Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 5:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Reforma sądownictwa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Reforma sądownictwa
sanctam napisał(a):
Celem było pokazanie,że PO to takie same kanalie jak PiS.


Wyciągając stary kotlet dziadka w Wermachcie? Retorykę od Kurskiego przejąłeś?

sanctam napisał(a):
fakt, że uaktywniłeś się w przeddzień Święta Niepodległości świadczy o twoim nacjonaliźmie a la PiS.


A fakt że nie mam w domu akwarium świadczy dobitnie o tym, że jestem ped... ten, gejem. Logika a la sanctam.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 10, 2021 14:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Reforma sądownictwa
Nie od TVP, ale od mojego dentysty sadysty.Mam nawet mema o Józefie Tusku. Bert, cenię Cię bo rozmawiasz w miarę merytorycznie, a nie ad personam jak niektórzy ludzie Dzbany, ale chyba jesteś aktywistą Greenpeace, bo krytykujesz byłego ministra klimatu w wątku o reformie sądownictwa. Czyli twoja aktywność to przeznaczenie, a nie przypadek xD

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lis 10, 2021 15:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Reforma sądownictwa
sanctam napisał(a):
Nie od TVP, ale od mojego dentysty sadysty. Bert, cenię Cię bo rozmawiasz w miarę merytorycznie, a nie ad personam jak niektórzy ludzie Dzbany,


Przyznaję, że ostatnio jestem nieco wredny, nie tylko na tym forum.

Cytuj:
ale chyba jesteś aktywistą Greenpeace,

Najpierw nacjonalista, teraz ekolog, a jutro pewnie wege-cyklista? Islamista? Panslawista?
Cytuj:
bo krytykujesz Kurtykę w wątku o reformie sądownictwa. Czyli twoja aktywność to przeznaczenie, a nie przypadek xD


A moja krytyka ministra Kurtyki jest dosyć konkretna:

- Czesi wnieśli skargę wobec Polski w sprawie pierwszej koncesji
- TSUE zażądał zapobiegawczo wstrzymania wydobywania węgla do czasu decyzji (nie mylić kopalni z elektrownią)
- minister w czasie postępowania wydał DRUGA KONCESJE.

W krajach praworządnych nie tylko stosuje się do środków zapobiegawczych, ale do czasu wyroku ostatecznego wstrzymuje od jakichkolwiek dalszych kroków mogących pogorszyć sytuację. Jeżeli sąd nakazuje Ci wstrzymać budowę domu to nie zaczynasz jeszcze budować garażu. Jeżeli sąd zakazuje Ci wycinania lasu to nie zaczynasz jeszcze asfaltować terenów wyciętych. Jeżeli sąd zakazuje Ci strzelania do jeleni to nie zaczynasz dodatkowo strzelać do saren.

Ale Kurtyka postąpił tak jak Duda w sprawie sędziów i postanowił zignorować postępowanie przez metodę faktów dokonanych. Tyle że taka metoda ignorowania sądów i sędziów to tylko w Wolsce.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 10, 2021 15:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Reforma sądownictwa
No tak, zapomniałem, że popierasz dyktat Niemiec. A wg mnie dobrze, że staramy się dać opór dyktatowi niemieckiemu. Konstytucja jest i zawsze była nadrzędnym dokumentem w naszym porządku prawnym, a UE chciałoby kontrolować nasza sytuację wewnętrzną łamiąc zasady suwerenności państw czlonkowskich. :)

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lis 10, 2021 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Reforma sądownictwa
sanctam napisał(a):
Konstytucja jest i zawsze była nadrzędnym dokumentem w naszym porządku prawnym
Czego oczywiście nikt nie neguje. Ale będziecie powtarzali tę tezę w kółko tak, jakby ktoś ją kwestionował.

Co ciekawe, ostatnio Zero poprosił kucharkę o „wyrok”, czy Konstytucja jest zgodna z Konstytucją. To oczywiście żarcik. Tak naprawdę „wyrok” ma dotyczyć zapisu w Karcie Praw Podstawowych, który jednak prawie słowo w słowo jest powtórzony w Konstytucji.


Śr lis 10, 2021 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Reforma sądownictwa
Zauważ, że wy kwestionujecie nie tylko wyroki TK, ale samą legalność Trybunału Konstytucyjnego, nie mówiąc o innych organach administracji np. Izba Dyscyplinarna SN. Ta ... Gersdorf to wasz autorytet moralny.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lis 10, 2021 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Reforma sądownictwa
sanctam napisał(a):
wg mnie dobrze, że staramy się dać opór dyktatowi niemieckiemu.


Czeskiemu, jeżeli już, czeskiemu.

Cytuj:
Konstytucja jest i zawsze była nadrzędnym dokumentem w naszym porządku prawnym, a UE chciałoby kontrolować nasza sytuację wewnętrzną łamiąc zasady suwerenności państw czlonkowskich. :)


Troll harder. Pozycja umów międzynarodowych jest zakotwiczona w konstytucji, art. 91. Nie trzeba było podpisywać tych umów.

sanctam napisał(a):
Zauważ, że wy kwestionujecie nie tylko wyroki TK, ale samą legalność Trybunału Konstytucyjnego


Jedno drugiego nie wyklucza. Nielegalny sędzia może wydawać dobre decyzje a legalny może wydawać złe. W tym przypadku jednak korelacja jest pełna. I nieprzypadkowa. Dyspozycyjność była przecież warunkiem "umowy o pracę".

______________________


taryjel napisał(a):
Co ciekawe, ostatnio Zero poprosił kucharkę o „wyrok”, czy Konstytucja jest zgodna z Konstytucją. To oczywiście żarcik. Tak naprawdę „wyrok” ma dotyczyć zapisu w Karcie Praw Podstawowych, który jednak prawie słowo w słowo jest powtórzony w Konstytucji.



No to po co był ten cały protokół brytyjski? Czy on może też niezgodny?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 10, 2021 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Reforma sądownictwa
Bert, ja nie chcę być piany, ale profesor Miodek twierdzi, że szukanie zapożyczeń z innych języków jeśli jest odpowiednik w języku polskim to błąd.

Minister Kurtyka podjął decyzję o przedłużeniu koncesji dla Turowa bo zielony ład fit for fifty five to ułuda i nawet mój stomatolog przyznał, że samochody elektryczne i ładowane nie sprawdzą się w Polsce. Jakie mamy sądy w Polsce to też wiemy. Kontynuacja PRL. Były prokurator PRL Piotrowicz nawrócił się. Bert, cóż Ci mogę napisać, na święto Niepodległości mówię: "śmierć wrogom Ojczyzny."

Minister Kurtyka nie wykonał postanowienia TSUE ale takich krajów jest więcej a jakaś sędzia z Hiszpanii jednoosobowo nalicza karę finansową Polsce

Pozdrawiam

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lis 10, 2021 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Reforma sądownictwa
sanctam napisał(a):
Bert, ja nie chcę być piany, ale


Wszystko co jest wypowiedziane przed słowem "ale" jest g--no warte. Mam nadzieję, że to było wystarczająco po polsku.

Cytuj:
Minister Kurtyka podjął decyzję o przedłużeniu koncesji dla Turowa bo zielony ład fit for fifty five to ułuda

To chyba minister Kurt(y)ka w kryształowej kuli to widział, bo ten "ład" został przedstawiony w lipcu 2021, a jego decyzje były w marcu 2020 i kwietniu 2021. Jasnowidz jakiś?

Cytuj:
i nawet mój stomatolog przyznał


...

Przepraszam, pomyliłem Ciebie z osobą potrafiącą dyskutować. Już więcej nie będę. Teraz pozostaje tylko szydera.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 10, 2021 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Reforma sądownictwa
Raczej nie był jasnowidzem. Bert, o czym chcesz dyskutować, o Michale Kurtyce który był prezydentem COP 26 szczytu klimatycznego w Katowicach, czy o Turowie i o tym, że Czechom podnosi się poziom wód gruntowych? Czy to wina polskiej KRS, że Czechom podnoszą się wody? Bert, Ty mieszasz politykę z sądownictwem a wg. Monteskiusza mamy trójpodział władz: ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Wy na tym forum nawet podstawowej wiedzy z WOSu nie macie i Minister Czarnek jest 100 razy mądrzejszy niż wy. Przepraszam za złośliwy ton wypowiedzi.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lis 10, 2021 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Reforma sądownictwa
Ehm, musze sie przyznac ze tez probowalem dyskutowac ale zrezygnowalem. Teraz widze dlaczego - widocznie tez mam braki w wiedzy z WOSu.


Śr lis 10, 2021 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Reforma sądownictwa
subadam napisał(a):
Ehm, musze sie przyznac ze tez probowalem dyskutowac ale zrezygnowalem. Teraz widze dlaczego - widocznie tez mam braki w wiedzy z WOSu.

Masz chyba schizofrenię, bo skoro czeskie kopalnie węgla kamiennego działają w Niemczech, a przeszkadza tylko Turów to wiedz, że coś się dzieje.

Trzeba by zrobić ekspertyzę jak działają kopalnie węgla kamiennego w Niemczech te czeskie, a zapomniałem,

Winny jest min. Czarnek.
Hej, Dzban z Ciebie większy niż Kurdej-Szatan xD

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lis 10, 2021 19:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Reforma sądownictwa
@sanctam
Za powyższe obraźliwe ad personam - ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 10, 2021 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Reforma sądownictwa
Twoje bany są zgodne z Konstytucją RP ? A, zapomniałem. Sam Trybunał Konstytucyjny jest nielegalny. Obowiązuje dyktat Niemiec i UE.
[spam, trolling - 2 ostrzeżenie. Jeszcze jedno i wakacje, tym razem dłuższe, skoro miesiąc nie pomógł. M.]

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr lis 10, 2021 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Reforma sądownictwa
Jakby ktos pytal to nie czuje sie obrazony. :)


Śr lis 10, 2021 23:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL