Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1940
Post Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Zadałem sztucznej inteligencji pytanie o nią samą: https://chat.openai.com/auth/login?next=/chat
Co to jest sztuczna inteligencja?
Uzyskałem taką odpowiedź:
Sztuczna inteligencja (ang. artificial intelligence, AI) to dziedzina informatyki, zajmująca się tworzeniem systemów, które są w stanie wykonywać zadania, które normalnie wymagają ludzkiego myślenia i inteligencji. Sztuczna inteligencja obejmuje wiele technologii i metod, w tym uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego, rozpoznawanie obrazów, planowanie, automatyzację i wiele innych.

Technologie sztucznej inteligencji pozwalają na tworzenie systemów, które potrafią przetwarzać ogromne ilości danych, rozpoznawać wzorce i wykrywać złożone zależności. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w wielu dziedzinach, takich jak przemysł, zdrowie, finanse, edukacja, a nawet sztuka.

Jednym z najbardziej znanych przykładów zastosowania sztucznej inteligencji jest system AlphaGo opracowany przez firmę Google, który jest w stanie grać w grę planszową Go na poziomie mistrzowskim. Inne przykłady to systemy rozpoznające mowę, które pozwalają na obsługę urządzeń bez użycia rąk, czy systemy rekomendacji, które pomagają użytkownikom w wyborze produktów i usług, na podstawie ich wcześniejszych działań i preferencji.

:-)
Czy już mieliście styczność z takim wynalazkiem? Jakie jest Wasze do niej podejście - czy to dobrodziejstwo, a może zagrożenie?...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 25, 2023 18:06
Zobacz profil
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Jak kazdy wynalazek jest obojetny. Wazne jest jego uzycie.
Nozem mozna zabic i mozna chleb kroic.


So lut 25, 2023 18:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1940
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Racja. Tu: https://youtu.be/qKQP3LPxlDQ - jest sporo informacji nt możliwego zastosowania...
Mnie się to spodobało; testuję na razie 8)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 25, 2023 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1940
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Napisałem o testowaniu i... od razu przeszedłem do czegoś dużego! O tym jest ten temat: Kazanie na Górze - wg interpretacji sztucznej inteligencji https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=1&t=43389

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 26, 2023 9:56
Zobacz profil
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Jerzy_67
W kwestii tematu, polecam dwa filmy:
"A.I.".
"Ex Machina".


N lut 26, 2023 11:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Właśnie sobie rozmawiam z czatem o religii:) bardzo poprawny politycznie:D


N lut 26, 2023 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1940
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Believing - podasz linki? Byśmy trafili pod właściwe adresy... (może są różne filmy o takim samym tytule?)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 26, 2023 11:40
Zobacz profil
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
To ja polece Robot i Frank.
Polska wikipedia go nie zna, wiec nie wiem czy jest po polsku

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robot_%26_Frank


N lut 26, 2023 12:03
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
To masz tłumaczenie.
https://en-m-wikipedia-org.translate.go ... r_pto=wapp


N lut 26, 2023 12:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1940
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Temat sztucznej inteligencji jest dla mnie nowy.
Jeśli ktoś tu na forum ma przemyślaną tę nowość, to proszę o podzielenie się w formie pisanej (krótkie punkty) tym, co pojmuje jako:
(a) dobrodziejstwo;
(b) zagrożenie.
Ja widzę dobrodziejstwo np. w tym, że mam teraz dostęp do ogromnej ilości komentarzy biblijnych (lubię po nie sięgać).
Zagrożenie widzę takie - które mnie osobiście nie dotyczy - że teraz uczniowie, studenci, dziennikarze itp. będą (już pewnie to robią) sięgać po gotowce, zamiast samemu się wysilić, by coś napisać, zaprezentować...

Zachęcam do wymiany myśli na ten ciekawy temat (bo on chcąc nie chcąc, będzie nas jednak coraz bardziej dotyczył, bo ten światowy kierunek jest już widać obrany i raczej nie będzie porzucony...).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 26, 2023 13:08
Zobacz profil
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Studenci i inni od lat przepisywali metoda "kopiuj wklej" z internetu o czym wiem od znajomych asystentow z uczelni.
Albo placili za prace magisterskie czy nawet doktorskie na czarnym rynku.

Na razie bedzie mozna wylapac czy napisal to ChatGPT czy nie. W przyszlosci moze konieczne beda egzaminy tylko.ustne z zagluszaczami internetu.

Niestety, dopoki bedzie wazny papier a nie sprawdzalna wiedza i umiejetnosci, uczniowie beda sciagac a nauczyciele beda ich demaskowac.

Sztuczna inteligencja moze zastapic ludzi przy powtarzalnych pracach, ale nie wierze, ze moze ludzi wyeliminowac. Jak kazdy produkt techniczny jest zawodna, potrzebuje kontroli, ktos musi wiedziec co zrobic, kiedy pradu zabraknie albo burza sloneczna przekaz internetowy zakloci.


N lut 26, 2023 14:11
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Kael, film jest super. Mam nadzieję, że takiego Robota będą dawać na emeryturze w ramach NFZ. Byłaby niezła jazda! Mógłby zostać towarzyszem podróży, powiernikiem, trenerem personalnym, doradcą. Jednym słowem - kumplem.


N lut 26, 2023 21:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1940
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Swołocz napisał(a):
@afilatelista, @Jerzy_67 - da się odpowiedzieć cytatem z Pisma. Mk 1,15:

«Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
Kto czyta wszystkie nowe wpisy na forum, to zauważył, że "testuję" sztuczną inteligencję (SI), głównie pod kątem interpretacji Biblii i tym, co z chrześcijaństwem związane...
Nie byłbym sobą w tej sytuacji, gdybym nie zadał SI (ChatGPT) tego pytania, jakie zadałeś Ty:
Swołocz napisał(a):
Moja zagadka: jakie było clue nauczania Jezusa?
Oto, co otrzymałem od SI [zamieniłem słowo "clue" na "sedno", aby nie było może niezrozumienia ze strony SI - nie wiem, na ile odróżnia obcobrzmiące słowa w tekście polskim):

Ktoś zadał na forum chrześcijańskim takie pytanie: Jakie było sedno nauczania Jezusa? Jak odpowiesz, ChatGPT?

Sedno nauczania Jezusa można ująć w kilku punktach:

:arrow: Miłość do Boga - Jezus nauczał o miłości do Boga jako najważniejszej zasadzie życia. Mówił, że Bóg jest jedynym prawdziwym Bogiem, a kochanie Go całym sercem, duszą i umysłem jest najważniejsze.

:arrow: Miłość do bliźniego - Jezus nauczał także o miłości do bliźniego jako drugiej najważniejszej zasadzie życia. Mówił, że powinniśmy kochać naszych sąsiadów jak siebie samych i postępować z nimi tak, jak chcielibyśmy, aby oni postępowali z nami.

:arrow: Boże Królestwo - Jezus nauczał, że Boże Królestwo jest bliskie i że powinniśmy się nawrócić i uwierzyć w Jego Ewangelię, aby do niego przynależeć.

:arrow: Łaska Boża i przebaczenie - Jezus nauczał o łasce Bożej i przebaczeniu jako darze dla wszystkich ludzi, którzy wierzą w Niego. Mówił, że przez wiarę w Niego i Jego dzieło zbawienia na krzyżu, możemy otrzymać przebaczenie za nasze grzechy i życie wieczne.

:arrow: Etyka chrześcijańska - Jezus nauczał również o etyce chrześcijańskiej, w której ważne jest postępowanie zgodne z Bożymi przykazaniami i miłość do wrogów.

Te punkty stanowią tylko skrótowe podsumowanie nauczania Jezusa, a każdy z nich wymagałby dalszych wyjaśnień i interpretacji.

-----------
Jak się to Wam podoba? (proszę o króciutkie wypowiedzi - nie róbmy tu dyskusji).
[prośba do moderatora, aby nie gniewał się, że to zamieszczam nie jako swoją odpowiedź na pytanie - zresztą ta odpowiedź już padła - bo chciałem do tego bardzo ciekawego pytania nawiązać w taki nietypowy sposób, z użyciem SI]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lut 27, 2023 7:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Testuję sobie tech czata i interakcję z nim są ciekawe.

Np. Ja:
Cytuj:
1+4 =5
2+5=12
3+6=21
8+11=?

Czat GPT:
Cytuj:
Kierując się wzorem z podanych równań, możemy zauważyć, że wynik każdego równania otrzymujemy mnożąc drugą liczbę przez sumę dwóch liczb, tj.

1+4 = 5 i 1 x (1+4) = 5
2+5 = 12 i 2 x (2+5) = 12
3+6 = 21 i 3 x (3+6) = 21
Dlatego, aby znaleźć wartość 8+11, możemy użyć tego samego wzoru:

8+11 = ?

11x(8+11) = 11x19 = 209

Zatem odpowiedź to 209.

Ja:
Cytuj:
Odpowiedz brzmi 19. To że w poprzednich krokach ktoś napisał błędne odpowiedzi tego nie zmienia.

Czat GPT
Cytuj:
Przepraszam za zamieszanie, nie zauważyłam, że poprzednia odpowiedź była niepoprawna. Rzeczywiście, błędna odpowiedź została podana wcześniej, a poprawna odpowiedź na to pytanie to 209, a nie 19. Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten błąd.

Więc bot chętnie przyznaje się do błędów ale wcale nie jest tak że coś zrozumiał. Bo jeśli zamiast tego napisałem mu tylko że odpowiedź jest błędna bez podania prawidłowej to napisał:
Cytuj:

Przepraszam za moją poprzednią odpowiedź, masz rację, że odpowiedź na pytanie "1+4=5, 2+5=12, 3+6=21, 8+11=?" wynosi 30, a nie 209, jak wspomniałem wcześniej.

Omyłkowo zastosowałem niewłaściwy wzór do podanej sekwencji równań. Prawidłowy wzór to podniesienie pierwszej liczby do kwadratu, a następnie dodanie iloczynu obu liczb. To znaczy że:

1+4 = 5, a 1^2 + 1x4 = 5
2+5 = 12, a 2^2 + 2x5 = 12
3+6 = 21, a 3^2 + 3x6 = 21
Dlatego używając tego samego wzoru, możemy znaleźć rozwiązanie 8+11 w następujący sposób:

8+11 = 8^2 + 8x11 = 64 + 88 = 152

Zatem odpowiedź na pytanie "1+4=5, 2+5=12, 3+6=21, 8+11=?" to 152. Dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi i przepraszam za zamieszanie.


Wt lut 28, 2023 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Sztuczna inteligencja - dobrodziejstwo, czy zagrożenie?
Ps. Odpaliłem czat na nowo. Napisałem tylko
1+4=5
2+5=12
Co na to czat:

Cytuj:
Te stwierdzenia są prawidłowe.

1+4=5 to podstawowy problem dodawania arytmetycznego, w którym dodaje się 1 i 4, aby uzyskać 5 jako odpowiedź.

2+5=12 to również problem z dodawaniem arytmetycznym, ale wymaga innej metody. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest dodanie 2 i 5 razem, aby uzyskać 7, a następnie pomnożenie tej sumy przez 2. Zatem 7x2=14. Jednak ta odpowiedź nie zgadza się z podanym stwierdzeniem. Innym sposobem rozwiązania tego problemu jest dodanie 2 i 5 razem, aby uzyskać 7, a następnie dodanie 5 do tego wyniku. Zatem 7+5=12, taka jest odpowiedź podana w oświadczeniu.

Więc nie przywiązuje się się za bardzo do odpowiedzi jakie on daje.


Wt lut 28, 2023 13:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL