat tego "ojca" z tymi linkami od george45 - czy to nie on prowadzil skladke na uratowanie Stoczni Gdanskiej, po czym nie rozliczyl sie z tych pieniedzy?
W jaki sposob dal ten milion zl dla ubogich jezeli twierdzi stale ze sam nic nie ma?
Dlaczego prowadzi bezustanna kampanie w celu uzyskania wyzszych skladek od ludzi jak rowniez dotacji od panstwa na rozne swoje inwestycje? Czy w jakikolwiek sposob rozlicza sie z tych pieniedzy?
Chyba nie jesli prowadzona jest przeciwko niemu sprawa sadowa w celu zmuszenia go do pokazania tych rozliczen, co on sam uwaza za atak na Kosciol.
Dla mnie to oszust, hipokryta i kretacz wykorzystujacy swoja pozycje do wplyniecia na "wiernych" dokladnie tak samo jak robia rozne "koscioly" w Stanach.

To argument ad personam.
Rydzyk działa w ramach Kościoła. Biskupi w pełni akceptują jego działania a ci którzy nie akceptowali odeszli na tamten świat. Kiedy była ta sprawa zbiórki na Stocznię Gdańską? Z czegoś Radio Maryja musi mieć finanse. :mrgreen:

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt wrz 24, 2021 14:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL