Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Samodestrukcja narodu polskiego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Samodestrukcja narodu polskiego
Szczęść Boże.

Patrząc na Polskę ktoś mógłby pomyśleć, że to świat opisany przez Orwella. Partia PiS codziennie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej i mamy dowody na obstrukcję działań władzy.

-brak porozumienia ws. Turowa.
- brak praworządności TVN24: Wiceszef KE: Komisja Europejska uważa, że istnieje bardzo poważne zagrożenie dla praworządności w Polsce.
https://tvn24.pl/swiat/wiceszef-ke-komi ... ce-5528513
-wstrzymane fundusze z KPO
--sedziowie odchodzą z zawodu w Łodzi.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Śr gru 15, 2021 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
Ale akurat wstrzymanie funduszy KPO to może być dobry czynnik. Urban co prawda twierdził, że „rząd się wyżywi” ale to dotyczyło rządu o mandacie z Moskwy. Elektorat już się tak łatwo nie wyżywi, więc można się spodziewać zjazdu PiS i rozpoczęcia rządów jakiejś normalnej partii za dwa lata.

Nie bardzo wiem, co to ma wspólnego wszystko z Orwellem. Generalnie wszystkie niepożądane sytuacje polityczne można tak określać, ale jednak Kaczogród przypomina bardziej siermiężny PRL, niż Oceanię, która była wzorowana na Związku Radzieckim.


Cz gru 16, 2021 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
A. Bodnar porównał Polaków do zwierząt, a to nawiązanie do książki Folwark Zwierzęcy G. Orwella. Minister Czarnek zwiększa władze kurator oświaty.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Cz gru 16, 2021 9:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
A. Bodnar porównał Polaków do zwierząt
Nie Polaków, tylko pisowski rząd. Nie do zwierząt, tylko do zwierzęcia.
Cytuj:
a to nawiązanie do książki Folwark Zwierzęcy G. Orwella.
Nie do Folwarku Zwierzęcego Orwella, tylko do Małego Księcia Exupery’ego. W skrócie chodzi o to, że Zachód „przygarnął” Polskę do grona państw cywilizowanych i wiąże się to, zdaniem Bodnara, z obowiązkami.

Jesteś jak Radio Erewań.

Cytuj:
Minister Czarnek zwiększa władze kurator oświaty.
Coś więcej? Jak oceniasz tę decyzję i jak się ona ma do tematu wątku?


Cz gru 16, 2021 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
Jak ja oceniam to mój prywatny pogląd. Minister Czarnek naucza o cnotach niewieścich, a na pasku w TVP info napisano, że Bodnar porównał Polaków do zwierząt.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Cz gru 16, 2021 14:01
Zobacz profil
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
To na forum wyglasza sie tylko opinie sluzbowe? Ja myslalam, ze dyskutuje sie wlasnie prywatnie.


Cz gru 16, 2021 18:22

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Jak ja oceniam to mój prywatny pogląd.
Ale to jest forum dyskusyjne, a nie forum wrzucania losowych faktów.
Cytuj:
na pasku w TVP info napisano, że Bodnar porównał Polaków do zwierząt.
A Ty łyknąłeś, co napisali na pasku i nie zweryfikowałeś tej wiadomości?


Cz gru 16, 2021 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
@Kael
Imho Czarnek dobrze robi z kurator oświaty z małopolski Barbarą Nowak (większa władza kurator to blokowanie LGBT i tęczowych piątków), ale nasze elity liberalno -lewicowe ministra Czarnka nie lubią, ja większość jego wypowiedzi popieram prywatnie.;)
---------
@taryjel
Ja łykam przekaz telewizji publicznej, ale go weryfikuję. Ja wiem, że to było nawiązanie do "Małego Księcia" Exuperyego. Nie zmienia to faktu, że podobnie pisał G.Orwell w Folwarku Zwierzęcym. :)

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Cz gru 16, 2021 18:35
Zobacz profil
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
No wiesz, o teczy jest mowa w Biblii i jest symbolem LGBT+.
Nalezy zmienic Biblie?

"Porownanie do zwierzecia" dla czlowieka kulturalnego, oczytanego i inteligentnego nie jest tym samym, obojetnie do jakiego zwierzecia z jakiego utworu sie porownuje.
A przekonanie, ze jestesmy jakos a priori "lepsi" od zwierzat tez nia ma poparcia w faktach.

Tyle ofiar zabitych wsrod wlasnego gatunku, takie zniszczenie srodowiska, bez ktorego przeciez nie przezyjemy, nie swiadczy zbyt dobrze ani o naszej moralnosci ani o naszym rozumie.


Cz gru 16, 2021 20:28

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
Kael napisał(a):
No wiesz, o teczy jest mowa w Biblii i jest symbolem LGBT+.
Nalezy zmienic Biblie?

Biblii nie należy zmieniać, głupio mi odpowiedzieć na pytanie czy Biblię należy zmieniać. Podobno Rowling krytykuje LGBT.
Kael napisał(a):
"Porownanie do zwierzecia" dla czlowieka kulturalnego, oczytanego i inteligentnego nie jest tym samym, obojetnie do jakiego zwierzecia z jakiego utworu sie porownuje.
A przekonanie, ze jestesmy jakos a priori "lepsi" od zwierzat tez nia ma poparcia w faktach.

Nie wiem o co chodzi.
Kael napisał(a):
Tyle ofiar zabitych wsrod wlasnego gatunku, takie zniszczenie srodowiska, bez ktorego przeciez nie przezyjemy, nie swiadczy zbyt dobrze ani o naszej moralnosci ani o naszym rozumie.

Moralność każdy człowiek ma inną, na rozumie nie można się opierać tylko i wyłącznie bo ktoś może zapytać jaki jest sens palenia świeczki w czasie Mszy. Rozumowo nie ma to sensu.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Cz gru 16, 2021 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
@taryjel
Ja łykam przekaz telewizji publicznej, ale go weryfikuję. Ja wiem, że to było nawiązanie do "Małego Księcia" Exuperyego. Nie zmienia to faktu, że podobnie pisał G.Orwell w Folwarku Zwierzęcym. :)
Tematy podejmowane przez Orwella były jednak zupełnie inne. Gdyby Bodnar pojechał Orwellem i zrównał Kaczyńskiego z Napoleonem, a Squealera z Kurskim, to wtedy byłoby jakoś zasadne stwierdzenie, że „porównał Polaków ze zwierzętami”. Jeśli jednak mówił Exuperym i porównał całą Polskę z lisem z Małego Księcia, to taki zarzut jest absurdalny.


Pt gru 17, 2021 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
taryjel napisał(a):
sanctam napisał(a):
@taryjel
Ja łykam przekaz telewizji publicznej, ale go weryfikuję. Ja wiem, że to było nawiązanie do "Małego Księcia" Exuperyego. Nie zmienia to faktu, że podobnie pisał G.Orwell w Folwarku Zwierzęcym. :)
Tematy podejmowane przez Orwella były jednak zupełnie inne. Gdyby Bodnar pojechał Orwellem i zrównał Kaczyńskiego z Napoleonem, a Squealera z Kurskim, to wtedy byłoby jakoś zasadne stwierdzenie, że „porównał Polaków ze zwierzętami”. Jeśli jednak mówił Exuperym i porównał całą Polskę z lisem z Małego Księcia, to taki zarzut jest absurdalny.

Absurdalne jest to co piszesz bo nawet dziennikarze czy też paskowy w tvp inaczej to interpretuje. Nie sądzisz, że A Bodnar to nie jest żaden RPO ale lewicowo-homoseksualny ideolog?

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Absurdalne jest to co piszesz bo nawet dziennikarze czy też paskowy w tvp inaczej to interpretuje.


To świadczy tylko o ignorancji tych gadzinowskich dziennikarzy. Czy też tvp info. To mentalność człowieka, dla którego wszystkie książki są podobne, więc jak Bodnar coś zacytował z jednej, to tak jakby zacytował z innej. Zakładając, że ciemny lud to kupi, bo i tak książek nie czyta więc nie rozróżni. Jak widać powyżej, mają rację, co do narodu*.

(* https://spidersweb.pl/rozrywka/2021/04/ ... owa-opinia )

sanctam napisał(a):
Nie sądzisz, że A Bodnar to nie jest żaden RPO ale lewicowo-homoseksualny ideolog?


Pytanie nie do mnie, ale odpowiedź jest "Nie". Następne pytanie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt gru 17, 2021 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
Adrian Stankowski który był gościem w studiu TVP potwierdzał ich narrację. Ty zakładasz a priori , że wszystko co robi Kurski jest złe, przepraszam ale z (cenzura) chyba nie dogadam się.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Absurdalne jest to co piszesz bo nawet dziennikarze czy też paskowy w tvp inaczej to interpretuje.
Aha. Czyli jeśli paskowy w TVP uważa inaczej niż ja, to jest to dowód na to, że nie mam racji?
Cytuj:
Nie sądzisz, że A Bodnar to nie jest żaden RPO ale lewicowo-homoseksualny ideolog?
Bodnar jest byłym RPO. Legalnie wybranym na to stanowisko. Jest też raczej liberałem i nie lewicowcem. Ma też żonę, więc prawdopodobnie jest homoseksualny (sugerujesz, że nie wyszedł z szafy)?

Dziwnie się czyta Twoje posty i dziwnie na nie odpowiada. Piszesz jakieś strzępki myśli i każesz interlokutorom dochodzić, o co Ci chodziło.


Pt gru 17, 2021 10:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL