Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Proponuję taki eksperyment myślowy.

Postęp naukowy zabrnął już tak daleko, że mamy możliwość wszczepiania ludziom pod skórę czipów, które są w stanie w czasie rzeczywistym obserwować i analizować co się dzieje w organizmie człowieka oraz wysyłać te informacje do centralnej bazy, która może w porę reagować na wszelkie zagrożenia w obrębe naszego zdrowia. Np. czip wykrywa, że Kowalski jest w stanie przedzawałowym, centrala dostaje sygnał i natychmiast wysyła karetkę pogotowia, która dociera do Kowalskiego, zanim w ogóle dojdzie do zawału.

Nie może ulegać wątpliwości, że takie rozwiązanie pozytywnie wpłynęłoby na stan zdrowia całych społeczeństw, wydłużyłoby też nasze życia, polepszyło jego jakość, a ponadto wyeliminowałoby ten problem, z którym zmagamy się podczas pandemii koronawirusa - zapchanych szpitali, przeciążonej służby zdrowia.

Dzięki zastosowaniu profilaktycznego czipa jesteśmy w stanie drastycznie zmniejszyć liczbę hospitalizacji, w tym nakłady na opiekę zdrowotną.

Czip nie tylko jest dobry, przynosi korzyści dla zaczipowanego, ale pomaga również innym, którzy np. nie mogą mieć wszczepionego czipa, ponieważ mają alergię na materiał z którego czip jest wykonany albo innego rodzaju przeciwskazania albo tych, których organizm wysyła zbyt słabe sygnały, ażeby czip zaregował w porę i wezwał pomoc centrali. Wreszice dla tych, którzy do szpitali trafią wskutek zdarzeń losowych i dzięki pustym szpitalom znajdzie się bez problemu dla nich miejsce.

Z badań oraz statystyk wynika wyraźnie, że zdecydowana większość osób hospitaliizowanyc to osoby niezaczipowane.

Czy mając powyższe na uwadze, nie jest w pełni uzasadnionym i racjonalnym rozwiązaniem, żeby wprowadzić jakieś ugododnienia dla osób zaczipwanych/ utrudnienia dla niezaczipowanych czy nawet obowiązek czipowania? I czy nie jest prawdą, że osoby niezaczipowane są jednostkami egoistycznymi i niebezpiecznymi, którzy odmawiają postępowania zgodnie z zasadami solidaryzmu społecznego?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So gru 04, 2021 11:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski_pelikan napisał(a):
Proponuję taki eksperyment myślowy.

Postęp naukowy zabrnął już tak daleko, że mamy możliwość wszczepiania ludziom pod skórę czipów, które są w stanie w czasie rzeczywistym obserwować i analizować co się dzieje w organizmie człowieka oraz wysyłać te informacje do centralnej bazy, która może w porę reagować na wszelkie zagrożenia w obrębe naszego zdrowia.


W tej sytuacji byle przeziębienie, czip zareaguje, i już mam nieobecność w pracy, bo centralna baza wyśle informacje do mojego pracodawcy, i tego dnia czy też przez kilka dni nie będe pracował, a tych co dużo są na chorobowym, to zwalniają z pracy, więc żadnego czipowania u mnie nie będzie, bo to mi sie nie opłaca.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 04, 2021 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Robek napisał(a):
W tej sytuacji byle przeziębienie, czip zareaguje, i już mam nieobecność w pracy, bo centralna baza wyśle informacje do mojego pracodawcy, i tego dnia czy też przez kilka dni nie będe pracował, a tych co dużo są na chorobowym, to zwalniają z pracy, więc żadnego czipowania u mnie nie będzie, bo to mi sie nie opłaca.

Czyli własą chciwość stawiasz wyżej niż dobro społeczeństwa?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So gru 04, 2021 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski_pelikan napisał(a):
Czyli własą chciwość stawiasz wyżej niż dobro społeczeństwa?


Po co mam dbać o dobro społeczeństwa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 04, 2021 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Robek napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
Czyli własą chciwość stawiasz wyżej niż dobro społeczeństwa?


Po co mam dbać o dobro społeczeństwa?

Skoro chcesz być jego częścią, korzystać z dóbr jakimi Cię obdarza, to powinieneś dbać o jego dobro. W przeciwnym razie, jesteś pasożytem.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So gru 04, 2021 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Po co czipowanie, skoro wystarczy, że każdy ma przy sobie telefon komórkowy, z którego mogą być pobierane dane biometryczne. Coraz więcej telefonów wykorzystuje funkcje rozpoznawania twarzy, czy odcisku palca.

Monitoring policji w dużych miastach korzysta z funkcji rozpoznawania twarzy w tłumie ludzi. Wystarczy dodać do tego możliwość pomiaru temperatury ciała, i w ten sposób można wyłapać z tłumu ludzi osoby chore, zainfekowane.


So gru 04, 2021 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski_pelikan napisał(a):

Nie może ulegać wątpliwości, że takie rozwiązanie pozytywnie wpłynęłoby na stan zdrowia całych społeczeństw, wydłużyłoby też nasze życia, polepszyło jego jakość, a ponadto wyeliminowałoby ten problem, z którym zmagamy się podczas pandemii koronawirusa - zapchanych szpitali, przeciążonej służby zdrowia.

Dzięki zastosowaniu profilaktycznego czipa jesteśmy w stanie drastycznie zmniejszyć liczbę hospitalizacji, w tym nakłady na opiekę zdrowotną.

Czip nie tylko jest dobry, przynosi korzyści dla zaczipowanego, ale pomaga również innym, którzy np. nie mogą mieć wszczepionego czipa, ponieważ mają alergię na materiał z którego czip jest wykonany albo innego rodzaju przeciwskazania albo tych, których organizm wysyła zbyt słabe sygnały, ażeby czip zaregował w porę i wezwał pomoc centrali. Wreszice dla tych, którzy do szpitali trafią wskutek zdarzeń losowych i dzięki pustym szpitalom znajdzie się bez problemu dla nich miejsce.

Z badań oraz statystyk wynika wyraźnie, że zdecydowana większość osób hospitaliizowanyc to osoby niezaczipowane.

Czy mając powyższe na uwadze, nie jest w pełni uzasadnionym i racjonalnym rozwiązaniem, żeby wprowadzić jakieś ugododnienia dla osób zaczipwanych/ utrudnienia dla niezaczipowanych czy nawet obowiązek czipowania? I czy nie jest prawdą, że osoby niezaczipowane są jednostkami egoistycznymi i niebezpiecznymi, którzy odmawiają postępowania zgodnie z zasadami solidaryzmu społecznego?

Uważam że w trosce o zdrowie społeczeństwa powinno się zakazać produkcji papierosów i produkcji alkoholu.
Wszyscy powinniśmy przejść na weganizm. Wiemy przecież że gdy Niemcy podczas II Wojny Światowej zakazali w Szwecji spożywania mięsa to znacznie spadła liczba zawałów i chorób serca.
Należałoby też wprowadzić jakieś restrykcje dla osób z nadwagą i nakazać uprawianie sportu.
Każdy powinien ściągnąć odpowiednią aplikację na telefon aby lekarz rodzinny mógł sprawdzić ile zrobiliśmy kilometrów dziennie.
Obecnie borykamy się z epidemią cukrzycy i zmiana trybu życia społeczeństwa znacząco ograniczyłaby tę chorobę.
Znacząco ograniczyłoby się ilość hospitalizacji i zgonów, a także zmniejszyłaby się ilość depresji.


N gru 05, 2021 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski_pelikan napisał(a):
Skoro chcesz być jego częścią, korzystać z dóbr jakimi Cię obdarza, to powinieneś dbać o jego dobro. W przeciwnym razie, jesteś pasożytem.


Skąd pomysł że chce być częścią społeczeństwa? i jakimi dobrami mnie obdarza? bo jakoś nic tutaj nie widzę.

ga1robe napisał(a):
Po co czipowanie, skoro wystarczy, że każdy ma przy sobie telefon komórkowy, z którego mogą być pobierane dane biometryczne. Coraz więcej telefonów wykorzystuje funkcje rozpoznawania twarzy, czy odcisku palca.


To jak zakleiłem taśmą kamere w moim telefonie, to telefon bez problemu rozpoznaje moją twarz?

katon napisał(a):
Uważam że w trosce o zdrowie społeczeństwa powinno się zakazać produkcji papierosów i produkcji alkoholu.


Brak akcyzy na alkohol i papierosy, to wielomiliardowe straty dla budżetu państwa, Polski nie stać na takie coś.

katon napisał(a):
Wszyscy powinniśmy przejść na weganizm. Wiemy przecież że gdy Niemcy podczas II Wojny Światowej zakazali w Szwecji spożywania mięsa to znacznie spadła liczba zawałów i chorób serca.
Należałoby też wprowadzić jakieś restrykcje dla osób z nadwagą i nakazać uprawianie sportu.
Każdy powinien ściągnąć odpowiednią aplikację na telefon aby lekarz rodzinny mógł sprawdzić ile zrobiliśmy kilometrów dziennie.
Obecnie borykamy się z epidemią cukrzycy i zmiana trybu życia społeczeństwa znacząco ograniczyłaby tę chorobę.
Znacząco ograniczyłoby się ilość hospitalizacji i zgonów, a także zmniejszyłaby się ilość depresji.


Zdrowe i wysportowane społeczeństwo, spowoduje że średnia długość życia Polaków, zbliży sie do 100 lat, i takiego czegoś budżet państwa nie wytrzyma, średnio Polacy idą na emeryturę w wieku nieco ponad 60 lat, więc nie ma szans żeby Polskę było stać na to, żeby przez kolejne blisko 40 lat wypłacać emerytury.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 05, 2021 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski_pelikan napisał(a):
Czy mając powyższe na uwadze, nie jest w pełni uzasadnionym i racjonalnym rozwiązaniem, żeby wprowadzić jakieś ugododnienia dla osób zaczipwanych/ utrudnienia dla niezaczipowanych czy nawet obowiązek czipowania?
To oczywiście zależy od dwóch czynników. Po pierwsze — od tego, jak taki chip pomagałby innym. Bo napisałaś, że by pomagał, ale nie wyjaśniłaś, jak. Po drugie — od tego, w jaki sposób prawo chroniłoby osoby zachipowane przed nieuprawnionym wykorzystaniem ich danych. Każdy się zgodzi, że taka sytuacja wymaga dość ścisłych prawnych obwarowań.


Pn gru 06, 2021 7:30
Zobacz profil
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
katon napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):


Czy mając powyższe na uwadze, nie jest w pełni uzasadnionym i racjonalnym rozwiązaniem, żeby wprowadzić jakieś ugododnienia dla osób zaczipwanych/ utrudnienia dla niezaczipowanych czy nawet obowiązek czipowania? I czy nie jest prawdą, że osoby niezaczipowane są jednostkami egoistycznymi i niebezpiecznymi, którzy odmawiają postępowania zgodnie z zasadami solidaryzmu społecznego?

Uważam że w trosce o zdrowie społeczeństwa powinno się zakazać produkcji papierosów i produkcji alkoholu.
Wszyscy powinniśmy przejść na weganizm. Wiemy przecież że gdy Niemcy podczas II Wojny Światowej zakazali w Szwecji spożywania mięsa to znacznie spadła liczba zawałów i chorób serca.
Należałoby też wprowadzić jakieś restrykcje dla osób z nadwagą i nakazać uprawianie sportu.
Każdy powinien ściągnąć odpowiednią aplikację na telefon aby lekarz rodzinny mógł sprawdzić ile zrobiliśmy kilometrów dziennie.
Obecnie borykamy się z epidemią cukrzycy i zmiana trybu życia społeczeństwa znacząco ograniczyłaby tę chorobę.
Znacząco ograniczyłoby się ilość hospitalizacji i zgonów, a także zmniejszyłaby się ilość depresji.


nie zgadzam się ,ze na weganizm. Ja lubie mięso. Chcesz jeść samą Nutelle ?
Jeśli chodzi o nadwagę to problem jest taki ,ze niektórzy co by nie robili i tak nie schudną.
Na weganizm w życiu bym nie chciał przejść. Ale ruch na świeżym powietrzu lekarze powinni nakazać niezależnie od tego co się je. A poza tym na coś trzeba umrzeć :d.


Pn gru 06, 2021 8:11

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
szach900 napisał(a):
Chcesz jeść samą Nutelle ?
Przecież nutella nie jest wegańska.


Pn gru 06, 2021 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Robek napisał(a):

Brak akcyzy na alkohol i papierosy, to wielomiliardowe straty dla budżetu państwa, Polski nie stać na takie coś.

Ale Polski tez nie stac na sluzbe zdrowia ktora zreszta ledwie zipie.
W Nowej Zelandii wlasnie wprowadzono dozywotnio zakaz sprzedazy tytoniu czternastolatkom i do konca zycia jak zapala to juz nielegalnie.
Cytuj:
Zdrowe i wysportowane społeczeństwo, spowoduje że średnia długość życia Polaków, zbliży sie do 100 lat, i takiego czegoś budżet państwa nie wytrzyma, średnio Polacy idą na emeryturę w wieku nieco ponad 60 lat, więc nie ma szans żeby Polskę było stać na to, żeby przez kolejne blisko 40 lat wypłacać emerytury.

Skoro dlugos zycia sie wydluzy i poprawi sie zdrowie to moznaby tez opoznic przejscie na emeryture.
Jednak obecnie trwa walka aby bylo jak najmniej zgonow w zwiazku z pandemia i stosuje sie tu metody ktore rujnuja gospodarki, budzety panstw i nasze rowniez jak np obostrzenia.
A moja propozycja to veganizm i sport.
I jak wiemy to w zdrowym ciele zdrowy duch i wtedy jest wiecej energii do pracy ktora wspiera budzet panstwa.


Pt gru 10, 2021 22:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
szach900 napisał(a):
nie zgadzam się ,ze na weganizm. Ja lubie mięso. Chcesz jeść samą Nutelle ?
Jeśli chodzi o nadwagę to problem jest taki ,ze niektórzy co by nie robili i tak nie schudną.
Na weganizm w życiu bym nie chciał przejść. Ale ruch na świeżym powietrzu lekarze powinni nakazać niezależnie od tego co się je. A poza tym na coś trzeba umrzeć :d.

Mozna sie oczywiscie niezgadzac ale cel wymusza srodki.
Coraz czesciej mowi sie o ograniczeniu produkcji miesa a to ze wzgledu na potrzebe ochrony srodowiska.
Skoro w Nowej Zelandii zakazuje sie stopniowo palenia papierosow to i mozna zabrac sie tez za tych ktorzy lubia miesko.
I to wszystko bedzie dla naszego dobra. Wiecej zdrowia i swiezego powietrza i zwierzatka i roslinki odzyja.


Pt gru 10, 2021 22:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Nie trafiają do mnie żadne argumenty mówiące o ochronie środowiska w związku z zaprzestaniem produkcji mięsa. Może Ty mi dostarczysz takiego, który do mnie trafi?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 11, 2021 8:08
Zobacz profil
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
https://tech.money.pl/energia-i-ekologi ... 43923.html
https://www.agropolska.pl/produkcja-zwi ... y,157.html
Cytuj:
Do wyprodukowania kilograma wołowiny trzeba zużyć około 40 tys. litrów wody.
która zużywana jest głównie do produkcji karmy dla krów. Dla porównania, możemy powiedzieć, że potrzeba 10 razy więcej wody by wyprodukować 1 kg białka zwierzęcego niż potrzeba do produkcji takiej samej ilości białka roślinnego.
Uprawy paszowe zajmują jedną trzecią wszystkich gruntów ornych na świecie. Ponad 90% światowych upraw soi oraz 60% kukurydzy i jęczmienia przeznacza się na paszę dla zwierząt. Gdyby uprawy te przeznaczyć bezpośrednio na pożywienie dla ludzi, problem głodu który dotyczy już prawie półtora miliarda ludzi na świecie byłby rozwiązany. Nowe uprawy, przeznaczane potem do karmienia zwierząt, niosą za sobą konieczność wycinania kolejnych połaci lasów. Przyczynia się to bezpośrednio do wzrostu emisji dwutlenku węgla oraz wpływa na zanik różnorodności gatunków roślin i zwierząt. W Ameryce Południowej aż 70% terenów, które poddano deforestacji, przekształcono w pastwiska, pozostałe zaś wykorzystuje się pod uprawy paszowe.
Płynne odpady zwierzęce stanowią największą część ścieków które są odprowadzane z gospodarstw rolnych. Amerykańska Agencja ds. Ochrony Środowiska poinformowała, że farmy amerykańskie odprowadzają rocznie do środowiska naturalnego ponad 3 biliony ton odpadów pochodzenia rolniczego. Te ścieki zatruwają lokalne źródła i ujścia wodne a także rzeki oraz jeziora i strumienie w większy stopniu niż cały przemysł amerykański w ciągu roku.

https://www.ppr.pl/ekologia/rolnictwo-e ... 0kr%C3%B3w.


So gru 11, 2021 8:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL