Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Apokalipsa św. Jana - wizja wielkiej nierządnicy i zwierzęc 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Apokalipsa św. Jana - wizja wielkiej nierządnicy i zwierzęc
Apokalipsa św. Jana - wizja wielkiej nierządnicy i zwierzęcia - rozdz. 17





I przyszedł jeden z siedmiu aniołów , mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał : Chodz , pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą , która rozsiadła się nad wielu wodami .
Z którą nierząd uprawiali królowie ziemi , a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi .
I zaniósł mnie w duchu na pustynię .I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu , pełnym blużnierczych imion , mającym siedem głów i dziesięć rogów.
A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat , i przyozdobiona złotem , drogimi kamieniami i perłami : a miała w ręce swojej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu .
A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu : Wielki Babilon , matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi .
I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych . A ujrzawszy ją , zdumiałem się bardzo .
I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się ? wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia , które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów .
Zwierzę , które widziałeś , było i już go nie ma , i znów wyjdzie z otchłani , i pójdzie na zatracenie . I zdumieją się mieszkańcy ziemi , których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata , gdy ujrzą , że zwierzę to było i że go nie ma ,i że znowu będzie .
Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością . Siedem głów to siedem pagórków , na których rozsiadła się kobieta , i siedmiu jej królów:
Pięciu upadło , jeden jest , inny jeszcze nie przyszedł , a gdy przyjdzie,będzie mógł krótko pozostać .
A zwierzę , które było, a już go nie ma , jest ósmym, i jest z owych siedmiu , idzie na zatracenie .
A dziesięć rogów , które widziałeś to dziesięciu królów , którzy jeszcze nie objęli królestwa , lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem .
Ci są jednej myśli , i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu .
Będą oni walczyć z Barankiem , lecz Baranek zwycięży ich , bo jest Panem panów i Królem królów , a z nim ci , którzy są powołani i wybrani , oraz wierni .
I mówi do mnie : wody , które widziałeś , nad którymi rozsiadła się wszetcznica , to ludy i tłumy , i narody , i języki .
A dziesięć rogów , które widziałeś i zwierzę , ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją , i ogołocą , i ciało jej jeść będą , i spalą ją w ogniu .
Bóg bowiem natchnął serca ich , by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie , i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu , aż wypełnią się wyroki Boże .
A kobieta , którą widziałeś to wielkie miasto , które panuje nad królami ziemi .
W tym rozdziale Objawienia św . Jana pragnę poruszyć te fragmenty , które się wypełniły .

3 . I zaniósł mnie w duchu na pustynię . I widzialem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu , pełnym blużnierczych imion , mającym siedem głów i dziesięć rogów .
Kobieta siedząca na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu symbolizuje komunizm z jego czerwonymi sztandarami , a zwierzę jest symbolem Związku Radzieckiego .
6 . I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych . A ujrzawszy ją , zdumiałem się bardzo .
W Związku Radzieckim prześladowano chrześcjan z niewyobrażalną nienawiścią .Wymordowano w najokrutniejszy sposób kilkadziesiąt milionów ludzi .Nigdy i nigdzie wcześniej w historii świata nie doszło do prześladowań na taką skalę . Wydawać by się mogło , że głównym zadaniem komunizmu było zniszczenie wszelkiej religijności. W to miejsce wprowadzono jednak kult partii komunistycznej i kult
jednostki - Stalin Słońce .

9 . Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością . Siedem głów , to siedem pagórków , na których rozsiadła się kobieta i siedmiu jej królów .
Siedmiu królów , są to pierwsi i generalni sekretarze Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego .

1 . Włodzimierz Lenin od 8.11 1917 do 21.01 1924
2 . Józef Stalin od 1924 do 5.03 1953
walka o władzę po śmierci Stalina
3 . Nikita Chruszczow od 7.09 1955 do 14.10.1964
4. Leonid Breżniew od 14.10 1964 do 10.11.1982
5. Jurij Andropow od 12.11.1982 do 9.02 1984
6 .Konstantin Czernienko od 13.02 1984 do 10.03 1985
7 . Michaił Gorbaczow od 10.03.1985 do 24.08 1991

8 . Michaił Gorbaczow jako prezydent ZSRR od 15.03 1990 do 25.12.1991


Jak wynika z tego wykazu liczba pierwszych i generalnych sekretarzy zgadza się z liczbą królów w Objawieniu św Jana.

10 . Pięciu upadło , jeden jest , inny jeszcze nie przyszedł , a gdy przyjdzie będzie mógł krótko pozostać . (Michaił Gorbaczow )
11 . A zwierzę które było , a już go nie ma , jest ósmym i jest z owych siedmiu , idzie na zatracenie .

Michaił Gorbaczow był najłagodniejszym z wszystkich pierwszych sekretarzy w Związku Radzieckim .
Jego osoba jest jednak łacznikiem pomiędzy siódmym królem i zwierzęciem . Został on wybrany na pierwszego , a zarazem jedynego prezydenta Związku Radzieckiego. Po rozpadzie ZSRR 25.12 1991 roku ustąpił ze stanowiska prezydenta , przekazując całkowitą władzę Borysowi Jelcynowi , jako prezydentowi Rosji . Wydawać by się mogło , iż był to koniec wpływów komunizmu w świecie . Z Apokalipsy wynika jednak , iż Rosja przejęłła w jakiś tajemniczy sposób obrzydliwą spuściznę po tej ideologii komunistucznej.Związek Radziecki nie został pokonany siłą , lecz zbankrutował sam z siebie.Powinno to stanowić przestrogę dla ludzi tworzących kolejne utopie skierowane przeciwko ludziom i Bogu .Symbolem takich usiłowań jest zwierzę , które wraz z Rosją pójdzie na zatracenie .Historycy nie chcą się pokusić o rzetelne przedstawienie roli Michaiła Gorbaczowa wprocesie demontażu ZSRR i budowy fundamentów pod nową Rosję .
Lepiej dla świata byłoby , gdyby słowa dotyczące zwierzęcia , jako ósmego króla tyczyły upadku komunizmu w Związku Radzieckim .Obawiam się jednak , iż wskazują one na Rosję , która może ponownie odegrać niechlubną rolę na arenie dziejów ludzkości .
Podczas objawień w Fatimie w 1917 roku , Najświętrza Maryja Panna prosiła Kościół o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu . Zapowiedziała , iż dopóki to się nie stanie , Rosja
będzie stanowiła dla świata nieustanne zagrożenie . Poświęcenie to nie zostało we wlaściwy sposób przeprowadzone do dnia dzisiejszego .
Siły ciemności wykorzystujące ludzi rządzących światem wraz z upadkiem komunizmu poniosły ogromną klęskę .Wynika ona nie tylko z faktu , że ich działania spełzły na niczym , ale również z tego , iż sam Szatan nie wykazał się wielką przenikliwością . Objawienie św. Jana powstało około 1900 lat wcześniej . Sam Bóg jest jego autorem . Szatan , który nieustannie rywalizuje z Panem Bogiem , znał je tak samo jak i ludzie ,. nie potrafił jednak nie dopuścić do jego wypełnienia . Wystarczło tylko dodać lub ując jednego z pierwszych sekretarzy partii komunistycznej . W takich chwilach mizerny człowiek powinien powtarzać za św. Michałem Archaniołem Któż jak Bóg !
W naszej wysoko rozwiniętej cywilizacji ludzie nie są w stanie przewidzieć ważnych wydarzeń na kilka miesięcy wcześniej . A któreż ze stworzeń żyjących w niebie , na ziemi i w piekle jest zdolne przewidzieć cokolwiek 1900 lat wcześniej .Świety Jan w Objawieniach używał słów , które są dla nas symbolami .W jakiż inny sposób mógł określić pierwszego sekretarza partii komunistycznej , Związek Radziecki narodowy socjalizm . Pojęcia te powstały dopiero w 20 wieku .Pan Bóg znał je doskonale i mógł je podać św. Janowi . Nie zostały by one jednak wprowadzone do słownika politycznego , ze względu na negatywny kontekst z jakim się kojarzą .Żaden polityk nigdy nie zgodził by się na to , gdyż ujawnił by swoje intencje .
Pominąłem w tym opracowaniu fragment o zwierzęciu .
8 . Zwierzę , które widziałeś , było i już go nie ma , i znowu wyjdzie z otchłani , i pójdzie na zatracenie . I zdumieją się mieszkańcy ziemi , których imiona nie są zapisane w księdze żywota od
założenia świata , gdy ujrzą , że zwierzę to było , i że go nie ma , i że znowu będzie .
Do tego fragmentu odniosę się podczas analizy 13 rozdziału Apokalipsy św Jana .

W podsumowaniu mojej wypowiedzi pragnąłbym zwrócić się do ludzi , którzy przeżywają kryzys wiary , a szczególnie tych co uwierzyli w Szatana i jemu służą . Nie dajcie się zwieść pozorom i ułudzie tego świata . Pan Bóg podał to objawienie św. Janowi ,gdyż widział nasz współczesny świat , który stał się pogański i ateistyczny . Apokalipsa św. Jana jest aktem Wielkiego Miłosierdzia Stwórcy do swego stworzenia . Jest jak list napisany przez Nieskończonego Boga około 100 roku nowej ery , który dotarł do nas dopiero w 20 wieku .Pan Bóg pokazuje nam , iż jest nieskończoną potęgą , której nikt i nigdy nie jest w stanie się sprzeciwić i pokrzyżować Jego świętych planów .Jaka szkoda , że ludzie nie odczytali tego przesłania w 19 stuleciu . Nie doszło by wówczas to tych tragedii . Wielkie ideologie 20 wieku , komunizm i narodowy socjalizm , wyrzuciły Boga z umysłów społeczeństw .Obie dopuściyły się niewyobrażalnych zbrodni i obie upadły . Obecni władcy świata kontynuują dalej takie projekty . Możemy sobie postawić
pytanie , ile ofiar przyniosą one tym razem ?


Śr mar 22, 2023 8:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Apokalipsa św. Jana - wizja wielkiej nierządnicy i zwier
HenrykK napisał(a):
Apokalipsa św. Jana jest aktem Wielkiego Miłosierdzia Stwórcy do swego stworzenia . Jest jak list napisany przez Nieskończonego Boga około 100 roku nowej ery , który dotarł do nas dopiero w 20 wieku .
Ale co Ty piszesz?! Przecież:
1) Księgę Apokalipsy spisał Jan Apostoł, a nie Bóg wprost ją napisał...
2) Treść Apokalipsy jest znana od końca I wieku - więc jak możesz pisać, że dopiero w XX wieku, coś tam, coś tam...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr mar 22, 2023 10:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL