Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 2:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 14, 2020 14:36
Posty: 7
Post Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Czy wiecie, że na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie znajduje się Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego? Ja się dowiedziałem zupełnie przypadkowo, bo mam wrażenie, że instytucja w ogóle nie jest promowana i reklamowana. A szkoda, bo ekspozycja jest bardzo nowocześniej zaaranżowana i merytorycznie ciekawa.

Pozwoliłem sobie napisać recenzję tego miejsca.
Jak kogoś temat interesuje to zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/muzeum-jana-pawla-ii-warszawa/

Ciekaw jestem też opinii innych osób, które były w tym muzeum lub dopiero się wybierają :)


Pn sty 09, 2023 14:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Bo prawdę mówiąc, to muzeum powstało jako pretekst do budowy kościoła przez kasę państwową.
W latach 2014-16r. KRK na de facto budowę Świątyni Opatrzności dostał 10 mln złotych z budżetu państwa. Milionowe łapówki wyborcze (uwaga dla moderacji: moja własna opinia) były także w następnych latach. Posłowie w czasie debat nawet nie ukrywali, ze szukają pretekstu prawnego.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn sty 09, 2023 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Kozioł napisał(a):
Milionowe łapówki wyborcze (uwaga dla moderacji: moja własna opinia)

Uwaga do Kozła :D : dobrze, ze dopisałeś "wyborcze", w przeciwnym wypadku mógłbyś dostać ostrzeżenie.
Koźle, nie masz racji. Świątynia Opatrzności to był pierwotny projekt bez muzeum.
Myśl była szlachetna ale górę wzięły megalomania i kompletne oderwanie od rzeczywistości.

_________________
ksiądz


Pn sty 09, 2023 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
bramin napisał(a):
Koźle, nie masz racji. Świątynia Opatrzności to był pierwotny projekt bez muzeum.
Ależ właśnie to napisałem: muzeum to myśl wtórna, pretekst aby można było budowlę świątyni finansować z pieniędzy publicznych.
Instalacja muzeum (wg oświadczenia KRK) kosztowała 37 mln. Zadanie intelektualne: przejść się po muzeum i poszukać owe 37 mln (na dzisiaj to pewnie byłoby 50mln lub więcej).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn sty 09, 2023 21:57
Zobacz profil
Post Re: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
bramin napisał(a):
Myśl była szlachetna ale górę wzięły megalomania i kompletne oderwanie od rzeczywistości.

Dobrze ze to napisales. Pogarda dla woli zmarlych (sp ks Twardowski), byleby "panteon" zapelnic tez tu gra role.

Zle drzewo dobrych owocow raczej nie wydaje.


Pn sty 09, 2023 22:52

Dołączył(a): N cze 14, 2020 14:36
Posty: 7
Post Re: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Ja się specjalnie nie dziwię, że na to muzeum poszło kilkadziesiąt milionów. Ekspozycja jest ogromna, jest bardzo dużo multimediów i różnych instalacji artystycznych - na przykład ogromna drewniana barka albo instalacja artystyczna przypominająca las. Samo zgromadzenie zbiorów, które są na ekspozycji też musiało być bardzo kosztowne. Szczerze mówiąc mnie bardziej dziwi, że muzeum nikt nie promuje i hula tam wiatr. Na mszach czy w mediach katolickich był pierdylion komunikatów, żeby wpłacać datki, ale nigdy nikt nie zapraszał, żeby tam pójść i zobaczyć co tam jest. A wystawa naprawdę ciekawa! Bardziej edukacyjna niż ta w Wadowicach.


Wt sty 10, 2023 9:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL