Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:56



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 jak rozładować stres 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 05, 2022 17:54
Posty: 3
Post jak rozładować stres
Cześć wszystkim, bardzo często jestem zmęczona po pracy i nie wiem, jak rozładować stres. Co możesz mi doradzić?


So mar 05, 2022 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: jak rozładować stres
To co powiem nie będzie na pewno nic odkrywczego.

Musisz mieć jakąś odskocznię. Nie możesz "przynosić" pracy do siebie, do domu, musisz ją zostawić przed drzwiami Twojego domu.
Hobby, sport, spotkanie z przyjaciółmi, dobra muzyka, ćwiczenia relaksacyjne, medytacja nad własnym ciałem czyli krótko mówiąc joga, medytacja religijna czy tez terapeutyczna itp.
To są najpewniejsze sposoby na stres, chyba ze sprawy zaszły już tak daleko, ze nic nie pomaga, wtedy wizyta u specjalisty.

_________________
ksiądz


So mar 05, 2022 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: jak rozładować stres
Jakakolwiek aktywnosc fizyczna wyzwala endorfiny wiec pomaga rozladowac i uspokoic stress.


N mar 06, 2022 1:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 06, 2022 6:53
Posty: 3
Post Re: jak rozładować stres
Bardzo dobrze cię rozumiem. Codziennie w pracy jestem zmęczony. Czasem odreagowuję zmęczenie na siłowni, czasem czytam książkę, ale bardzo często po prostu rozmawiam z nieznajomymi na czacie. Jest to interesujące, ponieważ każdy jest inny i można spotkać ciekawą osobę.


N mar 06, 2022 6:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: jak rozładować stres
Dołączę do pytania, lecz z innej strony.
Jak poradzić sobie ze stresem związanym z cotygodniowym niedzielnym chodzeniem do kościoła?
Zdaję sobie sprawę, że wyda się to śmieszny problem, szczególnie dla osób, które codziennie biegają do kościoła.

Co tydzień przeżywałem to samo, ten sam stres, szczególnie godzinę przed mszą świętą. Ubranie musiało być wyprasowane, buty wyglancowane. Wystarczało, że w drodze do kościoła o czymś zapomniałem, bądź coś było nie tak, wracałem by to poprawić. W konsekwencji spóźniałem się. Nie mówiąc już o stresie związanym ze spowiedzią.

Czas pandemii przyniósł mi ulgę. Mogłem oglądać transmisję Mszy świętej w internecie. Lecz z czasem zostało to zniesione. Poszedłem do kościoła, przystąpiłem do spowiedzi. Lecz po tym przestałem chodzić, przestałem odczuwać stres. Lecz niestety, okres wielkanocny, a po nim nałożony przez kościół obowiązek przystąpienia do spowiedzi.


N mar 06, 2022 9:35
Zobacz profil
Post Re: jak rozładować stres
Te czyste buty porzadne ubranie to tylko do kosciola? I kto, wedlug ciebie tego oxzekuje: twoja rodzina? Ludzie w kosciele? Pan Bog? Czy ty sam?

Jezeli uwazasz, ze jest to warunkek konieczny uczestnictwa we Mszy sw, to sposob jest prosty: przygotowujesz wszystko w przeddzien i w niedziele nie masz stresu.
Jezeli masz (nawet) z tym problem i do pracy tez chodzisz w podartych shirtach i brudnych spodniach, to polecalabym rozmowe z psychoterapeuta, zeby znalezc przyczyny.


N mar 06, 2022 11:33
Post Re: jak rozładować stres
bramin napisał(a):
To co powiem nie będzie na pewno nic odkrywczego.

Musisz mieć jakąś odskocznię. Nie możesz "przynosić" pracy do siebie, do domu, musisz ją zostawić przed drzwiami Twojego domu. […]


Nie prościej było by powiedzieć „Musisz się pozbyć stresu, nie możesz się stresować.” – skutek taki sam, a pisania mniej.

Może wypadałoby zadać sobie skąd ten stres się wziął, kto/co go tworzy czy jest wtedy, gdy myślimy, czyli wybiegamy w przyszłość lub przeszłość (świat wirtualny), czy może gdy nie myślimy - jesteśmy tu i teraz.
A może stres wywołuje brak świadomości ot tym, że każdy rodzi się jako ktoś jedyny w swoim rodzaju, nieporównywalny. Ty jesteś sobą, a ja sobą, nie da się nas porównać. Gdy porównujemy, tworzymy pojęcia wyższości niższości, którymi posługuje się ego. Rodzi się wówczas wielkie pragnienie, by konkurować z innymi i pokonać ich, zdobyć pierwsze miejsce. Żyjemy w obawie, że to się nam nie uda, pojawia się przemoc agresja, nienawiść, wrogość. Pokonany wpada w rozpacz (a przecież łatwiej przegrać niż wygrać :) ), zaś ten któremu się powiodło nie jest szczęśliwy, bo już w chwili osiągniecia sukcesu zaczyna się obawiać, że ktoś odbierze mu zwycięstwo, rywale są wszędzie i depczą mu po pietach (w sporcie też).

Może zatem wskazanym byłoby tę odskocznię „musisz, nie możesz, powinieneś...”, pozostawić poza drzwiami swego domu, a w nim mieć świadomość, że: Ty jesteś sobą, a ja sobą.


N mar 06, 2022 12:08
Post Re: jak rozładować stres
Sprzątaniem w domu. A jak już się posprząta, to wtedy można usiąść wygodnie w fortelu bądź położyć się na kanapie, zamknąć oczy i posłuchać ciszy. Pobyć ze sobą i cieszyć się tym.

Można też posłuchać mądrzejszych od siebie:
"Jak nie oszaleć w trudnych czasach"


N mar 06, 2022 17:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: jak rozładować stres
Użytkownik WeigelP jest spamerem, dostał bana stałego. Temat zamykam.

_________________
ksiądz


Pn mar 07, 2022 8:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL