Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Samodestrukcja narodu polskiego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
taryjel napisał(a):
sanctam napisał(a):
Absurdalne jest to co piszesz bo nawet dziennikarze czy też paskowy w tvp inaczej to interpretuje.
Aha. Czyli jeśli paskowy w TVP uważa inaczej niż ja, to jest to dowód na to, że nie mam racji?
Nie, ale od tego są
Publicyści np. Adrian Stankowski jest związany z tv Republika, są aby komentować bieżące wydarzenia polityczne. O polityce wiedzę czerpiesz z literatury? Współczuję.
taryjel napisał(a):
Cytuj:
Nie sądzisz, że A Bodnar to nie jest żaden RPO ale lewicowo-homoseksualny ideolog?
Bodnar jest byłym RPO. Legalnie wybranym na to stanowisko. Jest też raczej liberałem i nie lewicowcem. Ma też żonę, więc prawdopodobnie jest homoseksualny (sugerujesz, że nie wyszedł z szafy)?

Poczytaj analizy Ordo Iuris o Bodnarze, bo taką powierzchowną wiedzą o byłym RPO przynosisz wstyd całemu forum. Pozdrawiam

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Adrian Stankowski który był gościem w studiu TVP potwierdzał ich narrację.


A swego czasu została wydana książka "100 autorów przeciw Einsteinowi". Gdyby się tym kierować to owszem, ilość imponująca. Tyle że żaden nie potrafił obalić jego teorii. Jeżeli nie masz więc argumentów jakościowych, pozostaje Ci nabijać tylko ilościowo. Może też dobijesz do setki.

Cytuj:
Ty zakładasz a priori , że wszystko co robi Kurski jest złe, przepraszam ale z (cenzura) chyba nie dogadam się.


Mnie nazwiska nie interesują wcale. Tylko argumenty. Napisałeś, że Bodnar porównał Polaków ze zwierzętami i że jest jakimś homo-lewakiem. Nadal czekam na argumenty w temacie wykraczające ponad "cytował z jednej książki więc na pewno miał na myśli inną".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt gru 17, 2021 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
bert04 napisał(a):
sanctam napisał(a):
Adrian Stankowski który był gościem w studiu TVP potwierdzał ich narrację.


A swego czasu została wydana książka "100 autorów przeciw Einsteinowi". Gdyby się tym kierować to owszem, ilość imponująca. Tyle że żaden nie potrafił obalić jego teorii. Jeżeli nie masz więc argumentów jakościowych, pozostaje Ci nabijać tylko ilościowo. Może też dobijesz do setki.

A. Einstein napisał Małego Księcia czy był literatury fanem?;)
bert04 napisał(a):
Cytuj:
Ty zakładasz a priori , że wszystko co robi Kurski jest złe, przepraszam ale z (cenzura) chyba nie dogadam się.


Mnie nazwiska nie interesują wcale. Tylko argumenty. Napisałeś, że Bodnar porównał Polaków ze zwierzętami i że jest jakimś homo-lewakiem. Nadal czekam na argumenty w temacie wykraczające ponad "cytował z jednej książki więc na pewno miał na myśli inną".


Bodnar jak był RPO bronił lewaków i homoseksualistów, Instytut Ordo Iuris opublikował całą analizę byłego RPO ale dla takich osób jak Ty Ordo Iuris to sekta, a TVP to propaganda choć red. Stankowski jest związany z tv Republika akurat.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
A. Einstein napisał Małego Księcia czy był literatury fanem?;)


Daj może te teksty do czytania komuś, kto posiada zdolność czytania ze zrozumieniem.

Cytuj:
Bodnar jak był RPO bronił lewaków i homoseksualistów,


Bo to jest jego <autocenzura> obowiązek jako Rzecznik Praw Obywatelskich. A lewacy i homoseskualiści to, o zgrozo, obywatele.

Przypomnijmy w tym miejscu RPO Kochanowskiego, który wykorzystując uprawnienia i autorytet oraz łamiąc przyrzeczenie potrafił zwołać spec-komisję, która w trybie nadzwyczajnym i bezprawnym zrobiła nieformalny akt oskarżenia wobec pewnego obywatela Polski. Tym obywatelem był pewien znany biskup, a właściwie już arcybiskup, który po tym oskarżeniu musiał ze swojej funkcji zrezygnować.

Ja tam wolę jednak RPO, który broni obywateli, choćby byli lewakami i homosiami, niż RPO, który dla obywateli jest sepc-prokuratorem, choćby ci obywatele byli najwyższymi dostojnikami Kościoła.

Cytuj:
Instytut Ordo Iuris opublikował całą analizę byłego RPO ale dla takich osób jak Ty Ordo Iuris to sekta, a TVP to propaganda choć red. Stankowski jest związany z tv Republika akurat.


Mnie <autocenzura> obchodzi, kto opublikował i kto wydał. Mnie interesują argumenty. A tych przytoczyć nie potrafisz.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt gru 17, 2021 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Bodnar jak był RPO bronił lewaków i homoseksualistów
Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że owi lewacy i homoseksualiści byli obywatelami Polski i zgodnie ze swoim obowiązkiem bronił on ich praw.
Cytuj:
Instytut Ordo Iuris opublikował całą analizę byłego RPO
No i?
Cytuj:
ale dla takich osób jak Ty Ordo Iuris to sekta
Ale czy to jest ważne, czy Ordo Iuris to sekta czy nie sekta? Ważne jest, czy ich analiza jest rzetelna, oraz czy z tej analizy wynika rzeczywiście to, co twierdzisz, że wynika (choć w zasadzie nie wiem, co twierdzisz). Ty jednak nie przedstawisz ich analizy, tylko od razu zakładasz, że nie przeczytam.
Cytuj:
a TVP to propaganda
Dla każdego w miarę rozgarniętego człowieka jest oczywiste, że pisowska TVP to bardzo marna propaganda. Ale tutaj nie o to chodzi. Nawet kanał propagandowy może podać prawdziwą informację. Ty jednak stwierdziłeś, że skoro coś było napisane na pasku TVP, to jest to prawda. Niestety nie każdy podziela Twoje autorytety.


Pt gru 17, 2021 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
bert04 napisał(a):
[ciach... @sanctam - zbędne cytowanie postu wraz z cytatami własnego postu. M.]

Mnie <autocenzura> obchodzi, kto opublikował i kto wydał. Mnie interesują argumenty. A tych przytoczyć nie potrafisz.

Porównał A.Bodnar Polaków na wykładzie w Niemczech do oswojonej róży z Małego Księcia, czy rozumiesz argument w języku polskim?

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
taryjel napisał(a):
sanctam napisał(a):
Bodnar jak był RPO bronił lewaków i homoseksualistów
Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że owi lewacy i homoseksualiści byli obywatelami Polski i zgodnie ze swoim obowiązkiem bronił on ich praw.
Cytuj:
Instytut Ordo Iuris opublikował całą analizę byłego RPO
No i?
Cytuj:
ale dla takich osób jak Ty Ordo Iuris to sekta
Ale czy to jest ważne, czy Ordo Iuris to sekta czy nie sekta? Ważne jest, czy ich analiza jest rzetelna, oraz czy z tej analizy wynika rzeczywiście to, co twierdzisz, że wynika (choć w zasadzie nie wiem, co twierdzisz). Ty jednak nie przedstawisz ich analizy, tylko od razu zakładasz, że nie przeczytam.
Cytuj:
a TVP to propaganda
Dla każdego w miarę rozgarniętego człowieka jest oczywiste, że pisowska TVP to bardzo marna propaganda. Ale tutaj nie o to chodzi. Nawet kanał propagandowy może podać prawdziwą informację. Ty jednak stwierdziłeś, że skoro coś było napisane na pasku TVP, to jest to prawda. Niestety nie każdy podziela Twoje autorytety.

Dla mnie Gazeta Polska jest autorytetem większym niż wasze forum.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Dla mnie Gazeta Polska jest autorytetem większym niż wasze forum.
Ale to nikogo nie obchodzi. Nikt nie oczekuje od Ciebie, żebyś przyjął jakiś autorytet. Skoro nie dzielimy autorytetów, to musimy, siłą rzeczy, wstrzymać się od opierania się w dyskusji na autorytetach i dyskutować merytorycznie. Ty zaś cytujesz cały mój post po to, by napisać, że Gazeta Polska jest dla Ciebie autorytetem. Kogo to obchodzi? I jak się ma do tematu dyskusji?


Pt gru 17, 2021 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Porównał A.Bodnar Polaków na wykładzie w Niemczech do oswojonej róży z Małego Księcia, czy rozumiesz argument w języku polskim?


Nie, nie porównał.

Istne Radio Erewań z Tobą, nie dość że nie wiedziałeś, o jaką książkę chodziło, to nawet teraz postacie Ci się mylą. Może weź przynajmniej przeczytaj oryginalny cytat tej wypowiedzi, jej tłumaczenia są dostępne w sieci na stronie "do Rzeczy" (czytałem też po niemiecku i wbrew pozorom, było tłumaczone poprawnie. Wycięte z kontekstu, ale poprawnie).

A jak już do tego dotrzesz, to zapamiętaj sobie, że zwrot "instytucje prawne w Polsce" to nie jest synonim słowa "Polacy".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt gru 17, 2021 11:43
Zobacz profil
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
Porównał A.Bodnar Polaków na wykładzie w Niemczech do oswojonej róży z Małego Księcia, czy rozumiesz argument w języku polskim?

To Gazeta Polska ci wmowila ta roze?

Ja proponuje, zebys zaczac od przeczytania Malego Ksiecia (cienka ksiazka, dasz rade), o lisie jest pod koniec, wiec musisz sie troche pomeczyc, bo to wstyd, zeby takiej klasyki nie znac.
Potem, jesli masz czas i chec na wlasna wiedze, a nie przezuta przez Gazete Polska czy paski w TVP, zebys przeczytal tez Folwark Zwierzecy Orwella.
Moze wtedy sam zrozumiesz roznice miedzy tymi utworami.


Pt gru 17, 2021 12:32

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
To idę za niedługo czytać "Małego Księcia", a tu zamieszczam fragmecik z G.Orwella.

"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim." -Folwark Zwierzęcy

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
sanctam napisał(a):
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim." -Folwark Zwierzęcy
No właśnie. Czyli nawet gdyby odwoływał się do Orwella, to i tak, nie można by twierdzić, że „obraził Polaków przyrównując ich do zwierząt”, gdyż w książce Orwella kodowanie jest takie, że to zwierzęta są „tymi dobrymi”. Zwierzęta symbolizują wyzyskiwany lud, który się buntuje. Natomiast grzech świń w książce nie polega na tym, że zachowują się jak zwierzęta, ale właśnie na tym, że zaczynają przypominać ludzi.

Przyrównanie do lisa w Małym Księciu również nie jest obraźliwe oczywiście. Lis jest w tej książce dziki, bo reprezentuje osobę, której (jeszcze) nie znamy. Uczy jednak Małego Księcia, na czym polega budowa więzi i z jaką odpowiedzialnością się ona wiąże. Jeśli ktoś na wspomnienie tej przypowieści stwierdza „obraził Polaków porównując ich do zwierząt”, to naprawdę nie wiem, co musi siedzieć w głowie takiej osoby (poza wyjątkowym pragnieniem wymyślenia czegoś, by móc dowalić nielubianej osobie).


Pt gru 17, 2021 13:22
Zobacz profil
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
Nic nie siedzi w glowie takiej osoby.
Ani wiedza z lekcji jezyka polskiego o srodkach stylistycznych, ani znajomosc literatury, tylko prostacka chec dowalenia "wrogom" i sciagniecia ich do swojego, prymitywnego poziomu.

Z aktualnej sprawy pani Beatki, niegdysiejszej pacynki JarKacza na stanowisku premiera widac, ze tam, na szczytach jest zero uczciwosci, kultury czy solidnego wyksztalcenia.
Liczy wiernosc, miernosc i biernosc i poboznosc dla kamer.
Uczciwosc czy zwykla przyzwoitosc sa dla naiwnych.


Pt gru 17, 2021 13:28
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
Akurat nie rozumiem komentarzy czemu Partia Pis wyprowadza z UE.


Pt gru 17, 2021 13:39

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Samodestrukcja narodu polskiego
taryjel napisał(a):
sanctam napisał(a):
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim." -Folwark Zwierzęcy
No właśnie. Czyli nawet gdyby odwoływał się do Orwella, to i tak, nie można by twierdzić, że „obraził Polaków przyrównując ich do zwierząt”, gdyż w książce Orwella kodowanie jest takie, że to zwierzęta są „tymi dobrymi”. Zwierzęta symbolizują wyzyskiwany lud, który się buntuje. Natomiast grzech świń w książce nie polega na tym, że zachowują się jak zwierzęta, ale właśnie na tym, że zaczynają przypominać ludzi.

Przyrównanie do lisa w Małym Księciu również nie jest obraźliwe oczywiście. Lis jest w tej książce dziki, bo reprezentuje osobę, której (jeszcze) nie znamy. Uczy jednak Małego Księcia, na czym polega budowa więzi i z jaką odpowiedzialnością się ona wiąże. Jeśli ktoś na wspomnienie tej przypowieści stwierdza „obraził Polaków porównując ich do zwierząt”, to naprawdę nie wiem, co musi siedzieć w głowie takiej osoby (poza wyjątkowym pragnieniem wymyślenia czegoś, by móc dowalić nielubianej osobie).

Nieudolna próba obrony głupiej wypowiedzi Bodnara dziwi , zwłaszcza w kontekście tego pseudokatolickiego forum i krytyki byłego RPO przez katolików z Ordo Iuris.

Lis (nie Tomasz) powiedział, że stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś, czyli Bodnar uważa siebie samego czy Polaków za lisa? Imho Kurski ma rację tutaj i telewizja publiczna.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt gru 17, 2021 14:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL