Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 15, 2021 11:11
Posty: 2
Post Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
Przyczyny powstawania mięśniaków są nieznane. Mięśniaki są łagodnymi zgrubieniami mięśni macicy, rozwijającymi się z rosnących w sposób niekontrolowany komórek mięśniowych. Mogą one rosnąć na zewnątrz, tworząc charakterystyczne uwypuklenia, lub wzrastać do światła jamy macicy.
U około 20% kobiet mięśniaki macicy nie powodują żadnych dolegliwości. U pozostałych, w zależności od wielkości nowotworu miejsca występowania, objawami mogą być: bolesne lub/i przedłużone miesiączkowanie, zaburzenia krwawienia lub plamienia. Ucisk na sąsiednie narządy może powodować dolegliwości ze strony pęcherza (parcie na mocz), bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej lub zaparcia.

Mięśniaki w zależności od umiejscowienia dzielimy na:
podśluzówkowe (zniekształcające jamę macicy),
śródścienne,
podsurowicówkowe (wyrastające na zewnątrz), których nawet niewielkie rozmiary mogą powodować badalne zniekształcenie trzonu macicy.
Niektóre mięśniaki mogą przybierać polipowaty uszypułowany charakter wzrostu. Zmiany takie mogą rozciągać szyjkę macicy, wychodząc z jej kanału do pochwy, a sporadycznie nawet przed szparę sromową na zewnątrz. Określa się je jako "mięśniaki rodzące".

Aczkolwiek mięśniaki macicy są zazwyczaj zmianami łagodnymi, to lekarz decydując o rodzaju postępowania terapeutycznego zawsze powinien wziąć pod uwagę możliwość ich złośliwienia. Częstość złośliwienia mięśniaków trzonu macicy jest rzadka i nie przekracza 3%.


Pn lis 15, 2021 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
AdamZampa,

Jeżeli taka jest Wola Boża to może pomóc.
Choroba może służyć temu aby np. chory albo ten komu na Nim zależy zmienił swoje postępowanie względem Boga czy ludzi. Więc usuwanie niewłaściwego postępowania być może usunie przyczynę dopuszczenia choroby.

Nie polecam też podejścia roszczeniowego, pt. "jak nie uzdrowisz to...".

"Jeżeli taka jest Twoja Wola, proszę,..."

Marek 9
14 Gdy przyszli do uczniów, ujrzeli wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi.
15 Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go.
16 On ich zapytał: «O czym rozprawiacie z nimi?»
17 Odpowiedział Mu jeden z tłumu: «Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego.
18 Ten, gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli».
19 On zaś rzekł do nich: «O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie!»
20 I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach.
21 Jezus zapytał ojca: «Od jak dawna to mu się zdarza?» Ten zaś odrzekł: «Od dzieciństwa.
22 I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam!».
23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy».
24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!»

25 A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: «Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego!».
26 A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: «On umarł».
27 Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał.
28 Gdy przyszedł do domu, uczniowie Go pytali na osobności: «Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?»
29 Rzekł im: «Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą <i postem>».

Jakub 1
5 Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma.
6 Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym! Kto bowiem żywi wątpliwości, podobny jest do fali morskiej wzbudzonej wiatrem i miotanej to tu, to tam.
7 Człowiek ten niech nie myśli, że otrzyma cokolwiek od Pana,
8 bo jest mężem chwiejnym, niestałym we wszystkich swych drogach.


Łukasz 7
6 Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: « Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój.
7 I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony.
8 Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: "Idź!" - a idzie; drugiemu: "Chodź!" - a przychodzi; a mojemu słudze: "Zrób to!" - a robi».
9 Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: « Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu».
10 A gdy wysłani wrócili do domu zastali sługę zdrowego.


Jan 14
12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.
13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.
14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.


Bóg decyduje finalnie, ale może być pomocne zbliżanie się do Jedności z Bogiem. Rośniecie w Miłości, Prawdzie, Wybaczenie. Odrzucanie grzechów. Itp.

Może też uzyskasz pośrednictwo przez np. rośliny, które Bóg stworzył. (to zawsze jakaś wymówka by się nie ujawniać, a Bóg może woleć pomagać niekiedy w sposób, który nie łamie ukrycia)

Rodzaju 1
29 I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem.

Tutaj lista roślin leczniczych, które być może będą mogły pomóc (tłumacz) :
https://herbpathy-com.translate.goog/He ... tr_pto=nui
(nie ręczę za wszystkie informacje na tej stronie, traktuję jako indeks do dalszych badań)

Wbrew pozorom, choć nazwy są niepopularne to wiele z tych rzeczy da się zakupić nawet w Polsce.
Oczywiście warto przebadać samodzielnie na własną odpowiedzialność.
Ale przesadny lęk też może nie być od Boga.

Wiara w ich skuteczność może teoretycznie wpływać na to czy podziała.

Niektórzy nazywają to efektem Placebo, a może to być też:
Łukasz 17
19 Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».

Może też warto nie bać się i prosić o dużo zamiast mało, szybko a nie wolno, itd.:
Mateusz 8
13 Do setnika zaś Jezus rzekł: «Idź, niech ci się stanie,
jak uwierzyłeś ». I o tej godzinie jego sługa odzyskał zdrowie.

Więc może warto zadać sobie wielokrotnie pytanie:
Jak bardzo wierzysz, że to jest możliwe by wyzdrowiała?

Marek 9
23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy».
24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!»


Jak bardzo wierzysz w te słowa Jezusa?


Pn lis 15, 2021 18:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
@AdamZampa
Bóg działa przez ludzi. Dał im rozum i talenty, aby sobie służyli nawzajem. W tym wypadku lekarzy. Obyś nie obudził się tak, jak pewien proboszcz: https://liturgia.wiara.pl/doc/419115.wi ... a-temat/96

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
Bóg działa na różne sposoby.
Może zaniedbał czytanie Biblii?

Mateusz 14
5 Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni3
6 i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień»4.
7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»5.


Pn lis 15, 2021 21:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
A czymże jest to opowiadanie, jeśli nie "nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego"?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
No właśnie tym. Zgadzamy się w tej kwestii.

Tyle, że ja wierzę, że Bóg może działać nie tylko przez ludzi ale i bezpośrednio.
Modlitwy mogą być spełnione przez człowieka, który się pojawi, a mogą bezpośrednio.


Pn lis 15, 2021 21:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
A gdzie powiedziałam, że nie może działać bezpośrednio? Ale raczej nie działa jesli człowiek położy się i będzie czekał na to działanie, nie dając nic z siebie prócz modlitwy, zwłaszcza, że mówimy "bądź wola Twoja". Wola Boża nie musi być zgodna z naszą wolą.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Córka ma mięśniaki na macicy, czy modlitwa jej pomoże?
Takie zdanie:
"Bóg działa przez ludzi."
Może być zrozumiane przez niektórych, że jest tam ukryte domyślne "tylko".

Jestem uwrażliwiony na nieporozumienia i mnogość interpretacji. I staram się "immunizować" zdania na nieporozumienia. Zostawia mniej furtek dla nieporozumień. Nieraz nawet to nie pomaga w niektórych przypadkach.

Czasami można być niezrozumianym i potem z tego mogą wychodzić niepotrzebne problemy i dyskusje.
Niektóre jawne, a inne utajone.
Czasami lepiej "dmuchać na zimne".

No tak, kryteria działania Boga mogą być całkiem skomplikowane. Lekceważenie Boga nie jest wskazane.
Ale mogą być takie sytuacje, że człowiek nie wie już co ma zrobić, jest załamany, albo czuje się tak źle, że np. nie jest w stanie podnieść się z łóżka. Albo ma silną depresję i nie ma motywacji do działania. Itp.

Modlitwa może przynieść poradę co zrobić dalej, albo dać siłę by wstać.


Pn lis 15, 2021 22:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL