Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano czas. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano czas.
Szczęść Boże!

Koło parlamentarne Konfederacja zostało wykluczone przez Włodzimierza Czarzastego z dyskusji nad budżetem z powodu braku maseczki posła Brauna. Pytanie czy te maseczki faktycznie chronią przed koronawirusem? Czasy komunistyczne bardziej przypomina ta cenzura prewencyjna stosowana przez lewaków aby ludzie prawi nie poznali prawdy.


N gru 19, 2021 10:05
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
I kolejna frustracja ze świętym Imieniem na ustach.
Nie, szmaciane maseczki nie sa wystarczajace, ale chirurgiczne juz tak.
Tu chodzi tez o zasade. Mimo wszystko, nedzny bo nedzny, ale przyklad idzie z gory.
Jesli ktos chce ryzykowac swoim zyciem, to jego sprawa, szczegolnie jesli podpisze oswiadczenie, ze nie zyczy sobie ani respiratora ani innych zabiego typowych dla Covid.
Jesli ryzykuje zdrowie i zycie innych, to co innego.
Mozna by rozwazyc procesy w sprawach o umyslne zakazenie i narazenie na uszczerbek na zdrowiu (jak pani Beatja 7 dni sie byczyla w szpitalu, zeby uwiarygodnic swoje klamstwa) badz zagrozenie zyvia.
Z wiezieniem i odszkodowaniami.
Plus wlasnie takie oswiafczenie, ze ktos, kto nie uznaje restrykcji higienicznych nie zyczy sobie intensywnej terapii i nie bedzie dzwonil po karetke.

Na marginesie: po co lekarze przy operacjach i zabiegach maja maseczki? Zastanowiles sie sam nad tym kiedys?


N gru 19, 2021 10:24

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
@Kael
Szczęść Boże, to nie jest imię Boże.
Laudetur Iesus Christus - tu jest imię Boże. "Jezus- Bóg zbawia."
Tak, zastanawiałem się.
Zespół lekarzy w czasie operacji ma maseczki na twarzach i rękawiczki na rękach aby nie zarazić pacjenta.
Nasza skóra stanowi naturalną barierę ochronną i nie ma konieczności noszenia rękawiczek aby się chronić przed Covid19. Śmiertelność koronawirusa jest niska, z każdą kolejną mutacją słabnie (Omicron). Maseczki chirurgiczne FFP3 są drogie.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N gru 19, 2021 10:40
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
Czy naprawde chodzi tylko o "zarazenie pacjenta"? A moze i lekarze chronia tez i siebie? Przyszlo ci to do glowy? Bo po co zaklada sie super odziez ochronna przy bardzo zarazliwych chorobach (nie tylko przy Covid-19)?

A omikron jest na pewno bardziej zarazliwy niz delta, a czy "slabszy" w sensie ciezkich przebiegow? Zobaczymy za 2 tygodnie w UK.


N gru 19, 2021 10:52

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
Kael napisał(a):
Czy naprawde chodzi tylko o "zarazenie pacjenta"? A moze i lekarze chronia tez i siebie? Przyszlo ci to do glowy? Bo po co zaklada sie super odziez ochronna przy bardzo zarazliwych chorobach (nie tylko przy Covid-19)?

A omikron jest na pewno bardziej zarazliwy niz delta, a czy "slabszy" w sensie ciezkich przebiegow? Zobaczymy za 2 tygodnie w UK.

A co ma do tego UK? Chodzi głównie o ochronę pacjenta bo to jego ciało jest otwierane w czasie zabiegu, a i po części maseczka chroni też lekarza i pielęgniarkę. Odzież zakłada się ze względów bezpieczeństwa. Maseczki stosuje się w czasie zabiegów w chorobach niezakaźnych np. w okulistyce.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N gru 19, 2021 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
sanctam napisał(a):
Pytanie czy te maseczki faktycznie chronią przed koronawirusem?
Tak, chronią.
Cytuj:
Czasy komunistyczne bardziej przypomina ta cenzura prewencyjna
Jaka znowu cenzura? Stosowanie maseczki nie wyklucza wyrażenia dowolnych poglądów.
Cytuj:
stosowana przez lewaków aby ludzie prawi nie poznali prawdy.
Co jest lewicowego w nakazie noszenia maseczki?
Cytuj:
Nasza skóra stanowi naturalną barierę ochronną
Przecież CoViD-em nie zarażamy się przez skórę, tylko przez układ oddechowy.
Cytuj:
Śmiertelność koronawirusa jest niska, z każdą kolejną mutacją słabnie (Omicron).
Owszem. Jest stosunkowo niska (w porównaniu z innymi śmiertelnymi chorobami). Ale jego wirulentność jest bardzo wysoka i dlatego pandemia ma tendencje do „zapychania systemu ochrony zdrowia”. Przez bredzenie Braunów, Małgośś i sanctamów umarło już ok. 200 tys. Polaków. Nie wiem, jak jesteście w stanie spojrzeć w lustro ze świadomością, ile macie krwi na rękach.


N gru 19, 2021 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
Przez skórę też się możemy zakazić, jak ktoś ma rany na skórze i nie ma rękawiczek, ja nosiłem maseczkę i się zaraziłem Covid19.

Poważnie zadajesz te pytania, czy tylko udajesz Greka i nadal rżniesz głupa?;)

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N gru 19, 2021 11:28
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
Jako moja odpowiedz zacytuje do sanctam

Cytuj:
Poważnie zadajesz te pytania, czy tylko udajesz Greka i nadal rżniesz głupa?;)

Przeczytaj swoje ostatnio zalozone watki i odpowiedz sobie sam.


N gru 19, 2021 15:11

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
sanctam napisał(a):
Przez skórę też się możemy zakazić, jak ktoś ma rany na skórze i nie ma rękawiczek
Ale nie jest to główny sposób roznoszenia się tej choroby. Gdyby CoViD roznosił się tylko przez krew, to miałby prędkość rozprzestrzeniania porównywalną z żółtaczkami B i C.

Cytuj:
ja nosiłem maseczkę i się zaraziłem Covid19.

Poważnie zadajesz te pytania, czy tylko udajesz Greka i nadal rżniesz głupa?;)
Zaraz zaraz zaraz. Najpierw powołujesz się na badanie przeprowadzone na jednej osobie i bez grupy kontrolnej, a potem pytam mnie, czy ja rżnę głupa?

Jak w każdym wątku z Twoim udziałem zadaję pytania poważnie. Naprawdę nie rozumiem Twoich strzępków myśli i dlatego dopytuję.


N gru 19, 2021 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
Kael napisał(a):
Jako moja odpowiedz zacytuje do sanctam

Cytuj:
Poważnie zadajesz te pytania, czy tylko udajesz Greka i nadal rżniesz głupa?;)

Przeczytaj swoje ostatnio zalozone watki i odpowiedz sobie sam.

Ja je piszę więc nie muszę czytać. W twojej wypowiedzi brakuje odniesienia do tematu wątku, czyli wykluczenia partii Konfederacja, a za to jest kwestia medyczna. Może pójdź sobie na jakieś forum medyczne? Od polityki nie uciekniesz.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N gru 19, 2021 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
taryjel napisał(a):
...

Zapraszam na forum medyczne.
Tak, rżniesz.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N gru 19, 2021 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
sanctam napisał(a):
Kael napisał(a):

W twojej wypowiedzi brakuje odniesienia do tematu wątku, czyli wykluczenia partii Konfederacja, a za to jest kwestia medyczna. Może pójdź sobie na jakieś forum medyczne? Od polityki nie uciekniesz.

Sam, już w poście założycielskim, zacząłeś offtop o kwestii medycznej, nie rozwijając tego, jakie konsekwencje wykluczenie z obrad przyniosło; tytuł, jaki nadałeś, jest w tym momencie wprowadzający w błąd - w odniesieniu do tego, co do tej pory się pisze.

Skoro wykluczenie z obrad jest twoim zdaniem formą cenzury, to trzeba było skupić się na regulaminowej podstawie tego wykluczenia. Bo gdyby "maseczki działały", ale wykluczenie byłoby nielegalne, to sprawa medycznego "działania" nie miałaby tu żadnego znaczenia, prawda?
A gdyby "maseczki nie działały", a wykluczenie byłoby legalne, nawet z innych powodów (bo, przykładowo, w regulaminie Sejmu zapisane byłoby, że "Marszałek Sejmu może wykluczyć każdego, kogo uzna, że powinien być wykluczony"), to brak "działania" maseczek znowu nie ma znaczenia, czyż nie?
Zatem zamiast niechlujnie prowadzić wątek, skup się na problemie (jakim jest np. potencjalne wpływanie Marszałka Sejmu nielegalnymi działaniami na wyniki głosowań, bo, z tego co słyszałem, Braun z niektórych głosowań też był wykluczony, a nie tylko z samych debat) i nie offtopuj u siebie samego, bo temat jest tego warty.

Żeby lepiej zaczepić dyskusję:

"Gdy Braun nie założył maseczki najpierw przywołała go do porządku, potem stwierdziła, że uniemożliwia on prowadzenie obrad, a wreszcie na podstawie art. 175 ust. 5 regulaminu Sejmu wykluczyła go z obrad."
https://www.rp.pl/polityka/art19198881- ... ono-brauna

Art. 175 regulaminu Sejmu:
https://arslege.pl/obowiazki-i-uprawnie ... 74/a30664/

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Ostatnio edytowano N gru 19, 2021 21:08 przez Elbrus, łącznie edytowano 1 raz



N gru 19, 2021 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
@Elbrus

Dziękuję za upomnienie, to jest nie moje forum tylko szabasowego Gościa Niedzielnego. Pozdrawiam

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N gru 19, 2021 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
Z wcześniejszego zdarzenia:

"Zdaniem Berkowicza, decyzja marszałek Witek była bezprawna, gdyż Konfederacja uzyskała "dwie niezależne ekspertyzy profesorów prawa, w których jednoznacznie stwierdzają, że pani marszałek Witek nie ma prawa nałożyć na posłów obowiązku noszenia maseczek".
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... h-z-obrad/

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N gru 19, 2021 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Konfederacja wykluczona z obrad nad budżetem. Odebrano c
Elbrus, napisałeś, że "Braun z niektórych głosowań też był wykluczony, a nie tylko z samych debat) i nie offtopuj u siebie samego, bo temat jest tego warty."

To czy ja idę w offtopic który zaczął ktoś inny to moja sprawa. W Konfederacji jest duży wachlarz poglądów jak na jedną partię, są osoby wyważone jak Mentzen i oszołomy jak Braun i Korwin Mikke.

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


N gru 19, 2021 21:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL